Grimsby

• Velká Británie The Brothers Grimsby (více)
Velká Británie / Austrálie / USA, 2016, 83 min

boo-boo

Ja toho Cohena asi s vekom prestávam chápať. Nevravím, že Grimsby je nejaký nepodarok (bože chráň, napríklad akčné scény má slušné), ale čo na tom, keď si z filmu pamätám akurát tak cucanie Strongových gulí a slonie bukake. ()

Shitonit

OU ! ou !! úplně mi unikla premiéra v kinech, nikdo mě neupozornil ani nic netrklo.. takže když jsem objevil Grimsby na csfd, nějak jsem se hned naladil, jakože píčovina. Jenže.. Sacha je přece jen figurka, která se nedá ignorovat, tak stáhnu, naladím Pilsner, natáhnu sebe a Bum. Pustím to. Ne to. TO. To je film kterej mě doko posadil na prdel, smíchy jsem si hned vybryndal pivo jak malej smrkáč mlíko z cecku, a tlemil jsem se že jsem si natrh hubu a následně i prdel.. (jsem něco zkoušel)..víte co. ..Víte jak.. No to se snad nedá ani popsat. Komentářů je tady na to pokokot, co bych se namáhal. Je to film kterej dokonale smontoval tři prdele žánrů dohromady, akce je v tom dost, klasickej humus taky, bratská láska taky, drsná footbalová cháska umí zahrát na city, jakože lízání koulí.. a scéna ve sloní kundě,.. ty vole..to se fakt nedá popsat. . . si to asi šlehnu hnedle ještě jednou.... ()

Oudee33

Protože vím, že Cohen dokáže stejně dobře pobavit (Borat, Diktátor) jako nudit (Bruno), tak jsem si držel krapítek odstup... A dostalo se mi přesně to, co jsem čekal. Oproti výše zmíněným je to tak napůl cesty, ale rozhodně stojí za shlédnutí... Protože tohle vážně jinde neuvidíte. Svými nechuťárnami totiž zaručeně připěl do soudku filmových ujetostí. A já opět nabyl dojmu, že už jsem viděl všechno... Nebo ještě počkám co přijde příště? 60% ()

joelly01

ACHTUNG SPOILER: To byl ale opravdu strasny film (jako ostatne vsechny Cohenovo kasastyky), ale ja jsem se zase smala jako debil. Jak ten maly chlapec na vozicku oznamoval ze ma HIV a jak do toho Sascha zarval pry "that will stick with you" (protoze koukal do mobilu na fobtal a timhle komentoval gol spanelska) tak jsem se uplne rozbrecela smichy! Vlastne az do konce filmu jsem se tomu nejvice smala. Pak mi na SKYPE volala matka byvaleho a rikala ze mu (byvalemu) musim napsat dopis, protoze me desne miluje a ted je ve vezeni neb znasilnil manzelku, zmlatil ji a okradl a vyhodili ho z prace a je nyni na nekolik let ve vezeni kdesi v texasu a strasne nutne si se mnou musi dopisovat a ja jsem se zacala strasne smat a rekla jsem ji "that will stick with him" a pak jsem zavesila a porad se desne smala. Muzete si rikat co chcete, ale SBC ty kanalni vtipy umi podat tak, ze i takovy jemnocita a utlocita jako ja nemuze odolat. ()

darthhokro

Koukám že zdejším pravítkářům, neleze Sašův fekální humor pod rypák. Já se bavil náramně, jako u všech jeho romantických veseloher. Akční scény z Markem Strongem, mají nakročeno na novýho Hitmana, který by konečně nevypadal jak buzík s leukemií. ()

masekjc

S každým filmem vtipnější, perverznější a šílenější Sacha Baron Cohen. No jsem zvědav kam až tohle dojde. Mark Strong příjemně překvapil :) ()

Looka

50% Po Ali G, Boratovi, Brunovi a Diktátorovi bohužel to nejslabší od Cohena. I když uznávám, že předchozími měl laťku hodně vysoko. ()

Miagy

Totálne úchylný oddýchový film, ktorý nemôže nikoho uraziť, snáď len citlivky, ktoré nie sú vyrovnané s tým, že niekto natočí a baví sa aj na takejto hovadinke, ktorá teda určite nemieri na oskara. Neberte ten život tak vážne. Peace. ()

TommyDiamond

Saša Baron to po delší době zase natřel úplně všem. Je až s podivem, že jeho stupidní filmy dokážou pobavit a člověk je prakticky nemůže dostat z hlavy...... Snímek Grimsby dává zapomenout na všechny britské agenty typu johnnyho engslishe za posledních deset let, protože teď přichází nový nechtěný samozvaný superagent Nobby z Grimsby.. A i když Nobby není natolik charismatický a osobitý hrdina jakým byl Borat, Bruno nebo Aladin z diktátora, tak svými šílenými až nechutnými kousky se všem dozajista vyrovná.... Nezbývá než se těšit na další sašovi excesy.... ()

himor

Po Diktátorovi som si myslel, že už Cohena kukať možno ani nebudem, ale nedalo mi to a tak mi treba. Nasmial som sa parádne, scéna so slonmi...ja neviem, to už bolo asi dosť, ale pobavilo ma to brutálne. Ako neviem kam na to chodí, ale gratulujem mu...ale upozorňujem! Komu nesedí humor tohto blázna, bude pobúrený a možno film vypne aj skôr ako v polke. Ale mne to nevadí, takže veselo do 75-80%. ()

elimS

70% - komentář 20ti slovy: Pro Cohena by měli vytvořit novou Oscarovou kategorii, protože to se jen tak nevídí :D Občas hluché místa, ale úchylné, dementní a originální. ()

Mahowny

Za mě velice rozporuplný zážitek. Saša si mě definitivně získal Diktátorem, kterého jsem po dvou měsících v Íránu maximálně feeloval. U Brothers Grimsby jako vždy balancuje na hraně nevkusu s množstvím genitálních vtipů. To by mi ani tak nevadilo (u scény ve slonici jsem vybuchl smíchy), ale tentokrát mě to tak nebavilo. Myslím si, že Saša umí s humorem zajít víc do hloubky. Je to ale profesionálně natočené a používá spoustu dobrých nápadů - Hardcore Henry pohled, Mark Strong v nezvyklé roli, AIDS vtipy, záměny osobností a pod. Cením, že se mu zase daří do filmu dostat sociální téma, je jasně znát jeho rukopis a udržel rozumnou stopáž - takže to docela příjemně uteklo. Možná jsem se k tomu měl zhulit a užil bych si to víc. :) "Šéf světový zdravotnický organizace je mrtvej a Harry Potter má AIDS. Ty jsi dokázal to, co Voldemort nezvládl za osm filmů." ()

ForGump

Nevím, jak moc je Sacha Baron Cohen nemocný, ale točit stále stejné filmy, se stejným fekálním humorem, už ani zdaleka není vtipné. Docela mám chuť srovnávat s MacFarlanem, jeho filmy mají podobně obhroublý humor a velice trefné popkulturní narážky, jenže narozdíl od něj Cohen nezná míru a několikrát si to možná ani neuvědomuje. 30% ()

Knor

Saša Baron Kouhen je prostě starej úchylák, co dokáže vymyslet milion vtipů o prdeli, koulích, péru a vagíny. U několika scén jsem se od srdce zasmál, vysávání jedu z koulí a úkryt uvnitř slona :-DDD no co mám na to napsat, to se musí vidět :-D Je to strašná kravina, ale mě tenhle pervezní a záchodovej ujetej humor od Cohena baví. ()

JohnZ87

Pátý přírůstek do pomyslené Cohenovské série originálních kontroverzních komedií (Ali G Indahouse, Borat, Bruno, Diktátor) už z názvu či plakátu evokuje, že do této série prostě bude patřit. Sachu Barona Cohena tentokrát doplnil skvělý Mark Strong a snímek je i díky němu velice slušnou akční podívanou. Cohen opět posouvá hranice sexuální zvrácenosti o stupínek výš - vysávání jedu z varlete, nechutné POV scény, ukrývání se ve sloní vagíně zrovna když se zástup nadržených sloních samců rozhodne šířit své geny... a další a další řada nechutností, které ale spolehlivě rozpohybují divákovu bránici. Ve filmu je spousta odzbrojujících hlášek (např. "to póvl udržuje sérii Rychle a zběsile při životě" nebo když Cohen říká Adkinsovi "ukrajinskej Bene Afflecku" :-D). Zajímavá jsou také fake camea Daniela Radcliffea a Donalda Trumpa. Zde bych měl drobnou výtku, protože film vznikal v době vyhrocené politické kampaně při blížících se volbách amerického prezidenta a tyto projevy politických názorů podle mého do filmů zkrátka nepatří. Další věcí je zaměňovaní pojmů HIV a AIDS, nemluvě o tom, že nákazu virem HIV lze prokázat až několik měsíců po vniknutí viru do těla, ve filmu mají jasno okamžitě (nemoc AIDS samozřejmě propuká až po letech - přesto se ve filmu říká, že dotyčný má AIDS). Povedné jsou také narážky na podobnost dvou hlavních hrdinů se skutečnými celebritami (s frontmanem skupiny Oasis a Vinem Dieselem). Snad i díky kratší stopáži je film neskutečně nabušený humorem a akcí a ani na chvíli nenudí. Ve neposlední řadě dokáže Grimsby i dojmout a to zejména při vzpomínkových flashbacích na dětství obou bratrů. Celkově se tak jedná o povedný mix, který ale díky místy dost zvrácenému humoru nemusí sednout úplně každému. 80% ()

departed

Cohen jak vyšitej. Je to jeblý, nechutný, zvrácený, trefný, parodický a hlavně se tomu z nějakýho záhadnýho důvodu upsalo dost známých herců. Nicméně hlavní duo si sedlo skvěle, ani jsem netušil, že Mark Strong se nebrání tomuhle typu humoru. Dvě scény z hlavy určitě jen tak nedostanu a na therapisty už nebudu nahlížet tak jako dřív. Čím víc nekorektního Cohena, tím líp. ()

simi78

Je hodně potřeba chápat britskou buranskou "kulturu" aby to bylo vtipné, a také vědět jaký je Sacha Baron Cohen opravdu zač. ()