War Machine

• USA The Operators (pracovní název)

Afghánistán, rok 2009. Stávající americký velitel koaličních sil generál Whelan je odvolán, protože válka s Tálibánem a import demokracie osvobozovaným Afgháncům nepokračuje dostatečně rychle, resp. nepokračuje vůbec. Prezident Obama tedy posílá nového velitele amerických a koaličních sil, absolventa West Pointu a kurzu Rangers generála Glena McHamona (Brad Pitt). Generál nepřijíždí sám, doprovází jej jeho osobní tým armádních důstojníků - specialistů na vše. Dle jeho názoru válka v Afghánistánu trvala doposud tak dlouho, protože ji nikdo neřídil. To se teď změní. Glen je mistrem optimalizování a zefektivňování. Svému poslání věří a zároveň si uvědomuje, že tohle je jeho válka a že další už možná mít nebude. Miluje uznání i obdiv. Nelibě nese, když se mu pod nohy pletou vlivní politici včetně afghánského prezidenta Hamída Karzáího (Ben Kingsley) a říkají mu, co a jak má dělat, protože on to ví nejlépe. On ten ,,binec'' konečně uklidí... Jenže Afghánistán a jeho lid je něco, co nechápe ani jako voják ani jako Američan. Věci tam fungují jinak už celá staletí. To poslední, co Afghánci chtějí, je zavádění jakýchkoliv změn. Oni chtějí jen jediné, aby Američané odešli... (Big Bear)

Chrustyn

Brad Pitt se očividně bavil a svojí postavu si náležitě užívá. Bohužel se však nedá říct, že by stejně bavil celý film. Chápu, že je to celé pouze satira a nic se nedá brát vážně, ale z daného tématu se dala vykřesat daleko zábavnější podívaná. Nebo mohla být minimálně o půl hodiny zkrácena. ()

Marze

Je to legrační a zároveň smutné. War Machine je selhání, ale mohl to být lepší film, kdyby dokázal přitlačit na pilu v nekorektnosti. ()

Ivoshek

Generál McChrystal udělal v kariéře jednu obrovskou chybu. A to, že si pro velký profil v Rolling Stone nedal pozor na hubu a řekl, co si opravdu myslí o tom, jak to celé Obamova vláda provozuje. Kromě toho, že ho vyhodili z armády, o něm taky natočili posměšnej film. A to tenhle. Jako copak o to, vtipné to místy je... ale hlavně proto, že to dělá z McChrystala polo-dementa. Když se ale člověk koukne na Youtube třeba jak povídá v rámci TED talks, tak to blbec rozhodně není. ()

ARI50

Brad a jeho blonďaté lejno na hlavě a výraz že drží pořád sraní hrozný. Tak dobrý herec a sere se do ničeho a to umí pořadně zahrát ale tohle se nepovedlo, pořad jen chytrosti a žvásty a na konec puf.... A jako že akce to jako vážně, film nebyl ani zajímavý svýma řečma což je pak nejhorší škoda filmu i když se Brad v roli generála hodně snažil mě se nelíbil a dvě hodiny je moc. ()

luka4615

Výborný Brad Pitt v jinak roztahaném, místy i zmateném filmu, který téměř po celou 121 minut trvající stopáž neví, jaký styl příběhu vlastně vypráví. Režisér David Michôd zde vcelku nešťastně balancuje na hranách válečného dramatu, komedie a břitké satiry. Netřeba dodávat, že tento mix žánru funguje jen občas, přičemž v některých vzácných momentech si říkáte, že tohle je přesně ten film, jakým měl být War Machine už od samotného začátku, což je citelné zejména u scén před útokem a útokem samotným. Bohužel, ani tyto skvěle podané scény nezabrání faktu, že je to jen další průměrný film, jehož ambice a snaha zapůsobit dalece přesahují možnosti a schopnosti tvůrců. „I'd go so far as to say you boys are the only thing that counts. If it doesn't happen here, it doesn't happen, end of story.“ ()

Morholt

Pitt hraje parádně a jeho squadra nohsledů nemá chybu, ale až příliš často mi připadalo, že režisér neví, co chce vlastně točit. Pokud zůstával v rovině absurdní satiry, tak to bylo fajn, ale jakmile zabrousil do válečného dramatu, byla Pittova poloha trochu nemístná a Michôd tím přeskakováním rozhodně nešetřil. Celkové vyznění mi sedlo, byť se tu mohlo trošku přitlačit na pilu a najde se tu spousta dobrých věcí, ale i tak to vidím jako hodně promarněnou příležitost. Škoda. 60% ()

Lacike

Tak ako je Netflix zarukou pre kvalitne serialy, tak sa stava zarukou pre nepodarene filmy. Jak keby u nich skoncili namety, ktore nemali potencial pre uspech v kinach. War Machine mala byt vtipna satira na zahranicnu vojensku politiku USA a ich zmätene vedenie vojny, ked sa americania niekam natrepu, destabilizuju miestnu krajinu a nasledne si nevedia rady, co s tym. Takze len menia generalov ako na beziacom pase napriek tomu, ze im nedaju ziadnu moc nieco s tym urobit. Urcity potencial na kvalitny film tu bol, ale to by musel byt ovela vtipnejsi. Pritom vtipnych momentov tu je ako safranu a väcsinou sa film nezazivne vlecie k ocakavanemu zaveru. Ale aspon potesilo cameo generala, ktory nahradil Pitta. Samotny Pitt ako jediny tu nieco predviedol. Cely cas hadze divne xichty jak z nejakej grotesky. Ale obcas to je vtipne. Ostatni su len do poctu. Stopaz sa v tom pomalom tempe zdala nekonecna. Takze ani kvôli par vtipnym scenam by som film neodporucil. 4/10. ()

spaceboyCZ

Brad Pitt dobrý..tak trochu snaha být zase na chvíli Aldo Rainem, bohužel celé zabaleno do nevýživného roztahaného patosu doplněného nudným komentářem.. Pár vtipných okamžiků s falešným Obamou a tam to končí. ()

ledzepfan

"Hyperrealistická" Hlava 22.. Nejslabší článek je kupodivu Pitt, jehož pofidérní hra s obočím podkopává nohy všemu tomu scénáristickému snažení které se na papíře určitě snažilo rafinovaně balancovat na hraně realistického pohledu na válku v Afghánistánu.. Něco do sebe to má a vůbec bych se nedivil kdyby to mělo k pravdivému obrazu dnešní USA armády blíže než si umíme představit.. ale záživné je to jen těžko... ()

SaNcHeZ_cz

Válečná satira s nadsázkou nebo smutná výpověď o tom, jaký bordel tam za vodou v rákosí panuje. Film War Machine celé dvě hodiny přemýšlí, čím vlastně chce být, jen aby po 125 minutách přišel k závěru, že je vlastně tak trochu ničím. Stříálení do vlastních řad, trestuhodně nevyrovnaný a nedotažený a herecky navíc ne úplně přesvědčivý. [50%] ()

Derek

Dost velka nuda, dalsi dokaz ze netflix by sa mal drzat len serialov a nefusovat do filmov, ale aspon nie je v hlavnej ulohe adam sandler... ()

M.i.k.e

zhruba do půlky jsem chtěl dát War Machine bez větších problémů 4 hvězdy.Do té doby to totiž byla zábavná podiváná na hranici komedie,místy skoro až parodie,která spíš rozesmívala a rozhodně nenudila.Pak ale přišla půlka druhá,která je spíš hořko sladká až smutná,plná politiky a vlastně je v ní i docela dost pravdy.Bohužel je ale natočena tak,že pocitově je asi 2x delší než polovina první.Výsledek se tak motá kolem průměru.Neurazí,ale vidět bych ho chtěl znova jen kdyby byl celý film jako první polovina.Z herců krom štěku Bena Kinglseyho a finálního pidi camea jasně vládne Pitt,který svého generála hraje někde na pomezí parodie a já celou dobu nevěděl jestli ho vůbec můžu brát vážně...60% ()

Lischai

58 procent je za mě neférové nedocenění tohohle krásného filmu. Na začátku kolem chvíli pobíhá srandovní Pitt a vy si myslíte, že koukáte na komedii, ale zhruba od dvacáté minuty je to čím dal smutnější, melancholičtější a bolavější zpráva o střetu neutuchajícího entusiasmu s realitou. ()

joker.george

Bohatý nebo silný příběhový oblouk jsem nezaznamenal, na satiru je to málo vtipné a břitké a přítomnost války na mě moc nedýchala. Přes hodinu a půl jsem si nebyl jistý, co přesně se film snaží vyprávět a říkal si, jestli nejde jen o to, aby Netflix ukázal, že do svých produkcí dokáže získat kohokoli a nedělá mu problém zainvestovat jakýkoli námět. Snímek se podle mě našel až půlhodinu před koncem, kdy ho konečně posunul jeden důležitý rozhovor. Bylo už ale pozdě na to, abych mohl být pořádně spokojený. Brad Pitt odvádí svůj standart a obměnil zde akorát svůj styl chůze. (Netflix) ()

Rocky88

Trochu válečná satira, trochu drama, trochu komedie. Problémem tohodle filmu je, že všechno nakousne jen tak napůl, Míčoud se bojí přitlačit na všech frontách. Afghánská Hlava XXII se bohužel nekoná, přitom tu ale potenciál byl, protože párkrát se film slušně zahryzne. Plus Kingsleyho prezident, to je zřejmě nejuvědomilejší postava celého cirkusu. Jo a Brad ztvárnil toho vylízance ale dokonale. ()

C0r0ner

Jo, mohlo to být o poměrně velký kus kratší, jo, kdovíjaká kinematografická pecka to nebyla, ale byla to celkem sranda, a hlavně to hodně nahoru zvedají ksichty a postoje Brada Pitta, jak si je nacvičil v Hanebných panchartech. Takže žádný zázrak, ale celkem na pohodu film. 70% ()

Radiq

Nevím, co si o tom mám myslet. Není to ani komedie, ani drama, ani válečné a myslím, že ani ten snímek sám o sobě neví, kam se zařadit. Jen to tak nějak převypráví patálie jednoho generála, kterej neuspěl, i když předpoklady pro to měl (mě teda jako blbec nepřišel a vůbec mi nedošlo, že tenhle film se mu vysmívá - právě že jeho názory mi přišly rozumné). Ale kdo chce psa bíti, důvod si najde, že. Obzvlášť v USA. Z tohohle filmu ve mě možná zůstanou dva pocity: 1) generálův výraz a způsob běhu (na tom si Brad Pitt dal obzvlášť záležet), 2) to, že americké vměšování, politika a vedení armády/války nejde rozumně pochopit. ()

chelseaman22 odpad!

Brad Pitt mi poslední dobou leze krkem stejně příjemně jako šiška do chřtánu francouzské husy v městečku Digne-les-Bains. odpad! ()

Válečná mašina nabírá herce

Válečná mašina nabírá herce

23.08.2015

O satirické komedii War Machine jste možná ještě neslyšeli a je to chyba. Streamovací služba Netflix na ní totiž hodně sází a hodlá ji příští rok uvést souběžně v kinech i na internetu. Kdo tenhle… (více)