Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou (Amy Adams) – s cílem zjistit, jaké mají mimozemšťané úmysly. Zatímco celé lidstvo balancuje na pokraji globální války, Banksová se společně se svým týmem pokouší ve velmi omezeném čase najít odpovědi – a aby je byla schopna najít, bude muset přistoupit k činům, které mohou ohrozit nejen její vlastní život, ale dost možná osud celého lidstva. (Falcon)

darkrobyk

Přišli a lidstvo by kvůli nim rozpoutalo celosvětovou válku. A přitom stačí tak málo - porozumět jejich řeči! Pro mne lepší než Kontakt s J.Fosterovou. Když se vynořily Cthulhu, tak jsem si říkal, tohle nemůže dopadnout dobře. A vida, může. I když je otázka, zda konec je opravdu šťastný. Dal bych pět *, ale posledních deset minut jsem tak nějak nevěděl, jak si v kině sednout. Klíčové bylo řečeno, a tak se mi umělé natahování zdálo zbytečné. Jinak ale hezký artový zážitek. ()

Hrabka

Osobně mi nevadí pomalejší, chytrá, neakční sci-fi, ale musí mít zajímavý a chytlavý děj (plus třeba nějakou šokující pointu), a to se o Příchozích moc říct nedá. Zpočátku to vypadalo fajn, první cesta k návštěvníkům, první kontakt s nimi - super. Pak ovšem bylo to samé zas a znovu, nějaká ta kaše okolo a už tu máme nikterak ohromující pointu a konec. Myšlenka filmu mi ani tak nevadí, pár nápadů ve filmu je dobrých, ale autoři si pro diváka připravili z mého pohledu nepříliš záživnou podívanou a jako celek mě film spíše zklamal. 60% ()

cheyene

Inu, zvažoval jsem i plný počet hvězdiček. Příchozí je velice zdařilý sci-fi snímek, jenž se dle mého názoru poněkud odlišuje od ostatních, a to nejen pointou ohledně motivu příchodu heptapodů na Zem, ale také svým zpracováním, v němž se to nehemží ujetou akcí a vrážením klínů do hlav o různých vesmírných teoriích, kterým až na pár zasvěcených stejně nikdo z běžných diváků nerozumí. Osobně se mi líbila komunikační bariéra mezi návštěvníky a lidmi, ono postupné hledání prostředků k dorozumění. Nechybělo tu ani napětí, určitá mysteriózní i místy tíživá atmosféra, zdařilé herecké výkony či celkově vyvedené zpracování. Srovnám-li si opěvovaný Interstellar a Příchozí, mám jasného vítěze, neboť Nolan mě před dvěma lety ve výsledku neoslnil tolik, jako se to povedlo tvůrcům tohoto počinu. Projekce v kině pak zážitek ještě více prohloubila. ()

juta

To je to, na co jsem tak dlouho čekal. Další film, od kterého jsem neodtrhnul svůj zrak a který mě dokázal vtáhnout do dění. Naštěstí se film obešel bez zbytečných akčních scén. Je vidět, že se dá udělat dobrý film i bez monstrózních digitálních srandiček, kde postačí inteligentní psychologické hrátky a zajimavý námět. To vše společně s emzáky tvoří dokonalé sci-fi drama, které si rozhodně zaslouží uznání. ()

WillBlake

Den nezávislosti je vždycky snesitelnější, když je s časem a prostorem nakládáno po nolanovsku a když jej režíruje Denis Villeneuve. Nebo ne? ()

Fiftis

Arrival je pre mňa film roku 2016 aj keď sa stále v mojom vnúti bije s Passengers o kráľa roku 2016. Arrival začína preslovom ženy, jej doterajšieho života, sprevádzané citlivou hudbou a Dennis Villeneuve mieša brilantný strih, kameru a jemné detaily, ktoré prednáša úžasná Amy Adams vo svojom životnom výkone. Inteligentná sci-fi si zakladá na prísne logických výstupoch a mieša pravidlá žánru. V prvom rade predstavuje iný typ protagonistu - Louise Banks je sexi žena v strednom veku a jej povolaním je lingvistika. Od nej sa odvíja celý prístup k dianiu. Obsadenie Amy Adams do hlavnej roly pomáha autorom nastaviť latku vnímania, ale nejde iba o ženský pohľad na tému invázie či citlivejšie vnímanie niektorých aspektov, s ktorým môžu mať problém popcornoví diváci čakajúci na prvý výstrel zo zbrane. Podstatný je presah do iných tém a veľmi dobre vykreslený stav hrdinky v kľúčových chvíľach. Áno, Amy Adams je bravúrna sprievodkyňa jednou z najrealistickejších invázií na plátne. ()

Kass

"I'm not so sure I believe in beginnings and endings. There are days that define your story beyond your life." ()

Shakers

Denis Villeneuve mi príde čoraz lepší a čo je podstatné, zvláda navodiť výbornú atmosféru snáď v každom filme, v každom žánri. Výborne zahrali aj herci a príbeh v závere celkom prekvapil a potešil. Komornejšie sci-fi, ale výborne svojím nepredvídateľným príbehom, postavami, dianím a atmosférou. 85% - 4* ()

DJ_bart

Čekáte lasery, výbuchy, a fighty s mimozemšťany? Tak to jste tu špatně, protože namísto toho dostanete přednášku z lingvistiky. ()

lamps

Předem upozorňuji, že jít na Příchozí do kina bylo důsledkem naprosto spontánního rozhodnutí mých drahých kamarádů někdy kolem sedmé hodiny večerní, v době, kdy jsem vlivem velmi specifických okolností měl v těle už čtyři chutné Plzničky a jeden mylně objednaný Gambrinus. To se k mé velké lítosti negativně projevilo v rozostřené pozornosti v úvodních minutách snímku, který ale postupně, systematickou a neskutečně precizní prací s vlastní audiovizuální výstavbou a unikátním časovým pořádkem, dokázal takřka nemožné a přinutil mne zcela se jeho hmatatelné atmosféře a chytře rozplétaným dějovým smyčkám poddat, přestože si příjemně polstrovaná sedačka a hladinka návykových látek v mé krvi hlasitě říkaly o hluboký spánek. Dlouho jsem byl sice částečně zklamán monotónním vývojem děje a neustálými variacemi stejných záběrů i scén, ale Villeneuve opět ukázal svou extratřídu a ve spolupráci s nástrojem na hutnou atmosféru značky Jóhannsson láme zavedená měřítka žánrové estetiky a pomáhá vejít už tak skvělému rozuzlení příběhu nenávratně do filmových dějin... Nolan má sakra velkou konkurenci, a těch zbylých pět Plzní po projekci mi šmakovalo jako málokdy. ;) ()

filmfanouch

Příchozí jsou typ filmu jehož trailery moc nevyzradili, nebylo jasné o v čem přesně tkví hlavní zápletka a celkově šlo o záhadnou událost podzimu. U takovýchto filmů se pak objevují velká očekávání. A dá se říct, že Příchozí ty očekávání naplnili. Na to abych přesně vysvětlil poselství filmu bych musel detailně vyzradit spoustu toho co se stane v druhé půlce filmu. Můžu však říct, že konec druhé půlky je tak strašně dojemní a intenzivní, že mým slzným kanálkům chvíli hrozila mohutná potopa. Aby divák přesně pochopil celý film, musí vnímat každý detail. Příchozí jsou navíc sci-fi ve kterém není ani jedná akční scéna a spíše kráčí cestou Intelstellaru nebo Blízkých setkání třetího druhu. Jediný kdo jaksi opravdu herecky vyčuhuje je Amy Adams. Scény kdy se snaží komunikovat s ´´vetřelci´´ jsou opravdu jejím hereckým koncertem. Režíroval Denis Villeneuve jehož dva předchozí kousky Zmizení a Sicario se mi zas tak nelíbili ale i tady opět dokázal, že je talentovaný režisér a až za nějakých těch 11 měsíců dorazí s Blade Runnerem 2049 budu ho s radostí očekávat. Příchozí nejsou typ do puntíku dokonalého filmu. Je to však dost precizní a zajímavá sci-fi která by měl pár zasloužených oscarových nominací získat. ()

Pepinec

Musel jsem se smát, jak doslova si název filmu vyložili lidi, co včera na Andělu proudili do sálu ještě dvacet minut po začátku. Smích mě ale přešel při střetu domácích s hosty, protože takhle odfláknutý vývoj vzájemné komunikace mě u jinak působivě propracovaného bijáku dost zklamal. Zase ta stará nemoc - najednou se někde vezme křišťálová koule, najednou je tu spešl program, najednou všichni na světě všemu rozumí, najednou si říkám, že jsem asi vážně blbej, protože podle všeho jsem poslední tvor ve Vesmíru, kdo pořád vidí jenom kolečka. S filmem tříská nápaditost kam se podíváš, ale tyhle pasáže jakoby snad za Denise dělal střihač, který se bojí, že jim dojde páska. Jinak bez výhrad, je to jiné, a proto slaví úspěch. P.S.: Fakt neumím čínsky, nevíte někdo, co mu nakukala? ()

Big Bear

Uffff! Už dlouho jsem nividěl takhle dobré sci-fi. Chvilkami jsem u filmu ani nedýchal. Jak je vidět Amíci umí točit i jiný typ filmů o návštěvách z vesmíru, než byl třeba poslední Den nezávislosti. No a jde to i bez mega efektů a miliardového rozpočtu. Vizuál byl skvostný, návštěvníci konečně nepřipomínali toho pitvaného nebožáka z Roswellu (vím že to byl podvod :-) a skvostný byl i soundtrack. Kamera byla navíc až Malickovská chvilkami připomínající Strom života. Ke konci mi to zase naopak lehce připomnělo Interstellar, kde po prvotních šocích a úžasech začalo vysvětlování a postupné rozklíčování děje až se v tom člověk lehce ztrácel... Jsem nadšený, že stále ještě lze nacházet nové náměty, nová zpracování kontaktů s NIMI. Jak je vidět, netřeba u toho kulis rozbořených měst a setřelovaných stíhaček..... Paráda a nádherný zážitek! 5 znaků * * * * * ()

JohnnyD

Po vyše roku prevažne schematických ubíjajúcich filmov konečne poriadna pecka v kine. Pompézne vyzerajúci vo svojej podstate komorný (no mimoriadne napínavý) film za pár desiatok mega, ktorý krásne pripomína vrcholné obdobie sci-fi i filmu všeobecne sedemdesiate roky. Nebojí sa experimentovať, nebojí sa vsadiť na pomalé tempo, nezdráha sa otočiť žáner a vyhnúť sa overeným receptom. A hlavne žiadna lacná nostalgia a konečne nejaký originálny príbeh a nie ikstý diel franchisu, či pastiš desiatky rokov starého filmu. ()

sheen

Já to říkal již po Sicariu, Villeneueve je ten pravý pro vzkříšení Blade Runnera. Příchozí jsou vysoce intelektuální film, který mne opravdu dostal. Letošní absolutní špička. A Amy Adams, 2x v jednom týdnu, i podruhé byla naprosto vynikající. [Cinestar Anděl] ()

Indiana

Zajímavá a přemýšlivá scifi, který jsem byl při sledování v kině plnej, ale ten film ze mě na rozdíl třeba od Gibsonova Hacksaw Ridge docela rychle vyprchal, chtělo by to vidět ještě jednou. ()

Pilda17

Je to tady, udělal jsem si čas na tento "dokonalý" snímek. Bohužel dle předpokladů ukecaná, nezáživná, nudná, nedepresivní, bez napětí a bez většího nápadu mega sr****. Nebudu sprostý tedy, ale naprostá ztráta mého drahoceného času. Na druhou stranu jeden klad najdu, u Kontaktu jsem trpěl o něco více a možná i příjemná klasická hudba dělala Arrival stravitelnější.. 3/10 = 32% ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota