Karate tiger 2: Zuřící blesk

• Hongkong No Retreat, No Surrender II (více)

Scott Wilde si užívá dovolené ve slunečném Thajsku. Čeká, že se tu setká se starým kamarádem Mac Jarvisem a jeho přítelkyní Sulin. Setkání je však velmi krátké, protože děvče chce pokračovat v cestě do Kambodže. Tam mají namířeno i Scott s Jarvisem, i když vědí, že zem ovládají zlověstní a nebezpeční Rudí Khmerové. Oba kamarádi narazí na své cestě na despotického ruského důstojníka Juriho, který ve svém gulagu drží mnoho zajatců, mezi nimi i nešťastnou Sulin. Cíl obou mužů je jasný: při osvobozování děvčete nemá v ruském táboře zůstat kámen na kameni. To je už předem víc než jisté... (Intersonic)

anderson

Takéto kung-fu mám rád. A MATTHIAS HUES je cool. Ale príbeh tu prosím nehľadajte. Veď celý Vietcong by sa musel potrhať od smiechu a červení khméri detto. Zásadná technická poznámka: Tento film sa u nás na videokazetách firmy INTERSONIC distribuoval skutočne pod názvom KARATE TIGER 2 ale s podtitulom ZUŘÍCÍ BLESK (originál filmu totiž je RAGING THUNDER). (30.3.2004) ()

eraserhead666

Typická americká gumárna své doby, která si ve svém propagandistickém zjednodušování a černobílosti (ano, všichni sovětští vojáci chlastali, tancovali kozáčka a zpívali Kalinku) nijak nezadá s naším majorem Zemanem. Kromě rvaček a akce stojí všechno za hovno, natolik, až je to úsměvné. Zachrání to až závěrečných dejme tomu 15-20 minut, hlavní záporák (kde já jsem toho herce už viděl?) a držkatá Cynthia. Tohle je v rámci série řekl bych velmi (ne)slušný úkrok stranou, přesněji řečeno do septiku. ()

Karamanlis

V dnešnej dobe už klasický osemdesiatkový akčák s hlúpym scenárom, absolútne postrádajúcim štipku súdnosti a ignorujúcim akékoľvek reálne fakty. Film má typicky americký propagandistický a antisovietsky podtext, Rusi sú tu vykreslení ako totálne hovadá a surové zvieratá, no to všetko je vzhľadom k akčnej nádielke, ktorú Raging Thunder prináša tak nejak nepodstatné. Avedon je neohrozený frajer a skvelý fighter, na filmovom plátne debutujúci Matthias Hues síce ohromí svojou muskulatúrou, no v akčných scénach pôsobí ako nemotorný Goliáš, no a Cynthiu som ja osobne nikdy moc nemusel a aj tu mi prišla len do počtu... Ťažko dnes objektívne vysvetliť, prečo mám tento flák vlastne rád, no ten, kto zažil atmosféru 80. a ranných 90. rokov, keď boli práve takéto akčné kúsky videovými superhitmi, do istej miery formujúcimi aj naše myslenie pochopí, aké čaro mala v tej dobe projekcia tohto filmu, otvorene dehonestujúceho u nás nedotknuteľné symboly, akými boli zástava ZSSR, sovietska armáda či portrét večne živého V.I. Lenina... ()

Lacike

Neviem preco sa to vola Karate tiger 2, ked to nema s predošlým dielom nic spolocne jak po dejovej stranke, tak ani stylom. Dokonca ani ziadny tiger tu nevystupuje. Dej je taky mismas rôznych scen ktorymi su pozliepane akcne sceny. Scenaristi do toho sialeneho koktejlu namiesali vsetko co ich napadlo. Zlych rusov, kung-fu mnichov, hladnych krokodilov atd. Herecke obsadenie tvoria neherci, ktory komicky prehravaju. Ustali to akurat Cynthia Rothrock a Max Thayer, ktory sa vtipne postuchuju. Co Loren Avedon postrada po hereckej stranke, tak aspon dohana v bitkach. Ma ich tu dost a miestami predvadza solidne kusky. Najviac ma ale bavila bitka Cynthie s Hwang Jang Lee, ktory znova predviedol svoje rychle a tvrde kopy. Matthias Hues nesklamal a znova ukazal, ze okrem namakanych svalov vie velke hovno. Jeho chvaty su strasne pomale a neohrabane. Sice nemam svaly ako on ale bit sa viem na rovnakej mizernej urovni. Vzdy ma na tomto filme sralo, ze na konci zabili ved vy viete koho. Takze 1* davam za niektore solidne bitky. Väcsinou tie v ktorych Avedon mlati anonymnych kaskaderov. Druhu davam za zopar pôsobivych vybusnych scen. Prestrelky su ale väcsinou fadne a nudne. No a tretiu bud z nostalgie alebo proste za nadhernu mladu Cynthiu. Vyberte si sami. Objektivne je to uz ale film, ktory dost zostarol a odporucil by som ho len ludom, ktory na nom v mladosti vyrastali. 5/10. ()

fcreading

Ničim prekvapive ale zato obstojne pokračovanie vktorom si zahral aj Loren Avedon. PS: Žeby Loren Avedon zbil Matthiasa Huesa to mi prišlo smiešne. ()

Ellmariachi

Klasicky naivní, hloupé a místy až dementní. No prostě klasickej béčkovej akčňák tý doby. Občas mě přišlo, že se to chce svést na Rambovi dvojce. Naprostý nelogičnosti do očí bijící a rádoby hlášky do uší plivající, film sráží. Není to žádnej velkej průser, ale znova už to asi nikdy neuvidím. Není totiž proč. 45 procent. ()

CageDepp

Nejlepší záporák ze všech dílů karate tiger je ruský důstojník Matthias Hues na toho nejde zapomenout a Cynthia Rothrock sem celkem taky zapadla. Jestli má někdo v plánu tohle vidět, tak předem musí vypnout mozek a jenom koukat, protože nelogických věcí tady je až moc. A docela mě překvapuju, že u filmu není žánr akční. ()

Martin741

Oproti povedenemu Karate Tiger 1 je toto uz len slabsi vyvar z jednotky. Reziser Yuen akokeby miestami drzal kameru prvykrat v zivote. 35 % ()

Rodriguez

Nevím co si mám o druhém díle vůbec myslet?! Bojuje se zde minimálně a spíše to připomíná akční variaci "Nezvěstní v boji", kde už jenom chybí ten "Chuck" a člověk čeká kde se zrovna objeví! Do série "KT" bych toto určitě neřadil!!! 40% ()

Juto

Áno, je to prvotriedne béčko, ktoré sa nehrá na niečo iné. Pozitívum sú súboju a čo sa týka deju tak je priamočiary a okamžite sa ponára do akcie. 5/10 ()

HorrFi

Tenhle film jsem měl fakt hodně rád v roce 2005 když jsem se na něj díval na VHS, ale ted už si uvědomuju že je to bohužel podprůměrnej akční film s celkem nudnýma rvačkama, ale věřim že pro některý lidi je to pořád dobrej film ()

Jizni Tlapa

Sympaťáka co Vám ukopne hlavu z otočky Lorena Avedona mam hodně rád. V zuřícím blesku opět jede a v kombinaci s mladičkou Cnythii Rothrock jde o skvělou béčkovou podívanou, která je napěchovaná akcí, skvěle propracovanými souboji a nechybí tradiční zápletka protkaná "šikmookou" láskou! Společně s Neustupuj nevzdávej se a Pokrevními bratry tvoří nejlepší trio této Karate tiger ságy!! ()

Luk80

Pořád skvělá akce plná velkých výbuchu a soubojů. Loren, Cynthia a Matthias. Antonín Navrátil daboval Lorena hodně v pohodě. I v prvním díle nadaboval hlavního hrdinu. Lorena potom ještě ve čtvrtém a posledním skvělém díle. Miluji ten přední obal. Cynthia ve výskoku a za ní borci ve zbrani. A celé to náramně doplňují žraví krokodýli. ()