Taboo

Drama / Thriller / Mysteriózní
Velká Británie, 2017, 7 h 55 min (Minutáž: 55–60 min)

Epizody(8)

Temně surreálná minisérie TABOO, odehrávající se v roce 1814, sleduje dobrodruha Jamese Keziaha Delaneyho (Tom Hardy) – muže, který byl na konci světa a zpět se vrací nezvratně změněn. Dlouho se věřilo, že je mrtvý, nyní přijíždí domů do Londýna, aby převzal to, co zbylo z otcova podnikatelského impéria a přebudoval svůj život. Dědictví po otci je však pohár plný jedu, James si musí dokázat poradit s čím dál tím více spletitými okolnostmi a nepřáteli číhajícími za každým temným rohem, aby se vyhnul rozsudku smrti. Ve víru intrik, vraždy a zrady se mysteriózní rodinné drama rozvíjí v žhnoucí příběh lásky a proradnosti. (HBO Europe)

Matlosek

Nějak těm letošním seriálům nepřicházím na chuť. Westworld, tohle. A přesto mají tak dobrá hodnocení. Za mě nuda, dokonce jsem, nekecám, usínal. Prostě nemám většinový názor. ()

nirty

Řádně ponurá atmosféra dokáže vtáhnout a nepustit, postavy nejsou plytké a minulost Jamese Delaneyho je pro mě dostatečnou záhadou na to aby si mě seriál udržel až dokonce. Stále nevím co od seriálu v závěru očekávat, přesto nenudí (naopak) a Hardy je excelentní 90% ()

GinaT

no tak jsme se propracovali na konec...pokud to byla přípravka na druhou sérii, kde se konečně začne něco dít, tak ok. Pokud ne: osekat na půlku, ubrat na překombinovanosti (jako celá linie se segrou???? To jako potřeboval dát Ooně roli, protože jí to slíbil někde na mejdanu nebo co to jako bylo? ) a mumlání a bude to super. Ale hudbu to má skvělou! ()

WugWugs

Seriálový Revenant, no nie ako boj proti ľadovej prírode, ale vlhkému, zablatenému, vzhľadovo i charakterovo špinavému Londýnu. Miestami akoby nudnejšie, ale zato celý čas metodicky konzistentné, rovnako ako sprievodná hudba Maxa Richtera. Obdivujem tvorcov za to, že prišli s niečím takto svojským a v zásade nediváckym, i keď v jednoduchej dejovej línii. S takýmto zapálením sfilmovať ktorýkoľvek temnomestský román Chinu Mievilla a budem blažený. Po dopozeraní zvyšujem na 4.5. Prosím si pokračovanie. ()

Sheemass

Špinavý, temný a bahnitý Londýn, kterému ,,vládne" Východoindická společnost, tedy dokud se neobjeví Tom Hardy. Příběh se velmi pomalinku rozjíždí až do celkem akčního finále, T. Hardy dominuje celému seriálu, i když komunikace z jeho strany je spíše ve formě mručení a podobných pazvuků. Prvních pár dílů nás prakticky nikam neposouvají, postavy se jen různě přesouvají z místa namísto a přitom se snažíme pochopit a zachytit motiv a cíle J. K. Delaneyho, celkově pak příběh chytí tempo až u předposledního a posledního dílu, což už ale může být pro někoho pozdě. Pokud však vydržíte, Taboo předkládá skvělý příběh, má opravdu skvělou atmosféru a Hardy zde předvádí své herecké umění na jedničku. ()

Lasa

Žádný seriál, ze kterého si sedne člověk na pr.el a musí vidět hned další díl, ani žádný odpad, který by člověka nudil...fanoušky Toma Hardyho potěší jeho herecký výkon včetně temného prostředí špinavého Londýna, za mě dobrý a myslim, že stojí za to vidět..jsou horší seriály co jsou podle mě až moc nadhodnoceny. ()

Sidenius

Olalá to je počin. Steven Knight a Tom Hardy včetně jeho otce Chipse Hardyho namíchali opravdu koktejl plný napětí, lehkého okultismu a teoreticky historického faktu. (Ostrov Nootka opravdu existuje a je dodnes Britkou kolumbií). Napětí se mísí s dramatem a o akční podívanou není nouze. Zhltl jsem za víkend ,v podstatě jsem se nedokázal odlepit. Moc se těším na druhou sérii. Oona Chaplin je opravdu vnučka Charlieho Chaplina. úžasná podívaná. ()

jizvoun

Začátek mi přišel převelice zdlouhavý, natahovaný, bez nějakých dramatických zvratů. Hardy se vrací po letech strávených bůhví kde v Africe a v sobě si nese něco tajemného a temného, co všechny v okolí děsí. To uvnitř něho mu otevírá možnosti, které ostatní nechápou a díky tomu jej považují za ďábla, co mluví s mrtvými. První polovina se táhne plna intrik, poznávání okolí i hlavních postav, špinavého Londýna i zlomyslných duší tehdejší smetánky. Druhá polovina už ale dostává koule, děj začíná hostnout a drama se rozjíždí. Do toho všeho tu prochází Hardy bez špetky emocí v obličeji, neustále zamračený, ale jasně vzkazující všem okolo, že on je ten, kdo má vše pod kontrolou. Přes nezáživný začátek série se to na konci vytáhlo naprosto famózně a já jen doufám, že stejné bude i pokračování. ()

jarmil8

Seriál, u kterého je mnohem důležitější vizuální stránka než stránka obsahová. V tom špatném slova smyslu. Skoro vše je tu hnusné, nikdo se moc nemyje, jen hlavní superhrdina je neporazitelnou módní ikonou. ()

tulrika

Pomalu plynoucí příběh z kterého přímo smrdí stará dobrá Anglie. Krysy, cholera, černé zuby a James Delaney je tak drsný, že si nepamatuje, kdy někoho rozpáral a ohryzal a kdy ne. Tohle není pro každého, ale mě to sedlo. Všechno to násilí, podrazy a špína - perfektní seriál. Hvězdu strhávám za pár hluchých míst. Pološílený a děsivý Tom Hardy ve svém dlouhém kabátě pochodující přístavem se dotkl mého něžného dívčího srdéčka. ()

AmunRa

Moderně pojatý seriál není žádná konverzačka nebo kostýmní drama, ale špinavý brutální příběh, kde se Londýn utápí v bahně a špíně, bratr za libru prodá bratra a "každý má dva pány". V tom všem se James Keziah Delaney (Tom Hardy) brodí krví ke svým nejasným cílům a za sebou nechává ruiny a mrtvé. Brutalita, mystika, vize, incest, politika a zrada jsou spjaté v temném příběhu, který má sice nastavovaný děj, ale setrvale kvalitní atmosféru a výborně zvolené herce. Kvality Toma Hardyho a Jonathana Pryce se daly čekat, překvapila neznámá Jessie Buckley jako Lorna Bow. I další herci ve vedlejších rolích splnili svůj díl práce. Kdo neocení temnou atmosféru, špinavé pojetí a pomalý děj, tak se tento seriál líbit nebude. Kdo si užil atmosféru první sérii True Detective, bude spokojen. ()

Zdenek.D

"I have a use for you" - James Keziah Delaney v podání Toma Hardyho opanuje obrazovku po celých 8 hodin a jeho (anti)hrdina se Vám vryje ostře pod kůži! Výrazově úsporné herectví je doplněno stejně úsporným vyjadřováním a z jeho "hmm" vždy je jasné, co se stane. Zasazení do viktoriánské Anglie je dostatečně špinavé a vedlejší postavy zdatně sekundují v čele s Tomem Hollanderem v roli pouličního chemika. Suma sumárum za první sérii = plný počet! ()

Radim98

Uznávám, jsou to rozhodně slabší 4, ale přesto 4, protože by byla škoda, aby tenhle seriál zapadnul do šedého průměru. Není to trhák. Ale přijde mi to poctivé a místy hodně hutné. Taboo slouží především jako důkaz toho, že když se to udělá správně, tak jeden skvělý herec ztvárňující jednu ikonicky vymodelovanou postavu může v klidu utáhnout celou sérii. ()

BruceTichac

Toma Hardyho miluju, tak jsem se na seriál moc těšil. Bohužel musím konstatovat, že Hardy je to jedinný, co je na seriálu zajímavý. Jinak se tam vuuubec nic neděje, jen mluví a mluví a mluví, ..... Škoda ()

nickymilka

Strasna nuda. Vlece se to jak sopel. Dejova linka je strasne zrejma a divak nema duvod citit nejake napeti, vzruseni nebo zvedavost, co bude dal, ba naopak, po par prvnich dilech mi bylo vlastne uplne jedno, jak to dopadne. Hlavni hrdina me strasne iritoval svym gangsta stylem chuze. ()

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz v severské krimi

04.02.2023

Hvězdný Timothée Chalamet nedávno natočil reklamu o tom, jak všichni slavní a uznávaní herci pracují pro Apple. Nyní to technologický gigant s bezednými kapsami a vlastní streamovací službou Apple TV… (více)

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

Tom Hardy si zahraje válečného fotografa

24.06.2016

Ačkoliv Tom Hardy seká jednu velkou roli za druhou, teprve letos se dočkal první oscarové nominace. Na rozdíl od Leonarda DiCapria šel sice domů s prázdnou, i tak mu ale Revenant pomohl k dalšímu… (více)