Málokterý seriál adoruje hlavní hvězdu do takové míry, jak to činí tvůrci Taboo. Kamera obřadně krouží kolem Hardyho a režiséři jej nechávají hrát v jeho už poněkud schematickém stylu, kdy rozdíl mezi dalšími rolemi v čele se Šíleným Maxem tvoří pouze jiné hadry a lokace. Nejsem si přitom úplně jistý, jestli to Hardy s drsnou chůzí a výhružnými grimasami malinko nepřehání, zároveň je to právě on, kdo mě k tomuto seriálu táhne. Přesto to po třech dílech na víc než tři hvězdy nevydá.(24.1.2017)

Tom Hardy výborný, po Revenantovi neměl problém vklouznout do role. Čekal jsem původně trošku jiný děj, ale i tak mě to politikaření a intriky bavily. Dobová atmosféra je super, trošku navíc mi tam přišli scény ve stylu halucinace/snu, škoda, že nám tvůrci trochu víc nevysvětlily co se Jamesovi stalo. Finále bylo výborné a už se těším na další sérii. 80%(7.3.2018)

Charakterama naprosto super a vlastně až do poslední epizody tomu není prakticky co vytknout. Až na tu poslední epizodu. Tam se sice všechno vyřeší, ale tak nějak podivně a vlastně dost jednoduše, takže má na konci člověk pocit, že kdyby natočili jen první a poslední epizodu, tak to vyjde (s nadsázkou) skoro nastejno... Stejně tak ta "tabu" dějová linka vyšuměla úplně do prázdna a zřejmě tam byla, jen aby to dostálo svýmu názvu... Ale třeba je to tak schválně, aby se divák u závěrečných titulků na okamžik vžil do role Toma Hardyho a mohl si u tý parádní hudby taky projednou říct: "Hmmm..."(27.2.2017)

Skvělý seriál s chytře vymyšleným příběhem, v němž lze stěží předvídat, kudy se bude vyprávění vyvíjet v příštích minutách. Trošku s podivem, že si Angličané natočili takovouto parádu jako oslavu vznikajícího amerického národa. Velkorysá výprava, dobří herci, temná atmosféra, zkrátka: chce se na to dívat.(8.5.2017)

Na Taboo jsem se těšil hodně. Peaky Blinders naprosto žeru, a tak spojení Stevena Knighta s Hardym bylo přesně to pravé. Tedy mělo být a ono je. Hardy zde moc nemluví a spíše se mračí na vše okolo. Nezní to sice nějak extra, ale v kombinaci se zajímavými postavami, záživným dějem, výbornou výpravou a parádní atmosférou tu máme neobyčejný počin. Vše je plné intrik a zrady, ovšem nikdy to není přehnané a vše je vlastně velmi realistické (možná až na to voodoo). Vše šlape, ale zároveň se nikam nespěchá, takže si člověk vše vychutná plnými doušky. Takovýchto počinů víc prosím!(27.2.2017)