1. série: Taboo mělo nakročeno k televizní události roku. Precizní vizuál, tíživá atmosféra, herectví v krystalické formě, ale ve finále zůstane jen zklamaná pachuť po promrhaně šanci. Osm hodin uplyne nezvykle rychle (přestože se během jedné hodinky mnoho nestane)... Celou dobu se to tváří děsně osudově, aby se vy finále ukázalo, že kolečka zapadnou do skládačky a jede se dál bez většího wow efektu. Snad další řada nabídne větší porci dějovosti a vytěží ze zbytečné mysteriozní linky víc. 70%(1.4.2017)

Delikátní, ve všech ohledech až nezdravě do detailu vypiplaná záležitost. Vévodící Tom Hardy, přesnej a nápaditej scénář (humor se mi trefil naprosto přesně do vkusu), dokonale sedící hudba, neuvěřitelná výprava a surová atmosféra, africká a indiánská mystika ( *buch* <3 *buch*), fantastické obsazení, ... a vlastně všechno ostatní. Rozhodně ne seriál pro každýho, nicméně mně se do gusta trefil totálně dokonale. První série - 100% (10.7.2018)

Asi bych kecal, kdybych jako miliontý v zástupu fanoušků nepřiznal, že mě k Taboo přivedl Tom Hardy. Navíc v domnění, že v hlavní roli bude muset mít dostatek prostoru a utáhnout to na sobě. Což pro něj samozřejmě není problém a dokonce má i hodně dialogových scén, ačkoliv jsou samozřejmě skrouhnuté vesměs na jednoduché věty a přizpůsobeny jeho herectví. Jenže, jakmile se prostě v černém hábitu a cilindru objeví poprvé na scéně, hned je jasné, že se člověk nebude nudit. Osobně jsem čekal, že bude Hardy ve špinavém Londýně za totálního bijce a pro ránu nepůjde daleko, ovšem až na velkolepé naprosto bombastické finále je Delaney takovou šedou eminencí, která zatápí všem mocným činitelům své doby a vyhrává ve všemožných intrikách a nástrahách, které jen může 19. století nabídnout. Koukalo se na to moc dobře, ale přecijen jsem čekal něco malinko velkolepějšího a vyloženě mě strhnout se povedlo jen dvěma dílům. Věřím ale, že komplet to bude fungovat daleko komplexněji. Takže hned sem s dalšími řadami! ... 8/10(27.7.2017)

Špatné to není. Mám ráda tyhle špinavé temné příběhy plné hnusných charakterních postav. Děj je zamotaný a neočekávaný, člověk nemůže věřit ani vlastním botám. Čím víc ale vidíme dílů, tím víc mi přijde všechno šílenější. Tomík je kočičák, to nemůžu říct. Ale on úplně šílí. Jeho sestra není o nic normálnější. Každopádně opět parádní kousek, který je třeba sledovat pravidelně a pečlivě.(26.2.2017)

V lednu se rozjel jeden z (mnou) nejočekávanějších seriálů. Nestává se totiž každou chvíli, aby se Tom Hardy objevil v seriálu a společně ho produkoval s Ridley Scottem. To jsou jména zaručující filmovou kvalitu a tu jsme dostali. Popis nápadně připomínal Monte Christa, ale postupně se vyvinul v něco odlišného. Hlavní plus je samozřejmě Tom Hardy a jeho postava, která polehku odkrývá svou tajemnou minulost a zároveň svůj plán. Ale nebyl jediný, i zbytek obsazení je povedený, nejvíc boduje Jonathan Pryce (High Sparrow GoT) a Oona Chaplin, která mi připomíná matku z HIMYM. Celkově to šlape, atmosféra funguje na jedničku i díky době, ve které se odehrává, a děj je opředen dostatečným množstvím tajemna. Špína a hnus Londýna je lákavé prostředí a množství zvratů, které si James Keziah Delaney připravil, si zaslouží pozornost. Rozhodně se těším další pokračování a už se těším, až si druhou sérii zase pustím.(3.3.2017)