Velmi dobre momenty striedaju slabsie sceny. Ako celok to posobi velmi roztahane, mysticka linka je vyslovene unavna. Pri niektorych dieloch sa mi dokonca podarilo zaspat. Oona Chaplin na mna posobila iritujuco, jej sceny som len pretrpel. Tom Hardy klasika, mimika v kazdej scene rovnaka, v tejto kategorii sa mu vyrovnaju uz len Stallone so Seagalom. Slabe tri hviezdy.(19.4.2018)

Odzbrojující atmosféra v té nejčistší podobě - to je Taboo. Všudypřítomná drsnost, špína, krev, zkažené zuby,děvky, rádoby naškrobenost "těch vyšších", bezohlednost, intriky, nepředvídatelnost, tajemno, očekávání co bude následovat - geniální! Na pozadí toho všeho se odehrává příběh, který je výborně napsaný, má hlavu a patu, není nouze o šokující momenty, ale nedokážu ho považovat za to hlavní, co seriál táhne. Přála bych si dozvědět se více o hlavních postavách, jejich osud, proč jednají tak, jak jednají, proč se dostali tam, kde jsou. A co bych chtěla vědět úplně ze všechno nejvíc, tak detaily Delaneyho afrického dobrodružství. Můžeme se jen pídit a domnívat, co všechno zažil, v seriálu nám to bylo prezentováno jen formou pár vteřinových flashbacků a snových vizí. Doufám, že tuto roušku tajemství nám tvůrci odkryjí v druhé řadě. Ale buď jak buď, i přesto je ten příběh skvělý. Jen ho zastiňuje již zmíněná atmosféra a pak herecké výkony. Tom Hardy je ďábel, který dal vyjádření slovem "hmm" naprosto jiný rozměr.(4.3.2017)

Skvělý seriál s chytře vymyšleným příběhem, v němž lze stěží předvídat, kudy se bude vyprávění vyvíjet v příštích minutách. Trošku s podivem, že si Angličané natočili takovouto parádu jako oslavu vznikajícího amerického národa. Velkorysá výprava, dobří herci, temná atmosféra, zkrátka: chce se na to dívat.(8.5.2017)

Po první sérii nechávám hodnocení na plným počtu, přestože to ne vždycky bylo dokonalý. Jenže mně se líbí to prostředí, výprava, ta špinavost a temnota, dokonce ani ty mystery vsuvky nějak nevadí a krom toho všeho to prostě táhne T. Hardy, přestože ze sebe moc slov nevydá. Dobrá je i zápletka, kde se s hlavním hrdinou snaží vyjebat více stran sporu a na druhou stranu se on snaží obejít všechny okolo, aby dosáhl svýho (není to totiž přece žádnej blbec, ne?!). Celkem se těším na další sérii a tam už bude hodně záležet na tom, jestli si to těch pět hvězd zaslouží.(2.3.2017)

Kdyby v Taboo Tom Hardy svojí zadumanou a divnou postavou celý ten příběh nenatahoval do nekonečna, tak by se těch osm seriálových epizod dalo vměstnat do poctivé dvouhodinovky a mohlo by se jednat o solidní ponurou událost z Viktoriánské Anglie. Takhle uznávám, že tento seriál má momenty, které jsou luxusní, ale také scény, bez kterých bych se moc rád obešel. Tom Hardy je ve svém herectví hrozně těžce definovatelný, ale touto postavou představil totální esenci toho, jak se na plátně projevuje. Bez emocí, drsně, vážně, což je na něj, podle mě, občas až škoda. Občas totiž není úplně od věci zahrát nějakou normální postavu, která by se dala vyrovnat průměrnému životu každého z nás. Co naplat, Taboo takové není a možná proto je tak zajímavé. I přes svojí zajímavost si ale nejsem jist, jestli zvládnu další sérii. Na konec série jsem nemusel čekat dalších šest epizod, ale po prvním díle jsem si mohl pustit poslední a vyšlo by to na stejno. No uvidíme, třeba se ke druhé sérii dokopu.(3.5.2017)