Mission Impossible: Národ grázlů. Delaney je Ethan Hunt 19. století a nebýt skvělého výkonu Toma Hardyho, který komprimuje emoce do jednoslabičných citoslovců, byly by všechny ty shody náhod a nadpřirozené motivy (často maskující ledabylou provázanost některých dějů) spíš otravné. Ale spojení ušmudlané výpravy, kožních a dentálních chorob, močkoidního Breaking Bad a celé řady roztomilých detailů to posouvá na velmi dobrou (pomalou) zábavu. Kdyby se to tolik nenechalo svazovat předstíráním vážné historické linie a bylo to rovnou hozené do čistého steampunku, bylo by to čisté blaho. Takhle občas se shovívavým hmmmm... beru a těším se na Nootku.(27.2.2017)

Pilotný diel navnadil presne tak ako mal, načrtol hneď niekoľko zajímavých dejových liniek, na ktorých postupné odkrývanie som už teraz zvedavý, a zároveň nebol zbrklý či prvoplánový odkrytím všetkých svojich tromfov hneď v úvode, ako to býva pri seriáloch nedobrým trendom. Zostal skôr komornejším, preferujúc pomalšie, no formálne o to dômyselnejšie budovanie atmosféry a onoho nádychu magična (sám neviem, či som to týmto výrazom vyjadril správne). Celkovo to na mňa zapôsobilo ako záležitosť temná, neurčito (a lákavo) tajomná, svojim spôsobom až čudácka (akiste však v dobrom zmysle slova), čo sú ostatne presne tie faktory, ktoré som od toho skrz videné teasery a trailery aj očakával. A navyše je to aj presne to, čo Hardymu, mimochodom rozhodne hlavnému ťaháku celého tohto projektu typologicky priam perfektne pasuje - tajomná, pomerne málo vravná postava založená primárne na mimike a pozoruhodnej práci s hlasom, výrazoch tváre či celkovo tela, ktorá keď sa však naplno prejaví (napr. psychopatickým výbuchom, ktoré má tento herec doslova v malíčku), tak to stojí zato. Spomedzi ostatných zúčastnených zatiaľ oceňujem najmä zaujímavo obsadenú postavu Delaneyho sestry (Oona Chaplin), ktorá je krásna i zaujímavá, a už teraz som zvedavý, akým smerom sa jej postava bude v ďalšom vývoji uberať. Rovnako tak som zvedavý, ako bude zvyšné osadenstvo schopné Hardymu herecky sekundovať (použiť slovo konkurovať asi nemá zmysel), nakoľko pokiaľ je tento herec dobre obsadený, nuž a toto zatiaľ vyzerá ako presne ten prípad - veď si v podstate vytvoril seriál, dá sa povedať, podľa svojej vlastnej chuti a šitý sebe na mieru -, tak svoje scény väčšinou vždy kvázi priam ovládne. Vysokú laťku nastavila i stránka vizuálna, kostýmy sú skvelé, je vidno, že si na tom dali záležať, no a nadšený som bol i z občasných mystických flashbackových prestrihov, resp. halucinačných úsekov. Som teda veľmi zvedavý, ako sa to bude ďalej vyvíjať, pevne však verím, že opätovná spolupráca Hardyho s Knightom ma skrátka sklamať ani nemôže. Nuž uvidíme, potenciál v tomto projekte cítim enormný. Aktualizácia (po zhliadnutí celej prvej série) : Stále viacmenej platia a sú (resp. boli) prítomné aspekty, ktoré som v komentári spomenul po prvej, resp. druhej videnej časti, avšak dovolím si pridať i pár ďalších postrehov. Tým najhlavnejším je, že miestami mi Hardyho "one-man-show" (hoc ho zo súčasnej mladej generácie hercov skutočne považujem za najobľúbenejšieho, a jeho herecký prejav mi plne vyhovuje) už čiastočne i začínala prekážať. Túto čiastočnú kritiku však nevyčítam ani tak po stránke hereckej - ostatne Graham, Pryce, Chaplin atď. sekundovali v rámci možností daných postáv plne dôstojne -, skôr však po stránke scenáristickej. Tu by som vytkol akúsi prílišnú jednotvárnosť, slabé rozvitie (ba až úplná absencia) bočných dejových liniek vedľajších postáv, načrtnutie ich motívov, nuž a dokonca i tá hlavná dejová linka už časom začínala unavovať, nakoľko neprinášala v podstate takmer žiadne väčšie ani menšie zvraty. Rovnako tak som si možno sľuboval ešte o čosi viac magična, tajomna a celkovo temnej, tajomnej, gotickej štylizácie, avšak to už je len také moje zbožné prianie. V konečnom dôsledku som váhal medzi 4 a 5 hviezdičkami, ale vzhľadom na to, že 5 by bolo značne neobjektívnych (a z mojej strany čisto "hardyovských"), prikláňam sa po prvej sérii k tomu nižšiemu, reálnejšiemu ohodnoteniu. Svoje v tom zohral i fakt, že oproti hŕstke iných, mnou "vyvolených" seriálov, ktorých nové časti hltám prakticky okamžite, som túto záležitosť sledoval značne pozvoľnejšie, skrátka tak, aby som v priebehu toho týždňa, kým výjde ďalšia, stihol pozrieť časť aktuálnu. Na druhú sériu si však jednoznačne posvietim taktiež, to bez debát. 85%(12.1.2017)

Taboo zanechává pachuť čehosi hořkého přímo v ústech. Ona tajemnost, temnota a jistá zvrácenost celému seriálu padne. Nejvíc je na tom ve výsledku zajímavé, že rozhodně nejde o nudný seriál. To rozhodně ne. Délka každého dílu je v celku úměrná zábavě. A i když se v nejednom momentu ztratíte, není to vyloženě katastrofa. Je zde asi vidět propracovanost, která je zde asi hlavně protože nejde o nějaký uměle vytvořený seriál obrovskou společností najatými lidmi za peníze, aby něco dali dohromady. Ne. Toto je dílo otce a syna rodiny Hardy, kteří si chtěli dát záležet. A zde máme Taboo.(25.5.2017)

Taboo - Pro sledování tohoto seriálu existuje jenom jeden pádný argument: démonický Tom Hardy. Tempo je ze začátku hodně pomalé a seriál nabere pořádné otáčky až ve druhé polovině, ale jakmile se tak stane, už se nezastaví a po finále první řady byste nejradši hned začali se sezonou druhou... Snad se natočí, sledovanost prý nebyla nijak závratná a vzhledem k našlápanému programu Hardyho to není nic jistého... Ale zpátky k seriálu. K čemu jej přirovnat? Díky hlavní postavě je to takový Frank Underwood z House of Cards, který si ale místo amerických politiků obmotává kolem prstu celý Londýn v době největší slávy Východoindické společnosti, se značnou pomocí svých "superschopností" získaných od své indiánské matky a afrických šamanů... A co je také pozitivní, sledování tohoto seriálu vám vzhledem k malému množství dílů nezabere tolik času...(6.3.2017)

Vizuálne a výpravou perfektne spracované historické dráma s hviezdnym obsadením, ktoré sa snaží, čo najviac priblížiť špinu a atmosféru pochmúrneho viktoriánskeho Londýna. Zápletka točiaca sa okolo sporu medzi hlavnou postavou a Východoindickou spoločnosťou ohľadom vlastníctva územia v Amerike je naozaj príťažlivá a neošúchaná, o to viac je na škodu, že bola spracovaná tak zvláštnym spôsobom. Hlavný dej je stále prerušovaný predvídateľnými zvratmi v osobnom živote Delaneyho a jeho sestry, nevhodne zasadenými halucináciami miešajúcimi sa so spomienkami a debatami s postavami, ktorým väčšinou chýba zmysel a údernosť. Takto z toho vychádza značne roztiahnutá depresívna vec, ktorá má u mňa nulovú šancu, že si ju niekedy pozriem ešte raz. 8/8 - 60%(16.3.2017)