Špína, děvky, gore a Hardy. A navíc Londýn devatenáctýho století. Bezva. Přemejšleli jste někdy o tom, jak hroznej tam musel být smrad? Týdny nemytý šlápoty, chcánkama a brandy nasáklí námořníci, všudypřítomný bahno a sračky? Ale to sem odbočil. Hardy, kterej si seroš i produkuje, zase hraje to, co mu jde nejlíp. Zlehka vyšinutýho, démonickýho dědice, kterej má z nějakýho důvodu vykérovanej tetris. Nutno říct, že má asi tyhle role rád. Moc toho nenamluví, ale o to víc používá svůj vykošťovák a to především k operacím srdce, jejichž rychlost by mu záviděl i Mola Ram z Chrámu zkázy. Abych se dostal k nějakýmu hodnocení, tak za mě solidní čtverec a dobrej náběh na druhou řadu. Solidní práci soudruzi z ejčbýou. 80% P.s.: Oona Chaplin je dobrá !(25.7.2017)

Ano, Hardy je řízek k pohledání. Je veliký a drsný a zdá se, že ho neskolí ani cholera, ani rozjetý vlak. Ale plácá se od ničeho k ničemu, zasmušile čumí do krbu a vede tichou válku s indickou společností, která sice je mocnější než král, ale jaksi to není nikde vidět. Umolousaná a špinavá stylizace je pěkná, ale ani ve spojení s Hardym si mou pozornost seriál neudržel déle než do šestého dílu.(7.3.2017)

lepší tři horší čtyři, tak nevím....seriál sliboval brutální pomstu a dostali jsme utahaný místy opravdu nudný na bručícího Hardyho s ksichtem buldoga....jako ta doba je ukázána opravdu výborně, všude špína, bahno, prach a hnus. Ale čekal jsem víc, Hardy si občas nebere servítky a je fakt drsnej ale je toho tak málo až to bolí, závěrečná akce byla fajn ale to střední až pomalé tempo mi prostě vadilo.....(4.3.2017)

Skvělý seriál s chytře vymyšleným příběhem, v němž lze stěží předvídat, kudy se bude vyprávění vyvíjet v příštích minutách. Trošku s podivem, že si Angličané natočili takovouto parádu jako oslavu vznikajícího amerického národa. Velkorysá výprava, dobří herci, temná atmosféra, zkrátka: chce se na to dívat.(8.5.2017)

Delikátní, ve všech ohledech až nezdravě do detailu vypiplaná záležitost. Vévodící Tom Hardy, přesnej a nápaditej scénář (humor se mi trefil naprosto přesně do vkusu), dokonale sedící hudba, neuvěřitelná výprava a surová atmosféra, africká a indiánská mystika ( *buch* <3 *buch*), fantastické obsazení, ... a vlastně všechno ostatní. Rozhodně ne seriál pro každýho, nicméně mně se do gusta trefil totálně dokonale. První série - 100% (10.7.2018)

• - S nápadem na seriál přišel Tom Hardy, který hraje Jamese Keziaha Delaneyho, a jeho otec Edward "Chips" Hardy. (TammiLargo)

• - Jazyk, ktorým rozpráva James Keziah Delaney (Tom Hardy) sa nazýva Twi a je to stále používaný jazyk kmeňa v západoafrickej Ghane. (juditik)

• - Steven Knight súhlasil s písaním scénara Taboo len pod tou podmienkou, že si Tom Hardy zahrá hlavnú rolu vo filme Locke (2013), ktorý Knight režíroval. (juditik)