85% ‖ Nebýt Hardyho, asi by to nebyla taková pecka, ale právě jeho minimalistické herectví dodává tomuto seriálu ty správné grády. Příběh se vleče, ale prostředí a postavy jsou natolik zajímavé, že vůbec nevadí, že se téměř nic neděje. James Delaney má plán, od samého začátku je jasné, že jede podle něj, ale i to vůbec neubírá na atraktivitě vyprávěné látky. Taboo je přesně tím vysněným projektem, na který jsem čekal roky, snad bude druhá řada co nejdříve, páč James has use for you!(4.3.2017)

Tom Hardy výborný, po Revenantovi neměl problém vklouznout do role. Čekal jsem původně trošku jiný děj, ale i tak mě to politikaření a intriky bavily. Dobová atmosféra je super, trošku navíc mi tam přišli scény ve stylu halucinace/snu, škoda, že nám tvůrci trochu víc nevysvětlily co se Jamesovi stalo. Finále bylo výborné a už se těším na další sérii. 80%(7.3.2018)

Stálo by za pokus zjistit, kolik času spolknou záběry na NĚKAM jdoucího a jedoucího Hardyho a jeho vlající plášť ... 1/4 stopáže? A má to své opodstatnění, děj je na 8 hodinových epizod neuvěřitelně řídký a Tom chodec je tak používán jako záplata chybějícího příběhu. V prvních dvou dílech je to k přežití, potom to začne nudit a nakonec už je to nechtěně vtipné - to už jsem si vždycky říkal "Ááá, už zase někam běží", popř. "Byl by z toho výbornej klip k nějakým novým Fields of Nephilim." Přesto přese všechno věřím tomu, že sestříháno do dvou celovečerních filmů by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*.(10.3.2017)

Po zhruba pěti epizodách, z nichž tu poslední jsem z valné části prospal (a na dotaz, zda jsem o něco přišel, bylo mi řečeno, že ani ne), musím trochu zakroutit hlavou nad zdejším vysokým hodnocením. Špinavá goticko-pirátská neobvyklost Taboo se poměrně rychle přejí. Zvlášť když je čekání na každou zajímavější scénu neúměrně natahováno časem spolehlivě prudícími záběry na někam jdoucího Drsného Hardyho. Také nemalá porce ze spousty přebytečných tlachů kolem šla jistě vypustit. Sestříhat těch pět dílů na dvě hodinu a půl dlouhé epizody, určitě bych byl podstatně nadšenější. ( - - - ) Edit: Po delší (a nezbytné) přestávce jsem se odhodlal dodívat na zbytek. U šesté části jsem se pořád ještě trochu ošíval. ALE poslední dvě už byly konečně tím správně napínavým nářezem, kterým si to u mě Hardy a spol. vylepšili o celou jednu hvězdičku. Na tomto místě si však neodpustím povzdech nad natahovacím trendem v současných seriálech. A nejen v nich; vata je dnes všude: V románech, povídkách, v muzice... Prý je za tím vším třeba hledat peníze. Ale to je mi jedno. Mě za čas, který louskáním té vaty strávím, nikdo nezaplatí. Celé to bylo opravdu tak na tři devadesátiminutové epizody. A jak napsal d-corso, muž který zmizel (a potom se - doufejme, že ne jen na chvíli - vrátil): "Pak by Taboo fungovalo perfektně, klidně za 5*."(22.3.2017)

Film mi trochu připomíná milostnou pletku a šílenství filmu Bouřlivé výšiny. Nicméně největším skvostem filmu zůstává herectví Toma Hardyho, který tu má opravdu dost prostoru předvést, co v něm je. Film na něm stojí všema nohama. Ale já tleskám, jen tak dál.(14.2.2017)