V lednu se rozjel jeden z (mnou) nejočekávanějších seriálů. Nestává se totiž každou chvíli, aby se Tom Hardy objevil v seriálu a společně ho produkoval s Ridley Scottem. To jsou jména zaručující filmovou kvalitu a tu jsme dostali. Popis nápadně připomínal Monte Christa, ale postupně se vyvinul v něco odlišného. Hlavní plus je samozřejmě Tom Hardy a jeho postava, která polehku odkrývá svou tajemnou minulost a zároveň svůj plán. Ale nebyl jediný, i zbytek obsazení je povedený, nejvíc boduje Jonathan Pryce (High Sparrow GoT) a Oona Chaplin, která mi připomíná matku z HIMYM. Celkově to šlape, atmosféra funguje na jedničku i díky době, ve které se odehrává, a děj je opředen dostatečným množstvím tajemna. Špína a hnus Londýna je lákavé prostředí a množství zvratů, které si James Keziah Delaney připravil, si zaslouží pozornost. Rozhodně se těším další pokračování a už se těším, až si druhou sérii zase pustím.(3.3.2017)

...hodně subjektivní hodnocení, protože prostě Tom Hardy! I kdyby tam jen tak půlku všech epizod stál, dělal to svoje "hmmm", pořád by realtivně bodoval. :) Ale kromě toho je to taky dost vypečenej seriál, správně depresivní, pošmourný, a podivně zamotaný huntý děj plný různých druhů hajzlíků a zmrdů, co jdou pološínemýmu Hardymu pořád po krku...hmmmm, to je prostě uspokojivý mix. Hned v úvodní epizodě mne rozsekal záběr na koňská jatka. Jo, to prostě chceš! Skvělá kulisa pro rozhovor o dědictví s právníkem.... Myslím, že nezbývá moc k tomu, aby ten všudypřítomný smrad, bordel a špína z obrazovky i smrděly...(31.1.2017)

Tak tu máme něco z hlavy tatky a syna Hardyjovců, pod palcem zkušeného S.Knighta. A já debil si ted říkám,proč furt odkládám ty Peaky Blinders?!! Protože tohle se povedlo!!! Hardy v roli Delaneyho nebo Delaney v roli Hardyho... :) Pěkně si tady pobručuje, rozpáře karambitem co mu přijde pod ruku a furt se snaží být o krok napřed(Společnost, král, amíci..) Avšak se mu to vymkne z rukou a skončí to tak jak skončilo, perfektně!!! Myslel jsem že mi ten šamanizmus, či jak tomu mám říct, bude pít krev, ale naopak dobrý nápad! Jinak řezník s kompasem na hlavě, at je ho příště víc, chemika škoda, snad se zotavý, nevlastní sestra, ten xicht mě furt iritoval,ale potom výborná volba herečky ...:D A Král? Krásně vyobrazen :) 9/10 Drsný, brutální, originální. Budu se těšit na další sérku!!(4.5.2017)

Po první sérii nechávám hodnocení na plným počtu, přestože to ne vždycky bylo dokonalý. Jenže mně se líbí to prostředí, výprava, ta špinavost a temnota, dokonce ani ty mystery vsuvky nějak nevadí a krom toho všeho to prostě táhne T. Hardy, přestože ze sebe moc slov nevydá. Dobrá je i zápletka, kde se s hlavním hrdinou snaží vyjebat více stran sporu a na druhou stranu se on snaží obejít všechny okolo, aby dosáhl svýho (není to totiž přece žádnej blbec, ne?!). Celkem se těším na další sérii a tam už bude hodně záležet na tom, jestli si to těch pět hvězd zaslouží.(2.3.2017)

Mission Impossible: Národ grázlů. Delaney je Ethan Hunt 19. století a nebýt skvělého výkonu Toma Hardyho, který komprimuje emoce do jednoslabičných citoslovců, byly by všechny ty shody náhod a nadpřirozené motivy (často maskující ledabylou provázanost některých dějů) spíš otravné. Ale spojení ušmudlané výpravy, kožních a dentálních chorob, močkoidního Breaking Bad a celé řady roztomilých detailů to posouvá na velmi dobrou (pomalou) zábavu. Kdyby se to tolik nenechalo svazovat předstíráním vážné historické linie a bylo to rovnou hozené do čistého steampunku, bylo by to čisté blaho. Takhle občas se shovívavým hmmmm... beru a těším se na Nootku.(27.2.2017)