Film mi trochu připomíná milostnou pletku a šílenství filmu Bouřlivé výšiny. Nicméně největším skvostem filmu zůstává herectví Toma Hardyho, který tu má opravdu dost prostoru předvést, co v něm je. Film na něm stojí všema nohama. Ale já tleskám, jen tak dál.(14.2.2017)

Když přetrpíte nudné pasáže, vydržíte osm hodin, kterých pocitově bylo asi dvanáct, abyste po posledním dílu zjistili, že to byla jedna veliká, ale opravdu veliká prázdná bublina, tak budete – jak to říct slušně… roztrpčeni. Ne, vážně. Tohle je fakt nechutné okecávání naprosté prázdnoty. Seriál pořád slibuje něco velkého, těšíte se, o co Hardymu jde. Co je ten jeho velký plán, co se mu stalo v Africe, a co připravuje tak velkého, že z toho asi přišel o rozum? Nic. To zajímavé, o čem bych chtěl, aby ten seriál byl, se stane asi v posledních pěti minutách, do té doby je to utrpení. Uznávám, že seriál má skvělou atmosféru; je správně špinavá, ošklivá a depresivní. Londýn je přesně tak nepříjemný, jak má být. Jenže k čemu to je, když příběh samotný je tak prostý, že se dá shrnout jednou větou. K čemu to je, když všemocná Východoindická společnost, je vlastně dost neschopná. K čemu to je, když některé dějové linie jsou jenom obyčejná výplň, která má nastavit stopáž. Jo, Hardy je fajn, bohužel jeho herecká poloha se mi už ke konci začala trochu přejídat. Když nad tím uvažuju, tak si nepamatuju jedinou scénu, která by mi vyrazila dech, nebo mi aspoň dala facku. Je mi to líto. Nečekal jsem mnoho, ale dostal jsem ještě míň. Zůstala jen nepříjemná pachuť.(27.2.2017)

Špína, děvky, gore a Hardy. A navíc Londýn devatenáctýho století. Bezva. Přemejšleli jste někdy o tom, jak hroznej tam musel být smrad? Týdny nemytý šlápoty, chcánkama a brandy nasáklí námořníci, všudypřítomný bahno a sračky? Ale to sem odbočil. Hardy, kterej si seroš i produkuje, zase hraje to, co mu jde nejlíp. Zlehka vyšinutýho, démonickýho dědice, kterej má z nějakýho důvodu vykérovanej tetris. Nutno říct, že má asi tyhle role rád. Moc toho nenamluví, ale o to víc používá svůj vykošťovák a to především k operacím srdce, jejichž rychlost by mu záviděl i Mola Ram z Chrámu zkázy. Abych se dostal k nějakýmu hodnocení, tak za mě solidní čtverec a dobrej náběh na druhou řadu. Solidní práci soudruzi z ejčbýou. 80% P.s.: Oona Chaplin je dobrá !(25.7.2017)

Mission Impossible: Národ grázlů. Delaney je Ethan Hunt 19. století a nebýt skvělého výkonu Toma Hardyho, který komprimuje emoce do jednoslabičných citoslovců, byly by všechny ty shody náhod a nadpřirozené motivy (často maskující ledabylou provázanost některých dějů) spíš otravné. Ale spojení ušmudlané výpravy, kožních a dentálních chorob, močkoidního Breaking Bad a celé řady roztomilých detailů to posouvá na velmi dobrou (pomalou) zábavu. Kdyby se to tolik nenechalo svazovat předstíráním vážné historické linie a bylo to rovnou hozené do čistého steampunku, bylo by to čisté blaho. Takhle občas se shovívavým hmmmm... beru a těším se na Nootku.(27.2.2017)

• Eleanor05

Stevenovi Knightovi se to opět povedlo! Dokázal po Peaky Blinders vytvořit další seriál plný postav, které nemají vůbec žádnou hloubku a diváka naprosto nezajímají. Postav, které se nechovají jako lidé, ale jako super mega cool panáci se super mega cool hláškami a jednáním. Tom Hardy skoro nemluví, je celou dobu jenom naštvanej a mručí (takže nic neobvyklého), no po pár hodinách už vás to docela hodně otravuje. Ostatní kolem jsou řádně vyšinutí, jedinej, kdo se chová vcelku normálně je hlavní záporák. Děj nestojí ani za řeč. Je to plytká hloupost s dobrými herci a dodívala jsem se na to vlastně jen kvůli Jonathanu Pryceovi, Marku Gatissovi a Jessie Buckleyové.(30.4.2017)