Výprava, stylizace, atmosféra, hudba, bahno, špína, střeva a krev, to jsem žral s nezřízenou chutí. Hardyho herecká onanie je taky libová, tu jsem ale žral s mírnou rozvahou - člověk má tak nějak strach, že podobně jak Depp z jednoho z nejzajímavějších herců v drtivé většině pozdějších rolí zakrněl v teplého piráta, tak by mohl Tomík z jednoho z nejzajímavějších herců navždy zakrnět v mručícího polomagora. Rozvláčnou zápletku a šokující šachové tahy postavama - to co by mělo pod stylovým balastem tvořit skelet seriálu, jaksi skřípalo jak písek mezi zuby, ergo jsem to už bohužel až tolik nežral. Někde mezi třema a čtyřma - rozhodně to stálo za pozornost, bavilo, ale nijak nevytrhlo.(27.2.2017)

Čekal jsem vizuálně výraznou řádně špinavou do estetiky gotického horroru stylizovanou komorní atmosférickou depku zdůrazněnou Maxem Richterem, která bude zdánlivě o ničem, ale pod povrchem z ní bude cítit podprahová "conradovská" tenze. A kterou se zakaboněný po pomstě prahnoucí a pikle kující Hardy promručí od titulků k titulkům (a nesklouzne do parodie sebe sama), podporován britským divadelním výkvětem (především pak Jonathanem Prycem samozřejmě). Což je přesně to, co jsem dostal. Problém je, že to má materiál na výtečnou čtyřdílnou minisérii a nikoli na osm hodinových jednotvárných epizod. Není problém v pomalém tempu. Problém je že se tvůrcům naprosto nedaří délku ospravedlnit, ovšem zároveň se nedá říci, že by vyloženě nudili. Stále v každé epizodě nabídnou dostatek kvality (krom výše zmíněného je v každé epizodě hned několik fenomenálních scén), aby se našel pádný důvod k puštění další epizody. Otázkou je, zda to stačí; speciálně když se to ve finále dostane přesně do bodu, který divák očekává od první epizody. | S1: 3/5 | (12.1.2017)

Taboo zanechává pachuť čehosi hořkého přímo v ústech. Ona tajemnost, temnota a jistá zvrácenost celému seriálu padne. Nejvíc je na tom ve výsledku zajímavé, že rozhodně nejde o nudný seriál. To rozhodně ne. Délka každého dílu je v celku úměrná zábavě. A i když se v nejednom momentu ztratíte, není to vyloženě katastrofa. Je zde asi vidět propracovanost, která je zde asi hlavně protože nejde o nějaký uměle vytvořený seriál obrovskou společností najatými lidmi za peníze, aby něco dali dohromady. Ne. Toto je dílo otce a syna rodiny Hardy, kteří si chtěli dát záležet. A zde máme Taboo.(25.5.2017)

...hodně subjektivní hodnocení, protože prostě Tom Hardy! I kdyby tam jen tak půlku všech epizod stál, dělal to svoje "hmmm", pořád by realtivně bodoval. :) Ale kromě toho je to taky dost vypečenej seriál, správně depresivní, pošmourný, a podivně zamotaný huntý děj plný různých druhů hajzlíků a zmrdů, co jdou pološínemýmu Hardymu pořád po krku...hmmmm, to je prostě uspokojivý mix. Hned v úvodní epizodě mne rozsekal záběr na koňská jatka. Jo, to prostě chceš! Skvělá kulisa pro rozhovor o dědictví s právníkem.... Myslím, že nezbývá moc k tomu, aby ten všudypřítomný smrad, bordel a špína z obrazovky i smrděly...(31.1.2017)

Neobyčejně poutavé historické drama, které se může pochlubit povedeným hereckým obsazením, skvělou výpravou, a hudbou. Příběh je plný zajímavých postav a dokázal mě vtáhnout opravdu každou epizodu svou temnou atmosférou. Opravdu se jedná o pořad pro dospělé – dočkáte akce, násilí, intrik, sexu i velmi kontroverzních témat. Jistá nekompromisnost v tomto ohledu trošku připomíná Game of Thrones, ze kterého přešla i část obsazení. A podobně jako GoT je i Taboo povedeným seriálem, který by bylo škoda přehlédnout. Více v podrobnější recenzi.(27.2.2017)