Málokterý seriál adoruje hlavní hvězdu do takové míry, jak to činí tvůrci Taboo. Kamera obřadně krouží kolem Hardyho a režiséři jej nechávají hrát v jeho už poněkud schematickém stylu, kdy rozdíl mezi dalšími rolemi v čele se Šíleným Maxem tvoří pouze jiné hadry a lokace. Nejsem si přitom úplně jistý, jestli to Hardy s drsnou chůzí a výhružnými grimasami malinko nepřehání, zároveň je to právě on, kdo mě k tomuto seriálu táhne. Přesto to po třech dílech na víc než tři hvězdy nevydá.(24.1.2017)

Boj mezi Korunou, Východoindickou společností, americkou vládou a dobrodruhem Delaneym. 1) Tvůrci se natolik zhlédli v noirové naturalisticky temné atmosféře (za mihotavého svitu svic se špinaví a dobově zanedbaní herci chovají neurvale a hrubě), že ztraili smysl pro míru. 2) Příběh sám je navzdory svému mysterioznímu pozlátku poněkud nudný, nicméně na tři hvězdičky to stačí. 3) Že je ovšem všechno jen primitivní kašírování prozrazuje dnešní slovník, konverzace i chování postav. 4) Velmi britsky působí přitažlivý Jefferson Hall (Thorne Geary, manžel dívky, kterou miluje Delaney), věk nezjištěn. 5) Výstižný koment: marvan.(23.3.2018)

1. SEZÓNA: Dlouhej film by tomu asi slušel víc, nicméně Hardy skvělej, no a hlavně ke konci jsem pak hodně přemýšlel nad tím, jaký by asi bylo, koukat se na to v britský kůži! Tne to totiž do docela citlivejch témat a nekompromisně rozebírá pohnutou, ne zase tak vzdálenou historii skrze komorní příběh. Slušnej nápad ke hranému zpracování!(8.4.2017)

Odzbrojující atmosféra v té nejčistší podobě - to je Taboo. Všudypřítomná drsnost, špína, krev, zkažené zuby,děvky, rádoby naškrobenost "těch vyšších", bezohlednost, intriky, nepředvídatelnost, tajemno, očekávání co bude následovat - geniální! Na pozadí toho všeho se odehrává příběh, který je výborně napsaný, má hlavu a patu, není nouze o šokující momenty, ale nedokážu ho považovat za to hlavní, co seriál táhne. Přála bych si dozvědět se více o hlavních postavách, jejich osud, proč jednají tak, jak jednají, proč se dostali tam, kde jsou. A co bych chtěla vědět úplně ze všechno nejvíc, tak detaily Delaneyho afrického dobrodružství. Můžeme se jen pídit a domnívat, co všechno zažil, v seriálu nám to bylo prezentováno jen formou pár vteřinových flashbacků a snových vizí. Doufám, že tuto roušku tajemství nám tvůrci odkryjí v druhé řadě. Ale buď jak buď, i přesto je ten příběh skvělý. Jen ho zastiňuje již zmíněná atmosféra a pak herecké výkony. Tom Hardy je ďábel, který dal vyjádření slovem "hmm" naprosto jiný rozměr.(4.3.2017)

Zajímavý seriál, který mne přikoval k monitoru na všech 8 hodinových dílů první série. Tom Hardy přez minimum slov hraje skvěle. Jessie Buckley i Franka Potente nakonec mile překvapily. Herecky zklamala Oona Chaplin, která měla fakticky pořád stejný kukuč a ač byla vcelku důležitou postavou, tak byl výsledek neslaný nemastný. Kladně hodnotím i exteriéry spletitost příběhu i občasnou surovost ("akce srdce" byla řešena až moc často pomalu jak Zorro). Jako zápor beru určitě, že děj trvá 8h, ale šel by určitě tak o 2h zkrátit. Dost situací se vyřeší slovy "já vím", či nepředvídatelnou shodou náhod a plánů které se precizně provedou bez vnějšího vlivu. Každopádně 8h jsem se bavil tak spokojenost a na 4* to za tu 1.sérii bude.(25.9.2018)