Předurčenost je klec. O tom ví manželka hokejové hvězdy NHL (Jiří Mádl) a bývalá Miss Severní Čechy (Taťána Kuchařová) své. Nemá dokončené ani gymnázium, což ji trápí. Už se ale pomalu smiřuje s tím, že zvláštní duchaplnost od ní nikdo neočekává. Opravdu ale nepatří už nikam jinam než do sektoru manželek hokejistů? Poté, co potká vysokoškolského profesora (Adrian Jastraban) se zaměřením na vzdělávání dospělých zjišťuje, že všechno může být ještě jinak. (Česká televize)

KIT.HL

Jirka Mádl dokazuje , že zraje jako víno a zahraje vše na co kývne.Trotl hokejka v jeho podání je radost.Kuchařová obstojně sekunduje a je fakt, že se na ní fajn dívá, což je plus.Jinak docela slátaninka s málo uvěřitelným dějem a koncem. Miroslav Vladyka alias "Šeldon Kůpr" vtipně odlehčuje tuhle hloupost, která na obrazovky také patří, už jen pro to téma, které by jistě zasloužilo daleko obsáhlejší využití, už jen proto kolik bláznů sleduje hokej a kolik našich hokejek rejžuje nejen za oceánem... ()

gogos

Tak todle se vážně moc nepovedlo. Tahle sportovní komedie na můj vkus až moc často přebíhá do romantických pasáží, až moc často se projevuje poměrně nesmyslnými scénáristickými přešlapy (vysokoškolský profesor neschopný splácet dluhy), až moc často se prezentuje topornou Kuchařovou. Na druhou stranu tu není špatný Mádl, Matonoha, neuráží mě ani hlavní dětský hrdina. Ale v kontrastu toho, jak film dělá idioty ze sportovců, socky z vysokoškoláků je to prostě málo. Správnej dres občas pobaví, občas překvapí, nenudí a celkem rychle uteče. Bohužel to ale sračkovitost zbytku nevyrovná. Nejhorší dílo od Kolečka, kterému tu třetí hvězdu přidám snad jen proto, že je to z mého oblíbeného slávistického prostředí. ()

blackrain

Taťána Kuchařová není žádná herečka. To je snad všem jasné. Ale svou roli zahrála hodně přirozeně. Asi dobrá praxe a ta, jak víme, dělá mistra. Působila na mě daleko lepším dojmem než Simona Krainová. S povděkem kvituju to, že se konečně někomu povedlo zfilmovat svět hokejek a modelek. Sice je to taková pohádka, ale proč ne. Mádlova hokejka byla fakt příšerná. Takovou osobu bych domů nechtěla ani za zlaté prase. Ten si měl jít odpočinout do Bohnic. ()

Rakosnicek77

Proč takovej pranýř? Náhodou jsem se bavil a jenom kvůli Kuchařové nebudu jako křupan dávat odpad. Byla to komedie a u té se má člověk bavit a já se bavil. Humorných scén tady bylo více než dost. A zábava to pro mne byla určitě větší, než všechny ty nové letošní "pohádky" dohromady. ()

rt12

Přiznám se, nevydržela jsem do konce, to by se nedalo ani pod vlivem opiátů. Mádl s Kuchařovou působili jako přívěšek k hodinkám s žirafou ( to bylo patrně to komické). Kde se bere ta drzost neherců vylézt na obrazovku. Bohužel to spláchne i ty, kteří se snaží ( Vladyka,Jastarban). Sládeček měl v době režírování tohoto skvostu o Kolečko víc. Tak ČT 1 zdravím : Fujtajbl vespolek. ()

slunicko2

Umělohmotné a falešné s vtipnými momenty aneb Bylas někdy v Tatarstánu? Vím, že Jiří Mádl hrál 9 let hokej (do svých, tuším, 18 let) a že to bylo zranění, které mu další trénink znemožnilo. Přesto však mi do role úspěšného hráče NHL nesedl. ()

kajas

V rámci letošních vánočních pohádek České televize solidní podívaná. A jo, ona to vlastně nebyla pohádka. P. S. Nejsem odborník, ale aby se vrcholový hokejista před zápasem nacpal 12 knedlíky, to bylo podezřelé i mně. ()

Katarine

Mně to teda přišlo pohádkovější a zajímavější, než všechny letošní premiérové vánoční pohádky. Když už nic, tak jsem se celkem dobře pobavila. A nikdy bych nečekala, že to napíšu, ale Kuchařová hrála lépe než Mádl. Teď mě ještě napadla jedna souvislost: "A víš kdo s nima chrápe? Jedničkáři, Pepane, jedničkáři!" - Aneb jak z jednoho vtipu udělat celý film. :-D ()

rakovnik

Nevím, jak pojmout hodnocení, protože mi není příliš jasné, co jím tvůrci chtěli říci. Film plný klišé a zažitých stereotypů - chudý docent, od reality odtržený chytrolín z univerzity, hloupý hokejista, duchem chudý mafiánský směnárník, studentka filosofické fakulty je vegetariánka, kterou zajímá astrálno a jediný, kdo tento stereotyp chce narušit, je bývalá miss, partnerka boháče z NHL, která si chce dodělat v šestadvaceti maturitu právě s pomocí zoufalce - docenta. Navzdory ostatním zlatokopkám, které chtějí honem dítě, aby měly miliony z hokeje pojištěné do konce života. Na tomto půdorysu je rozehrán romantický příběh, kterému kromě vztahů mezi těmito klišoidními postavičkami dominuje ještě z mě neznámých příčin AZ kvíz. Taťána Kuchařová i celkem slušně zahrála, ale Jiřímu Mádlovi s jeho výškou věří hvězdu NHL asi málokdo. Pokud se celý film postavy chovaly stereotypně, předvídatelně, tak na závěr se chovají všichni už víceméně pitomě. Snížek nakonec po rádoby dojemném proslovu typu Láska nebeská? To není nic proti výchovnému závěru, který by měly vidět všechny dětičky! Koneckonců, příběh to byl Vánoční a o Vánocích se dějí zázraky. Opravdu nevím, proč byl tento film natočen, ale i přes všechny zápory jej beru jako pokus o moderní romatický film s nádechem humoru po česku. Jen mi trochu nesedí na veřejnoprávní televizi, ale možná vidím na TV obrazovce raději AZ kvíz, než drogerie, autopůjčovny, supermarkety, developery, prodejce aut a jiné sponzory. 40 %. ()

Martin741 odpad!

Teda fakt hruza kam sa ceska kinematografia vydala, jednak su tu plane Posledni Plavky, Gympl, potom Hrebejkove "nadhery" ako Zakazane Uvolneni, Vieweghove umelohmotne bordele, co sa nedaju citat ani pozerat , Troskove Babovredy a teraz este aj tato ubohost. Madl je herecky na presdrzku a nic sa tam dohromady nedeje. Hruza, kam az moja /stale viac -menej/ mylovana ceska kinematografia dokazala spadnut, az na uplne dno zumpy, smutne : 0 % ()

Havaj8

Takhle může skončit fakt jenom česká romantika. Absolutně nereálná věc, až mi bylo skoro trapně. Každopádně mě bavila Taťána a víceméně všechny její scény, bavil mě Mádl i když tu ani neměl vyloženě hlavní roli. Bavili mě ty cizinci ve scéně se slávistou na záchodech. Takže bych nad tím úplně hůl nelámal, ale je to bohužel jenom béčková česká oddychovka. ()

Aljak

Filmy z hokejového prostredia ma vždy zlákajú, a dokonca ich zatiaľ ani nie je nejako extra veľa. Toto bol skôr film zo zákulisia tohto krásneho športu, ale základ mal celkom dobrý potenciál na zaujímavý film. Aká škoda, že celý potenciál sa zrútil na blbej šablóne ako vystrihnutej zo súčasných romantických filmov. Malo to zopár kvalitných fáz (resp. skôr momentov), ale inak dosť predvídateľné (aj keď v podstate neuveriteľné, ba priam až nereálne). Ale tak, dalo sa na to pozerať... (btw. doteraz nechápem načo by si išla manželka na dražbu kupovať dres svojho vlastného manžela???) ()

nick003

A tak proč vlastně ne. Kuchařová nakonec nebyla tak zlá (mohla by doučovat hraní Krainovou) a pěkně se na ní dívalo. Hereckej ansámbl slušnej a soundtrack taky. Film plný klišé, ale na jedno podívání proč ne. ()

Elyssea

Film, který se na jednu stranu tváří, jak boří stereotypy, aby je na tu druhou nejen nemilosrdně zneužíval, ale ještě se tvářil, jaká je to vlastně sranda. Na druhou stranu máme ty Vánoce a pánové si zjevně také zaslouží nějakou tu pohádku. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč bych jinak měla sledovat docenta andragogiky středního věku, jak balí Kuchařovou na kecy o askriptivním statutu. Očividně je to ten diamant zahrabaný pod kupou hnoje, který si zaslouží skončit s jedinou ženou ze sektoru manželek hokejistů, která má dostačující mozkovou kapacitu na to, aby se s ní nenudil, ale aby nehrozilo, že ho někdy předčí. (A mezitím se s ní může pochlubit všem svým filďáckým kámošům.) Proč by jinak Kuchařová měla bažit po chlapovi, který nedokáže zaplatit alimenty a trpitelsky spí se svými studentkami, si nedokážu vysvětlit. Zjevně je to také součástí mnou nepochopené humorné stránky filmu. Správnej dres je zkrátka špatný. Hodně. ()

BarryLyndon

Kvalitní to nebylo ani omylem, ale bavil jsem se slušně. Kdyby takhle vypadala většina romcomů, co chodí z naší produkce do kina, vůbec bych se nezlobil. Kuchařová mne překvapila, čekal jsem větší peklo. Škoda, že to nebyla třeba miniserie a některé romantické momenty musely být tak narychlo vychtěné. Bavily překvapivě výborně obsazené vedlejší role. 6/10 ()

zette

Jako satira na hokejisty, jejich manzelky a vysokoskolske profesory to funguje temer dokonale. I kdyz postava Kucharove chtela tomuto zazitemu vzorci utect... Vtipne jsou i vedlejsi postavy Matonohy, Vladyky. Madl hraje to sve a divak se fakt musi zasmat, Bokova i v male roli opet ukazala velke herecke nadani a moc ji fandim! Scenar hodne oddechovy, ale koukatelne to je. ()

necisty

Z určitého důvodu tomu musím dát jednu hvězdičku navíc, ale ani tak se tenhle počin příliš vysoko nedostane a je to škoda. Film ani tak netápe, jak by si všichni mysleli, na hereckém umu Táni a to jí to opravdu neodpouštím jen protože je to vážně pěkná ženská, ale na tom, že je to vlastně strašná blbost. Kvalitně natočené, mimo modelky dobří herci, dokonce i ten absurdní vztah byl docela hezký, ale děj profláknutý a závěr katastrofální. Ne, komedie to teda není. ()

dr.fish

To se zase kucí vytáhli. Vůbec nezpochybňuju fungování šablony "modelka sbalí intelektuála- bude legrace". Jenže...Dialogy děs a bída a hlavně hokejista Mádl svou roli absolutně nezvládl. Mám ho jinak rád a myslím, že za to ani nemůže- tohle bylo zkrátka nezahratelné. Nejlepší herecký part si odehrál nepochybně Vladyka, kterého byla do filmu vyloženě škoda. On byl opravdu vtipný skoro jako by si svou roli napsal sám. Matonoha byl jako v Comebacku, co už. Ve chvíli, kdy už to bylo skoro dobré, spadlo to zase do hnoje. Díky tomu jsem to nakonec dokoukal. Ale takto bych si tedy dobrý film nepředstavoval. 40% ()