Obr Dobr

The BFG

Roald Dahl's The BFG

Fantasy / Dobrodružný / Rodinný

USA / Indie, 2016, 117 min

Ukecané, přemuzikované, Williams má krásné noty, ale je jich mnoho..(19.1.2017)

• Pilda17

Po vizuální stránce nemám absolutně žádný problém. Příjemně se na to dívá a poslouchá, ale to je bohužel vše. Děj je nemastný, převážně se nic velkého neděje a to dokáži odpustit i pomalejší tempo. Spielberg se moc nepředvedl, jeho úpadek začíná být viditelný. Scéna lovení obrů na závěr neměla chybu, ale to jsem vážně čekal skoro dvě hodiny na minutové finále? To snad ne! 4/10 = 48%(5.2.2017)

Tady jsem doplatil na to, že chodím na filmy do kina, protože jsem musel trpět u dabingu. V celým baráku jsou čtyři poutače, tři hajzlbáby a dva diváci, ale je strašně velkej problém obětovat jeden čas originálu, protože by asi ubíral místo Jonesový... Pěkná pohádka, ale musíte se na Spielberga těšit. Nudle s mákem se bez polití máslem taky dají sníst jenom když máte vážně hlad.(25.9.2016)

Tak ani tentokrát mě Steven Spielberg nedokázal uspokojit. Bohužel si vzal asi velké sousto, ale nebyla to chyba pouze jeho, ale především příběhu, který vlastně nic zajimavýho nenabízí. Je trochu nedomyšlený, bez nějakého zvratu, zápletky a v konečném důsledku ztrácí smysl. Jinak se na to pěkně kouká. Všechny ty efekty a tak, to šlo... stejně tak hudba Williamse byla fajn. Jen tenhle film postrádá duši!(21.2.2017)

Keď sa sen stane skutočnosťou... Dospelých asi tento najnovší Spielbergov počin moc neohúri, ale deťom by sa to mohlo páčiť. Príbeh síce nie je nejak extra zaujímavý, no aspoň ma nenudil. Navyše dievčatko bolo celkom roztomilé, aj keď niektoré momenty mi s ňou nesadli. No našťastie vždy prišlo niečo, čo predchádzajúcu slabšiu scénu zaplašilo, napr. nápad s prdením a pod. A keď už nič iné, tak aspoň animácia potešila, to bolo naozaj také pohladenie pre oči. Celkovo som však čakal niečo viac. 70/100(6.11.2016)

• HAL

Tak tohle hodně bolelo, zdaleka největší Spielbergův průser. Místy doslova - u těch nekonečných vtipů kolem prdění jsem si fakt nebyl jistý jestli jsem si nespletl sál a nešel na nového Trošku. Hlavně to podle trailerů vypadá jako MNOHEM dospělejší film, přitom cílovka tohohle je tak maximálně pětileté dítě. Většinu stopáže zabere infantilní humor a repetivní blbnutí s atrakcí 3D formátu, které je teď od Spielberga fakt wtf, protože s tímhle se jednak vyřádil mnohem lépe v Tintinovi, jednak je tu s tím ještě násobně otravnější než Burton v Alence. Samoúčelnost all over the place - protože je to hezky barevné a hýbe se to, vizuál hezký, tak pro caparty ok, ale bez rozumně odvyprávěného příběhu je to jen technologické demo... což v kinech frčelo tak před sedmi lety s nástupem 3D technologie. A právě na jakýkoli příběh se ten film vůbec nesoustředí. V zahraničních recenzích svorně vyzdvihují Rylance, kterého u nás spolehlivě zlikviduje český dabing, a kromě něj tam je už jen ta krajně nesympatická holka, pár obrů (horší než v Jack a obři) a prdící britská královna a její prdící psi (not kidding). Podle ukázek a pověsti o povedené klasické předloze jsem se přitom dost těšil na povedený rodinný film, fakt netuším jak mohlo Stevenovi tak strašně mrdnout v kouli. 4/10(29.8.2016)

Film, na kterém se vyřádili trikoví mistři (z Weta Digital), jinak je to převážně roztahaná, utahaná a přepáleně infantilní "cukrkandlová" dětská revue, která z Obra Dobra, disponujícího vzhledem vyléčeného a zkulturněného dědy alkoholika z ulice, vlivem přetrvávajících abstinenčních příznaků komolícího slova, dělá obřího sympaťáka. Stevene Spielbergu, takhle fakt ne. Neřeknu, když si tuhle látku vezme do pazour debutující filmař, ovšem režisér tvé pověsti na tom přece nemůže nic trhnout. Abyste film nějakým způsobem absorbovali, je třeba přivyknout si na úděsně natahované pasáže, které se v podstatě ničeho nedoberou. Obr unese holčičku ze sirotčince do Obří Země, kde žije...bum prásk...půlhodina keců a triků v jeho příbytku, Obr jde do "práce", chytá sny...bum prásk...půlhodina o původu exkrementu za doprovodu triků. Vrcholem je, alespoň trochu vtipná pasáž s anglickou královnou v Buckinghamském paláci, kde si to mistr rozházel s anglickými diváky, když nechal jejich symbol vznešenosti prdnout. Nejlepším z celého filmu je parta ošklivých a lidožravých obrů, kteří Dobra šikanují, následně ucítí člověčinu, takže mu jdou po krku. Pasáží s nimi je málo, ale jsou úžasné. Následné finále, kdy vyzbrojená armáda, kterou vyslala samotná anglická královna, má obry pochytat, nedosáhlo potřebné epičnosti. Docela divné bylo, že Obří Země působila rozlehlým a nekonečným dojmem, přesto je v ní jen devět obrů, respektive víc jich ukázáno nebylo. Malá Sophie (Ruby Barnhill) nebyla vyloženě otravná, i ona obstarala pár komických momentů. A tím to hasne. Film má dvouhodinovou stopáž, kterou prostě nemá optimálně vyplněnou. Hudební doprovod Johna Williamse je čistá rutina. Rebecca Hall měla nasmlouvanou gáži, tudíž se musela zjevit na scéně v útrobách paláce, Mark Rylance v roli CGI obra je nejpřeceňovanějším a nejzbytečnějším hercem všech dob. Za ním už je jen Marek Taclík s Davidem Gránským. Ne že by Spielberg nebyl ani tentokrát kreativní, to on je, nicméně podobnými výtvory nemůže dosáhnout nesmrtelných výšin. Výškově to obr není, tak raději hledět zpříma do očí Indiana Jonese a uskutečnit realizaci potenciálně zajímavých projektů. Obry nechat začátečníkům, kterým je zaštítí svojí produkcí. Film má "vánoční" atmosféru, i když se v tom čase vůbec neodehrává. Diváci jej v té době můžou poctít zhlédnutím a vzít jej na milost. Já chválím vypiplanou technickou stránku a trikové pasáže. 5/10(9.11.2017)

• InJo

Jeden z nejhorších Spielbergových filmů, ne-li vůbec nejhorší. Nevadí mi, že je to jednoduchá pohádka pro děti (tou je v podstatě i E.T. a ten se právem stal filmovou legendou a kasovním trhákem), vadí mi, že je to nesmyslně dlouhé (zkrátit to o třetinu a mohlo to být úplně v pohodě), rozvleklé, příběhově děsně řídké (první hodinu se nestane skoro nic vyloženě zábavného nebo působivého) a většinu času docela nudné. Vždycky mě nakrkne, když elitní filmaři (Spielberg, Williams, Kaminski, Kahn) mrhají svými talenty na látky, které nemají moc co nabídnout. Ten film má srdce (nebo tak alespoň působí), ale zoufale mu chybí spielbergovský šmrnc a jeho cit pro precizní gradaci jednotlivých scén. Zanedlouho si z toho budu pamatovat asi jen dvě scény, přičemž v jedné se hodně prdí (ale kupodivu je to natočené vkusně a hlavně opravdu vtipně - ostatní zdejší "humory" totiž bohužel zrovna dvakrát nefungují) a ta druhá trvá asi jen minutu, přestože mohla trvat klidně 5-10x déle a vůbec by to nebylo ku škodě (spíš naopak)... 50 % ___ Stevene, za dva roky od tebe očekávám prvotřídní reparát v podobě adaptace futuristicko-nostalgické sci-fi Ready Player One (kterou snad do té doby stihnu dočíst ;)).(1.9.2016)

Je potěšující, že i v dnešní době existují lidi a filmy, na něž je spolehnutí. Podobné okouzlení jako před čtvrtstoletím u Hooka. Jen s 3D brýlemi navíc.(1.9.2016)

• Beastmaster4

Naprosto pohádkově famózní příběh, tak nádherně vizuálně zpracovaný, ale tak strašně nudný a nudný a nudný a hlavní dívčí představitelka tomu taky moc nepomohla :-/ Nerad to říkám, ale tohle měl točit někdo jinej :-/(18.11.2016)

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, které by byly naprosto zasloužené, ale dávám maximum. 62% je fakt málo, lidi !!! Pěkný fantazy film pro děti i starší.(8.1.2017)

• Chrustyn

Se smutkem musím podotknout, že se v mých očích jedná o nejslabší Spielebergův film. Neznám knihu, nevím na kolik se jí film řídí, ale příběhově mě film bavil tak do půlky. Ve chvíli kdy se děj přesune do královského paláce se začnou dít věci, které budou směšně jen pro ty nejmenší. Na druhou stránku, audiovizuálně úžasně zpracované a opravdu nádherné na pohled. O to větší je škoda, když je výsledek takový, jaký je.(27.12.2016)

Příjemné, nádherně natočené vizuální pohlazení, ve kterém není po filmařské stránce nic špatně, ale celé to plyne tak nenuceně, volně a soustředěně, že budou všichni hledat jenom negativa. Magická atmosféra, odzbrojující kamera a prostředí, neodolatelně charismatický Mark Rylance.... Spielberg umí vytvářet rodinné příběhy kolem dětských hrdinů tak poutavě jako nikdo jiný.(29.1.2017)

Steven Spielberg si splnil svoj sen a natočil rozprávkové fantasy o sirote Sophie, ktorú unesie dobrácky obor do svojej krajiny, aby ho neprezradila ľuďom. Tam dievčina spoznáva svojho hostiteĺa, s ktorým sa rýchlo spriatelí, ale spozná aj ostatných obrov, zlých masožravcov. Náš obor, pomenšej postavy, je totiž vegetarián, komolí slová akoby mal svoj vlastný slovník ( som zvedavý na dabing, lebo jeho skomoleniny sú veľmi vtipné a osviežujú film humorom ) a jeho prácou je pripravovať sny pre ľudí. Celý snímok sa nesie v duchu tolerancie k iným, či prejavom statočnosti voči silnejším. Zakomponovanie britskej královnej do deja a následné mierumilovné vysporiadanie sa so zlými obrami len potvrddzuje, že myšlienky filmu sú aktuálne aj v súčasnom svete. Spielberg spolupracoval s osvedčeným tímom a vzniklo zaujímavé dielo s nádherným vizuálom a trikmi na vysokej úrovni. Možno by sa zdalo, že S.S. stráca podu pod nohami, nie je to pravda, podarilo sa mu natočiť slušnú rozprávku pre menšie i staršie deti, pri ktorých sa určite nebudú nudiť ani dospelý. Piaty komentár.(7.8.2016)

• AppleCore

Spielberg si po třiceti filmech vysloužil první dvojhvězdu a první vyloženě nepovedenej film, kterej ač je pohádkou pro celou rodinu, v žádnym myslitelnym aspektu nemá šanci zaujmout děcko, natož pak diváka dospělýho. Přitom mě osobně v rodinný poloze seděl vždycky možná i víc, než ve sci-fi nebo válce (ET, Hook, Empire of The Sun (jo, i to je spíš rodinný než válečný), Tintin, ale třeba i AI), The BFG je ale bohužel zoufalá nuda postrádající i onu pověstnou spielbergovskou hravost.! Měl by rychle natočit Mnichov II... nebo tak něco.(25.10.2016)

Líbezný oldschoolový filmeček, kterej jde proti proudu dnešním rychlým a zběsilým snímkům, film, kterej díky tomu spoustě lidem nesedne (což je krásně vidět jak na místním hodnocení, tak na počtu lidí, co jej hodnotili- na to, že je to Spielberg, tak ani tisícovka diváků? Hmm...), právě díky tomu, že se v něm hlavně mluví a celý si plyne svým vlastním, pomalým tempem. Což je v dnešní době balzám na nervy, Štefan zase potvrdil, že na poli dětských velkofilmů nemá konkurenci. Mark Rylance aspiruje zas a znova na sympaťáka roku (přestože tu byl jen CGI), Ruby Barnhill, na níž film stojí a padá, výborná, tak jako pěkné efekty a vkusný humor. O hudbě Johna Williamse ani nemluvě. Jen houšť, fajn pocit, dívat se na rodinný film, který z diváka nedělá nemyslícího retarda, naopak si ho nepodbízivě váží- už jen tím, že Steven Spielberg JE člověk, co prostě miluje film.(6.11.2016)

Pěkný příběh a parádní triky. Jako filmek pro celou rodinu je to nenáročné a pěkně se na to kouká. Za mě 80% :)(13.11.2016)

Pozerať Stevenov film bolo ako opätovne čítať Roaldovu knihu. Nie je to super dokonalé a možno je to aj trochu dlhé, ale presne takto som si to pri čítaní predstavovala. Naozaj vydarená adaptácia.(2.9.2016)

• malylada

Nevím, zda za to může scénář nebo je nudná tak předloha,ale pokud bych dostal tuto knížku s pohádkou jako dítě, tak bych to asi nedočetl. Podle mě, kdyby to točil jiný režisér, tak to skončí odpadem, ale díky Spielbergovi je to pouze podprůměrný film. Začátek se vyvíjí dobře, celý koncept pohádky by mohl být povedený. Nápad se sny, dobrodružství ve světě obrů, plno nápadů. Problém je, že se děj nikam neposouvá, zabředává do dlouhých dialogů a nic se v podstatě nestane. Drmolení Obra Dobra je úsměvné, ale po dvou hodinách toho je tak akorát a když hlavní vtipy mají být o prdění, tak je něco špatně. Jakákoli forma zla, proti které by hrdinové sváděli nesnáze a diváka držely v napětí chybí. Pár Obrů, kteří se tam objeví na dvacet minut, aby aspoň byla nějaká akce nestačí, co víc, ani se tam nehodí. Celý koncept pohádky je špatný. Část děje s královnou v paláci je hrozná a příběh se vydal tím nejhorším možným způsobem. Vadil mi i výběr hlavní hrdinky, která mi neseděla a především její dabing tomu také nepomohl. Co se nedá vytknout, tak je vizuál, Obr Dobr je fakt skvěle animovaný, ale to je tak jediné pozitivum. Dobrých momentů je ve filmu strašně málo.....4/10(5.9.2016)

Tohle mi dneska vyloženo sedlo a dál to snad ani nebudu rozebírat. Roztomilá pohádka, která potěšila mé stařecké oko. Vizuálně naprosto dokonalá, s pěkným příběhem, jedním, vegetariánským obrem, anglickou královnou a hlavně s Rebeccou, na které jsem vždycky ujížděl. Co víc si může člověk přát...(9.11.2016)