Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua (Peter Sarsgaard), který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod vedením Emmy Cullenové (Haley Bennett) se rozhodnou požádat o pomoc sedm mužů, pro které, stejně jako pro Boqua, žádné zákony neplatí. Nesourodá skupina pistolníků, hazardních hráčů a nájemných lovců se rozhodne nevinné lidi ochránit a zastavit Boquovo jednání. Během příprav na rozhodující souboj si těchto sedm najatých žoldnéřů postupně uvědomí, že v tomto případě půjde více než o peníze. (Forum Film CZ)

Nemda

Na začátek proti Sedmi statečným s Brynnerem z 60.let absolutně nic nemám a považuji ten film za klasiku. Když jsem se dozvěděl o chystaném remaku, řekl jsem si, že se Hollywood snad už totálně posral-(což se stalo až u remake Ben Hura)-nečekal jsem raději nic. První trailer, mě mile překvapil. Do kina jsem šel s ne moc velkým očekáváním a výsledek ? Nečekané překvapení roku, ten film je výborný. Nebudu se vyjadřovat k rasistickým komentářům co tam dělá černoch,indián atd.to přenechám fanouškům Ortelu, i když oni asi do kina nechodí.... Postavy kovbojů sednou, každý má prostor se ukázat. Scéna, kdy se na plátně poprvé setkají Ethan Hawke a Denzel King Washington zahřeje u srdce každého fanouška filmu Training Day. Chris Pratt už předem vychvalovaný je tu nepřehledný. Mě osobně se líbil i Vincent D'Onofrio, old schoolovej medvěd :-) Záporák je slizkej parchant. Hudba, kamera bez chyby. A ten akční závěr ? To bylo snad nej westernové Komando :-) Paráda. Nepamatuji si takové výbušné akční finále hodně dlouho. A co Denzel? Ten chlap snad nezklame a pro mě možná trochu zaujatě je nej z celého filmu. Je to Pan Herec. Westerny mám rád a konečně se za poslední roky začínají objevovat skvělé filmy, viz. Osm hrozných, Nespoutaný Django, ale bohužel i někdy přeceňované jako Slow West. Za mě patří Sedm statečných do top ten roku. P.S. i na slavnou muziku z původních Sedmi statečných dojde :-) ()

tomik99

Asi jsem měl tu výhodu, že jsem původní film neviděl a znal jsem pouze ústřední hudbu, takže nemám film s čím porovnávat. Proto jsem neměl očekávání asi jako většina uživatelů, která sráží film podobně jako remake Souboje titánů, protože klasika je zkrátka klasika. Já byl se Sedmi statečnými spokojen. Film má parádní úvod a parádní závěrečnou čtyřicetiminutovku, kde se skáče z akce do akce a film nenudí. Za slabší část považuji prostředek filmu, kdy je divák „nucen“ sledovat rekrutování Sedmi statečných. Pouze při této části jsem se nudil. Ne všechny postavy dostanou patřičný prostor na plátně, ale každá z nich je tak výrazná, že si jí zapamatujete. Nenastal tedy problém jako v Hobitovi, kde je celá řada trpaslíků a ani po třetím filmu jsem nevěděl, který je který, protože mi splývali zkrátka v jednoho velkého trpaslíka. Sedm statečných považuji za povedený film, na který se klidně jedním očkem ještě jednou rád podívám. Teď trošku zaspoileruji. Byl jsem i překvapený, kolik hrdinů ve filmu umřelo. Jak už jsem psal – neviděl jsem původní film, ale opravdu i v něm zemřou samí bílí hrdinové a přežijí jen barevní? Tomu se mi nějak nechce řešit (pouze úvaha, nic rasistického, hoši). ()

michald99

Důstojný remake. Vzdává úctu originálu i si zanechává autentičnost, postavy se lehce liší, ale prvky zůstávají stejné, Denzel Washington mimořádně dobrý, že i sem tam nějakou tu špatnou barvu pleti odpustíte. Efekty na úrovni, jaxe dalo očekávat. Dalo by se polemizovat nad nutností toho mašíngevéru, který byl snad nejrazantnější změnou oproti verzi 1960 (snad s výjimkou etnické rozmanitosti castu), ale hej, jsme ve 21. století, nemáme se co divit. ||75%|| ()

rukay

Překvapivě zábavné béčkové orgie v kulisách divokého západu, které ke dnu táhne hlavně nedostatek syrovosti (očekávaný pro rating PG-13). Nejlepší akční scéna se bohužel odbyla někde vprostřed a na velké finále nezbyly ani originální nápady, ani charisma, a ani atmosféra. V koncovce to celé připomíná spíše Avangers, než původních westernových Sedm statečných (5*****). Herecké obsazení mi nakonec nevadilo, i když tedy ten rasový veletoč působí - zvláště když si vzpomenu například na Tarantinova Nespoutaného Djanga (5*****) - nesmírně stupidním dojmem. Zápletka, kterak lovec lidí, sám černý jak bota, dá někdy okolo roku 1785 dohromady bandu sveřepých ochránců pihatých vdov, ve složení: vietnamský rozparovač, mexický psanec, odkopnutý indián, pošahaný Ir, a další dva zhýralý běloši; to je spíše jako úvod ke špatnému vtipu. Nadto motivace většiny charakterů pro tohle dobrodružství zůstává také spíše tam kde většina vegetariánů - v rovině teorie. Přesto drží ale snímek dohromady poměrně obstojně. Hlášky, a to včetně opakování těch nejslavnějších z původní klasiky, celkem fungují. Westernová atmosféra se taky nějaká našla. Jako svižnou historickou taškařici mohu doporučit. 4**** ()

Torgal

Nechápem existenciu tohto filmu. Pôvodnej verzii nič nechýba a natočiť ho znovu len kvôli efektnej, ale krajne nerealistickej akcii mi nepríde ako dostatočne pádny dôvod. Hlavne masaker prehistorickým rotačným guľometom je za hranicou uveriteľnosti. Zo sedmičky hrdinov štvorica dostane len minimum priestoru, zvyšok drsňákov to ale utiahne bez problémov. A tak hoci je to natočené celkom zručne, nevidím dôvod na vyššie hodnotenie. 6-/10 ()

HenryIvan

Tak musim bohužiaľ skonštatovať, že prvú cenu za najprvoplánovejší film tohto roku získava práve tento snímok ( a to je čo dodať keďže toho roku vyšli klenoty ako napríklad Batman vs Superman ). Veľmi slabý dej trocha kompenzovala akcia, ktorej tam bolo neúrekom. No ale nakoniec to nebol prepadák a Chris s Denzelom zahrali obstojne. Hudba dobrá, nie je čo dodať. Pripomenulo mi to trochu Vinetuovky, kde plejáda po zuby ozbrojených chlapov ( raz indiánov, inokedy vojakov ) útočí na dedinku, ktorú bráni hŕstka odvážlivcov a pár sedlákov, ktorí veru pušku videli prvý a posledný krát v živote. Tak či onak film bol slušný, ušiel, no viac ako 70 % dať nemôžem. ()

DAPDO

Dát tomu jiný název, mělo by to tady určitě větší hodnocení. Já samozřejmě taky srovnával se starou klasikou, trošku netradiční výběr těch sedmi hrdinů mě ale od začátku chytil. Číňan, indián, starej jezevec, negr, mexikánec, ochlasta a poseroutka Hawke, zajímavý výběr - oproti prvním sedmi hrdinům by kdekdo čekal, že je nepřítel rozpráší za minutu. Tihle kluci v akci pod taktovkou dobrýho režiséra a kameramana ale ukázali, že na názvu až tolik nezáleží a byl z toho fakt dobrej western. ()

FanKalEl

Remake to možno nie je zlý, upútal od začiatku, ale chýbalo tam viac vecí, ako je napr. väčšia hlbka postáv pretože dneska vo westernoch nestačí len vytasiť kolty, treba mať niečo naviac vo vrecku. Ono by som to všetko aj prekúsol, pretože film ma bavil, ale to finále bolo miestami bezhlavé, takže v konečnom dôsledku z toho vyšiel len slušný priemer. (65%) ()

darkreider

Sedem statočných, ten film kedy má človek chuť zobrať kvér a ísť im pomôcť. Kde každý na tej "strane zlých" si zaslúži olovo. Veľa olova. Film kde aj chlap môže uroniť na konci slzu. Ale len jednu! A tá musí pred dopadnutím na zem zabiť aspoň piatych parchantov! Dúfam, že aj vďaka tomuto remaku ostane sedem statočných v povedomí ďalších 50 rokov. Predsa len je to obrovská klasika a tento remake jej nerobí žiadnu hanbu! ()

Kingjiri

Na věc se jde trochu jinak než v originále a kdyby byl název jinej, bylo by možná otázkou, jestli má tahle verze blíž k remaku nebo se prostě jenom víc inspiruje původnim bijákem. Jediná moje zásadnější výtka směřuje k rasovýmu mišmaši hlavních hrdinů (běloši, černoch, asiat a indián) a nakonec nechyběla ani ženská hrdinka. Občas jsem se fakt nemoh ubránit pocitu, že tam tolik vizuálně rozličnejch postav defiluje proto, aby se náhodou nikdo v dnešnim hyperkorektnim Hollywoodu nenaštval. Ještě bych zkrátil pomalejší rozjezd (resp. seznamovačku s postavama), ale jinak jsem vlastně uplně spokojenej. Herecký obsazení slušný (Peter Sarsgaard dobrej záporák), akce víc než dost (fajn finále), Fuquova filmařina líbivá jako vždy, výprava navozuje tu správnou atmosféru a k tomu solidní hudba s citem využívající pár původních ikonickejch motivů, čistý čtyři hvězdy. ()

Dm1tr1j

Príbeh o tom ako relatívne dobrí ľudia spravili hrdinskú vec a obetovali sa pre cudziu vec. Ale film nieje zábavný ani dojímavý, nieje akčný ani pomalý akurát to vyzerá len ako ďalšia zbytočná interpretácia. ()

Stíba

Srovnání s westernovou klasikou ani japonským originálem nedává smysl, tohle je totiž zcela jiný film. Ve shrnutí ucházející akčňák s honosným obsazením, který nenadchne ani neurazí. K vyššímu hodnocení tomu chybí hlavně charisma a atmosféra, kdy ani jedno se tu nějak nedostavilo. ()

Whitebeard

Jednohubka, tenhle film víckrát asi vidět nechcete. Cover to neni špatnej, ale je to celý takový blboučký. U poloviny těch chlapů vlastně ani netušíte, proč do toho šla, protože ta brašna je stejně tajemná, jako brašna pana Křetinského. Motivace tam prostě chybí. Samozřejmě co nechybí je velký útěk ze strachu a velký návrat. Celý je to teda krásně zabalený, krásný scenerie, i ta hudba se k tomu celkem hodí, ale herci vypadají, že mimo řež nemají moc co dělat, pokusy o vtípky absolutně nefungujou. Velký průměr, 3* ()

pepa3rd

Na rovinu říkám, že jsem to čekal mnohem horší, obzvlášť vzhledem k tomu, jak dopadl v poslední době téměř každý remake slavného filmu tragicky. Tohle je vlastně docela povedený western, kterému nelze příliš vytýkat a i několik těch scénáristických chybiček se dá odpustit. Snad jen vykreslení postav mohlo být detailnější, protože, a tady se neubráním srovnání, smrt některých z nich se mě zdaleka nedotkla tak, jak by měla. Na druhou stranu se aspoň nekonal pohádkový happyend. Tak jako tak, klasika stále vede na plné čáře a tak nemám nejmenší důvod, podívat se kdy znovu na tuhle novou verzi. Lehce nadprůměrných 60 % ()

bararich8

Jeden z mála kousků, kde trailer dostál svým slibům, western s přídavkem humoru, zajímavou bandou a stojící na westernové klasice. Navrh si přidejte herecké obsazení, vysoké tempo a opravdu povedený humor, který je dávkován velice lehce, přesně tak aby z filmu nedělal frašku, ale pobavil a odlehčil. Jistě, oproti originálu si jde trochu svou cestou včetně rasového mixování, ale výsledek je povedený. 4,5* ()

dakarin

Vynikající remake filmu z roku 1960. U mě dokonce původní vzor překonává, a to skutečně není příliš častým jevem u nových zpracování kultovních filmů. Vysvětlení je především u reřiséra Antoina Fuqua (Slzy slunce, Equalizér), výborného hereckého obsazení v čele s Denzelem Washingtonem, Chrisem Prattem a Haley Bennettovou a zajímavým příběhem. Delší stopáž potěší a umožní se ještě lépe do příběhu ponořit. Výborně do detailu zpracované, výborně typově obsazené, zábavné inteligentní dialogy a ve výsledku i s pozitivním nádechem naděje do budoucnosti. ()

AloeB

To se takhle sejdou černej, tlusťoch, mexičan, číňan, mongol, Chris Pratt a ženská. Ano, toto je začátek vtipu a ten jeden velký vtip byl celý tento film. Kde se prostě sedm náhodných hrdinů sejde aby zachránili Rose Creek a postříleli zde tlupu banditů. Voilà, to je prosím vše. Žádné výrazné prokreslení, nic co by zaujalo, kromě krásného vizuálu westernu, který ale padá na městečku, na které při dnešních možnostech mohli vynaložit víc. Postavy postrádají na charakteru, ten je obvykle jen načrtnut a nevyužit, navíc je založen na tradičním vnímání oněch národností/ras/pohlaví, takže tu máme indiánského snipera s lukem, čínského vrhače nožů, silnou nezávislou ženu, tlustého drsňáka, Chrise Pratta a podobné stereotypy na zaplnění rasových kvót. Prostě stejně jako příběh jen šablony a nic. Za mne samotného mne zaujalo jen pár scén, které ale film neudělají dobrým. Ztracený potenciál, nic víc. ()

Harry_

Westerny mám rád, ale tenhle remake skvělé klasiky je hrůza. Multikulti osazenstvo má zaměnitelné ploché charaktery a slabé herecké výkony (jedině hlavní hrdina, ženská s koulema a trapper JH nebo HJ, už ani nevím, pozitivně vyčnívají), zápletka nepřináší nic moc nového nejen proti originálu, ale i v rámci žánru. Naopak vykrádá, co se dá, napadl mě třeba nespoutaný Django nebo Tenkrát na Západě. Hudba zcela nevýrazná a půjčená znělka z originálu zazněla až na konci. Nudné dialogy, absence humoru a slabý dabing tomu také nepřidal. Tohle se bohužel nepovedlo a svůj název si film nezaslouží. Hvězda za Denzela a druhá za pár pěkných míst a dlouhou přestřelku. ()

V pravé poledne čeká remake

V pravé poledne čeká remake

17.09.2016

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

Nová Zjizvená tvář má režiséra?

11.08.2016

Ve Zjizvené tváři z roku 1932 sledoval Howard Hawks vzestup a pád irského gangstera Tonyho Camonteho. Ve Zjizvené tváři z roku 1983 sledoval Brian de Palma vzestup a pád kubánského gangstera Tonyho… (více)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

Mizerové se vrátí. A to hned dvakrát.

06.08.2015

Studio Sony oznámilo data premiér pro mnoho svých nadcházejících titulů. Určitě je potřeba zmínit novou verzi Sedmi statečných (23. září 2016), adaptaci Kingovy Temné věže (13. ledna 2017) nebo… (více)