Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a to porážkou, jeho politická strana neexistuje a chybí mu i milovaná Eva Braunová. Hitler „své" město sotva poznává. Berlín je plný cizinců a v Německu místo něj vládne žena, jakási Angela Merkelová. Po prvotním a zcela pochopitelném šoku, se Hitler rychle rozkoukává a navazuje kontakt s některými obyvateli dnešního Berlína. Hitler začne novou kariéru v pro něj dosud neznámém světě díky televizi. Sice nikoliv ve funkci vůdce národa, ale jako komik. A to díky tomu, že jej považují za naprosto bezchybného imitátora sebe samého. Protože své názory rozhodně nemění, jsou jeho vystoupení politicky velmi nekorektní. Postupně se stává nejen televizní hvězdou s vlastním pořadem, jeho vystoupení na veřejnosti získávají velkou sledovanost i díky internetu. Na svých cestách po Německu se setkává s mnoha lidmi a některé z nich jeho názory na dnešní situaci nešokují. Spíše naopak. Führer začíná mít jiné ambice, než jen být zábavným kritikem. Jeho ambice byly přeci vždy mnohem vyšší... (CinemArt)

heyda

Úplná bomba. Chápu, že mnozí levicoví aktivisté, sluníčka a studenti sociálních studií a filosofie budou kvičet, že tvůrci záměrně rozdmýchávají nenávist ve společnosti, blablabla. Naopak tvůrci přišli s úžasně poutavým formátem, který střídá autentický dokument se záměrně zinscenovanými scénami a přichází s otázkami, které si každý klade maximálně tak doma u sledování televize. Docela mě překvapily mnohé reakce Němců. Já jsem se minulý rok bavil s pár Němci, a ti by za solidaritu a pomáhání cizincům pomalu položili život, ale asi už jich nebude tolik, protože pohár nelze plnit donekonečna. A když politici přestanou naslouchat svému lidu, pak přichází na řadu... 100% ()

evulienka3

"Nikdy vás nezaujímalo, prečo ma ľudia nasledujú? Niekde vo vnútri sú rovnakí ako ja." Film z ktorého mrazí napriek tomu, že je to komédia ...a to naozaj veľmi vydarená. Nerobím to často, ale myslím, že v tomto prípade siahnem aj po knižnej predlohe! ()

lillien

Na ja, ea ist vída da.. Tedy na začátku to tak moc nevypadá, ptze ten xixht uplně neladí, navíc všichni víme, že Hitla byl ve skutečnosti nedomrlej prcek, přičemž Masucci by mohl slušně síťovat basketbal, ale jebat, jakmile totiž párkrát zaprská, je to tam. Dost mi vadila všudypřítomná vata, taková ta televizní trapná komika z Komisaře Rexe, kterou natahovali místa mezi Masucciho koncertem, ale nechá se to přežít, prostě si v těch mezičasech třeba trénujte němčinu. Nechce se mi příliš filozofovat o tom, jak moc povedená satira s ohledem na současnou německou politiku to byla, koneckonců to je jedno, všichni víme jak to je. Multikulti, rasismus, čmoudi, ekonomika, všechno je to v Evropě už tak spatlaný, že to stejně novej Hitla nevyřeší, navíc myslící většině je snad jasný, že strejda gelová patka dokázal strhnout davy řečněním, ale to z něj menšího psychopata nedělá. Dobrý rétor ještě nemusí být automaticky dobrý spasitel. Tohle asi soudnej člověk ví i bez nějakých skrytých poselství, takže případný sluníčkářský apel v podtextu s klidem přehlížím a hodnotím ryze zábavnou/komediální a hereckou stránku. A tam to nakonec dopadlo docela gut. S klidem doporučuji, páč kdo není srab, tak přizná, že rasistickým forkům se směje. ()

jojinecko

Woody Allenova rovnica najlepšieho humoru = tragédia +čas. Ak by tento vzorec platil, komédie o Hitlerovi alebo z koncentrákov sú v súčasnosti akceptovateľná vec a vieme sa na to pozerať s nadhľadom, chladnejším odstupom. To čo v tomto filme začalo ako tá najhoršia možná povrchná odpadová zle natočená komédia, skončilo ako mrazivá dráma (!), pričom záverečné titulky s prestrihom na vodcov krajnej pravice, ktorý sa pomaličky ale isto derú na výslnie, sú na zimomriavky. Aj o našom "Vodcovi - županovi - poslancovi" platí presne ten istý scenár, ako tu bol načrtnutý a historicky sa len opakuje. Najskôr to bola figúrka, na ktorej sa všetci smiali, postupom času ten "pajác" získava moc, aj keď sa ešte usmievame (dokedy?). História sa opakuje a ja len verím, že tento film nie je proroctvom. Inak smutné mi prídu všetky tie povrchné komenty typu: "čakal som lepšiu komédiu a bla bla". Len aby o pár rokov neplatila opäť "Woodyho rovnica" a niekto sa nám nesmial, aký sme hlúpi a pohodlne ľahostajní. Za ten mimofilmový presah dávam piatu *. ()

Flego

Ako by sa Hitler cítil v našej súčasnosti ? Zrejme by bol prekvapený, že sa spoločnosť príliš nezmenila a rovnaké heslá spred 80- tich rokov by mu stačili aj teraz... Snímok je ostrou satirou na súčasnosť a v niektorých fázach je ostrý ako britva. Trochu horšie je to s filmovým spracovaním. To mohlo byť určite kratšie, niektoré scény mohli byť vynechané, lopatistická utečenecká kríza tiež. Hlavne keď rozrastajúci sa hnedý mor tu bol oveľa skor. Je to na škodu filmu, lebo myšlienky mohli vyznieť oveľa silnejšie. ()

BMW12

Adolf Hitler v současném světě? No to přeci musí být pecka film! Začátek mě dost vylekal, moc mi nesedl, ale to se teprve začalo rozjíždět, následně už to byla celkem zábava a příběh se mi líbil. Oliver Masucci byl jako Hitler naprosto perfektní. Co ale musím zkritizovat, tak režii a kameru, protože mi přišlo, jako kdyby to točil nějaký amatér. Celou dobu jsem si tak říkal, že i když příběh je dobrý a herci také, tak za to amatérské točení dám max. 3 hvězdy. Nakonec dám o hvězdu více, protože se mi hodně líbili politické názory ve filmu. Film upozorňoval na současný problém imigrace, televizního vysílání (kdy se vysílají samé sračky), nezaměstnanosti, nízké porodnosti atd. Tak jako na to upozorňují politici jako Marin Le Pen, Geert Wilders, Tomio Okamura a další. Nechceme přeci muslimskou Evropu. Takže doufám, že se lidé na těmito tématy zamyslí a ve volbách budou volit tu správnou politickou stranu. ()

MontyBrogan

Satira s vyváženým humorom. Keď som sa už začínal báť, že príde hluché miesto, nastala citácia virálne preslávenej scény z Pádu Tretej ríše. Menej povrchný počin než robí Sacha Baron Cohen a nie zas tak intelektuálny ako Petr Zelenka. ()

Ivoshek

Knížku od Wernese jsem četl a je výborná, vtipná. Hlavně díky tomu, že je psaná v ich-formě, kdy oživlý hlavní hrdina popisuje svůj pohled na moderní svět, který ne vždy chápe. Film je dobrý tak do půlky. Pak už tvůrcům dochází dech i humor. Občas si i trochu lacino vyřizují účty s politiky, které nemají rádi a tak je s A.H. propojují (bavorská CSU, AfD) a naznačují, ze kdo má třeba obavu z migrace, je vlastně fanda nacismu. I tak je to celkem solidní dílko, kterému by dost prospělo tak o 45 minut zkrátit. ()

Othello

Pat a Mat dělají nekorektní komedii. Co na tom, že Pat neumí natáčet filmy a Mat není vtipnej. Už ten počáteční problém je v tom, že ve filmu není německý Hitler z 30. let, jak by se rád tvářil, ale internetový, tisíckrát zmemovaný android, kterého jsme si vytvořili sami jako důsledek společenského embarga na historickou ambivalenci. Pouze jako takový se snaží fungovat jako komická i poučující postava, přičemž však v tom nemůže fungovat jinak než jako naprostý konstrukt, který činí věci jenom proto, aby poháněl děj a zachovával společensky žádanou kontroverzi. Nejproblematičtější aspekt je však metoda nastaveného zrcadla společnosti, kde se mixují asi reálné záběry lidí reagujících na Hitlera (který mimochodem moc nevypadá jako opravdový Hitler) se scénami, které se snaží tvářit, jako by byly natáčeny přítomnou kamerou a dokumentovaly dění, což od sebe oko nezkušené neoddělí. Pokud se filmaři takto rozhodli prosadit ústřední myšlenku věčného Hitlera a divákovi jí přednášejí bezostyšným kombinováním reality s fikcí, aniž by se obtěžovali tyto prvky od sebe oddělit, dopouštějí se nezodpovědné prasárny, nehledě na to, jak velkolepé mají jejich idee být. ()

Necrotongue

Rozhodně záležitost,která má nápad,jasný důkaz toho,že pokud chce tvůrce před něčím varovat,měl by tak učinit formou komedie,protože dopad je pak větší.Na druhou stranu už by se měli Němci přestat vůkol neustále omlouvat za své předky,prapředky a praprapředky a to hlavně těm,kteří po válce neváhali využít cokoliv a kohokoliv z bývalého Reichu ve svůj prospěch(např.americký raketový program postavený na Werneru von Braunovi,nebo bývalí členové SS bojující v rámci Cizinecké legie ve francouzské Indočíně).No vida,komedie a tolik důvodů k zamyšlení... ()

ancientone

Náramné plytvanie potenciálom námetu. Snímka sa snaží takmer dve hodiny reagovať na súčasnú politickú klímu v Európe a hovoriť o podstate zla v spoločnosti prostredníctvom kolážovitej série nedotiahnutých gagov, krotkého humoru, trochy sebareflexie a postavy Hitlera, ktorá je skonštruovaná ako Borat vo veľkej miere zriedený s neškodnou komickosťou oslíka zo série Shrek. Záverečné doslovné dotiahnutie Hitlerovej postavy ako symbolu "zla v nás" je dosť nemotorným a zbytočne didaktickým pokusom vyjadriť myšlienku, ktorej sa film celý čas dotýkal len opatrnými ťahmi v sterilných rukavičkách, vyhýbajúc sa satire a naozaj naliehavej konfrontácii. Tie vymenil za topornú vysvetlivku, prvoplánovo sa haliacu do hávu "metafory" ............. Oveľa výpovednejšia než naratívna čast filmu je záverečná, pár minútová montáž záberov z rôznych proti-moslimských, neonacistických a na na všetky možné spôsoby zvrátených demonštrácií a pochodov, podfarbená úvodnou hudbou z Mechanického Pomaranču. Tých pár chladne stupňovaných elektronických tónov v spolupráci s obrazom okamžite, naliehavo a veľmi znepokojujúco evokuje najtemnejšie pohnútky ľudskej mysle, v pár chvíľach dosiahne takmer dve hodiny unikajúci účinok. Záchrana krátkou, jednoducho a náramne efektívne vymyslenou bodkou. .......... P.S. : cením vtípok s Riefenstahlovou. ()

Morholt

V tomto případě se Wnendtovi podařilo zavděčit se oboum společenským protipólům. Sluníčka mohou zvedat varovný prst a ukazovat na fašizující se společnost a druhá strana spektra může film vnímat jako obžalobu politické scény, která svým hloupým jednáním žene lidi do náruče extrémistů. To, že se film nesnaží postavit se na nějakou stranu, se mi líbilo asi nejvíc, ačkoliv závěrečné titulky byly až příliš poplatné společenské objednávce. Ale to mi dojem nezkazilo. Další silnou devízou byl Oliver Masucci. V trailerech mi příliš nesedl, ale s Hitlerem jsem si ho identifikoval takřka okamžitě, protože dokázal své postavě vtisknout charakter karikatury, ze které jde děs a přesně tím Hitler byl. Zatím nejlepší Vůdcův představitel, Bruno Ganz, má vážnou konkurenci. Nic nemám ani proti tomu kritizovanému filmu ve filmu, protože to nebylo tak markantní, jako v Ztraceni v Mnichově, kde po půl hodině celý příběh prakticky pohřbili. No a nakonec je tu i řada povedených gagů a fórků, kterými je celý film protkaný, takže kromě témat k zamyšlení je tu i dost důvodů k smíchu. Velká spokojenost. 85% ()

luka4615

A pak že Němci nemají smysl pro humor! Er ist wieder da je perfektně broušenou satirou, která, ač jsem nečetl knižní předlohu, mě svým originálním pojetím zcela pohltila. V některých momentech mi snímek přišel jako jakási německá variace na Borata, avšak ne ve smyslu použitého vtipu, ale jako jakási sonda do duše moderního národa, v níž jako hlavní pozorovatel figuruje někdo, kdo přišel z odlišného životního standardu - v tomto případě z jiného časového úseku. Oliver Masucci zde předvedl solidní a uvěřitelný výkon, takže jediné co mohu snímku vytknout je přemrštěná stopáž, která je vážně úmorná. Až na tento faktor se tedy jedná o skvělý snímek, který byste rozhodně neměli minout. PS: Scéna, ve které si jde Hitler do čistírny vyčistit uniformu, patří snad k tomu nejlepšímu z celého filmu! ()

mm13

Keď sa to naplno rozbehlo, zrazu napínavejšie, než sledovať dej, bolo čakať na pointu. Tá prišla v nečakane silnom nástupe, trafila všetky desiatky a obrátila žáner o 180 stupňov. Klobúk dolu, tak nejako som si to predstavoval (bez toho, aby som si dokázal predstaviť čokoľvek konkrétne). Heil Dummheit! ()

BoPo

Nápad na výbornú. Prevedenie politicky korektne vykuchané. Niečo ako nemecká verzia Borata. Len teda Hitler mal byť drsnejší, mal viac heilovať, mal to byť jednoducho Hitler v dnešnej dobe. Na miesto toho, dostávate presvedčivo pôsobiaceho imitátora, ktorý si zbytočne (na úkor zábavnosti) berie servítky pred svoje árijské ústa. Odvážny pokus, ktorému však odvaha vyprchala s prvou klapkou. ()

joehot

Sice není tolik zábavný jako kniha - ale v tom, co chce film sdělit, a v tom, jak to sděluje, je Už je tady zas prakticky bez chybičky. Satirický, jízlivý a tvrdý. Používá působivé výrazové prostředky - pseudo-dokumentaristický styl a la Borat, popkulturní odkazy nebo film ve filmu, které svědčí i o tom, že si němečtí filmaři v současnosti hodně věří. I od nich bychom se mohli učit. "Nemůžete se mě zbavit." ()