Francouzský kreslený film vypráví další smyšlený příběh ze starověkého Říma. Představiteli nepoddajných Gálů jsou tu malý Asterix a velký Obelix, kteří s věrným psíkem Idefixem procházejí řadou střetnutí s horlivými a Césarovi oddanými Římany. V římském táboře zuří Centurio nad opakovanými nezdary v boji s neporazitelnými, hrdými Galy. Posílá do galské vesnice další bojovou hlídku, tentokrát aby unesla kmenového kouzelníka Panoramixe. Ten jediný totiž dokáže připravit zázračný nápoj, po němž je každý bojovník několikanásobně silnější. Ale mága nešťastně zraní Obelix menhirem, takže se stařec pomátne… (Česká televize)

charge

Další ze slabších dílů, který nemá propracovaný scénář a na to, že netrvá ani hodinu a půl v podstatě nic převratnýho nenabízí, navíc vystupování některých postav, hlavně galských žen, jsem jen stěží dokázal překousnout. Jediný co zde lze vyzdvihnout jsou možná halucinogenní vize Panoramixe a intriky podvodného věštce. 30% ()

otík

Naprosto katastrofální Asterix. Dabing je ještě horší než strašný, příběh naprosto idiotský, animace průměrně dobrá. Ale na animaci kašlu, zajímá mě příběh, který mohl vymyslet jedině pošahaný a menhirem praštěný scénárista. Ruce pryč od tohoto dílu. ()

ing.Frosty

Zdaleka nejtemnější, ale zároveň zdaleka nejméně vtipný. Všehovšudy sem se 2x jen pousmál. Ani "zkouřený" (nikoliv doslova zkouřený, ale je to to první, co člověka napadne, když ho vidí) Panoramix nebyl vtipný. A ty ženské byly hrozně otravné a vyloženě na zabití (ještě víc než ve skutečném životě). Nejhorší a nejnudnější díl. ()

filmmovier

Adaptace mého oblíbeného komiksu Asterix a Věštec dopadla naprosto na výbornou. Z komiksu je ve filmu naprosto všechno a vůbec mi nevadilo, že scény byly úplně totožné, protože já se zase skvěle bavil. Film má i další zápletku s druidem Panoramixem a tá má toho do sebe možná ještě víc. U Římanů, kteří dobyly galskou vesnici, jsem se bavil taky, jinak je to ale nejméně vtipný díl, podle mého názoru je nejlepším filmem 12 úkolů, ale to je vedlejší. Tenhle Asterix se mi líbil jako druhý nejlepší. Všem fandům Asterixe vysoce doporučuji a kdo komiks nečetl, filmem si to vynahradí, protože shodné jsou i repliky. 100%. ()

mr.kliky

tenhle film je jako páteční večer - šílenství, absurdní hlášky, konflikty, naivní krávy a drogy.. a já miluju páteční večery. ()

LeoH

Řídký a neasterixovsky těžkopádný humor (že by za to mohla německá koprodukce?), dlouhé uspávací pasáže, hudba o tři čísla větší než film. Jediný světlý bod jsou druidovy psychedelické vize. ()

Mrkvič

Jako prcek jsem si i tento díl maximálně užil a díky kouskům poblázněného Panoramixe je i jedním z nezapomenutelných. Teď už jsem z něj tak nadšený nebyl, ale pořád je to slušná zábava. Nyní ho už akorát tak nějak kazí využití v prvním hraném filmu, který také pokládám za dost povedený, a se kterým je těžké srovnávat takto starý animák. ()

fabecc1222

Tenhle Asterix mi přišel takovej dost... jinej a divnej, než ostatní díly. Zase tu jsou písničky jak někde od Disney, ale taky se to snaží o takovou rádoby hororovou atmosféru. Střelenej Panoramix je šíleně na ránu, a klidně bych mu pár ran menhirem přidal. Chybí tu vesměs jakékoliv narážky na cokoliv, a pár povedených fóru je jen s věštcem, který se snaží zachránit před Římany. ()

Ravi

Tento film jsem viděl nejdříve v originále, a tak nemohu jinak než za 95% = 5/5, protože český dubing tomu hodně uškodil (zvláště u Panoramixe). Ale jinak je to pro mě osobně druhý nejlepší Asterix a Obelix (hned po dvanácti úkolech). ()

mcleod

První z dlouhé řady nepovedených Asterixů. Zdá se mi, že vtipy nejsou na takové úrovni jako ve starších filmech... možná je to i atmosférou filmu, která je na hony vzdálená Goscinnyovskému optimistickému hravému vidění světa, které je mi v příbězích o Asterixovi tak sympatické. Přesto je tento film oproti těm pozdějším ještě koukatelný. ()

vyfuk

Velký boj o hodnocení. Tak trochu magořina. Kdybych viděl už v dětství, tak asi v pohodě, ale i tenkrát taková Británie mi přišla zvláštní a temná. Tady to není jinak. Nějaké hlášky a situace jsou pecka. Ale nejednou jsem byl dost skeptický. Nejednou jsem postrádal jednoduchou komičnost a vtipnost, jak jsem byl zvyklý. ()

BuryGol

Snad nejslabší Asterix co jsem kdy viděl. Podivná grafika, nuda, bez nápadu a akce. Jelikož ho znám jen s dabingem, koukal jsem s nim i tentokrát. A to byla chyba. Dvojice Terš-Schánilec tady nebyla, místo nich nějací dva jantaři a ten kdo tam vymyslel říkat "kouzelné kapky" by zasloužil udělat z pr*ele botník! ()

manonfire

Sovička rozkošná a Panoramixovo: " Za maminku, za tátu..." taky. Na druhou stranu, velkolepý Asterixovský epos potřebuje zpravidla epickou cestu ústřední dvojky, takovou jaká vedla napříč třemi nejikoničtějšími díly (12 úkolů, Překvápko pro Cézara, British journey), a ta zde chyběla, stejně jako vtípky na téma "jiný kraj, jiný mrav". Také ubylo slovního humoru ve prospěch gagů. 60% ()

Metal Lord

Autoři tímto dílem ukázali, že Asterixovi umí přidat i na napětí. Atmosféra tak hustá, že by se dala krájet. Nejlepší 3 momenty jsou beztak 1) Bardův song, 2) Panoramixovo kuchtění uprostřed kráteru alá Babicovy dobroty a 3) náčelníkova žena, když na konci bije římana válečkem na těsto ()