Room

Pro pětiletého Jacka je pokoj celým světem. Je to místo, kde se narodil, vyrůstá a kde žije v bezpečí se svou mámou Joy. Spolu si čtou, učí se, hrají si. Poznání o světě Jack nabývá prostřednictvím několika dětských knih a dětských televizních seriálů. Vše, co je mimo pokoj, je fiktivní, jen pokoj je skutečný. V noci ho máma vždy ukládá do bezpečí šatníku, v němž má usnout dříve, než přijde Starý Nick, jejich věznitel. Pokoj je pro Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti a vroucí mateřské lásce se Joy podařilo vytvořit pro Jacka život, ve kterém si neuvědomuje limity jejich vězení. Joy však ví, že takhle to nemůže být napořád. Vymyslí proto odvážný plán útěku, ve kterém se spoléhá na statečnost svého syna a notnou dávku štěstí. Když plán naproti všemu skutečně funguje a oba jsou konečně svobodní, Joy si s hrůzou uvědomí, jak nepřipravená je na to žít mimo čtyři stěny malého pokoje a být svému synovi oporou i ve skutečném světě. Jejich izolovaný svět se najednou rozšíří a jak malý Jack, pro kterého je vše nové a neuvěřitelné, tak i Joy se musejí naučit, jak žít ve skutečném světě... (Bohemia MP)

chelseaman22

První poločas byl úderný a svižný. Druhý poločas reprezentovaný životem "tam venku" byl úděsný. Malý skrček neustále ronil slzy, na což jeho matka reagovala pokusem o sebevraždu. 65% ()

Estrellita

Tohle bylo prostě hustý. Po zhlédnutí musím uznat, že byl Room na Oscara nominován plně po právu. Já osobně bych vyzdvihla spíše herecký výkon chlapce než matky, protože jeho projev je odzbrojující a na tak mladého herce přímo úžasný... Nicméně Brie Larson se také předvedla v dobrém světle, což uznali i odborníci z Akademie. Příběh sám nevypráví jenom o vysvobození z klece, ale ukazuje slunnou i stinnou stránku této změny. Ztráta jediného zbylého přání zapřičiněná jeho splněním má na Joy destruktivní účinky a tato nezlomná dospělá ženská nakonec potřebuje veškerou sílu a podporu svého pětiletého syna k tomu, aby dokázala překročit minulost a šla dál... Podporu, kterou správně ona měla poskytnout jemu. 95% ()

Triple H

Neviem. Z filmu cítiť oportunizmus a kalkul, ktorý mi je v tomto konkrétnom prípade trošku nesympatický. Inšpirácia prípadom Josefa Fritzla je zjavná a z pohľadu spisovateľky či filmárov hľadajúcich nosnú a predajnú tému im zrejme zacinkali doláre v očiach len čo sa celá kauza medializovala. Nevadil by mi dokumentaristický prístup, v čom je kniha podľa všetkého lepšia, ale Abrahamson balí celý film do akéhosi lacného hallmarkovského hávu, ktorého hlavným cieľom je všetko pekne zjednodušiť a primäť divákov, aby si vo svojich pohodlných kresielkach požmolili kapesníčky. Inak povedané sa z nepochopiteľne absurdného utrpenia nejakého človeka miesto zodpovedného rozboru robí sentimentálna, prvoplánová žmýkačka sĺz pre Joža Lopatu s rodinou. Už len plagát - hýriaci sýtymi farbami, usmiatou maminkou so synčekom, čím v podstate vzbudzuje pozitívne emócie. Sorry, ale až príliš pestrý a romantický obal pre tému, ktorá je v jadre niečo odporné a desivé a niečo čo na reálnych aktéroch zrejme zanechalo hlboké rany, ktoré sa nikdy nezahoja. Keby výťažok z filmu išiel obetiam podobných zverstiev, bolo by to pomerne vhodné gesto. Ale o ničom takom som sa nedočítal. Zámienka síce je, že film nám odovzdáva dôležité posolstvo o našej dobe - ale čo vám ja viem. Potrebujú prípady ako Fritzl melodramatické interpretácie s clivou hudbou, slzopudnými okamihmi a nejakým príjemne ladeným záverom, ktorý nám do tej čiernej kávy má pridať štipku cukru? Nebol by vhodnejší presný a neprikrášlený psychologický rozbor páchateľa, obetí a možno nejaké varovanie na čo si dávať pozor? Taký film by bol asi ťažšie stráviteľný, ale keď už sa do takejto témy pustiť, tak poriadne. Tož toľko ja. Inak je film spravený solídne, psychológia je miestami dobrá, hudba je fajn a Brie Larson a Jacob Tremblay sú sympatická dvojica. Všetky ceny a adorácia pre Brie Larson mi prídu skôr dôsledok témy, ktorou sa film zaoberá a nie úplne zaslúžené, ale budiž. ()

Swansea

"Proč jsi ten film ještě neviděla?" ptali se moji filmoví přátelé.-- "Jako bych ho už viděla" byla moje odpověď. X spoilerů a téma, kdy jsem měla mylný pocit, že budu citově vydíraná. Viděla a vy musíte taky. Vynikající režie, kamera a scénář je život.Herecké výkony jsou naprostá dokonalost. ()

wafc

Paňmáma má naprosto dokonalou pamět, protože pamatovat si po sedmi letech rozměry pickupu, no, to je skutečně něco. A mít z prdele štěstí, že jej Fritzl furt má, no, to je skutečně něco. Nezajímavé a debilní komentáře: Matty ()

andrii

Tady jsme jen my, v hrudi rodné hroudy. V prostoru o krychlovém výměru. Robinsoni mezi čtyřmi stěnami. Tam venku prý totiž... neexistuje bytí. Až ale po očku p(r)ohlédne za práh. To bude zápřah světla, na dění denní tmy. Podlehne nepokoji, posttraumatickému roji, než se postaví vnitřnímu syndromu "nostalgie" pavučin v komůrce života. Tváři třinácté komnaty. Udělí milost minulosti. ()

viperDavid

Založit film v podstatě na dvou postavách není zrovna lehký krok o to zvlášť když jedna z těch rolí je malé dítě. Pochopitelně tady jde o příběh a ten je až neuvěřitelný a rozhodně ne k pobavení. Bohužel tam vynechali spoustu věcí a trošku mě to mrzí, protože je to takové otevřené a flustrující. Člověk nad tím musí hodně přemýšlet. Každopádně hodně dobrý film ()

Tosi

Na první pohled jsou v tomto intimním filmu Joy a její pětiletý Jack jako každá matka a dítě. Hrají si, smějí se a hlavně se milují. Ovšem okolnosti jsou všechno, jen ne typické. Je to jejich noční můra...příběh Jacka a Joy je nekonvenční, mocné drama, které vystihuje sílu mateřského pouta i nevinnost dítěte v těch nejtěžších chvílích. Room je emocionální pecka roku a jako rodič podobně starého dítěte nemůžu jít pod nejvyšší hodnocení. ()

Qitek

Emoce i film roku. Naprosto úchvatná záležitost a odháněl bych klackem jakékoliv informace o tomto filmu. Pustit to člověku, který neví do čeho jde, je totiž síla. Byl jsem u toho. Film obsahuje pro mě zároveň i tu nejsilnější, nejkrásnější scénu za rok 2015. Ano ta s kobercem v zadu v autě. Sorry Leo. Tvá dechberoucí scéna s medvědem byla překonána emocemi. ()

Avathar

Výborný film. Nemal by som výhrady, ak by to bola druhá časť trošku viac prepracovaná a dotiahnutá. Pokojne aj za cenu dlhšej stopáže, námet za to myslím stojí a film ukázal niekoľko potenciálne veľmi zaujímavých línií, psychologických problémov, problémov s vyrovnaním sa so svetom ako takým. Mnoho z toho je však len naťuknuté (verím, že kniha je oproti filmu silnejší zážitok), čo je veľká škoda, vidím v tom tak trochu premrhaný potenciál. Film to je ale aj tak silný. Brie Larson som nedávno videl v SHORT TERM 12, kde hrala rovnako dosť náročnú postavu a aj tu zo seba dáva maximum. Malý Jacob Tremblay tiež výborný. Ich matersko-synovská láska bola vykreslená až ohromne presvedčivo a dojemne. Každú emóciu som prežíval s nimi. 4,5* ()

Johnny.ARN

Spočiatku zvláštne, ale po prvej návšteve Čerta razom pochopíte, o čo ide. Dráma, ktorá ma svoj nevšedný príbeh, svoje vrcholy a pády a schopnú Larson a ešte schopnejšieho Tremblaya. Škoda, že je to tak zbytočne rozťahané, kedy prvá hodinka je ešte ako tak v pohode, lebo ste v napätí, ale potom tie interakcie prídu po určitom čase nezaujímavé a Larson začína konať dosť nepochopiteľne, pričom sa to dalo vyduchciť ešte viac. 3 z 5 ()

Samuel7

Pěkně napsaný a obzvláště z dětského pohledu odvyprávěný příběh. Spisovatelka a zároveň scénáristka odvedla opravdu dobrou práci, co se dialogů i vnitřních monologů týče. Byla z toho skutečně cítit ta izolace od okolního světa a po útěku i neschopnost začít vést normální život. Co už mi přijde hůře promyšlené, jsou samotné události filmu, obzvlášť útek. Únosce musel být opravdu tupý, že tohle neprokoukl. A takových nepravděpodobných věcí tam bylo po návratu do reality více. Brie Larson, ověnčená všemi možnými cenami, mě taky dvakrát nezaujala. Ano, zahrála velmi dobře, ale Jacob Tremblay u mě vedl na plné čáře. Brie rozhodně nepředvedla žádný výkon, který by se zapsal do dějin, takže toho Oscara jí úplně přát nemůžu. Nejdojemnější scéna - Jackovo první setkání se psem. ()

Ryuuhei

Rozhodně originální námět, kterého se ve filmové tvorbě prakticky vůbec nevyužívá a je to dobře. Kontroverze je zde dobře zastřena tím, že je film brán z pohledu dětského hrdiny a tudíž i jinak ta těžkost onoho dramatu je závratně odlehčena. Film se nezaobírá jen životem „ve vězení“ jednoho jediného pokoje, ale i tím, jaké následky může takováto situace mít nejen na oběť, ale i celou její rodinu. Našel se prostor i pro neskutečně napínavé momenty a nejistotu, jak tohle může vůbec dopadnout. 80% ()

Jizni Tlapa

Slabej pokojíček, slabej! Takový námět měl nabídnout divákovi silné emoční vypětí, domyšleny příběh, temnou kameru a hlavně smysl dávající únik a následnou integraci! Nic z toho se nekonalo a pro mě je to sakra málo na vyšší hodnocení! O hudebním podkresu nemluvě....herecky bez chyby, to je bez diskuse ()

anglanek

Tak tady ten film byl pro me silny az drtivy zážitek který me totalne vykolejil na delší dobu a s jistotou muzu rici,ze pro me jeden z nejlepších filmu co jsem mel moznost videt v roce 2015!! nebudu tady psat něco co je tu uz psano ,ale ja s jistotou muzu napsat, ze zahrana role v podani malého chlapce mi vyrazila dech a EXCELENTNI Brie Larson kterou jsem do te doby neznal zacnu urcite sledovat. Nevim jestli k tomu prispelo THC v žíle ,ale celou noc jsem se prevaloval v pelechu a mel filmu plnou hlavu a druhy den při nakupech v obchodnim centru jsem se nedokazal soustředit na nic jiného a tesil se domu az se pohrabu v pribezich o unesenych detech s podobnym osudem. Film je tak pro me silny,ze vůbec nemam naladu se vecer nekde bavit na baru a lemtat pivo a slavit Novy rok.. Něco podobného jsem prozival u filmu 3096 TAGE a DEVILS KNOT.. sice filmy nejsou tak genialne natoceny,ale mrazi uz jen z toho ,ze pribehy jsou podle skutecne udalosti. ()

Pavlínka9

Pro mě jeden z nejsilnějších filmů vůbec. Tolik myšlenek a pocitů při jeho shlédnutí...je to až vyčerpávající...Je to tak silný příběh, že si chci přečít předlohu, protože představa osudu mladé Joy mě děsí...7 let v jediné místnosti...a pak ještě s dítětem, které chcete chránit, ale přitom vůbec nevíte, co se bude dít další den, další noc - zdali vůbec přežijete, uvidíte svoji rodinu, svůj pokoj, přátele....Ta "nečinnost" - jak psychická a fyzická....Je tak těžké pomyslet na to, co by člověk udělal na jejím místě...Postava Joy je excelentní - její pleť, která opravdu vypadá zanešeně a bez jakéhokoliv života - ta autenticita - toho jsem si všimla na prvním místě :) Skromnost a touha...i když vlastně - touha - to si nejsem jistá, zdali tam už bylo...Každopádně při "únikovém" plánu jsem byla napjatá jako nikdy a bylo to tak intenzivní...A poté setkání s Mami...Pokud mě film dvakrát vžene slzy do očí a je to tak silné, že vím, že to nejde zastavit...tak to je pro mě veliké plus :) Brie Larson si Zlatý Globus zasloužila a klidně bych jí dala i větší ocenění ;) Jo a postava Jacka - ten klučina je bravurní a doufám, že to s ním půjde takhle dál :) ()

hanagi

Pokud to v první třetině mohlo vypadat na možný srdcervoucí příběh, tak s každou další minutou děje se film téhle možnosti zbavoval. A právě tím si mě získal - tím, že se soustředil hlavně na dobu po útěku a činil tak citlivě, ale bez zbytečného citového vydírání. Rozumím tomu, proč to Jacka táhne zpět do pokoje, proč mu chybí všechny ty rituály, proč se v novém prostředí cítí nejistý. Ale on je ještě malý a velmi rychle si zvykne. To "Mami" na tom bude mnohem hůř. Důvody, proč být silná, pominuly a všechno, co musela v zájmu přežití sebe a svého syna potlačit, se na ni teď sesypalo jak lavina. Mám pocit, že to zdánlivé zjednodušení, sledujeme přece příběh dětskýma očima, mi pomohlo lépe vše pochopit. ()

venison

Film „Room“ rozhodně stojí za to vidět.. Lidstvo samo o sobě bude asi vždycky znechucováno a zároveň fascinováno tragickými příběhy unesených, roky vězněných a zneužívaných žen po zámkem.. Nápad vyprávět tento těžký příběh odlehčenýma očima malého kloučka je naprosto geniální.. Film „Room“ je lehce syrový, lehce naivní, lehce citlivý, lehce komorní, lehce vtipný.. zkrátka lehce vyprávěný.. Nečekejte žádné brutální drama plné násilí, spíš vykreslení silného pouta mezi mladinkou matkou a synem, který zná je jediný pokoj.. Já osobně bych rozdělila film na dvě poloviny.. První polovina mě bavila strašně moc.. Bohužel si celkový dojem u mě zkazila ta druhá polovina, která už nebyla tak křehká, pocitová, niterná.. Asi kdybych to měla srovnat s filmy, které jsem viděla, tak je to taková "jiná" Juno.. Herecké výkony byly velmi solidní, ale na zadek jsem si z nich nesedla.. Knihu jsem zatím nečetla, takže za mě super zážitek ;-) ()

noriaki

"Dobré ráno dveře od pokoje, dobré ráno kuchyně, dobré ráno dveře od záchodu, dobré ráno grcko." Film byl tak idylický a naivní až jsem z něho téměř vrhnul. Z námětu šlo natočit výborné psychologické drama s mrazivou atmosférou, ale na plátno se z ní dostaly sotva jiskřičky. A i ty režisér udusil. Scénář byl psaný stylem, aby divákovi zprostředkoval svět viděný očima dítěte vyrůstajícího v drasticky upravené realitě. Lenny Abrahamson z něho natočil pohříchu plytký příběh s postavami, kterým jsem nevěřil ani jejich emoce, ani povahu. Konkrétně Jack je tak přemoudřelý, pozitivní a zatvrzele roztomilý, že se mi u jeho proslovů titulky samovolně přepínaly do Comic Sans. Škoda toho mrhání hereckým talentem obou protagonistů. ()

MikyAff

Neuvěřitelné dílo se spoustou emocí, které se skrz obrazovku vcucnou do diváka a ten poté trpí, nebo se raduje spolu s postavami. Už jen ta myšlenka, že se něco takového opravdu už stalo, nebo kdyby se to nedej bože stalo vám, je dost děsivá. Tenhle film má své jisté kouzlo, jaké můžeme vidět v malém Jackovi. Jak vnímá pomocí svých dětských očí Pokoj jako svět a za ním nic jiného není, jen vesmír a jak se potom musí vyrovnat s tím, že skutečnost je jiná a ten okolní svět je daleko, daleko větší a děsivější místo, než by si kdy pomyslel. Do toho se pak střídají pocity strachu a napětí, když má za úkol vyskočit z auta a zavolat pomoct. Opravdu silný výtvor, který vás donutí se nejen vcítit do postav, ale něco ve vás posléze zanechá. ()

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

Marvel potvrdil obsazení Captain Marvel

25.07.2016

Víkendový Comic-Con přinesl spoustu nových trailerů, na druhou strunu byl ale skoupý na velká oznámení. Neobjevily se žádné nové filmy ani herecká angažmá, asi nejvýraznějším momentem tak bylo… (více)

Nominace na Oscara 2016

Nominace na Oscara 2016