Švindlíři

Matchstick Men

Podvodníci

Krimi / Drama / Komedie / Thriller

USA, 2003, 116 min

Ridley byl zárukou něčeho neobvyklého, ale bohužel nehledě na zdejší hodnocení, tomu opravdu tak nebylo. Je to dobrý film s hezkým dějem, ale pořád mi tam něco chybělo a i když tomu konečný zvrat a vůbec poslední minuty dost přidávaly, tak jsem skončil na 4 hvězdách. Souhlasím s Enšpíglem, že to hodně táhl Cage, ale podle mě i Alison. Uf, ted jsem si všiml, že jí v době natáčení bylo 23 a to hrála 14ti letou? Jsem se lekl, že jem pedofil :D(19.3.2014)

Film od ktereho jsem nic moc necekal a dostal jsem vic...nez jsem cekal :-) Nicholas Cage a jeho roztrzitost a tiky v ocich byly super, jeho dcerka byla jeste lepsi, no a ten zaver? Vyrazil mi dech, mrzelo me jak to dopadlo.. ale nerekl bych ze to bylo na skodu, proste se mi to libilo. Ovsem byt po mojem (lepe receno byt ja v kuzi Roye), dje filmu by jeste pokracoval - druhy dil by byl trochu ve stylu Kill Bill: Roy se totalne nasere za to co mu provedli, proda bejvak a za prachy si poridi karavan a bouchacku, pak vyrazi na jih hledat toho grazla aby mu to dal poradne sezrat...(23.9.2006)

Vůbec mi nevadilo, že je to takový kočkopes. Cage je úchvatný a Alison Lohman k sežrání. To stačilo na mojí pozornost a sledoval jsem rozvláčnou povídku o podvodnících (kterých je skutečně nepočítaně). Je pravda, že pozorný divák dokáže být vždy krok před příběhem, který je celkem předvídatelný, přesto jsem se na závěr přiblble usmíval.(16.1.2013)

Nemůžu si pomoct, ale nuda, nuda, nudaa. Obligátní "čekala jsem víc" ani nemusím zdůrazňovat. Vynikající Nicolas zahrál agorafobika Roye sice velmi dobře, to ano, ale on sám nemůže utáhnout celý film. Takže jsem se přistihla, že občas přestanu sledovat obrazovku a myslím na to, na co všechno v pondělí nesmím zapomenout. No a když se opět vrátím do reality, tak zjistím, že jsem o nic nepřišla. Letargii jemně rozčísla až jeho dcera, která se svou pubertální divokostí udržela mou pozornost u filmu až do konce.(5.5.2014)

Taková milá a příjemná komedie o podvodnících, kteří neznají hranice. Kromě výborných hereckých výkonů, především doknale ujetého a zakomplexovaného Nicolase Cage, zaujme film slušnou dávkou vtipu na úrovni. Dále už jen záleží, jak se vyrovnáte s četnými zvraty...v mém případě pomohly udržet pozornost u jinak jednoduchého scénáře a tudíž jsme se báječně bavil.(20.9.2004)

• - Alison Lohman ztvárnila 14letou "puberťačku", přestože ji bylo v době natáčení bylo již 23 let. Na tuto skutečnost se objevuje narážka na konci filmu, kdy představitelka řekla větu, že už plnoletá je - v USA dosáhne člověk plnoletosti ve věku 21 let. (Spiker01)

• - Roy Waller (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Casio G-Shock. (dyfur)

• - Okrem amerického štátu Kalifornia sa natáčalo aj vo Vojenskom múzeu v Rokycanoch. (MikaelSVK)