Švindlíři

Matchstick Men

Podvodníci

Krimi / Drama / Komedie / Thriller

USA, 2003, 116 min

Jsem jedna velká vyjímka, která zbožňuje Matchstick Men! Nejhorší Ridley Scott? Proč proboha? Ten příběh, ten děj, ta zápletka, ta kamufláž, ten skvělý Cage, ten úžasný Rockwell, ten famózní závěr!!! To je to všechno, co mě dělá spokojeného u tohoto dílka! To jak Frankie vyjebe se svým učitelem Royem, jak si vše naplánuje, jak nastrčí falešného psychiatra, policajty a především "dceru"! Veškeré upravené zázemí, které Roye i diváka mate. Opět pro mě strhující rozuzlení filmu. Asi mi stačí málo k radosti a parádního požitku z filmu, ale jestli je to málo zrovna ve Švindlířích, tak šup sem s dalšíma takovýma kouskama!... 90%(8.11.2013)

Tak tohle me mile potesilo, Ridley Scott pro neho netypickej film zvladl perfektne. Scenar je docela promakanej a ani od chvile, kdy se Cage potka s dcerou, tempo nevazne a nestava se z toho nejaky drama o usmirovani rodiny, jako tu uz hodnekrat bylo. A zaver, pro nekoho mozna prekombinovanej, mi prisel naopak velmi dobrej a necekanej. Co se tyce hercu, jasne jim kraluje Nicolas Cage, opravdu bych mu veril, ze je takovej magor. Do nekterejch scen vnasi osvezeni Sam Rockwell, jen skoda, ze ho reziser tak malo vyuziva. A pak tu je Alison Lohman, nevim jak to ta holka dela, ale nejdriv fakt vypadala na 13 a pak na 20 a krom toho hrala celkem slusne. I kdyz je film misty krapet dramatickej a misty to prejde do thrilleru, je to predevsim komedie, se spoustou skvelejch forku, ale vetsina z nich stoji na Cageovi.(16.8.2006)

Vůbec mi nevadilo, že je to takový kočkopes. Cage je úchvatný a Alison Lohman k sežrání. To stačilo na mojí pozornost a sledoval jsem rozvláčnou povídku o podvodnících (kterých je skutečně nepočítaně). Je pravda, že pozorný divák dokáže být vždy krok před příběhem, který je celkem předvídatelný, přesto jsem se na závěr přiblble usmíval.(16.1.2013)

Ridley Scott má opravdu neuvěřitelné výkyvy. Švindlíře zdá se natáčela jeho slabší a horší polovina. Většina filmu ujde, ale konec se svou překombinovaností sráží výsledný dojem ještě o nějaké to procento dolu (takže za 50%). Už začínám mít těch rádoby zapeklitých konců plné zuby, i když takový Basic asi jen tak nějaký film netrumfne. A když bych se měl vyjádřit k obsazení, tak vůbec nechápu proč zde hraje Sam Rockwell, ten je zde totiž naprosto zbytečný.(27.8.2003)

ridleyho je na tieto nezavazne filmy ktore si vacsinou da medzi mega projektamy dost skoda. vyzera to krasne, ma to dobru atmosferu a profesionalita je vidiet z kazdej sekundy filmu, ale je to len taka obycajna bachorka a nic viac. ako vravim ridley potrebuje epicku skalu a nadzivotne postavy vo svojich pribehoch, vtedy je najlepsi a nik nanho nema...(2.11.2013)

• - Okrem amerického štátu Kalifornia sa natáčalo aj vo Vojenskom múzeu v Rokycanoch. (MikaelSVK)

• - Alison Lohman ztvárnila 14letou "puberťačku", přestože ji bylo v době natáčení bylo již 23 let. Na tuto skutečnost se objevuje narážka na konci filmu, kdy představitelka řekla větu, že už plnoletá je - v USA dosáhne člověk plnoletosti ve věku 21 let. (Spiker01)

• - Film je natočený na motívy novely Matchstick Men od amerického spisovateľa Erica Garcii. (MikaelSVK)