Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Roy by byl takřka dokonalým zločincem, kdyby ho nesužovala jedna fobie za druhou. Se svým chráněncem Frankem jsou na dosah největšího kšeftu své kariéry. Jeho psychiatr ale náhle odjede a Roy je nucen najít si jiného, toho mu doporučí Frank. V rámci psychoterapie objeví, že Roy má z jednoho nevydařeného vztahu 14letou dceru. Angela mu vtrhne do života s vervou sobě vlastní. Brzy odhalí, čím se její otec ve skutečnosti živí, a rozhodne se do jejich velké akce zapojit. I díky její pomoci Roy s Frankem podvod dokončí úspěšně a oberou jakéhosi Jacka o velké peníze. Při akci je Roy zraněn a probírá se až v nemocnici. Je vyslýchán policií, proto se rozhodne, že pro jistotu své dceři svěří heslo k bezpečnostní schránce, kde jsou všechny jeho úspory. Policie se ale nevrací a schránku najde Roy vybranou... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (262)

fars 

všechny recenze uživatele

Film od ktereho jsem nic moc necekal a dostal jsem vic...nez jsem cekal :-) Nicholas Cage a jeho roztrzitost a tiky v ocich byly super, jeho dcerka byla jeste lepsi, no a ten zaver? Vyrazil mi dech, mrzelo me jak to dopadlo.. ale nerekl bych ze to bylo na skodu, proste se mi to libilo. Ovsem byt po mojem (lepe receno byt ja v kuzi Roye), dje filmu by jeste pokracoval - druhy dil by byl trochu ve stylu Kill Bill: Roy se totalne nasere za to co mu provedli, proda bejvak a za prachy si poridi karavan a bouchacku, pak vyrazi na jih hledat toho grazla aby mu to dal poradne sezrat... ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Nebolo to zlé, ale ani som z toho nespadol na zadok. Dobrá pointa je tu rozvinutá do pomerne šedivého, málo výrazného deja, v ktorom asi najviac pobavili len psychické excesy N. Cagea - ukážkový príklad človeka postihnutého ťažšou formou OCD (Obsedantno-kompulzívna porucha). Pre človeka takto postihnutého nič príjemné, pre diváka zábavné, N. Cage opäť raz zahral vynikajúco, to sú postavičky presne pre neho. Na silný priemer film vytiahol hlavne záver s celkom prekvapivým rozuzlením. 65/100 ()

Reklama

Figu 

všechny recenze uživatele

Jsem jedna velká vyjímka, která zbožňuje Matchstick Men! Nejhorší Ridley Scott? Proč proboha? Ten příběh, ten děj, ta zápletka, ta kamufláž, ten skvělej Cage, ten úžasnej Rockwell, ten famózní závěr!!! To je to všechno, co mě dělá spokojenýho u tohoto dílka! To jak Frankie vyjebe se svým učitelem Royem, jak si vše naplánuje, jak nastrčí falešnýho psychiatra, policajty a především "dceru"! Veškerý upravený zázemí, který Roye i diváka mate. Opět pro mě strhující rozuzlení a koncovka. Asi mě stačí málo k radosti a parádního požitku z filmu, ale jestli je to málo zrovna ve Švindlířích, tak šup sem s dalšíma takovýma kouskama!... 90% ()

kobejn 

všechny recenze uživatele

Ty jo teda, tak já celou dobu žiju v domnění, že tendle film nebude nic moc, kdysi sem ho kus viděl na primě a nějak mě to nezaujalo, takže jsem na to dál ani nekoukal....a najednou po letech se na tendle film mrknu, samozřejmě v originále s titulky, a nestačim se divit...ten film je perfektní, naprosto mi sednul...dobře, že Ridley občas natočí i něco takového, takový jakoby nenápadný oddechový film, a přitom se mi líbí víc než některého jeho "hlavní" filmy, nepochybně obsadil Cage kvůli Adaptaci, a dobře udělal, Cage je tady naprosto úchvatnej, výbornej herec, když chce a dostane roli, kde má co hrát. Ridley, tímdle filmem sis u mě pěkně opět trochu šplhnul a rozhodně si mě s ním příjemně překvapil, thanks man. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Komediální drama, dramatické komedie.... proč se mám smát u něčeho co má docela vážný děj a nejsou v tom vtipy.... a proč mám cítit napětí a strach když se to vážně vlastně moc nebere a občas se to pokouší tvářit docela vtipně...? Opravdu docela schizofrenní film se zajímavou, byť ne zrovna zázračně zpracovanou zápletkou a několika herci kteří se sice strašně snaží hrát, ale moc jsem jim to nežral. 5/10 ()

Galerie (23)

Zajímavosti (7)

  • Alison Lohman ztvárnila 14letou "puberťačku", přestože ji bylo v době natáčení bylo již 23 let. Na tuto skutečnost se objevuje narážka na konci filmu, kdy představitelka řekla větu, že už plnoletá je - v USA dosáhne člověk plnoletosti ve věku 21 let. (Spiker01)
  • Okrem amerického štátu Kalifornia sa natáčalo aj vo Vojenskom múzeu v Rokycanoch. (MikaelSVK)
  • Film je natočený na motívy novely Matchstick Men od amerického spisovateľa Erica Garcii. (MikaelSVK)

Související novinky

Herecké posily 1: Krásky

Herecké posily 1: Krásky

06.03.2008

Už tradičně pro vás máme souhrn několika zajímavých castingových novinek k filmům, o nichž už jsme psali dříve. Dnes začneme těmi hezčími doplňky ;-). Start natáčení hororu (resp. nadpřirozeného… (více)

Reklama

Reklama