Švindlíři

Matchstick Men

Podvodníci

Krimi / Drama / Komedie / Thriller

USA, 2003, 116 min

Soundtrack Hans Hans Zimmer: 1. Good Life ,2. Flim Flam ,3. Ichi-Ni-San ,4. Matchstick Men ,5. Weird Is Good ,6. Lonely Bull ,7. Ticks & Twitches ,8. I Have a Daughter? ,9. Swedish Rhapsody ,10. Keep the Change ,11. Nosy Parker ,12. Leaning on a Lamp Post ,13. Pool Lights ,14. Pygmies! ,15. Charmaine ,16. Roy's Rules ,17. Carpeteria ,18. Shame on You ,19. Tuna Fish and Cigarettes ,20. No More Pills ,21. Tijuana Taxi ,22. The Banker's Waltz ,(14.5.2011)

• BadoXXII

Keď už má pršať, tak nech radšej leje. Toto že režíroval Ridley Scott? Jediné, čo u mňa film zachraňuje od odpadu sú pekné a vydarené kamerové filtre natoľko typické pre režisérovu tvorbu a hudba. Inak je to film uškriekaný, blbý, neskutočne nevtipný a nijak oslnivo zahratý s veľmi slabým námetom a rozuzlením. Veľmi nadhodnotený film a režisérovo najhoršie dielo.25%(26.7.2008)

Námet a scenár tohto filmu je tak priemerný, že by z neho nadpriemerný film nedokázal urobiť ani Christopher Nolan a v minulosti ani Hitchcock. Vlastne je dobre, že ho natočil Scott, pretože scenáru kvality filmu aj zodpovedajú. Mohlo to dopadnúť omnoho horšie, predstavte si, že by si sa takejto tuctovej látky ujal Brett Ratner. Scott síce netočí žiaden autorský film, cítiť, že tu iba hovorí kameramanovi, aby išiel tu ďalej, tu bližšie a nech je už konečne pauza na obed. Cage je tu ešte vo forme, v dobe vzniku filmu jeho výkony ale neboli ešte predmetom vtipných diskusií. Tak som si odškrtol ďalšiu chýbajúcu kolonku v Scottovej filmografii a to je pre mňa asi tá najväčšia hodnota tohto filmu.(16.1.2013)

Že scénář ke Švindlířům není buhvíjak slavný, to je pravda. Pokud by se dostal do ruky nějakému byť jen průměrnému režisérovi, dopadlo by to asi o dost hůře. Jenže Ridley Scott je dokonce víc než nadprůměrný režisér :)) a tak ždímal, co se dalo. Výsledkem je film, který se do poslední chvíle tváří jako lehce odlehčené komediální krimi (a tato poloha mu velmi sluší), aby s vámi na konci lidově řečeno vychcal.)) Jen škoda, že Sam Rockwell nedostal víc prostoru. 75%(29.1.2010)

• HAL

Komediální drama, dramatické komedie.... proč se mám smát u něčeho co má docela vážný děj a nejsou v tom vtipy.... a proč mám cítit napětí a strach když se to vážně vlastně moc nebere a občas se to pokouší tvářit docela vtipně...? Opravdu docela schizofrenní film se zajímavou, byť ne zrovna zázračně zpracovanou zápletkou a několika herci kteří se sice strašně snaží hrát, ale moc jsem jim to nežral. 5/10(7.9.2007)

• - Film je natočený na motívy novely Matchstick Men od amerického spisovateľa Erica Garcii. (MikaelSVK)

• - Alison Lohman ztvárnila 14letou "puberťačku", přestože ji bylo v době natáčení bylo již 23 let. Na tuto skutečnost se objevuje narážka na konci filmu, kdy představitelka řekla větu, že už plnoletá je - v USA dosáhne člověk plnoletosti ve věku 21 let. (Spiker01)

• - Roy Waller (Nicolas Cage) nosí hodinky značky Casio G-Shock. (dyfur)