Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

c.tucker

Velice mě iritovalo, že Cibulková a Taclík jsou v reálu od sebe věkově o 10 let a hráli matku se synem. Kdyby to alespoň nebilo tolik do očí na tom plátně. Jinak jsem se dost zasmál sexistickému a šovinistickému horskému humoru. ()

dr.fish

Žánrově velice rozplizlý film, který nemá ani hlavu ani patu. Prvních třicet minut jsem se ptal sám sebe "o co tu jako teda vlastně jde?", pak jsem si řekl, že je to prostě známka punku. Spousta mini rolí, které pobaví, výtečný Pavelka. Petr Kolečko má svérázný pohled na věc, ale jeho svět mne docela baví. Občas by jen mohl ten scénář víc vypilovat. 70% P.S. Každou projekcí se mé nadšení pro film zvyšuje, to jak si všímám detailů, a taky záleží jak film sedne do nálady. Teď už ho považuju za naprostou pecku. Člověk si ho pustí a na konci je spokojen, že je na světě. Co si přát od filmu víc? 85% ()

campix

Kotek jako režisér, Kolečko jako scénárista. No mohlo to skončit všelijak. Ve finále mě to ale tolik nepobuřuje jako většina české produkce, které si hraje na něco, co není. Tady je od prvních minut jasné, že jde o velice přízemní zábavu a tak jsem k Padesátce také přistupoval. A opravdu. Humor je často opravdu debilní a Prachař mě v jedné z hlavních rolí opravdu iritoval. Na druhou stranu kvituji nápad s dvěmi časovými liniemi, prostředím hor spojených s Jizerskou padesátkou a také mě překvapilo kolik známých osobností se ve filmu alespoň mihlo. Takovouhle koncentraci jsem dlouho neviděl. Najdou se tak i světlé momenty a pokud by takhle měla vypadat konzumní zábava pro masy, tak je to ještě docela v pořádku. Oproti Kameňákům a jim podobným je tohle totiž ještě docela snesitelné. ()

kocik1

Film, který divákovi dokáže, že v krmelci nemusí chytit jenom blechy, ale klidně i syfilis.Otázkou zůstává, jestli zrovna tohle je to, co potřeboval vědět a vidět.... / Jinak upřímně film opravdu žádný zázrak není, ale ten minimalistický styl vyprávění měl něco do sebe a za něj jedna hvězda. ()

panMartin odpad!

Pro mě jasný favorit v mistrovství světa trapnosti za rok 2015. Nudná píčovina, tohle snad ani nemysleli vážně. Nikam nevedoucí nudná nekomediální hrůza, která naštěstí trvá jen něco přes půldruhé hodiny. Za tu dobu člověk nechápe proč toto někdo vůbec točil, co tím chtěl říct. To, co Vojta Kotek natočil, je doslova trapné, sprosté a úchylné. ()

Johnny.ARN

Lepší debut ako Mádl, hlavne tématicky. ľahké, príjemné, vtipné, s dobrými postavami a trefnými dialógmi. Škoda len, že to neostalo pri čistokrvnej komédií, ale riešili sa tam rodinné sračky, inak nie čo vytknúť. 3 z 5 ()

LadyPupu

Horský humor, který možná někteří jedinci z nížin ne úplně ocení, ale za mě velká spokojenost. Některé momenty velmi vtipné, drama linka měla smysl, herecké výkony vesměs výborné. Dvojka Pavelka a Tácek vynikající. Na debut super. ()

Mrkvič

Prolhaná komedie s lehkým nádechem dramatu v závěru. Asi nemá cenu vyčítat předem jasné zápletky, ale být rafinovanější a až v závěru odhalené, mohla to být pecka. Takhle Padesátka první polovinu stojí na humoru a hercích. A ani s jedním se nešetří. Hlavně ta plejáda herců je dechberoucí. No a druhá polovina, kdyby se nebála totálně žánrově otočit, byl by to pro mě jasný kandidát na cizojazyčného Oscara :) ()

arbitr

Nečekal jsem nic, dostalo se mně dostatek chlapskýho horalskýho humoru. Takové pohodové letní nedělní odpoledne, doporučuji vydržet až do konce filmu a číst titulky. Docela pěkná Kotkovina. ()

RonaMidu

po upoutávkách jsem byla přesvědčená,že zhlédnutí filmu nehrozí...nakonec jsem podlehla televizi,měla jsem totiž eminentní zájem o jednu písničku,(které tam ale bohužel byl jen zlomek) a pak už jsem dokoukala....musím přiznat,že jsem se chvílema i smála,možná by se mi to líbilo v divadle,nevím - to jen tak na okraj,jak si člověk řekne,že tohle rozhodně ne a pak stejně jo :-) ()

Lachtaan

Po x letech jsem odcházel z kina s pocitem, že snaha o natočení dobrého českého kousku ještě nezapadla prachem. Komedie až přesycená nejvíce vystupujícími tvářemi tuzemské scény současnosti nabídla zážitek úsměvné pohodově strávené půl druhé hodiny, ve kterém si většina postav a hlavně jejich představitelů nesnaží hrát na nic více, než měla scénářem určeno. Legrace a zábavy nám režijní debut "snowboarďáka" Vojty Kotka nabídl hromadu a já osobně jsem se bavil. Vedle Probudím se včera nejlepší český odpočinkový film současnosti. [viděno v Cinestar Plzeň 27.12.2015] ()

venison

Naprostý blábol, který jen letmo připomíná komedii.. Nemám nic proti ztřeštěnému scénáři a nesofistikovaným dialogům.. "Padesátka" bohužel obsahuje tolik zbytečně pronesených sprostých slov, že by se jimi mohla dláždit dálnice z Prahy do Brna.. Celá kostra příběhu stojí na minulosti jednotlivých postav, která je zašmodrchaná jako sluchátka zapomenutá týden v batůžku.. Divák čeká, jestli závěrečná pointa nebude průhledná už od začátku a stočí se jiným směrem.. Bohužel ne, to by nesměl být brakoidní český film.. Ztráta času a pomalé mučení mozkových buněk.. Jediné, co pobavilo je dvojí výklad názvu filmu.. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku