Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru" - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha. (Bontonfilm)

pytlik...

Jedna z nejlepších, nejvtipnějších polistopadových komedií. Nízké hodnocení mě hodně překvapuje, na druhou stranu, co čekat od sérvru, kde veleřídký stolice typu Forresta Gumpa mají přes devadesát procent. Že já sem mezi vás vůbec ještě chodím, holoto, vždyť vy mě vůbec nejste hodni! Jinak tedy Prachařovi zcela rozumím, jsme na tom stejně, oba dva máme rádi padesátky. S tím drobným rozdílem, že já je preferuju ve formě dvou pětadvacítek, popř. tří sedmnáctek. ()

hroubek

O Padesátce nelze říci, že je to vyloženě špatný film. Na to mám moc dobré herce, vizuální cítění a velmi slušné tempo. Padesátku sráží hlavně scénář, který je prostě překombinovaný. Kotek se jako režisér snaží, seč mu síly stačí, ale scénář ho poráží. Nejspíše to byl tvůrčí záměr, ale takhle poskládaný příběh je prostě naprd. Nejvíce mě vadilo jak moc to hapruje mezi vážnými momenty a absurdními scény. Je to sice vtipný, ale postrádá to jakoukoliv gradaci ve vývoji postav. Něco se ve filmu nakousne a díky dalším událostem se to pak neřeší, nebo se to smete pod stůl jedním dialogem. Dost mě mrzelo, že se většina postav chová jako, kdyby dostali stromkem po hlavě. Největší zklamaní přichází v nevyužití retro flashbacků, které patří k tomu nejlepšímu z celého filmu. Obsazení je hodně dobré a dokonce i ten Prachař začne ke konci hrát. Je to velká škoda, protože kdyby měl film soudržnější scénář, tak by film byl o dost lepší. ()

LEGACY

Vše, co jsem chtěl bylo příjemný rodinný večer nad kvalitním filmem, u kterého bychom se mohli za břicho popadat a zapomenout tak, že je zítra zase krušné pondělí. Bohužel jsem dal šanci české tvorbě, což se (jak už je pravidlem) opět nevyplatilo. Smutný fakt je, že film je složen takřka z ''českých es'', smutnější ovšem je, že nejkrásnější věcí, která mi utkvěla v paměti byly Krkonoše. Silně pochybuji, že (ne)děj někoho chytl, nebo dokonce na konci dojal. Každopádně párkrát jsem se zasmál, ale vcelku mě přijde jak kdyby Vojta Kotek viděl Hateful Eight (když to přeženu) a snažil se to ''počeštit''. Bohužel kvalita Tarantina a Kotka jako režiséra je ............. no řekněme, že si každý radši zajde na kafe do Starbucks místo rozbředlé domácí Melty :D ()

Master19

Uteklo to, jako Taclík na běžkách. Příjemná echt komedie s výborným castingem. Dostala mě především filmově neokoukaná tvář Ondřeje Pavelky, doufám, že ho teď nebude všude plno. I ostatní jsou naprosto přesní, jediný kdo mi vadil byl Jirka Mádl. Příběh není žádné hogo fogo, ale to se ani od komedie nečeká, je to uvěřitelné a dobře poskládané, včetně flashbacků. Navíc ty hory, to je síla... Hned jsem si dal předsevzetí, že příští rok musím konečně na Sněžku. Ne rodit, jen tak na procházku, vždyť to je ostuda, že jsem tam ještě nebyl. ()

Danny F.

Jakási mazanina s pokusem o vtipný film. Občas nevtipný až trapný humor prošpikovaný slabým šmrncem rozesmát upřímně diváka. 45% ()

Magniel

Nebyla to čistá komedie, jakou jsem podle traileru čekal. Místy šlo opravdu do tuhého. Taky jsem čekal, že se bude více děje odehrávat v 70. letech, ale černý humor celý film zachraňuje. A moje nejlepší hláška filmu je "Ona si vytáhla uhlí? Tak na to se můžeme rovnou vys*at!" :) ()

ghatos

Horská jebačka, rajdy, běžky, věštění. Interiérová (špatná divadelní) dialogová komedie celkem fungovala prvních 30 minut. Pak Kotkovi došli nápady a cosi tam vymýšlel se smíšeným grandslamem (sešup kvality byl extrémní, co ta polodramatická linka s myslivcem?). Režisér to, až příliš tlačil přes dupačku. S tímhle vybavením nemohl úspěšně doběhnout do cíle. Já 33%, mamka 30%. ()

vyfuk

"To, že on spí s vaší ženou ještě neznamená, že vás vaše žena nemiluje. On jen vyhání ženskejm mráz z duše." - "Děláš si ze mě prdel?" Asi budu hodně velká černá ovce, ale co se dá dělat. Vojtěch s Kotkem se pseudo-vracejí do místa, kde jejich kariéra v podstat začala. Do Špindlu. Tentokrát, ale Kotek hlavně se vrací jako režisér. Vůči filmu jsem měl kurevský předsudky. Asi hlavně proto, že o Kotkovi jako tvůrci mám vlastní mínění. Myslel jsem si, že tohle bude nějaká klasická teenage komedie ve stylu Janáka. Ale nakonec je tahle mrdka úplně jiná. Tohle je komedie s lehce nekompromisním humorem. Něco jako filmy s Francem a Rogenem po Česku. Doufal jsem, že film budu nenávidět. Už kvůli tomu, že udělá blbý jméno Špindlu - místo, kde jsem strávil a stále trávím většinu svého života. Místo toho mne film neuvěřitelně překvapil. Jen mne trochu sere jak se pořád omývá dokola s tím, že my jsme horalové, ne nějaký buzny nebo tak. Je fakt, že já si z toho taky někdy dělám prdel, ale to, že někdo žije v Krkonoších hned z něj nedělá nějakýho severskýho a horskýho outsidera, který žije roky jen v lesích. I když já sám tomu rád věřím. Tenhle film jakože jo. Byl píčovina, ale hej... já se u ní dost zasmál. A i když to zní na české poměry dost na hovno, tak tohle byl asi jeden z těch lepších filmů posledních let. "Vypadáš jak buzna, Jilský." ()

Koryntos

Tak jsem si dnes pustila tenhle film. Předem jsem nečetla o čem je, loni jsem jen zahlídla ukázku a věděla jsem, že je to něco o horách a běžkách. Dne 6.7. 2016 mi taky umřel táta, bohužel ne na horách, ale v zaprděné nemocnici a taky mi po něm zbyl jen vzkaz na účtence. Jednou se umřít musí, jen mě mrzí, že on si nemohl vybrat kdy to přijde... ()

cross

Přátelé bílé stopy, doufám že se nemusím ve vaší vybrané společnosti stydět, že se mi tahle taškařice vlastně docela líbila. Kotek měl namazáno k tomu, aby natočil opravdu stylovou, možná až kultovní komedii plnou parádně suchých hlášek vybraného hereckého startovního pole, ale bohužel někde v půlce závodu mu došel dech a do cíle tak tak doklopítal. Dramatická linka s maminou v potoce i hrůzostrašná honitba s hajným je naprosto zbytečná a kdyby film zůstal na pomezí tragikomické konverzačky ze které by se vypreparovalo těch pár trapných záběrů vyrobených vysloveně pro teenagery, byl by to horská jízda jak klistr;) I tak se mi z hlavy pár momentů nemůže stále vypařit, některé písničky ze soundtracku mi zní stále v hlavě a brzo si dám druhé kolo... ()

KASUGI odpad!

Účastníci zájezdu 2: Winter Edition. Tak Kokotek si nám v šestadvaceti hraje na velkého režiséra... ale tak proč ne, někdo v šestadvaceti natočí Desperado, někdo pomalu připravoval Čelisti, nebo Terminátora a někdo prostě zamrznul v pubertě. Proč to přirovnání k Účastníkům? Tak jako jsem u toho filmu očekával komedii s různorodými vtipy na téma - Češi u moře, tak jsem i tady očekával různorodé vtipy na téma - hory, lyže a spol. a z obou filmů se nakonec vyklubala postpubertální sračka zaměřená pouze na to, komu stojí péro a kdo koho šukal a šukat chce. Kokotek ukázal svůj charakter. Že prý film neodkrývá povahové rysy tvůrce? Tak režie především není práce ve fabrice, ale svobodná volba, co chci točit. Takže jestliže si někdo vybere točit film (debut obzvlášť!!!) o promiskuitě, nevěře i znásilnění v humorné podobě, tak to o tvůrci setsakramentsky něco vypovídá. A co se týče Jakuba "vyčůrat a spát" Prachaře... hrál v pseudo (?)buzerantské kapele, vzal si za ženu imbecilní krávu, která si cíleně buduje image imbecilní krávy a která na sebe musí napatlat kilo make-upu aby vypadala alespoň přiměřeně hnusně, má za tchýni další imbecilní kravku, která v rozhovorech nepokrytě vyhlašuje, jak chtěla mít vždycky z Agátky princeznu a modelku i přes mrtvoly a pro kterou je hromadné osahávání a znásilňování pouze pud přírody, kterému nakonec každá žena podlehne, no a nakonec má tchána bývalého herce, který se vecpal do armády i když jí hovno rozumí... Takže veliká gratulace Prachař!!! Jste ta nejdementnější rodina v českém showbyznysu. ()

ilonaho

Navzdory obavam pomerne zdarila adaptace divadelni hry, v Rubinu pokazde okamzite vyprodane... Hodnotim v ramci soucasne ceske produkce. ()

Lektor

Klasika z toho nebude, ale je to chvílemi příjemně úsměvné a Kotek jako režisér je sympaticky z půlky pamětník a z půlky nová škola. V pohodě za tři. ()

Hollohlaway

Prostě se mi to nelíbilo. Zvláštní scénáristický mix komedie a... něčeho co nevím co je. Pobavilo retro ve flashbacích, některé vtipy , ale nudilo mě plno nesmyslů a rádoby dramatických vsuvek. Navíc opět stará neřest českých filmů - hlášky pro hlášky. Chápu, že to Kotek chtěl originální, a v jistém slova smyslu se mu to daří...ovšem pro mě nic moc. ()

jefff

Po dlouhé době opravdu povedená komedie z tuzemské produkce. Ze začátku to vypadlo všelijak, ale i díky skvělému Pavelkovi a Prachařovi to nakonec bylo fakt povedený. ()

venca163

Kdyby tam nebyly ty je-mi-fakt-trapně-aneb-scéna-jak-od-karla-janáka-ve-snouborďácích momenty (např. záběr na Vilmu Cibulkovou v nabouranym autě jak si zpívá), dalo by se jít asi i vejš. Škoda, ale zase - čekal jsem mnohem míň. Navíc běžky jako svěží ústřední téma dobrý. (60%) ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku