Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Podnik Agras šlape jako hodinky. Vedoucí oddělení exportu Honák (Jan Miller) je přísný až despotický a ke svým podřízeným se chová místy nevybíravě. Do důchodu odchází skupinář Vašíček (Stanislav Tříska) a kolegové se s ním loučí. Automaticky se počítá s tím, že na jeho místo nastoupí jeho kolega Figar (Oldřich Slavík), který čeká na povýšení již roky, zatímco do důchodu má roky dva. Vedoucí Honák již naznačí, že tomu tak bude, ale následně jej navštíví kamarád Heřman Gráf (Jan Fišar), z ciziny přiveze láhev a dárky a o místo si drze řekne.

Na ředitelství sedí u náměstka Kunce (Stanislav Šárský) Hálek (Přemysl Matoušek), který se potýká s problémem nedodávání materiálu podle hospodářských smluv. Na základě hrubého nátlaku náměstka se Hálek zhroutí. Náměstek trvá na tom, aby mu svědek potvrdil, že vedl poradu v normální pracovní atmosféře. Na základě upozornění stranických orgánů se začne o situaci v podniku zajímat ředitel Sýkora (František Řehák), který do té doby spoléhal na své podřízené. Postupně odhaluje skutečnou a neutěšenou situaci v podniku.

Televizní film Agras nula jedna kritizoval vedení podniků za lacinou honbu za plněním plánu, šikanu podřízených, klientelismus, úplatky, podvody, netečnost, pohodlnost a zpátečnictví. (Bart)

(více)

Hrají

Reklama

Reklama