S01E02 - Jasná kopie severských serošů "Pustina" je rozhodně na předních příčkách novodobých českých seriálových hitparád.. Celosvětově však dalece pokulhává.. Po rozpačitém prvním díle si díl číslo dva krapet pohoršil.. Příběh relativně bez děje.. Na můj vkus se sleduje nějak moc osob najednou.. Hudba si už od prvního dílu u mne vede dost mizerně.. Druhá epizoda se snaží rozplétat vztahy mezi místními starousedlíky a snaží se nám pospojovat vlákna sousedských i rodinných vztahů.. Napětí se tu řeší převážně střihem.. Atmosféra malinko opadá.. Přijde mi, že tvůrci více tlačí na pilu.. Trošku to vypadá, že se snaží udělat z komára velblouda.. V jedničce díl střihli tak, že jsem se těšila na další.. Závěr ve dvojce je křeč a na trojku mne moc nenavnadil, ale rozhodla jsem se "Pustině" dát ještě šanci..(5.11.2016)

"Mami, ségra si myslí, že je největší obluda na světě." Příkladná matka nemá ani jednu fotku své milované dcery? No dobře. Takže se pátrá, prchá, nikam to moc nevede, každá scéna s dementy z Pasťáku je pro mě utrpením a ani Karel nikoho neznásilní. Přesto mě celkem bavila polština, zaujala mě situace kolem Lukáše a jen doufám, že ty na závěr nalezené nohy nebudou mít stejně dementní vyústění, jako to tajemné "Něco máme" z koncovky první epizody.(26.5.2017)

Na červenou nit příběhu zmizelé dcerky místní starostky v podání vynikající Zuzany Stivínové jsou navlékány korálky sociálních motivů. I v tomto dílu vidíme pusté životy a vládne sychravo, šedo, smog, mlha, tma vytvářející z měsíční krajiny po minulé uhelné éře přízračné kulisy.Severskou stylizaci a vynikající filmová řemesla. Vidíme dobové rekvizity jako třeba letité lůžkoviny, igelitové tašky poletující prázdnotou, zvadlé květiny na odpočívadlech otřískaných paneláků, oschlé chlebíčky. Prostě obraz vykořeněného zmaru. Ale točit bezčasí znamená logicky línější rytmus vyprávění.(3.2.2019)

I druhý díl má své, začíná se nám to zamotávat. Více prostoru dostal Jan Cina, kterému role drsňáka svědčí, v takové roli jsem ho totiž ještě neviděl. Kluci z výchovného ústavu dostanou také prostor a divákovi se něco málo vyjasní. Nejvíce však táhnou seriál Jarda Dušek a Leoš Noha, oba ještě neřekli poslední slovo. Prostředí a další věci chválit už nemusím. Teď vše záleží jakým směrem se bude seriál ubírat a jestli nás čeká nějaké překvapení. Kvalita z toho cítit je, teď záleží, jak se s tím naloží. Závěr samozřejmě nalákal dál, přesto první díl byl o něco málo lepší.(2.1.2017)

Brilantní režie a vůbec technická stránka dílu/seriálu. Epizodické zaměření na jednoltivé postavy v minulém díle jsem chápal jako nutné zlo kvůli představení charakterů a doufal jsem, že napětí na konci předchozí epizody podpořené vynikající Zuzanou Stivínovou se přenese na zbytek děje. Bohužel se nestalo a díl se znovu rozbíjí do několika více či méně zdařilých epizod.(13.11.2016)

• - Natáčelo se ve Svrkyni, Spořicích, Vrbicích, Kladně, Praze - Proseku, Terezíně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Policie najde balení léku Sudafed. Ten obsahuje pseudoefedrin, z nějž se vyrábí pervitin. (rakovnik)