Brilantní režie a vůbec technická stránka dílu/seriálu. Epizodické zaměření na jednoltivé postavy v minulém díle jsem chápal jako nutné zlo kvůli představení charakterů a doufal jsem, že napětí na konci předchozí epizody podpořené vynikající Zuzanou Stivínovou se přenese na zbytek děje. Bohužel se nestalo a díl se znovu rozbíjí do několika více či méně zdařilých epizod.(13.11.2016)

• NEOONE

Neuvěřitelné. Miluju severské detektivky, zejména ty švédské, dánské a islandské. Předpokládám, že každý podobně postižený člověk už rozklíčoval pevné atributy, které se v každé z nich objeví. nazval bych to severským klišé a nechystám se je tu jmenovat. Protože už v prvních dvou dílech této české série se objevily téměř všechny. Až na ten naprosto zásadní: charisma hlavních postav. Chvilku jsem přemýšlel, jestli je to myšleno úplně vážně a nevyvrbí se z toho nějaká filiálka seriálu Kosmo, tedy parodie na detektivku. Leoš Noha??? To je vtip? Ta dvojka tvrďáků, co se stará o štětky a dealuje drogy je myšlena vážně? Chudá oblast, rejžo, seženem zeleného favorita a navlečem Holubovou do tepláků - a máme to. Uděláme to trochu ulítlé, tak tam budem křičet na zvířátka a občas je mučit. Byla to taková nuda, že se nudila i má televize a v průběhu mi naskakoval spořič obrazovky, záběr na ten těžní stroj. A existují dva druhy ukončení dílu. Severský, který vás opravdu šokuje, prýští z něj napětí a emoce a pozitivně vás donutí koukat na další. A pak tento, český, který ve vás nevzbudí nic, akorát vás nasere ta tupost, jakou je ukončen. Hudba????Ať to neprodlužuju, po dvou dílech s naprosto klidným srdcem tuto sérii opouštím, především kvůli nejotřesnějšímu castingu posledních dvaceti let, který prostě nedám a zvedá se mi z něj kufr. Sorry. 88%? WTF(30.10.2016)

V uvozovkách se zde podstatného nic neděje, jenže scénář Štěpána Hulíka je tak mistrně napsaný, že se bojím (myslím to z tý pozitivní stránky, přestože nic pozitivního jsem za onu stopáž obou dílů v Pustině doslova pranic nenašel) kam bude děj směřovat dále. Neméně kvalitní a chvályhodná je i režie Ivana Zachariáše, o hereckých výkonech ani nemluvě. Celý díl mě udržel v neustálém napětí - tudíž spokojenost maximální.(10.9.2017)

Jak je již dobrý zvykem druhých dílů, bylo to výrazně slabší. Dokonce ani Jarda Dušek neukázal svoje péro. Docela mě zaráží duo Stivínová - Křenková coby matka - dcera. Mezi oběma herečkami je i na první pohled věkový rozdíl zhruba 15 let. Vím, že se na severu Čech ději divné věci a tamní obyvatelstvo je civilizací nepolíbeno, ale že by to byla až taková zvířátka, která by se množila už v 15 letech? Musím se přiznat, že moje nadšení po prvním dílu lehce upadlo. Na české poměry je to stále dobré, ale trošku to začíná smrdět tuctovou kriminálkou točící se kolem drog a sexu. Snad tahle epizoda byla jen pověstným tichem před bouří. Pokud by se celý seriál odehrával v podobném duchu, tak mi asi dlouho chutnat nebude. Slabší tři kousky.(9.5.2019)

Na červenou nit příběhu zmizelé dcerky místní starostky v podání vynikající Zuzany Stivínové jsou navlékány korálky sociálních motivů. I v tomto dílu vidíme pusté životy a vládne sychravo, šedo, smog, mlha, tma vytvářející z měsíční krajiny po minulé uhelné éře přízračné kulisy.Severskou stylizaci a vynikající filmová řemesla. Vidíme dobové rekvizity jako třeba letité lůžkoviny, igelitové tašky poletující prázdnotou, zvadlé květiny na odpočívadlech otřískaných paneláků, oschlé chlebíčky. Prostě obraz vykořeněného zmaru. Ale točit bezčasí znamená logicky línější rytmus vyprávění.(3.2.2019)

• - Policie najde balení léku Sudafed. Ten obsahuje pseudoefedrin, z nějž se vyrábí pervitin. (rakovnik)

• - Natáčelo se ve Svrkyni, Spořicích, Vrbicích, Kladně, Praze - Proseku, Terezíně. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)