S01E02 - Jasná kopie severských serošů "Pustina" je rozhodně na předních příčkách novodobých českých seriálových hitparád.. Celosvětově však dalece pokulhává.. Po rozpačitém prvním díle si díl číslo dva krapet pohoršil.. Příběh relativně bez děje.. Na můj vkus se sleduje nějak moc osob najednou.. Hudba si už od prvního dílu u mne vede dost mizerně.. Druhá epizoda se snaží rozplétat vztahy mezi místními starousedlíky a snaží se nám pospojovat vlákna sousedských i rodinných vztahů.. Napětí se tu řeší převážně střihem.. Atmosféra malinko opadá.. Přijde mi, že tvůrci více tlačí na pilu.. Trošku to vypadá, že se snaží udělat z komára velblouda.. V jedničce díl střihli tak, že jsem se těšila na další.. Závěr ve dvojce je křeč a na trojku mne moc nenavnadil, ale rozhodla jsem se "Pustině" dát ještě šanci..(5.11.2016)

Tvůrci dál vysílají několik matoucích stop, do popředí se začíná víc dostávat téma mladistvých delikventů, kteří mají hodně mizerné vyhlídky. Začínají se propojovat s pátráním po zmizelé dívce, což nabídne několik slušných scén. Víc prostoru dostává i rozvážný vyšetřovatel Leoš Noha, který stejně jako vesměs neherci z pasťáku herecky zaujme. Víc se postupně dostáváme do spletitých vztahů a některé postavy se dál propadají do bahna, které si pod sebou rozšlapaly. Velká spokojenost.(24.12.2016)

• NEOONE

Neuvěřitelné. Miluju severské detektivky, zejména ty švédské, dánské a islandské. Předpokládám, že každý podobně postižený člověk už rozklíčoval pevné atributy, které se v každé z nich objeví. nazval bych to severským klišé a nechystám se je tu jmenovat. Protože už v prvních dvou dílech této české série se objevily téměř všechny. Až na ten naprosto zásadní: charisma hlavních postav. Chvilku jsem přemýšlel, jestli je to myšleno úplně vážně a nevyvrbí se z toho nějaká filiálka seriálu Kosmo, tedy parodie na detektivku. Leoš Noha??? To je vtip? Ta dvojka tvrďáků, co se stará o štětky a dealuje drogy je myšlena vážně? Chudá oblast, rejžo, seženem zeleného favorita a navlečem Holubovou do tepláků - a máme to. Uděláme to trochu ulítlé, tak tam budem křičet na zvířátka a občas je mučit. Byla to taková nuda, že se nudila i má televize a v průběhu mi naskakoval spořič obrazovky, záběr na ten těžní stroj. A existují dva druhy ukončení dílu. Severský, který vás opravdu šokuje, prýští z něj napětí a emoce a pozitivně vás donutí koukat na další. A pak tento, český, který ve vás nevzbudí nic, akorát vás nasere ta tupost, jakou je ukončen. Hudba????Ať to neprodlužuju, po dvou dílech s naprosto klidným srdcem tuto sérii opouštím, především kvůli nejotřesnějšímu castingu posledních dvaceti let, který prostě nedám a zvedá se mi z něj kufr. Sorry. 88%? WTF(30.10.2016)

"Mami, ségra si myslí, že je největší obluda na světě." Příkladná matka nemá ani jednu fotku své milované dcery? No dobře. Takže se pátrá, prchá, nikam to moc nevede, každá scéna s dementy z Pasťáku je pro mě utrpením a ani Karel nikoho neznásilní. Přesto mě celkem bavila polština, zaujala mě situace kolem Lukáše a jen doufám, že ty na závěr nalezené nohy nebudou mít stejně dementní vyústění, jako to tajemné "Něco máme" z koncovky první epizody.(26.5.2017)

Brilantní režie a vůbec technická stránka dílu/seriálu. Epizodické zaměření na jednoltivé postavy v minulém díle jsem chápal jako nutné zlo kvůli představení charakterů a doufal jsem, že napětí na konci předchozí epizody podpořené vynikající Zuzanou Stivínovou se přenese na zbytek děje. Bohužel se nestalo a díl se znovu rozbíjí do několika více či méně zdařilých epizod.(13.11.2016)

• - Policie najde balení léku Sudafed. Ten obsahuje pseudoefedrin, z nějž se vyrábí pervitin. (rakovnik)