Pomaly sa blížime k záveru. Som prekvapený, že tento seriál má iba 8 častí. Podľa vývoja deja by som tipoval aspoň 80 častí k odhaleniu vraha. V každej časti dostane nejaká postava pár minút slávy. Tentokrát patrili Eve Holubovej. Príležitosť čaká aj na nevýrazného Hercula Nohu, ktorý zatiaľ príkladne stláča kľučku a zatvára za sebou dvere. Bez buchotu.(26.12.2016)

"Tohleto Míša poslouchala. Ne nějakýho podělanýho Beethovena." Tak to jsou body pro Karla, protože já taky nechci na svém pohřbu žádnou smyčci navoněnou nudu, ale Smells Like Teen Spirit od živého Cobaina. Další body Karel získává za to, kterak análním sexem předcházel nechtěnému těhotenství, protože to bylo prozíravé. Jinak to zase byla trochu nuda, při které mám chuť politovat kriminalistu Rajnera, protože ten je ve službě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 12 měsíců v roce. Patrně z přepracovanosti pak nezákonně odebírá DNA každému, koho potká, ale koho by zajímaly jeho práva, že?(31.5.2017)

Jak to vypadá, manžel starostky není až tak svatý a tak se vyjasňují další věci z jejich života. Myslel jsem si od prvního dílu, že je to prase, ale až takové? Předchozí díl jsem kvůli němu málem slzu ukápl, jak mi ho bylo líto. Teď je to zase naopak. Jaroslav Dušek svou roli zvládá a hraje fantasticky, je to člověk dvou tváří. Děj se posouvá dál, další střípky do sebe zapadají, což je dobré, protože odpovědi jsou potřeba a nasunout vše do posledního dílu by nebylo zrovna ideální. Je zřetelné, že se chýlíme k závěru, atmosféra pomalu, ale jistě houstne.(4.1.2017)

Do hajzlu, já to říkal! Já říkal že v tom důležitou roli bude nějak hrát perník od Lukáše, a taky jsem si říkal že Lukáš samotnej v tom taky nějak jede, samozřejmě že to asi neudělal, ale nějak v tom jet může... ty vole... akorát Kája si to u mě trošku posral... nemůžu se dočkat jak se všechno vyvrbí.(11.9.2017)

Místo, kde se snad ani na jaře nic nezelená, čeká pohřeb. Mezitím se odkrývají další skutečnosti z manželského života mezi Stivínovou a Duškem, znovu se před námi odehrávají dokonale vypointované scény, které přelévají stín podezření na několik postav. Po pauze se vracíme i do pasťáku, kde je to znovu velmi zajímavé. Pak je tady ovšem další z vrcholů série v podobě scény z rodiny výtečné Evy Holubové, kde se schyluje k jednomu velkému střetu. Snaha o reflexi společnosti je účinná. To, jak tvůrci vytvářejí zdání o čemsi, je v českých poměrech nevídané. Každý díl končí s nějakou zásadní otázkou, další pokračování ale ukáže, že si s námi tvůrci tak trochu hrají. Možné je vše.(26.12.2016)