Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Úvod šesté epizody je charakterizován dílčími neúspěchy - Rajner se marně snaží určit dobu, kdy nebyl Karel na chatě sám a Haně se nedaří přesvědčit členy zastupitelstva, aby jí schválili výjimku pro pohřeb dcery. O své nevině v případu Michaeliny smrti už není přesvědčen ani sám Karel, takže jediným člověkem, který v jeho nevinu věří, zůstává Hana, která se proto pouští do vlastního pokusu, jak zjistit informace o tom, co se opravdu odehrálo na Karlově chatě. Nezvolí si však ten nejlepší způsob. Poté, co policie odebírá chovancům výchovného ústavu vzorky DNA, se Adam dozvídá, že byl v Michaelině krvi nalezen pervitin, a oznámí matce, čím se Lukáš opravdu živí. V důsledku Karlovy neodbytnosti se neobejde bez incidentu ani Míšin pohřeb, v Pustině probíhá dlouho očekávané referendum a Lukáš se nestačí divit. (Necrotongue)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

Frajer42 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriál nádherně graduje. Z přemíry deprese v tomto seriálu se mi normálně dělá nevolno. Diváci dostávají kumulovanou dávku rovnou do žíly. Dostal jsem se do situace, kdy mám prakticky více podezřelých, než v liduprázdné Pustině skutečně žije. Vše začalo nasvědčovat tomu, že někdo využil Karlovu nemoc a trošku na něj zločin nastrčil. A to mohl udělat pouze někdo, kdo ho velice dobře znal. Štafetu po Kájovi za největšího podezřelého tedy přebírá vařič pervitinu od Klárky. Seriál je ovšem tak dobře napsaný, že za sebou máme už 6 dílů z 8 celkových a stále tvůrci mohou označit za pachatele kohokoli, neboť nezpochybnitelné důkazy zatím neexistují proti nikomu. Tvůrci mají evidentně rádi zadní vrátky, stejně jako to má rád sexuální predátor Kája. Každopádně, jakmile se najde majitel tělních tekutin na těle drogově závislé Míše, tak by měl být nezpochybnitelný i samotný pachatel. Proces vyšetřování v Česku holt trvá o něco déle. Těším se na závěr. Momentálně je seriál ve fázi, kdy je těžké se od něj odtrhnout. Opravdu mistrovsky to tvůrci vystavěli. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzťahy sú už natoľko vyhrotené, že Pustina už nemá kde popustiť z intenzívnosti, akú nabrala minulým dielom. Hlavná myšlienka sa už pekne vykryštalizovala, ubližovanie slabším je skrátka ľudskou prirodzenosťou a vidieť to takmer na každom vzťahu, aký tu máme možnosť vidieť, od tých najelementárnejších v rodinách, cez prostitútky a pasákov, až po ťažobného giganta verzus prostý ľud Pustiny. No a inšie finále, než pohreb, sa ani očakávať nedalo. Aj tam dôjde na násilie, ak by ste snáď pochybovali. A kto má možnosť si kopnúť, ten si aj kopne. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tohleto Míša poslouchala. Ne nějakýho podělanýho Beethovena." Tak to jsou body pro Karla, protože já taky nechci na svém pohřbu žádnou smyčci navoněnou nudu, ale Smells Like Teen Spirit od živého Cobaina. Další body Karel získává za to, kterak análním sexem předcházel nechtěnému těhotenství, protože to bylo prozíravé. Jinak to zase byla trochu nuda, při které mám chuť politovat kriminalistu Rajnera, protože ten je ve službě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 12 měsíců v roce. Patrně z přepracovanosti pak nezákonně odebírá DNA každému, koho potká, ale koho by zajímaly jeho práva, že? ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jak to vypadá, manžel starostky není až tak svatý a tak se vyjasňují další věci z jejich života. Myslel jsem si od prvního dílu, že je to prase, ale až takové? Předchozí díl jsem kvůli němu málem slzu ukápl, jak mi ho bylo líto. Teď je to zase naopak. Jaroslav Dušek svou roli zvládá a hraje fantasticky, je to člověk dvou tváří. Děj se posouvá dál, další střípky do sebe zapadají, což je dobré, protože odpovědi jsou potřeba a nasunout vše do posledního dílu by nebylo zrovna ideální. Je zřetelné, že se chýlíme k závěru, atmosféra pomalu, ale jistě houstne. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Místo, kde se snad ani na jaře nic nezelená, čeká pohřeb. Mezitím se odkrývají další skutečnosti z manželského života mezi Stivínovou a Duškem, znovu se před námi odehrávají dokonale vypointované scény, které přelévají stín podezření na několik postav. Po pauze se vracíme i do pasťáku, kde je to znovu velmi zajímavé. Pak je tady ovšem další z vrcholů série v podobě scény z rodiny výtečné Evy Holubové, kde se schyluje k jednomu velkému střetu. Snaha o reflexi společnosti je účinná. To, jak tvůrci vytvářejí zdání o čemsi, je v českých poměrech nevídané. Každý díl končí s nějakou zásadní otázkou, další pokračování ale ukáže, že si s námi tvůrci tak trochu hrají. Možné je vše. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (2)

  • Natáčeno v Rudné, Nymburce, Svrkyni, Běsně - Kryry, dole Komořany. (M.B)

Reklama

Reklama