Učitelka Samantha Caineová byla před osmi lety nalezena na pláži u New Jersey a nepamatuje si nic ze své minulosti. Má osmiletou dceru Caitlin, hodného přítele a najala soukromého detektiva Mitche Hennessyho, aby pátral po její minulosti. Poté, co se objeví v televizi ve vánočním průvodu, je přepadena mužem, který s ní má nevyřízené účty. V ohrožení života ho však ke svému překvapení profesionálně zabije. Ve stejnou dobu objeví Mitch stopu a Samantha najde ve dvojitém dnu svého starého kufru pušku pro odstřelovače. Při dalším pokusu o její zavraždění opět zcela profesionálně zlikviduje útočníky a zachrání sebe i Mitche. Od muže, který tvrdí, že byl její instruktor, se dozví, že se jmenuje Charly Baltimoreová a byla elitní vládní agentkou a nájemnou vražedkyní. Doba se však změnila a pro nové zájmy svých zaměstnavatelů se stala hrozbou. Jenže zabít ji není tak snadné, a proto vrazi unesou její dcerku. Charly je odhodlána zachránit ji a přitom odhalí, že měla být odstraněna. Stojí totiž v cestě zrůdnému plánu, kterým by její pronásledovatelé vydělali miliardy za cenu smrti tisíců nevinných lidí. Aby plán překazila a zachránila dceru, rozpoutá s pomocí Mitche malou soukromou válku. (TV Nova)

igi B.

Možná trošku zbytečně dlouhá oddechovka na dobrou noc... ;-) . . . Žel bohu však krom Harlinovy žánrově dobře odvedené rutinně akční práce nic víc... Tak ještě že je ta neděle a blíží se půlnoc. A ani nemusej bejt vánoce... - - - - - (Poprvé viděno před lety na velkém plátně, v repríze oddechnuto 22.3.2009 na tv Prima, komentář zde dobře mnohý - 22.3.2009) ()

Melies

1 / 10 Takže si to zhrňme: Samuel L. Jacson je celkom v pohode, Geene Davis má charizmu asi ako menzes počas svadobnej noci, réžia Rennyho Harlina nemá šťavu, šmrnc a štýl, hudbu som ani raz nezachytil, čo znamená, že nie je ani vyslovene zlá, ale ani dobrá (bola tam vôbec?), a scenár... no, scenár... tu zacitujem bývalého spolužiaka: "Je to tak plytké, že aj miska je oproti tomu džbán." Koniec citátu a komentáru, ďakujem za pozornosť. ()

Shit

tohle se mi zdálo že má takovej trošku nedotaženej celkem originální příběh, kterej se podle mě dal rozhodně zpracovat daleko líp a vytáhnou z něho něco navíc, ale tak úplně se to nepovedlo, hlavně akce a konec nejsou úplně košér ,ale pořád to bylo zábavný, hlavně díky Samuelovi L. Jacksonovi, ketrej je tady zase totálně krutej a ty jeho hlášky byly fakt dokonalý, Geena Davis to sice nezahrále špatně a na tu roli se hodila, hlavně ta proměna z hodný maminy na zabijáka byla dobrá, ale podle mě byla často ve stínu bezchybnýho Samuela. ()

M.a.t.t.

Geeny Davis ako ženské stelesnenie Jamesa Bonda a Ramba dokopy - to sa musí vidieť. Možno nie najlepší snímok Rennyho Harlina ale pre mňa rozhodne najosobnejší. Sympatická hrdinka, hláškujúci Samuel L. Jackson, vianočná atmosféra podporená patričným soundtrackom a adekvátna porcia akčnej zábavy, kde je výskok z tretieho poschodia vybuchujúcej budovy do zamrznutého jazera iba predkrmom pre šťavnaté a explozívne finále. Áno, sú aj lepšie akčné filmy, ale srdcovou záležitosťou sa môže stať aj ten v úzadí. ()

flanker.27 odpad!

Geena Davis coby akční hrdinka: pokus č. 2, snad ještě tragičtější než poprvé. Ostrovem hrdlořezů manželé Harlinovi zlikvidovali společnost Carolco, která kdysi stála za tak silnou značkou jako Terminátor. Přesto nějaký šášula rozhodl, že těm dvěma pakům dá další peníze na to, aby to zkusili znovu, tentokrát v moderní době. Výsledek opět namlácená huba, zcela zaslouženě. Tohle už se nedá brát ani jako nechtěná komedie. Ne že by ten základní nápad o fingovaném teroristickém útoku byl vyloženě špatný, ale co z toho vykouzlil Harlinův tým, to snad ani není možný. Geena Davis navíc vypadá coby drsná agentka ani ne už směšně, prostě jenom trapně. "Vstávej. Jsi malá ufňukaná holka." ()

gudaulin

Jestli se o akční produkci 90. let dá říct něco pozitivního, pak to, že přece jen znamená určitý řemeslný posun k lepšímu od tupých akčních béčkových podívaných s pneumatickými svalovci z předchozí dekády. Lepší efekty, nadupanější akce, kvalitnější herci. Dlouhý polibek na dobrou noc tento trend ale nepotvrzuje. Mohl by nést podtitul "to nejblbější z devadesátek v jednom". Jestli z dílny Rennyho Harlina vzešla Smrtonosná past 2, která představuje velmi slušný žánrový nadprůměr (jakkoliv ne špičku), pak Dlouhý polibek je její protipól. Davisová se do role superagentky nehodí do té míry, že to zavání ztrátou producentské soudnosti. Možným východiskem mohl být posun k přiznané žánrové parodii, ale tahle možnost tvůrce evidentně nenapadla. Film je sice odlehčovaný hláškami a nebere se úplně vážně, jak bylo konec konců u akčních filmů této etapy zvykem, přesto smích, který ve mě snímek vyvolával, se zjevně míjel s očekáváními tvůrčího štábu. Tohle je tak naivní a hloupoučké, že si to lepší hodnocení prostě nezaslouží. Celkový dojem: 25 %. ()

choze

"ŘEKNU TI JEDEN PŘÍBĚH. GRINCH, TO BYL TAKOVEJ NECHUTNEJ HAJZL..." Do třetice všeho zasněženého a akčního, řekl si po SMRTONOSNÉ PASTI 2 a CLIFFHANGEROVI Renny Harlin. Jak je u scénářů Shanea Blacka zvykem, i tenhle (za který si vyjednal rekordních 3,5 milionu) má nápadů a hlášek na deset filmů a jedna silná scéna v něm střídá druhou. A jak je zvykem u Harlina, o akci není nouze, je na vysoké úrovni a skok do zamrzlého jezera, Geenu střílející při jízdě na bruslích nebo infernální finále si člověk zapamatuje. Jenže je to celé moc přitažené za vlasy a ryze béčkové a casting taky nebyl z nejšťastnějších. Samozřejmě nemám na mysli Samuela L. Jacksona, ten je přesně tam, kde má být a klidně by si zasloužil, aby mu Black napsal vlastního SKAUTA. Craig Bierko v hlavní záporné roli je ale tragéd a Geeně Davisové sice sluší předměstská učitelka a ženuška, ale jako poněkud mužatkovitou akční hrdinku ji člověk přijímá s rozpaky, obzvlášť pak celou pokrytou krví. "TY MÁŠ MOC HEZKOU POSTAVU, ALE TU JEJÍ VIDÍŠ I ZA ROHEM A JEŠTĚ SE STIHNEŠ UČESAT." ()

Sarkastic

Z počátku více než obstojný krimi thriller s napětím i občasným humorem (vzájemně se zde tyto 2 složky nijak neruší), ale od scény s mlýnským kolem se film změní v natahovanou a nanejvýš debilní akční žánrovku, kdy se už jen divák bezmocně směje nechtěně vtipným momentům nebo zuřivě tluče hlavou do zdi a ptá se, jak je možné, že se v lidském mozku dokáže zrodit taková chujovina (kterou ani nezničitelný Samuel L. Jackson nezachrání); celkově 2*. ()

Gilmour93

Při hláškách čitelný rukopis Shanea Blacka, uhozené akční scény dalo by se říct až komiksového charakteru, občas momenty naznačující přítomnost autorské demence. Harlin si možná myslel, že mu to na sněhu vyjde i do třetice, ale z jeho vlekoucího se hudlana dostanete spíše opar. Překvapuje mě, jak to tady paní Harlinová schytává. Buďte rádi, že tenkrát neměl Renny za manželku třeba Helenu Růžičkovou. Dovedete si představit to vzedmutí hladiny pří scéně mučení na mlýnském kole? Geena se sice na part zabijáckého agenta hodí asi jako S.L.Jackson do role rekruta Ku-Klux-Klanu, ale já ji zazlívám maximálně to, že u scén ve spodním prádle nechala i přes chladné klima až moc prostoru mužské fantazii.. S přihlédnutím na rok vzniku i přítomnost Briana Coxe jakožto stvořitele poněkud zapomnětlivého elitního zabijáka mě napadá, že agentovi jménem Bourne by se vlastně mělo říkat Baltimoreová v kalhotách.. ()

sniper18

Renny Harlin má už s akciou, snehom a vlastne aj Vianocami bohaté skúsenosti, čo tu naplno zúžitkoval, na scenári sa podieľal samotný Shane Black, ktorému to ide rovnako dobre so zaujímavými akčnými pármi a vznikol z toho jeden z najlepších akčných filmov nielen druhej polovice deväťdesiatych rokov a pre mňa aj najlepší akčný film so ženskou hlavnou hrdinkou. Zápletka o žene, ktorá stratila pamäť a tak si nepamätá nič zo svojej minulosti, ale postupne ju odkrýva a uvedomuje si, že bola špičkovou vládnou agentkou a zabijakom ešte v tomto období nebola až tak používaná, ako v nasledujúcich rokoch a tak to pôsobilo aj trochu originálne. Prvá polovica sa očakávane nesie v takom pokojnejšom štýle, kedy je prvoradý dej a nejaké tie zvraty, ktoré ale aj tak moc neprekvapia, keďže všetko má očakávane podporiť nasledujúce dynamickejšie dianie, ale aj tak sa na to pozerá veľmi dobre a akcia je ideálne postupne dávkovaná. Ale v druhej polovici, kedy sa už všetko vyjasní ide úroveň filmu ešte podstatne vyššie, celý ten nápad s fingovaným teroristickým útokom sa mi veľmi páči a zápletku to príjemne osvieži, no a hlavná hrdinka konečne radikálne zmení svoj imidž z obyčajnej ženy na takmer dokonalého zabijaka a už ide po všetkých, ktorí ju chceli dostať a to všetko vo výbornom žánrovom prevedení, kedy jedna vydarená situácia strieda druhú. Po akčnej stránke si tu nemôžem sťažovať, je perfektne natočená, rozmanitá, v skvelo zvolených lokáciách a aj slušne drsná, toto sú jednoducho deväťdesiate roky v plnej sile. A navyše po celý čas ich štýl a úroveň len graduje, takže z tých najkomornejších sekvencií sa postupne stáva čoraz veľkolepejšia udalosť. Ako vo väčšine filmoch tohto typu, súboje sú až na poslednom mieste, takže ich je málo a ani kvalitou moc neoslnia, ale s tým nemám problém, nemusia byť všade najdôležitejšie, inak všetky tie prestrelky, naháňačky a explózie sú výborné. Tu sa aj ťažko vyberá to najlepšie, skvelé finále na moste s kamiónom s vrtuľníkom, ktoré tu vytvárajú zaujímavú kulisu, celá čas v zločineckom sídle, štýlová streľba na korčuliach, mňa tu akcia veľmi bavila. Obsadeniu tiež nemám čo vytknúť, Geena Davis to zvládla až prekvapivo dobre, nielen slušnú mamičku z prvej polovice, ale hlavne toho štýlového zabijaka z druhej, kedy z nej ide rešpekt, dopĺňa ju výborný Samuel L. Jackson, pričom tie ich dialógy a hlášky je radosť počúvať, toto vie Shane Black perfektne. K tomu až prekvapivo vydarený záporák Craig Bierko, ktorého si pritom pamätám z úplne iných úloh, ale toto mu skvelo sadlo a plno zaujímavých vedľajších postáv, ako Brian Cox, David Morse alebo aj rodina hlavnej hrdinky. Takže priznám sa, že ma dosť prekvapuje, že sa práve Dlhý bozk na dobrú noc nestal kultovou klasikou, podľa mňa je podstatne lepší, než väčšina podobných a slávnejších filmov. Ale to je teraz jedno, ja si to užívam pri každom pozeraní a nebolo ich teda málo. A keby bol celý film ako druhá polovica, plné hodnotenie by bolo samozrejmosťou. 83% ()

genetique

Na čistokrvnú akciu dosť nešťastný, neúderný a sterilný názov, ktorý mnoho nepovie a mnohých možno odradí. Predsa len vždy viac zaujme dvojslovný, energický názov, ktorý má gule. Smrtonosná pasca, Smrtonosná zbraň, Maximálne riziko a mnoho iných dávajú názvu filmu šťavu. Odhliadnuc od tohto marketingového prešľapu sa ale naozaj je na čo pozerať. Blackov scenár je vo svojej podstate pomerne jednoduchý a v ňom nebudete hľadať nejaký hlbší zmysel, tak vás možno aj milo prekvapí. Výnimočnosť mu však pripisujem vďaka tomu, že je prešpikovaný tými najzhovädilejšími hláškami. Tie prepožičal L. Jacksonovej postave, čo sa vo finále ukázala ako perfektná voľba - jednu z najobyčajnejších postáv svojej kariéry dokázal premeniť na azda najvtipnejšiu. Geena Davis robila čo mohla a miestami som jej tú premenu milujúcej matky na psychopatického nájomného vraha aj uveril. Takže nezostáva nič iné, len odporučiť Harlinov posledný skvelý, akciou nabitý film, ktorý si určite zaslúžil pokračovanie. Na druhej strane vďaka-bohu, že k jeho realizácii nikdy nedošlo. 85%. ()

ScreamJay

Já se zas budu opakovat, Renny chlape, zase hledáš styl? On nám ten Harlin pořád hledá a hledá s čím se ztotožnit, ale myslím, že čerpat z gangsterek vyššího uměleckýho řádu, to nejni dobrý nápad. Film má poměrně slušné tempo, ale absolutně nezvládá to typické hláškování. Ač tu nechybí ve filmech často hláškující Samuel L. Jackson, scénář jenž mu do úst vecpává vyčpělé fráze ho tak omezil na pouhé využívání svého obličeje a pohybu rukama a nohama, než aby mu poskytl dostát jeho pověsti. Docela podivně (či spíše nezvykle) byla do děje zasazena Geena Davis, kterou mám stále zafixovanou jakožto jednu z hlavních hrdinek Burtonova Beatlejujce. Jako blondýně jí to sice sekne, ale ve srovnání třeba s Umou Thurman v Tarantinových filmech je sotva poloviční. Není to Brutální Nikita a i když se snaží, pořád to stačí jen na průměr. Závěr v typicky Harlinově vybuchujícím stylu sice leckterý dojem napraví, ale celkově děj už nijak zvláště nevytrhne. Polibek na dobrou noc se snaží být dlouhý jedině co se do času stopy týče, ale nikoliv že by se vytáhl co se týče děje. Děravost scénáře jen dokazuje nudný boje dvou osobností hlavní hrdinky a (senti)mentálka v podobě útoku na city ve vztahu k její dcerušce. Na videoprodukci je to tedy ten přesně střižený průměr, za který můžu dát maximálně 3 hvězdičky a namísto polibku uslintanou pusu na tvář... ()

Kaka

Těžký úlet v podobě devadesátkového, lehce poblázněného mixu komedie, divoké akce, nevyrovnaných efektů a nadsázky. Ta snaha o supercool akčňák se ve velké většině mijí účinkem díky z prstu vycucánému příběhu bez šťávy a spoustě otravných klišé a to, co Harlinovi fungovalo v soustředěném a přímočarém Cliffhangerovi a Geene Davis v rozevlátém a pohádkovém Cutthroat Island tady dohromady nejde. ()

sud

Po letech jsem si dal repete, ale neměl jsem to dělat. Geena Davisová mi coby akční hrdinka nejen nesedla, ale pokazila celý film (a to jinak nepatřím mezi početnou skupinu diváků, kteří ji nemohou ani vidět). Díky standartnímu Jacksonovi a slušné akci jsem to dokokoukal. Never more. 35%. ()

viperblade

Geena a sniper? Proč ne? Samuel jako její pomocník a zachránce? Dobrá tedy. A co z toho pramení? Celkově vtipný a svižný akční film. ()

castor

V rámci mého „oprašování starých pecek“ jsem se s chutí pustil do The Long Kiss Goodnight, u kterého si rád vybavuju, jak mě kdysi i nyní dostal úvodní střet se sobem, následná rošáda v kuchyni či přestřelka na nádraží. Zábavně trhlá jízda věhlasného scénáristy (Shane Black má na svědomí třeba Smrtonosnou zbraň nebo Posledního skauta), která tu byla hluboko před Jasonem Bournem a která znamenala zřejmě poslední záblesk slávy Fina (toho času s vizáží motorkáře) Rennyho Harlina. Po výtečném Cliffhagerovi byl zřejmě naposledy ve formě, jeho další snímky místy vypadají zhruba tak, jako kdyby se Chuck Norris pokusil hrát v kostýmní romanci. Škoda, že jemné hrátky s rozdvojenou duší ustupují hollywoodským konvencím, v závěru navíc tvůrcům lehce dochází dech a brusle se tu nasazují skutečně bleskurychle. Plus netečnou roli přijíždějících policistů k mostu v úplném závěru jsem taky zrovna nepobral. Přesto velmi slušné tři hvězdy!! ()

Don Jebal

Rozpočet: 65 000 000 $ Otvárací Víkend: 9 065 363 $ (v 2 404 Kinách) Tržby USA: 33 447 612 $ Tržby Celosvetovo: 89 456 761 $ ()

petero

Geena Davis ako ženský rambo? Prečo nie. Naviac Renny Harlin je v slušnej forme a predvádza treskúcu akčnú zábavu. Film srší vtipom a Samuel L. Jackson a jeho hlášky sú proste neodolateľné. ()

Davies182

20 let tomu překvapivě moc neubralo, ale stejně je spousta akčních scén legračně přitažených za vlasy. Jako malej bych byl po kinu stopro v (příjemným) šoku, dneska v bedně však "pouze" sympatická shaneovská jednohubka. ()

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Jack Black je nový Bourne

Jack Black je nový Bourne

04.10.2008

Popřípadě Samantha Caineová, pokud si vzpomínáte na Harlinův Dlouhý polibek na dobrou noc. Ano, i Jack Black se jednoho rána probudí na pláži (aby to mělo větší říz, je to pláž na pobřeží Kuby) a… (více)

Delší polibek a návrat Škorpióna

Delší polibek a návrat Škorpióna

18.06.2007

Z kalných vod Hollywoodu se zcela nečekaně vynořila pokračování dvou áčkově se tvářících béček, která má nejeden uživatel ČSFD na svém seznamu provinilých slastí. I když, u toho prvního se to v… (více)