Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

Velemír

1* dolů za zvětralou estetiku, svázanou příliš rušivě (rozuměj: nenadčasově) s dobou svého vzniku, ale jinak mi tenhle hororový surrealismus hodně sedí!!! ()

Petrus1

„Sejdeme se v pekle.“ „Řekni, že tě poslal Freddy.“ Ano, Freddy ve 4.díle vstává na vrakovišti z hrobu a je zpět v plné síle připraven poslat pár dalších dítek do pekla. Kluci, Kincaid a Joey, kteří přežili díl třetí, se ve čtverce moc dlouho neohřejou. A vlastně ani samotná Kristen tam nevydrží o moc déle. A jelikož je poslední z dětí, jejichž rodiče si z Freddyho udělali topinku, musí Kristen někomu předat svou schopnost vtáhnout někoho do snu. No a vodsere to Alice. A jelikož Freddík nehodlá s kydlením jen tak přestat (asi ho to baví), tak to zase pár puberťáku odnese, z čehož Alice není zrovna dvakrát vodvázaná. Ale rockerka, která sleduje Dynastii (mě poser!) si stejně nic jinýho nezaslouží! Freddy se tady taky objevuje jako pěkně hnusná ošetřovatelka. A jestli zvítězí „duch nad hmotou“, tak to se nechte překvapit. No a já si z tohoto dílu pamatovala akorát scénu s pizzou. A nevím, jestli to byla náhoda nebo znamení, ale já u toho taky zrovna baštila pizzu – naštěstí teda bez hlaviček. :-) Tehle díl už teda tak zábavnej není, ale některý vraždičky jsou celkem povedený. Obejdou se ale skoro bez krve. Což je celkem škoda. ()

fisus

Když si teď pouštím celou sérii Noční můry v Elm street,dochází mi,že tenhle díl je asi nejlepší.alespoň pro mě určitě!Po tomhle díle už šlo všechno tak trochu do kopru.Sice jsem ještě neviděl novou verzi,ale pochybuji,že bude nějakým bůhvíjakým přínosem!R.Harlin dovedl celou sérii na vrchol a sám odstartoval svou skvělou kariéru! ()

KOZEL84

Těžko ho zabít a střihoruký Freddy zas nenechá člověka vyspat.Četl sem,že to má být nejakčnější a nejčernější díl a celkem se mi tomu i chtělo věřit,když to dělal Harlin.No mezi trojkou a tímhle sem nějak moc rozdílů neviděl.Harlin měl ještě to nejlepší před sebou.A bohužel i Geenu Davis.Strašidelný mi nepřišel snad jediný díl téhle série.Možná jednička trochu.Ale nějak sem to ani nečekal. ()

Matli

Příjemně to navazuje na trojku, ikdyž s jinými herci, ale Franta zůstává. Celé to spadá spíše k průměru, ale stále je to dobré pokračování, což se o některých hororových sérií říct nedá. Krve nebo brutality tu taky moc není. 54% ()

Junys

slabší 4* 60% víc se mi líbil 3 díl. samozřejmě tenhle není taky k zahození ale myslím že od tohohle dílu už to nebude ono. ()

Bozvav odpad!

Naprosto debilní a nic nevypovídající slátanina. Fredy nepůsobí strašidelně, ale spíše jako postižený dement, co mu rodiče nechali na hraní sirčičky. Děj je čím dál debilnější. Nuda a trapnost je jediným hororovým prvkem. ()

Aurus odpad!

Noční můra v Elm Street 4 Vládce snu je vážně velkej odpad! Nic zde nemůžu pochválit. Postavy nejsou vůbec simpatycké! 1/10. ()

zdeny99

Vládce snu je volným pokračováním předchozího dílu z blázince. Opět se tu setkáváme s Joeyem, Kincaidem a především Kristen. Tu ovšem hraje Tuesday Knight, jelikož Patricia Arquette otěhotněla. Mě osobně se tahle Tuesday Knight oproti Patricii nelíbila. Stejné je to i u dalších pubertálních herců. I nejen kvůli nim spatřuji Vládce snů zatím jako slabší díl oproti těm předchozím. To hlavní je ale ta jeho fantazijně-mystická atmosféra, která mě neučarovala. O to více si užívám Freddyho vražd, kterých je tu fakt dost a především triky jsou naprosto úžasné. [4811. hodnocení, 238. komentář, 66%] ()

SkyCaptain

Tento díl není vůbec strašidelný, ale je alespoň zábavný, Freddy má skvělé hlášky a film docela dobře odsýpá, oproti dvojce a trojce jasné zlepšení ()

J. T. Kirk

Další pokračování skvělé hororové série s Freddym Kruegerem.. Kvalita sice pomalu upadá a to i přez lepší třetí díl.. ()

SidneyP

Po skvělé jedničce, dobré dvojce a ucházející trojce, je zde čtvrtý díl. Velká ironie všech těhle dílů je ta, že v každém na konci říkají, že je Freddy už navždy mrtvý. A tohle mě štve, ta nelogičnost toho všeho: Freddy chcípl, ale za chvíli zas ožívá, i kdyby jeho kostru hodili třeba do sopky Eyjafjallajökull. A když už ho na tu chvíli (teda pardon, navždy přece, vždyť on už nikdy nepřijde) teda zabijou, tak pokaždé jinou věcí - tady to bylo zrcadlo, ve trojce zas svěcená voda. Chápu - rok 1988, na tydle věci se moc nehrálo, hlavně, že se lidi bavili. Bohužel, na mě tohle tentokrát už nezabralo. 50%. ()

helloween93

Moc dobře si pamatuji na noc, kdy někdy kolem jedné hodiny na Primě začínal tenhle film. Byl to první film z této série, který jsem viděl, protože Prima začala tuto sérii zcela nelogicky vysílat právě od čtvrtého dílu. Už úvodní titulky a písnička "Running from this Nightmare" od Tuesday Knight (Kristen ve filmu) naladí na dobu 80. let. Právě už úvod filmu ukazuje, jakým směrem se asi bude film ubírat. Komediální prvky tomuto filmu neuškodily, ba naopak. Způsoby, jakými Freddy usmrcuje své oběti jsou zábavné a jednoznačně táhnou tenhle díl (vodní postel, karatista, šváb..). Prostě jsem se bavil a dnes je pro mě tahle série kultovní záležitost. ()

Folky

Vůbec ne špatná Noční můra. Freddy je super (jako vždy) a herci nejsou špatní, ale ten zmatenej konec, to sráží na 3 hvězdičky. ()

Hapretor

Nudné a vyčpělé. Pro mě ztráta času, ale nerad to přiznávám, proto dám aspoň *. JInak tohle je další doprzněná a nezáživná série filmů jako Pátky "13-tého". ()

Raziel_cz

"Uvidíme se v pekle." "Řekni, že tě tam poslal Freddy." No, popravdě pro mě byl dost velké peklo tenhle film. Freddyho Krugera mám jako postavu strašně rád, ale Noční můry mi prostě nějak nejedou. Vím, že tupé postavy a tuctový příběh k tomu patří, ale Harlin si nedokázal pohlídat pravidla, která by tu měla fungovat, a některé věci, co Freddy provádí ve snech, tak nejsou reflektovány ve skutečném světě, což mi přijde jako hrozná lenost. A potom, mrtvol je tu sice habakuk, ale žádné pořádné vraždění se nekoná. Celkově je to hodně surrealistické, ze začátku ještě oukej, ale brzo to ztratí tempo. A Tuesday Knight fakt není Patricia Arquette. ()

MickeyStuma

Čtvrtý snímek o vrahovi ve snu už kýpí podivností a nesystémovostí děje. Ten je hodně zkratkovitý, zmatečný a ztrácí na logice. To způsobil hlavně špatný scénář, ze kterého režisér neměl šanci nic vyjímečného vyprodukovat. Ozvláštnit hlavní hrdinku bojovým uměním sice nebyl špatný nápad, ale vůbec toho nebylo nijak zvlášť využito. Její závěrečný krátký souboj s Freddym je na celý snímek hodně málo. Natočen byl v době, kdy bojové umění bylo ve filmech velice in a tak to tvůrci prostě museli naroubovat i sem. Bohužel však bez jakékoli invence. Děsivá atmosféra ustoupila do pozadí a zůstala jen hororová zábava, která však nijak nenadchne. Zkrátka se tu tzv. už jen vaří z vody a tak se celkově tento díl jeví zcela jako zbytečný. ()

Torgal

Oproti trojke razantný kvalitatívny pokles za ktorý môže do značnej miery režisér Renny Harlin. Ten nám síce neskôr nadelil pecky ako Smrtonosná pasca 2 alebo Cliffhanger, jeho štýl ale horroru nesvedčí. Hoci sa tu zabíja vo veľkom, neostal žiadny čas na budovanie atmosféry a postavy sa len vyškrtávajú bez akéhokoľvek emocionálneho dopadu na diváka. Idea s vládcom snov je dosť debilná a samotná likvidácia arcizloducha Freddyho je tak o ničom, že pôsobí ako pľuvanec do tváre. 4+/10 ()