Noční můra v Elm Street 4: Vládce snu

• USA A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master (více)

Kristen, Kincaid a Joey se utkali s Freddym Kruegerem již v NOES 3. Tentokrát jsou zpět v normálním životě, ale Kristen znova začíná mít noční můry... V jedné z nich se prochází Freddyho domem, dojde až do kotelny a tam vtáhne do svého snu Kincaida i Joeyho. Po útoku psa se Kristen probouzí s ošklivou ránou na ruce... Během další noci se Freddy znovu "vrací k životu" a Kincaid a po něm i Joey se nedosní rána... To je však jen začátek a Freddy se už těší na další mladé maso, samozřejmě s Kristen v čele... V roli Kristen se představí Tuesday Knight, která také nazpívala titulku "Nightmare" (úvodní titulky). (5150)

BlackTom

Alice in Wonderland. Poriadne ma nasralo, že celkom sympatickú Patriciu Arquette vystriedala v úlohe Kristen smiešne drsná Tuesday Knight (nemožné meno - utorkový rytier??), no to bolo len najmenej. Ten kung-fu trapko bol otrasnejší... Plus k tomu jeblý ksicht Alice... No začalo to teda sľubne. Avšak Freddy zase boduje (na pláži, vo vodnej posteli, profesor, pri pizzi) a hlášky letia rýchlejšie ako jeho povestné britvy. Na originál a trojku to zjavne nemá, ale dá sa na to pozrieť. Taký zdravý priemer série, ako tu už bolo podotknuté. ()

Dr. Wolfenstein

Hranice mezi hororem a komedií definitvně padly! Čtvrté pokračování už není ani komediální horor, ale hororová komedie. Bohužel. Tentokrát se opravdu už není čeho bát. Většina snových částí se odehrává za slunečního světla, což na tajemné atmosféře zrovna nepřidává. Bát se můžeme snad jen toho, co Freddy vymyslí za ptákovinu. A po této stránce se filmu docela daří :-) Na svoji dobu je tento díl po trikové stránce opravdu špička, takže suma sumárum je Vládce snů dobrou hororovou komedií. Ničím jiným. ()

bruceman7

Freddy se zase vrací, nedá si furt pokoj. Čtyřka je sice jedna velká série pohřbů, ale nechutnost Krugera a ten závěr to docela vynahrazují ... 6/10 ()

iXtr3m3

Pokračovanie tretej časti. Čo viac dodať. Nedávam zatiaľ plný počet, aby som nebol terčom ostatných na ČSFD, ale podľa mňa 85% je ideálnych... ()

borec999

U mňa je Dream Master od Rennyho Harlina cca na rovnakej úrovni ako predchádzajúca časť od Chucka Russella. Obaja režiséri sú schopní filmári a dodali obstojný horor, ktorý síce nedosahuje kvalít jednotky ,ale vďaka Englundovi a dobre natočeným snovým sekvenciám na jedno pozretie obstojí aj dnes. V 4ke mi chýbali známejší resp. kvalitnejší herci (Heather Langenkamp a Patricia Arquette boli nahradené menej známymi menami), no vo výsledku je to asi tak všetko v čom je 4ka slabšia od 3ky. Lepšie 3* a 60% ()

Sancty

Toto pokračovanie mi ako jediné unikalo cez dvadsať rokov a už teraz ľutujem jeho zhliadnutie. Nemôžem uveriť ako to Harlin dosral. A to mohol nakúkať cez plece na svoju ešte čerstvú a výbornú Väznicu. Mordovačky sú o ničom, z dialógov som sa občas takmer povracal a to nehovorím o samotnom Freddym. Suchár! Pri zabíjaní nenápaditý a z úst mu vylezie jediná uspokojujúca hláška. Hviezda za slušné triky. ()

Paity

"Čtyčka" Freddyho se tak trochu vrací ke kořenům a docela jí to prospělo. Je to sice pořád ta samá obehraná písnička, ale ano. ()

Knowho

Čtyřka patří mezi slabší díly, ale co musím pochválit je ta vynikající atmosféra 80ek a ze všech dílů tady je nejlepších výběr songů a úvosní song ,,Nightmare" od Tuesday Knight je fantastickej. Je trochu škoda, že tady Freddy vyzabíjí na začátku ty kokoty ze Trojky, ale hádám proč ne. Joeyho smrt jak se utopí na vodní posteli za doprovodu ,,Fatal Charm" od dokonalýho Billyho Idola je boží. Taky obě scény kde ta borka a její brácha (ted mi absolutně vypadli jména) používají nunčaky za doprovodu ,,Anything, Anything" od Dramarama je taky cool. Finální Freddyho smrt byla celkem fajn, ale rozhodně nejde o tu nejlepší. 6/10 ()

Arach.No

Nic moc jsem nečekal a dostalo se mi toho vrchovatě. Film sice nenudí, ale nepřináší ani nic nového do Elm Street. Ale něco k dobru mu musím přičíst za nezdravě chytlavou titulní písničku. Bohužel jsem tento film viděl jenom na Primě, kde měli opět špatnej dabing (já nesnáším dabing!!!), takže většina Fraddyho hlášek zanikla ve špatném překladu. Ale pořád to stačí na průměrné 3*. Ale nezapomeňte - One two --Freddy's coming for you! Three four -- Better lock your door! Five six -- Get your Crucifix! Seven eight -- Gonna stay up late! Nine ten --Never sleep again! ()

peetriss

Angažování akčně smýšlejícího Rennyho Harlina coby režiséra čtvrté Noční můry napovědělo, jakým směrem se bude série ubírat. Je akčnější a bohužel prostá jakéhokoli budování atmosféry a gradace napětí. V průběhu filmu vám začne vlastně být úplně jedno, co se s dětmi na plátně děje. Příběh není ve filmech tohoto typu tou nejdůležitější součástí, ale alespoň základní dějová linie by měla mít pevné základy, což v tomto případě nemá. Základní nápad v podobě smrti ve snu je tak potenciálně výživný, že si tvůrci mohli bezlimitně pohlát s fantazií - bohužel tento potenciál zůstal trestuhodně nevyužit! Potěšil mě naopak poměrně sympatický soundtrack. 50% ()

ClimbVibe

Čtvrtý díl Freddyho je plný skvělých nápadů = výborné zábavy, i přes to, že je jasné jaké to celé bude. Freddy vraždí, vraždí, vraždí, na konci dostane průplesk on, ale poslední záběr je vlastně teaser na další část. ()

Paldiny

Freddyho ostatky sa prebrali k životu, aby vyprevadili zo sveta všetky nesympatické deti. A že ich tentokrát bude, dokonca aj preživší od minula, čo mi v treťom diely nevadili, sú na odstrel. Aspoň má chlapík v klobúku dostatočne vysoký apetít a morduje vo veľkom. Príbeh, alebo jeho vyústenie predstaví novú zbraň voči nemu, ale to je zhruba všetko. Vládcovi chýba vlastný výraz a točí stále o tom istom. Masky si udržiava na úrovni, v dynamike rovnako nepoľavuje, ale už na úkor stiesňujúcej atmosféry, ospevovaný humor tiež nesadol. Vo veľa ohľadoch mi tento prírastok pripomenul rýchlokvasku s podtitulom Freddyho Pomsta. Po nabudení trojkou krok-dva späť. ()

spiritus

Na Vládce snu se dá ještě s přihmouřeným okem koukat, ale už je to bohužel odvárek, který se z hororového žánru, přesouvá někam ke komedii, až parodii. A to mi bohužel u Nightmares vůbec nesedí. V porovnání s předchozími díly, se zde již vytratila, ona neopakovatelná atmosféra, obrovských špinavých kotelen.Škoda. ()

aLPaC

Další skvělý díl, i když už ne jako předchozí. Vraždy jsou opět nápadité a příběh se vrací do školních lavic. Freddy je tentokráte více drsný při zabíjení, prvnímu dílu se to však nevyrovná, což je škoda. Hlavní hrdiny mi kromě Alice a jejího bratra karatisty moc sympatičtí nebyli. ()

tenebrae86

Zde musím určitě pochválit vynikající praktické speciální efekty, kterými jsou Noční můry pověstné a tenhle díl v tomto ohledu rozhodně nedělá ostudu. Ale jinak nic pro mě. Dobře, pár černohumorných vtípků, ale bohužel mě Freddy opět ničím jiným nezaujal. Výjimky představují 1. a 3. díl, jinak mě tahle fantasy série míjí. Vždyť od druhého dílu to už skoro ani nejsou horory. Ale hanit tady Noční můru samozřejmě nechci, její kult a celkový přínos žánrové filmografii je neoddiskutovatelný. ()

Stocki

Slabší než trojka a o nějaké to procento horší než jednička. Moc mě tentokráte nebavilo (asi nebyla správná nálada). I tak to není špatné, ale horor to vážně není. Těch pár suchých hlášek od Freddyho to zase tolik nezachrání. Edit: Po zhlédnutí pátého dílu přeci jen zvedám o jednu hvězdu. ()