Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

lioncel

Měl jsem možnost svého času ve svém bývalém bydlišti sledovat pád notorické alkoholičky až na dno .. cestu poměrně slušně vypadající mladé ženy až k úplné trosce / nešťastnici neustále opilé .. Rachel mi ji okamžitě připomněla, jako by ji z oka vypadla - takže, bravo Emily ... ()

applause

Tak tohle jsem fakt nečekala. Dost jsem tento film podceňovala a on mi vyrazil dech. Opravdu nic není takové, jak se zdá být. Doporučuji. ()

Aljak

Nemôžem si pomôcť, ale svojim formátom (mysteriózna retrospektíva z rôznych pohľadov doplnená vnútorným monológom) mi to veľmi, ale fakt že veľmi, pripomínalo Gone Girl. Ale napriek tomu veľmi slušný thriller pôsobiaci ako mozaika, ktorá sa postupne odkrývala. Záver trochu sklamal, lebo to v podstate skončilo ideálne :) Ale inak veľmi vydarené, na čom má výrazný podiel aj skvelé herecké obsadenie. Emily Blunt zahrala tú zdeptanú ženu veľmi vierohodne, a teda absolútne vynikajúco = jeden z jej najlepších hereckých výkonov celkovo. ()

M.i.k.e

vnímat Dívku ve vlaku jako o něco slabší Zmizelou je celkem na místě,nicméně musím uznat,že ze Zmizelé jsem neměl po skončení takovou depku.Sice jsem čekal trošku něco jiného (knížku jsem nečetl),ale nakonec jsem dostal velmi solidní thriller s trošku tuctovou zápletkou,ale minimálně pro mě docela fajn zvratem.Trošku škoda,že v prvních minutách působí Dívka dost zmateně a chvilku trvá,než si divák dá věci dohromady a zorientuje se.Emily Blunt si svojí trosku dala s přehledem,Elfmanův soundtrack vyvolává dost vzpomínek právě na Zmizelou...80% ()

Caminzind

Těžkopádně vyprávěné drama s kvalitním obsazením, které v závěru vykrystalizuje v banální kriminální historku s milostným mnohoúhelníkem. Slabší tři hvězdy. 59% PS: Nechápu omílané srovnávání s Fincherovou Gone Girl, když snad kromě narativní stránky mají oba snímky pramálo společného. ()

Havaj8

Zas takovej fenomén to není, jak jsem o tom slýchával. První polovina extrémně nezáživná, je třeba to přetrpět a snažit se udržet v ději. Už jsem skoro ani nedoufal, že se vlastně něco může otočit, ale ono se to stalo. Zvrat, kterej by mě snad ani nenapadl. Bohužel to přišlo až na velký finále a to je pozdě a už to s tím celkovým dojmem moc nepohne. Rozhodně se ale celej film neodehraje ve vlaku, jak jsem si původně myslel, tudíž je název dost zavádějící. Se Zmizelou to mělo minimální spojitost, sahá jí to možná jen po kolena. ()

rakovnik

Holčičí upovídané mnoho odstínů tmavé, kdy první polovinu jsem se nudil a druhou dramatickou se nebavil. Prostě jsem ty dvě hodiny trpěl. Nejvíce jsem byl šokován nadměrným používáním nejsprostšího výrazu pro "milování se". ()

Figu

Veliký očekávání často značí veliký zklamání. Miluju mysteriózní propletený příběhy, kde sledující krapet tápe a nutí ho to přemýšlet. Knížku jsem nečetl, proto jsem zapadlej v té škatulce diváků, kteří jsou tímhle trochu zvýhodněný a hlavně nemají co s čím porovnávat. Tři hlavní "hrdinky" téhle story předvádí solidní jízdu a postupně snímek nabírá tempo. Rozuzlení je takovej lehkej obyč. Víc než Emily chlast v televizi sluší láhev mě před ní, to mě u téhle dívky ve vlaku sedělo asi nejmíň. Zklamání to určitě není, ovšem očekávání to zdaleka nenaplňuje! 60% ()

Streeper

Líbilo se mi, že režisér a scénárista zůstali tak věrní knižní předloze. Řekla bych, že i když jste knihu četli, tak to nemá na pocit během filmu žádný vliv, sice víte jak to dopadne, ale všichni herci to zahráli tak skvěle, že máte pocit, jakoby to byl jiný a nový příběh. Emily Blunt byla opravdu úžasná a skvěle zvládla roli alkoholičky, překvapil mě hodně výkon Haley Bennett, jejíž scény mi přišli daleko více procítěné ve filmu než v knize. Pro mě je to rozhodně lepší než film Zmizelá. ()

Rocky88

Ač příběh těží z klasického zatajování informací divákovi, stále však poutá divákovu pozornost po celou dobu. Navíc Emily Blunt je velice schopná herečka a se zbytkem ansámblu jsou opravdu dobrý herecký tým. Jenže po odkrytí tajenky o vrahovi a jeho motivaci je bohužel jasné, že se jedná o doprovodný film ke knize (která je zpracovaná lépe a konec v ní opravdu překvapí), který má knihu ještě více popularizovat. A s Gone Girl se to ani srovnávat nedá. Jedno skouknutí OK, více není potřeba. ()

BarryLyndon

Už knížka je nechutný brak a z tohoto jsem se kvalitou málem poblil, škoda je to obsazené parádně. A nejlepší výkon předvel méně tuctový klon Jennifer Lawrence v podání Haley Bennett, ale jinak je to hovadina až na půdu, ztrata času. Radši začněte sjíždět Hitchcocka a A.Christie.... fuj 3/10 ()

joker.george

Začátek se plácá na místě, nabírá pouze minuty a jen občas přihodí nějaký zajímavý detail nebo střípek. Roztěkanost ale časem úplně vymizí a ve zbytku se dá i přes časové skoky krásně vyznat. Postupně jsem si našel cestu i k dobře zahraným postavám a líbila se mi práce s ratingem, který pomáhá dotvářet atmosféru. A nakonec přijde vysvětlení, které naštěstí není vycucané z prsty a vzhledem k příběhu dává smysl, i když dech nevyrazí. 3,5* ()

bourec

Přiznám se ,že se Zmizelou to má pramálo společnýho.A já osobně sem po nudný třičtvrtěhodince začal upadat do letargie,měl sem problém se soustředěním,a začal sem vyžírat nebohou ledničku.Taylore,kdo má proboha ,ty vole,náladu čekat 45minut na to,až z hov(n)adiny uděláš nepovedenej film.A jen posledních deset minut se tvářilo jako film.Zklamání na celý čáře.30%. ()

Nach

Film, který se snaží být druhou Zmizelou, ale nedaří se mu to. A přitom děj Dívky ve vlaku má propriety být kvalitní pětihvězdičkovou žánrovkou. Jenže ono hraní si s charaktery, vedení po slepých uličkách a šokující rozuzlení zde nejsou podány tak záživně jako u prvně jmenovaného filmu. Od půlky vám začíná být jasné, kdo je vrahem a Emily Blunt jako zničená alkoholička mi byla polovinu stopáže zatraceně nepříjemná. Ve výsledku tu tedy je průměrné detektivní drama, které nenadchne, ale ani vysloveně nezklame. 65% ()

dubinak

Podle traileru to vypadalo dost fincherovsky, což ke mně přivedlo velký zájem a doufala jsem, že to aspoň z půlky dožene Zmizelou. K mému překvapení to dopadlo vcelku dobře, ale k Fincherovi to má ještě daleko. Tate Taylor se ovšem velmi snažil o krásný, potemnělý neotřelý vizuál a především udělal dobrý casting. Emily Blunt mě opravdu překvapila a vzhledem k tomu, že jsem si o charakterech v předloze nic nezjišťovala, připravila mi asi největší překvapení. Vraha se scénáři daří úspěšně tajit po celou stopáž, pokaždé vrhá špatné světlo na někoho jiného. Až do odhalení pointy jsem byla opravdu spokojená na čtyři hvězdy. Na druhou stranu mi vadí ty kriminálky, kdy vás režisér dovede za ručičku až do konce a nenechá prostor fantazii. Chápu, že podle knižní předlohy není jednoduché točit, příkladem je toho i dánská trilogie od Adlera Olsena, ale zkrátka by mi nevadilo, kdyby mi to nějak nechali si domyslet. Tři lepší. ()

Cheeter

Nemůžu si pomoct, ale kniha mi přišla o hodně lepší. Děj je prakticky vykuchán na kost. V knize je lépe zpracována psychologie postav a gradace děje, zde mi hodně chybí. Docela dost mě mrzí, že děj byl přenesen z Londýna do Spojených států. Jediné, co se povedlo, byl casting herců. Takto si dokáži jednotlivé aktéry lehce představit. Jenom Abdicka asi trochu jinak. Prostě škoda, mohlo to být o dost lepší. ()

C0r0ner

...aneb jak ožralá troska vyřešila velký zločin, se kterým si lámala hlavu největší esa z policejního sboru. Na rozdíl od ostatních jsem neuhádl, jak to celé bylo, což bude možná tím, že jsem na to koukal jedním okem s tím, že mě to moc nezajímalo. Herci a režie fajn, ale děj nic moc. 55% ()

necisty

Zajímavý thriller s propleteným dějem a jedním velkým tajemstvím, na které jsem se přiznám nepřišel. Když tak nad tím ale přemýšlím, tak jsem nad tím ani nepřemýšlel a nechal jsem si to naservírovat vyprávěním. Se závěrem jsem byl spokojený, ale v průběhu nenastala situace, kde by mi vyloženě šel mráz po zádech a to by u takových filmů měl. Trailer mě nadchnul více. ... GA Cinema ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest