Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

UncleG

Nevím, zda mě na Dívce ve vlaku zaujalo něco jiného, než že ústřední padouch nakonec zemřel slušivou Hogo-Fogo smrtí. ()

Alementina

jako kdyz je Vam od pulky jasnej vrah, tak to proste neni dobrej thriller..... SPOILER: Tak kdyz to dite neni ani toho, ani toho druhyho, kdo je asi ten treti ;) ()

Tirion

Docela pěkně to vypadá, ale ve výsledku to je spíš televizní detektivka na nedělní odpoledne. Obzvláště s tak předvídatelným dějem. Krom Emily Blunt jsou navíc všichni ostatní herci strašně papíroví. Režisér tady nevypotil nic navíc. ()

kaylin

Dlouho se díváte na něco, co vás nebaví. Hrdinka Emily Blunt je nepříjemná, protivná, a vy celou dobu víte, že to všechno bude trochu jinak. Opakování scén se stává iritující, ale vy víte, že to má účel. A ano, nakonec se ukáže, že má film docela dobrou pointu, ale to, co do té doby sledujete, prostě není strhující. ()

blackrain

Knihu jsem ještě nečetla, ale po shlédnutí filmu to musím udělat a srovnat si myšlenky v hlavě. Film ve mně zanechal velký dojem. Je celkem náročný na pozornost, protože na záčátku může uspávat. Nevěděla jsem, co si mám o hlavní postavě vůbec myslet. Není úplně jednoznačná. Pak se mi začalo rozjasňovat. Emily Blunt byla výborná volba. Taky jsem jeden čas takhle sledovala lidi v autobuse cestou do práce a vymýšlela si o nich různé příběhy a kolikrát vyslechla moc zajímavé věci, ale naučila jsem se vypínat a přepínat jinam. ()

movieband

Prvořadě se jedná o výborně zahranou záležitost. Emily Blunt svou alkoholičku hraje přesvědčivě a její vymazané výrazy, bolest v obličeji a znechucenost svým bytím ji divák věří na sto procent. Celé je to o něco logičtější, než Fincherova Zmizelá, která mě tenkrát fakt znechutila a tak nějak mě její význam minul. U Dívky ve vlaku je to o něčem jiném. Pohnutky všech postav jsou dotáhlé do konce, jejich chování dává smysl, proč se chovají, jak se chovají. Psychologie ve filmu funguje, jak má (př. hl. postava - spokojené manželství - neschopnost otěhotnět - alkoholismus - rozšířená závislost - ztráta chutě do života). Říkat jakoukoliv jinou postavu by bylo zbytečně spoileroidní. Atmosféra byla dobře pochmurná, ale počítám, že asi ne natolik, jako v knize, i když kdo ví, to já můžu posoudit jen z hodnocení přítelkyně, která se ke knize dostala. Film na mě zapůsobil výkonem Emily, atmosférou a hodně dobrým obsazením. Zbytek dával smysl a zapadal do sebe (a jak říkám, dávalo mi to mnohem větší smysl, než Gone Girl), ale i tak se jedná o film, který už asi nepotřebuju vidět znovu. Lidské zvrhlosti člověk vidí každý den ve zprávách a když by pracoval v sociální sféře, dětských domovech, azylácích, nebo čemkoliv jiném, co je pro takové ztracené existence, tak by mu tyhle filmy přišly zbytečné ke sledování. Za mě 70% protože se jedná o relativně kvalitní filmařinu, ale zároveň o nic světoborného. Byť sem k filmu přistupoval se skepsí a nechutí, tak na mě (oproti očekáváním, které byly pod bodem mrazu) vcelku solidně zapůsobil svým vyprávěním a držením diváka v šachu a napětí prakticky většinu filmu. ()

Kaluž

Mno, slabší tři, ať nežeru. Je to prvoplánová tuctovka bez špetky svěžího nápadu. Ale Emily Bluntové to sluší snad ve všem, takže tak. ()

Philcze

Thriller na odpolední žehlení. Nešokuje a nepřekvapí nikoho, zato se vám z neustálého plácání začne červenat čelo. Čest si drží výborná Emily Blunt. ()

stration

Takové motanice já rád. Ze začátku jsem se naprosto neorientoval jak v postavách tak v příběhu a když se na obrazovce objevilo "před čtyřmi měsíci" a po pěti minutách "před dvěma měsíci" pokoušely se o mě mrákoty. Jenomže časem to do sebe začalo zapadat, jedno překvápko střídalo druhé a celé rozuzlení se zdálo být v pořádku. Navíc moje oblíbená Emilka Bluntovic a je z toho čtyřka jak vyšitá. ()

runner85

Síce je ešte len koniec októbra ale som si takmer istý, že toto bude u mňa asi najlepší film natočený v roku 2016. Tie ďalšie filmy ktoré ešte chcem vidieť by sa museli veľmi snažiť aby toto prekonali. Mozaikovo spravený príbeh nepôsobil vôbec chaoticky, práve naopak dopomohol k väčšiemu napätiu a hádaniu kto je zloduch. Možno mohli ponechať dej v Anglicku ako je to v knižnej predlohe, ale tak určite chceli do deja zakomponovať noblesné vily :D. Kto by inak nemiloval jazdu vlakom, len tak si sadnúť, otvoriť knihu od pani Hawkins a zavŕtať sa do deja. Emily predviedla jednu veľkú one women show. Dej je prakticky verný predlohe (až na pár drobných detailov, ale keby tie chceli dať do filmu tak by bol o dačo dlhší, čo by mne ale nevadilo :D) ()

Hamaradža

Keď sa niekto hrá na Finchera toľko až sa prefinchruje. Spočiatku pôsobivá hádanka ktorá nemá esá v rukáve a záverečnou femi-pointou je až na smiech. Čerešničkou na torte je potom Elfman okato vykrádajúci Reznora. A nezachránila to ani mimoriadne skvelá Emily. ()

Vědma

Vcelku běžná detektivka, které by prospělo, kdyby se brala míň vážně. Knihu neznám, ale trochu mi vadilo přílišné množství časových přehozů a flashbacků. Ale rozhodně nemůžu říct, že přes průhlednost zápletky by se mi to nelíbilo. ()

Petaxis

Lepší přenesení knihy na plátno už si ani nedokážu představit. Například v porovnání se Zmizelou je to nebe a dudy. Pokud jste viděli Zmizelou až poté, co jste četli knihu, tak předpokládám, že jste podobně jako já z filmu nic moc neměli. A to jsem se na ni vážně těšila, protože ji točil Fincher. Jediné, čeho se mi dostalo, bylo naprosto doslovné převedení knihy na plátno. Nic víc, nic míň. A asi se shodneme na tom, že Zmizelá stojí především na zápletce. A pokud dopředu víte, jak to skončí, tak to prostě celý prozíváte. Tohle se ale naštěstí nestalo u Dívky ve vlaku, i když jsem se toho bála. I přesto, že jsem celou dobu věděla, jak to dopadne, si film dokázal udržet mou pozornost od začátku až do konce. Fakt jsem se bavila. Emily Blunt byla prostě skvělá a to jsem si ji původně v roli Rachel nedokázala absolutně představit. Fakt dobrá práce. "How could you be so heartless?" ()

higuain

Spokojenost. S ohledem na nepříliš kladné ohlasy dokonce velká spokojenost. Sice jsem ten závěrečný zvrat prohlédl asi tak 20 minut před jeho odhalením, ale to mi na filmu v zásadě nevadí. Mnohem hůře pro mě bylo přijatelné neschopné počínání policie, která by nepřišla ani na kulový, kdyby si alkoholička Emily na poslední chvíli nevzpomněla, koho v onen den vlastně viděla. Plusem je mj. retrospektivní vyprávění, které postupně odhaluje souvislosti a prostřednictvím různých náznaků vytváří pro diváka prostor, aby si případ vyřešil sám, což se nakonec povedlo nejen mně, ale dle letmého pročtení komentářů i spoustě dalším lidem. Taylor se navíc může opřít o bezchybné herce v čele s přesvědčivou Emily Blunt a poněkud neprávem opomíjenou Haley "fucking" Bennett. Ta film naprosto ovládla v roli problematické promiskuitní kurvičky, které bych i přes všechny její charakterové vady nedokázal říct ne (i zcela profesionální cvokař měl zjevně velký problém se udržet). Rebecca Ferguson a Theroux s Evansem a Ramírezem jsou spíš v pozadí. PS: Četné srovnávání s Gone Girl se jistě nabízí. Tyto filmy mají řadu podobných vlastností, přesto jsou ve výsledku dostatečně odlišné. Zatímco Gone Girl je s cynickým Fincherovým nadhledem spíše satira, Dívka ve vlaku je mnohem čistokrevnější thriller, ve kterém se mísí různé dramatické prvky (např. alkoholismus, nevěra nebo vyrovnání se se smrtí dítěte). Fincherův film je sice lepší, Dívka ve vlaku však rozhodně nezklamala. ()

Aleee89

Původně jsem myslela, že to je na jasné tři hvězdy. Jenže pak film zhutňoval atmosféru a já se mu začala poddávat a užívat si to, přitom příjemně trnout... A nemohla jsem od obrazovky odlepit oči. Není to Zmizelá, ale pořád je to dost dobré. Bavilo mě to. ()

Eldrick

ZMIZELÁ rozjebaná 3 jebnutýma kundama. Sledovat tuhle taškařici bylo asi tak příjemný jako návštěva psychiatrický léčebny. Aspoň že ta Emilka má co hrát. ()

sofiapetra

Musím říct, že osobně jsem si zklamání prožila již z knihy - která mi nepřišla navzdory masivní reklamě, nijak vybočující z průměru; četla jsem málem desítky lepších detektivek. Právě proto mně film - když postavy ožily - přišel mnohem zajímavější. A ačkoliv jsem knihu četla poměrně nedávno, vlastně jsem si zápletku ani moc nepamatovala. A vzpomněla jsem si doslova pár minut před koncem, takže jsem díky své děravé paměti vlastně byla napnutá skoro celou dobu. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest