Dívka ve vlaku

• USA The Girl on the Train (více)

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou novou manželkou Annou. O pár domů dál každý den vidí jiný manželský pár. Rachel si postupně tento pár oblíbí a sama pro sebe si je pojmenuje ‚Jess a Jason'. Zdá se, že mají dokonalý život, a Rachel jim zároveň závidí i přeje jejich štěstí. Jednoho dne, když projíždí kolem jejich domu, stane se svědkem něčeho, co od základu změní vše, co si dosud o tomto páru myslela. . (Freeman Ent.)

kepiash

Netradičně vyprávěné krimi s překvapivými dějovými zvraty, které však místy působí poněkud utahaně. Musím ale říct, že mi to ve finále zas tak nevadilo, protože konec byl hodně překvapivý a stál za to. Bavila mě zápletka se ztrátou paměti a scény, kde se vlivem alkoholu rozmazávaly rozdíly mezi představami a realitou - to bylo ztvárněno opravdu povedeně. Celkový dojem navíc zvedá výtečná Emily Blunt, která je ve své roli velmi uvěřitelná. ()

Pink.Panther

Prázdný manýrismus, roztříštěná časová osa, anemie, těžký dech. I ta Emilka tu nějak zestárla. Tohle nepotěší... Produkce: DreamWorks Pictures ()

JohnCZ

Nejdřív depkodrama, pak se to hezky stočí směrem k thrilleru. Podstatné je, že je to především ze strany Emily Blunt fakt libově zahrané a má to fajn dusnou a nepříjemnou atmosféru, kterou z velké části dotváří i Elfmanův hudební podkres. Dějově to zas až tak nepřekvapí a zhruba od půlky, kdy film trpěl nedostatkem podezřelých, bylo všechno jasné. Ale ta devíza okna do dvora, v tomto případě tedy okna vlaku, je pořád neokoukaná a zajímavá. ()

corpsy

Kritická prvá polhodinka. Ak to zvládnete, prežijete slušnú thrillerovú jazdu, ktorá pichá do živého a vyplavuje na povrch humus, ktorí spravujú všetci obyvatelia na tejto planéte. ()

PauloZ

Škoda, že to nejelo podle knihy na 100%, pak bych asi pálil plnou nálož. Je to pěkná mystery pletenice, která vtáhne do děje a hutná atmoška nepustí s poctivím zvratem, ale za uspěchaný začátek a pár vynechaných faktů 4*. ()

Marsik

Hmm noo, hmm noo. Pěkný! Zajímavý! 80% (with J.) // (26.3.2021) Po přečtení knihy musím film ohodnotit rezervovaně. 75% ()

berny2468

Před tímto filmem jsem měl obavy už od začátku. Tak jsem serozhodl nejdříve přečíst knihu a pak se mě obavy ještě zvětšily ( nikoliv tím, že kniha byla špatná,,ta byla výborná, ale přišlo mi těžké převést tuto knihu na plátno). A mě obavy se potvrdily. U sledování na toto jsem se hodně nudil. Ovšem ne tím jak je film natočen, nýbrž tím že tahle kniha podle mě dobře zfilmovat nejde. A to i přes to že  rozdíly mezi knihou a filmem jsou zanedbatelné a když už jsou větší, tak jsou k prospěchu filmu. Teda kromě toho, že se to odehrává v USA a ne v Anglii, kde se odehrává předloha. Američané si zřejmě myslí, že jsou lepší než Evropané. Je škoda, že i přes to že je to natočeno  celkem zajímavě a i hudba k tomu sedí vcelku dobře a i herci jsou vybráni také dobře (vyjma teda Emily Blunt, která mi tam nesedla), ale i tak mi to moc nabavilo, u knížky jsem se nenudil. Škoda, že to nedostálo přirovnání ke Zmizelé. Ta i přes výbornou předlohu, dostala i výbornou adaptaci….60%. ()

Adasin

Že se něco pořádně děje až v posledních cca dvaceti minutách opravdu nestačí na víc než průměr. Předlohu si nejspíš jen tak nepřečtu. 5/10 ()

SaNcHeZ_cz

Knižní událost ve filmovém podání. Tate Taylor se tak moc snaží napodobit úspěch Zmizelé se špetkou možná až Padesáti odstínů šedi, kde zapomíná, o čem vlastně jeho dílko má být. Dívka ve vlaku je možná až příliš neoriginálně zpracovaný temný příběh se zajímavým potenciálem, který se nedaří příliš vytěžit. Promarněný talent a jedna tak maximálně nadprůměrná žánrovka, které k jedinečnosti a památnosti ještě docela dost chybí. [65%] ()

MartinezZ

Tak oproti Gone Girl mi tenhle film sedl tedy o něco víc. To, že je od jisté doby jasný zlosyn, ještě neznamená, že napětí je stupňované špatně, naopak. Odkrývání toho PROČ po střípcích je deviza filmu, spolu s hereckými výkony v čele s Emily. Moc dobře gradované a chytře rozkouzkovávané, což triviální plynutí filmu velmi dobře nabourává. ()

Vxxx

Hned po dočtení knížky jsem mazala na Netflix, abych to viděla dříve, než zapomenu všechny detaily. Je fakt, že film toho moc nevynechal, nepozměnil. Jen to, narozdíl od knihy, působí vše dost uspěchaně. Nejvíce mi na filmu vadila záměna míst. Copak by bylo tak těžké to natočit v Anglii, jak to bylo v knize? Herecké výkony skvělé, až na Haley Bennet, která je strašně umělá. Není to špatný thriller, ale jako adaptace knihy nic moc. 3* ()

Lukrecie

Tak když to tu všichni srovnáváte se Zmizelou, tak mě to tedy přišlo mnohem lepší než Zmizelá. Výborný herecký výkon hlavní představitelky. PS Vrah je zahradník. ;) ()

Praxis

Velmi solidní kriminálka se skvostnou alkotroskou Blunt, ale s vyvrcholením, které bylo na konci možná zbytečně násilně vysvětleno a tak trošku tuctově zapadlo. Jakoby lehce kopírka Zmizelé, jíž se ale nerovná. Přesto výtečných 75% ()

Wysch

Vůbec to není špatnej film, jenže není ani ničím originální. Srovnání s Gone Girl je na místě až tak moc, že mě celkem donutilo si film připomenout taky. Dívka ve vlaku má ale skvělý herecký ansámbl, z nějž poprávu vyčnívá Emily Blunt (prozatím její nejlepší výkon ever?). Vrah je samozřejmě znát po dvou aktech, což možná filmu škodí, ale aspoň ten vševysvětlující třetí akt nepůsobí jak vycucané z prstu (předlohu jsem nečetl), ačkoliv je vyprávěčsky poměrně slabší. Kolem a kolem je ale největší problém Dívky ve vlaku fakt, že to není thriller - je to zcela obyčejné psychologické dráma s detektivní zápletkou, ale o hledání vraha, strach nebo napětí, překvapení nebo očekávání tu v prvé řadě nejde. Což je možná škoda, možná ne. Moje premiéra v [Digital HD] formátu dopadla tak nějak na 3,5*, ale kvůli skvělé Emily a mým stříkajícím hormonům, kdykoliv vidím Haley, zaokrouhlím nahoru. ()

Ellmariachi

Krom sportovních zpráv a komentů určitých uživatelů na ČSFD toho moc nenačtu, takže je jasné, že o knížce jsem snad ani nevěděl natož abych ji třeba jen zahlédl. Ale to vždy považuji za výhodu, protože nemůžu porovnávat. Po pomalém rozjezdu jsem si vytipoval a správně kdo to celé spískal. Ono taky smysl dávaly jen dvě možnosti. Ale co chci říct. Na DvV mě nějak nedostalo finální rozuzlení, ale naopak cesta k němu. To jak jsou postupně citlivě odemykány různé kusy skládačky a jak charaktery prochází díky tomu proměnou je čistě podle mě zvládnuto na jedničku. Někdo tu brble na Emily , ale já myslím že byla vynikající. Fajn drama na kterou mi pasuje pořekadlo, že i cesta může být cíl. Tu cestu jsem si užil. 75 procent. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest