Star Trek: Discovery - Season 2

(série)
USA, 2019, 12 h 1 min (Minutáž: 40–66 min)

Hudba:

Jeff Russo

Sonequa Martin-Green, Doug Jones, Anthony Rapp, Mary Wiseman, Anson Mount, Shazad Latif, Wilson Cruz, Michelle Yeoh, Rachael Ancheril, Alan Van Sprang (více)

Epizody(14)

Kvůli záhadným událostem v různých částech galaxie vyrazí Discovery na novou misi pod velením dočasného kapitána, kterým je Christopher Pike z lodi Enterprise. (Netflix)

BigBang

Plusem pro mě sympatické postavy; hlavně Pike se povedl excelentně. Mám ale rád i většinu nových postav. Oproti s01 propagandistický tlak ustoupil, z 10/10 asi tak na 9,5/10. ()

kubas369

7/10. No nevím. Moc nechápu o co se vlastně tvůrci snaží. Hrátky s časem jsou vždy problematické, tady je ten problém, co bylo dřív vejice nebo slepice. To naroubovaní na původní Star Trek mi přijde čím dál více násilné a neelegantní. Pike s tváří Mounta je trefa, i představitel Spocka mi nevadí. Celkově to vypadá dobře jen to vlastně hrozná ptákovina, která se jen snaží tvářit chytře. Je to zbytečně moc ubulený. Plus mínus stejná kvalita jako první řada, má to hodně stejných problémů. ()

zdenzo

4* ZA VÝBORNÝ MIX ORIGINÁLU SE SOUČASNOSTÍ Oproti druhé sérii děj je lehce horší v jeho natahování. Také hlavní záporàk(ci) je nudný. Ale skvěle to vytáhne kapitán Pike, který si postupem času krade sérii pro sebe. Ttrošku nevyužitý je potenciál mladého Spocka. Spousta odkazů (např. známá klingonská loď D-7) je samozřejmostí. A finále, které zamíchá kartami tak, že 3. série může být jak o Enterprise před Kirkem, tak Discovery v letech po Kirkovi? Bude to super. ()

zissou

Fakt hezké počítačové triky. A jinak strašně divný fan servise... jedno klišé za druhým, vycucané konverzace, neustálá snaha o dojímání... Kdyby aspoň náznak nadsázky, ale ono se ten nesmysl ještě bere smrtelně vážně. Furt jsem čekal, jak mi to na konci vytře zrak (což se trochu povedlo první sérii), ale bohužel.. jenom další fan servis. Mimochodem zásadní prvek, který to pohřbívá a který byl v první sérii jen okrajově (trochu spoiler -ale spíš v obecné rovině): Hlavní postava Michael má být žena vychovaná na Vulkánu, ale pokaždé ve vypjaté chvíli se emocionálně zhroutí a začne prosazovat opak Spockova pravidla, že potřeby většiny převyšují potřeby jednotlivce - tady se prostě dává všanc osud všech civilizací ve vesmíru vždy, když má hrdině položit život nějaký kolega. Ohromně humánní. Prostě risknem celý život ve vesmíru, abychom zachránili jednotlivce, který šel do služby s tím, že možná bude muset položit život... a jehož smrtí se odvrátí téměř jistota, že by stejně umřel. Dyť to je úplně základní popření logiky, na které si tam tak zakládají.. páni scénáristé! ()

Matej031 odpad!

Přestal jsem to definitivně sledovat asi po třetí nebo po čtvrté epizodě když kam oživili toho teplého doktora z první sezóny. Jinak druhá řada byla ještě o dost horší než ta první, prostě totální znásilnění Star treku. Za mě Jasný ODPAD… ()

Tethys

bohužel ke konci už skoro trápení se dívat, hlavní hrdinka i její představitelka nesympatické, a tolik sentimentálních výlevů není snad potřeba :( vizuální stránka je jediný klad - ještě teda pár dobrých nápadů tambylo... ()

JamesXY

Vadili mi asi jen 2 věci. První je až noc časté plkání o ničem, které se bohužel v moderních seriálech vyskytuje. Druhá je cestování časem, které bývá poněkud nelogické. Ale star trekovské. Jinak docela paráda. Postava kpt. Pika velmi příjemně překvapila, bylo i dost akce. ()

Joral

Druhá séria o poznanie lepšia ako prvá, hlavne vďaka Pikeovi. Star trek som zvykla pozerať hlavne kvôli fešákom mužom v uniforme. Nič proti nám ženám vo veliacich funkciách, ale táto uplakaná zostava má byť o čom? Asi to mali inak nazvať, napr. "Som mama" vo vesmíre. ()

stadoblec

Užvaněná sračka. Ikdyby se samotný vesmír lámal na dvě části, párek ukňouraných gayů si prostě musí srdceryvně promluvit o svých problémech, BBW kámošky si musí vyříkat kdejakou blbost a hlavní hrdinové si začnou vyrovnávat s komplexy z dětství. A když už existuje nějaká nekorektní, cynická postava tak je vyloženě negativní anebo její cynismus je vyrovnán tou správňáckou sexuální orientací. Je to takový horší Love Boat https://www.csfd.cz/film/68958-the-love-boat/komentare/ ale ve vesmíru s obstojnými efekty. Ani bych se nedivil kdyby se v třetí sérii všichni předělali na genderově neutrální klingoské pansexuály a vše svedli na globální oteplování a uhlíkovou stopu ()

stuj

První díly byly hodně slabé. Projížděl jsem je zrychleným tempem, protože to byla prostě nuda. Zejména ty "vztahovky" neovlivňující hlavní příběh jsou opruz. A postava Tilly je vyloženě trapná a k tomu i hnusná. Vůbec nechápu, kdo tuhle infantilní blbku vymyslel. Se smutkem jsem si tedy říkal, že tahle série skončí na dvou hvězdičkách. Zhruba od půlky to ale naštěstí začalo být zajímavé a byl jsem zvědav, jak se to vyvine. Zejména postava Spocka (toho při smyslech) celkový dojem dost zachraňovala. ()

Caesarion

Já byl spokojený. Nějak se tvůrcům povedlo spoustu nudných zvastu a méně zajímavých postav šikovně uklidit tak, aby rusily co nejméně. Jsou tam, ale nerezaly mě tolik do očí. Šikovně je zakryly zejména hodně pěkně rozprostrene akční vsuvky s trochou napětí a prvky co jsem ještě ve Star Treku neviděl. Slušně se také rozjely zvraty s přímým vlivem na příběh. Za mě to bylo opravdové zlepšení ve všem. Závěrečný bitevní díl, měl grady a všem seriálovým Star Trekum ukázal jak se to má dělat. ()

Milsa

Zo začiatku sa to nejako nevedelo rozbehnúť, bolo to také nemastné-neslané a príde mi to tak, že to ani nemalo hlavy a päty. Potom sa to ale začalo všetko spolu kombinovať a začalo to dávať zmysel, takže výsledok nakoniec stál za to. ()