Jak básníci čekají na zázrak

• angličtina How Poets Wait for a Miracle (více)

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat! Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka! Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho. Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano? (Bioscop)

kaukola78

Je moc fajn že Dušan Klein dokázal udržet úroveň Básníků i pošesté. Skvělý tah je obsazení Lindy Rybové,která se skvěle hodila k Pavlu Křížovi. Ve filmu mě zamrzela hlavně reklama na lékárnu Max,kde se přímo praví jak jsou nejlevnější.Myslim že zrovna Básníci,který se točíly bezmála 35.let to fakt nemají zapotřebí dávat do filmu takový hnus....To pro příště. ()

jjjerry

Trošku sentimentální díl, neneadchnul, ale naštěstí ani neurazil. Nejvíc mě štvala reklama na Dr. Maxe, úplně zbytečná "dějová linka". To protonové centrum bylo taky trošku trapné. Reklama na Mazdu mně vadila ze všeho nejméně. Obsazení sice jako "hvězdné" ale trapné "dědků z domova" si taky mohli odpustit. Nejvíc mě překvapil Dvadi Matásek, ten se v roli našel, věřil jsem mu to. Děj předvídatelný, "synáček" přehnaný a neseděl mě tam. Celkem slušné pokračování a doufám, že to bylo i sentimentální rozloučení... ()

moriero

K tomuto filmu jsem přistupoval jaksi předzaujatě. A přednasraně. Už jsem se těšil, jak mu to tady osolím. Ale ona to byla vážně neskutečná nostalgie. Jasná nastavovaná kaše, a navíc s protivnýma děckama. A Kříže kromě Básníků taky moc nemusím. Ale jako Štěpán Šafránek je prostě těžký sympaťák. A nevím proč, ale už někdy od čtvrtého dílu jsem cítil, že tomu ta Rybová nějak chybí. Do Šafránkova světa fantasticky zapadla. A teď SPOILER. Jen konec mi přišel brutálně useklý, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. S lékárnicí Ute žil Štěpán 10 let. Stejně tak s nebožkou Aničkou. A po pár dnech (týdnech) bác ho. Veselka. Daleko větší fór by byl, kdyby si nakonec vzal dceru Vendulky, nebo kdyby se mu do života vrátily moje dvě favoritky: Borůvka s Píšťalkou. ()

SZYslak

Super!!! Akorát opět zhusta zasráno PPčkem, dialogy a chování některých postav připomínaly Ing. Mirka Dušína Ph.D. a nejvíc mě dostalo nekonečné "řešení židovské otázky", které by Klein nacpal snad i do reklamy na plynový kotel. No ale čekal jsem to celkově horší :-) ()

anti.rybka

No sláva, konečně se dočkali básníci důstojného pokračování. Lehké a celkem příjemné sledování rodinného filmu. ()

esmoke

Filmová série, která už dávno měla skončit... Všichni herci vypadají, že výsledek jim je úplně volný, hrají asi tak na půl plynu. Snad jen Pavel Kříž má nějaký vzhah ke své postavě a trochu to zvedá. Korunu všemu ovšem nasazují dětské herecké "výkony". Co předvádí filmové děti ústředního hereckého páru je horší než ochotnicky ztvárněný díl z ulice. Nebudu si brát servítky "protože děti", E. L. Hassmannová, je alespoň pěkná, ale F. Antonio je děsný. Filmaři by si měli uvědomit, že v dětské kategorii nemáme žádnou hereckou kvalitu a raději se to pokusit sehrát jinak. ()

hony23

Básníci pro mně skončili 3.dílem a ten zbytek je jen několikanásobně nastavovaná kaše, na kterou se sice člověk ze sentimentu koukne, ale zároveň doufá, že už je to opravdu naposledy. 10 minut po shlédnutí si nevybavuju jediný vtipný okamžik, což je u komedie trošku problém, sledujeme jen solidně natočenou nostalgii plnou známých postaviček, které chybí vtip i nějaký zajímavý příběh. ()

Tuty

Nemám to srdce dát méně. Oproti předchozímu dílu posun ve všech směrech, ale... Sice výborné obsazení, ale... ()

Horác

Tak Štěpánek přes všechny slepé odbočky u různých těch Borůvek a Jeskyněk konečně zachytil pořádnou Rybovou. Ta sice v sexy prádýlku vypadá trochu vyschle, ale jinak je to šťabajzna, mně se prostě jako ženská líbí. Ještě nutno říct, že stárnoucí hlavní představitelé jsou charizmatický jaksviňa. Co je příšerný, jsou scény pro sponzory, ale Mazda se určitě raduje. Abych z toho vyšel s nějakým srozumitelným závěrem: pro mě bylo toto Štěpánkovo (závěrečné?) zaplutí a splynutí příjemnou průměrnou podívanou, kterou na třetí hvězdu povyšuje asi melancholie, vrásky v Křížově tváři a ta Rybová. ()

fritol34

Já si tohle užil, série má na čem stavět a když se vám znovu ukážou všechny známé postavy tak už to je pro mě výhra. Krom toho jsou tyhle básníci hrozně nenucení a člověka baví poslouchat rozhovory 50-letých taťků o tom jak jde život a abych řekl pravdu tak tyhle básníci se mi líbí asi nejvíc z celé série. ()

mikiqex

Fajnové zakončení mé oblíbené série básníků. Film je na tři hvězdičky, ale čtvrtou přidávám za téměř původní herecké obsazení a za poslední Štěpánovu větu při jeho závěrečném rozhovoru s Kendym. ()

Kozlowski8

Hlavním tématem nejnovějšího filmu o básnících je snaha Štěpána najít si novou ženu a synkovi mámu a také organizování oslavy kulatých narozenin bývalého profesora Ječmene... Dušan Klein se po mnoha letech vrátil k populární sérii a nutno přiznat, že humornými dialogy, atmosférou a vůbec celkovým způsobem vyprávění, včetně bornových animovaných prolínaček, na předchozí filmy vcelku přirozeně navázal. Člověku ani nepřišlo, že od posledního dílu uběhlo už 12 let. Byť jsem občas pociťoval trochu křečovitou snahu - oproti lehkosti (zvláště) prvních dílů, průšvih to určitě není - spíš lepší průměr. 65%. ()

buchannon

Tak to tu máme... Anna Posedlá (asi sexem) je po smrti, Ute divná je pořád stejně divná, Vendulka utěšitelka pořád utěšuje, ale vůbec jsem si nevšiml Markéty "mám hnusný obří kozy" Hrubešové. Nakonec, aby se neřeklo, hlavní "hrdina" dostal aspoň Lindu. Trapná kokotina, asi nejhorší díl série, naštěstí poslední. Jediné plus je, že zde byly párkrát k vidění opravdu výstavní dudy. ()

pold

Bez toho porevolučního nevkusu a bezohlednosti je to najednou mnohem hezčí. Krásná Linda Rybová, příjemná hudba pana Uhlíře a dva kopečky nostalgie. Jistě, dalo by se tomu mnohé vytknout, ale já nechci, byla to taková příjemná tečka. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám