Můj soused zabiják 2

• USA The Whole Ten Yards (více)

V pokračování populární krimi-komedie Můj soused zabiják si bývalý nájemný zabiják Jimmy Tulipán Tudeski (Bruce Willis) užívá poklidného života v Mexiku, nekonečně vzdálen od své předchozí rušné existence. Domáckému lenošení a manželce Jill (Amanda Peet) se může bez obav věnovat jen proto, že byl před čtyřmi lety oficiálně prohlášen za mrtvého díky svému kamarádovi, zubaři Nicholasi Ozovi Oseranskymu (Matthew Perry). Ten se však jednoho dne nečekaně objeví u Jimmyho dveří, aby udělal konec jeho pohodě. Ozovu manželku Cynthii (Natasha Henstridge) totiž unesla mafie, jako pomstu za nevyřízené účty z minulosti - kmotr Lazlo Gogolak (Kevin Pollak) Jimmymu nikdy nezapomněl, že připravil o život jeho syna. Jimmy Tulipán Tudeski, zabiják na odpočinku, naštěstí neztratil nic ze svých mimořádných schopností a jeho reflexy zabijáka vyvažují komickou ztřeštěnost neohrabaného Oze... (oficiální text distributora)

liquido26

Jednička byla fajn černohumorná legrace a dvojka na ní sice v tomto duchu navazuje, ale vše už je vyhnáno trošku do absurdna a to co bylo v jedničce v pohodě je tady přehnané, ale i tak jsem se pořád ještě bavil, i když ne tolik. No a z Willisovy postavy už taky nešel takovej strach jako v jedničce :-) ()

corpsy

Skôr ako pokračovanie, treba túto taškaricu brať ako paródiu na pôvodný film. Pribudlo mnoho trápneho humoru, na ktorom sa skôr pousmejete, ako zasmejete, herci si tu robia zo svojich postáv skôr srandu ( Matthew Perry na vrchole svojho komediálneho prehrávania ), než nadväzujú na originál. Čo už, na krátky večer stačí. ()

themic

Klasické a občas vtipné. Průměrný film s komediálním nádechem. Mě se to líbilo, Willis a Perry dobře netradiční dvojce. 65% ()

JJ.Gibson

Bohužel pokračování se moc nepovedlo, ve srovnání s prvním dílem, který byl výborný! Snímek čerpá vtipné situace z minula a nicmoc nového nepřidává. A také ztratil takovou tu nadlehčenost a ostrý humor jedničky. To jsou holt druhé díly :( ()

UncleG

Alternativní začátek: Hned v prvním díle, v první společné scéně vytáhne Bruce „Jimmy“ Willis velikou zrezlou lopatu a umlátí Matthew „Oze“ Perryho osmi těžkými ranami do makovice. Co by nám takový začátek přinesl? Úlevu. Nevznikla by jedna lehce podprůměrná komedie a jeden úplně zbytečný sequel. Ano, tenhle paskvil je natolik debilní, že by scénárista zasloužil pět let natvrdo a Perry by nějakou tu ránu lopatou mohl slíznout doopravdy. Měl jsem to neuvěřitelné životní štěstí, že jsem oba „Sousedy Zabijáky“ shlédl hned po sobě. A jestli jsem předchozímu dílu dal dvě hvězdičky (číslo odpovídající počtu prsou Amandy Peet), pak ve snaze o objektivitu nemůžu druhý díl hodnotit jinak než: Dva prsy v prvním díle, žádné prsy v druhém díle…Tedy dvě mínus dvě rovná se odpad. Nakonec ale musím dát alespoň jeden bod z lítosti. Ale bylo to „o prsa“.. ()

zipper111

Když vidím tu Bruceovu držku, vždycky se musím smát. Je to dobrej herec, ale nehodí se na žádný vážný filmy, protože on se prostě pořád směje :) . Když je v nějakým jiným filmu akční scéna, kde jde všem o život, Bruce tam lítá a střílí po příšeře, která by si ho ráda dala k večeři, tak se tváří, jako kdyby z toho měl srandu...a podle mě ji i má. A ono to většinou i skvěle vypadá...Přesto do tohoto filmu mi moc nezapadá, protože i on asi ví, že čeho je moc, toho je příliš a tak se i sice "směje", ale zatraceně falešně :) ... kdyby to nebyla taková stupidita, kterou ani velkej Bruce nemůže zachránit, možná by se i smál...2* za něj a jeho roštěnku.... ()

Makky

Willisove papučky sú super a rozhovory s Blankou nemajú chybu. Jednotka bola oveľa lepšia, ale ešte stále to je príjemná vtipná oddychovka ()

kaylin

První film měl nápad, bylo to zábavné, bylo to zajímavé, nové. Dvojka prostě jen hrála na to, že jednička docela uspěla a že to samé, se stejnými postavami, bude i podruhé tak samý úspěch. Ten se nakonec nekonal a díky bohu za to. Dvakrát v tomhle případě určitě stačilo, i když zde jsou momenty, kterým se dá zasmát. ()

suicide

Parazit na nápadu a úspěchu jednčky? Ne, asi ne, ale jistá snaha by tu byla. Příběh a ani ztvárnění nefungují tak dobře jako voriginálu, ale jako zábava na nedělní odpoledne? To bez diskuse. ()

Hadža

Klasicky neduh dvojek se nevyhne ani komediim.Asi bylo potrebovat nabouchat nejake prachy,tak proc neco rychle nespichnout,kdyz se nam prvni dil slusne zaplatil?A ze by Bruce to tolik potreboval? ()

stration

Bohužel, bohužel. Výborný první díl se bohužel podařilo zprznit. Jsou zde silnější místa, ale těch hluchých až trapných je sakramentsky víc. ()

Aleee89

Ani první film mě nijak extra nezaujal, o dvojce se to už nedá tvrdit tím tuplem. Děj mi přijde dost křečovitý a jakoby vycucaný z prstu. Herci se také nijak nepředvedli, což jim ostatně ani neumožňoval poněkud zmatkovitý scénář. Nebavila jsem se, vtípky mi vtipné nepřišly a všechno se to jaksi minulo účinkem. Tenhle film rozhodně netoužím vidět znovu, mi se zkrátka nelíbil. ()

kajas

Už první "Zabiják" mi nepřipadal jako třeskutá zábava, tohle je ale typický příklad zcela zbytečného pokračování bez špetky originality a vtipu. Tak tedy za Willise a Perryho. ()

Fanucci

Já osobně jsem čekal odpad, ale nebylo to nakonec tak hrozné. Ze začátku jsem se dobře bavil hlavně díky Willisovi a Perrymu, ale postupem času tato komedie ztrácí dech a mně přestala zajímat. Po shlédnutí bonusů jsem zjistil, že největší nositel humoru měla být postava Laszla. No nevim...Americkému divákovi asi stačí když postava mluví s neidentifikovatelným přízvukem a plete si zítřek s včerejškem (taková scéna tam vážně je). 2 hvězdičky jsou myslím akorát pro tento snímek. ()