Luďka čeká pořádná kocovina. S novou realitou se ale smířit nehodlá. Z nouze začne lhát. Lže synovi Tondovi, své bývalé ženě Iloně, dokonce i kamarádům v Severce. Její majitel Eda také nemá dobrou náladu. Cítí, že v Mostě je něco jinak. (Česká televize)

EllienPM

První díl jsem (záměrně) neviděl. Upoutávky ČT vyvolávaly dojem "bezvadné cikánské zábavy", jenže to má háček - ano, jsem rasista! Nicméně se ke mně nachomýtlo cca 30 minut druhého dílu, a musím říct, že ta trans zápletka mě dost pobavila, se asi začnu dívat a doplním si úvod. Jan Cina je geniální i jako dabér, takhle trefeno do úst, to se jen tak nevidí. Navíc se mi po dlouhé době tvrdě postavil! Díky, Pavle. :) ()

bobstock

Pavle, proč chlastáš moje pivo? Heej Pavle chlastej si svoje pivo!! :D Laťka se na úkor našeho národaa hlavně Mostu zvyšuje a národ to většinově baví. Nadabovaná Erika Stárková best!! ()

Olík

Komentář prvního dílu jsem zakončil ve stylu „uvidíme, co přinese čas“…..a už je to tady!!!! Došel dech hned několik metrů po startu? Díl naprosto o ničem, bez nápadu, bez děje….story s problémy erekce mi přišla vyloženě hloupá. Horská dráha momentálně jede směrem dolů, ale zatím netřeba lámat hůl. ()

Rázlik

Tak koukám, že seriál si drží nastavenou laťku z prvního dílu. Tohle je jeden velkej kopec srandy a já se neskutečně bavím. ()

Ozzy2

Mohl by tu někdo vypsat ty hlášky, popsat scény s gejzíry nápadů.Jako dívat se na Hofmanna, kterej tam ožralej blábolí ty svoje nevtipný repliky je očistec.Jedinej, kdo tam perlí je ta Stárková a ten cikán.Jinak je to na jednu hvězdu.Ten, kdo píše, že to je lepší než Okresní přebor je debil. ()

AloeB

Hele, nikdy by mě nenapadlo, že seriál stavěný na humoru proměnlivé kvality mě dokáže donutit přemýšlet nad předsudky a podobnými zbytečnostmi. Tato kravina si na nic nehraje a přesto má větší rozsah než půlka současné světové produkce. ()

tomik99

O chloupek lepší ještě než minulá epizoda. Je tam tuna skvělých a zábavných momentů. Jen se malinko bojím o zápletku, aby celý seriál nebyl vystavěn jen na zábavných scénách ze všedního života, a nikam to nevedlo. Snad se mýlím. ()

Karp

Druhý díl byl podle mého o dost slabší než jednička. Jednička byla nekorektní a zesměšňující, ale v mezích mého chápání vyhrocené pokřivené reality a parodie. V podstatě jedinou spornou okolností byly ony karbanátky v Poště pro Tebe, pokud jde o hranici přijatelné uvěřitelnosti či spíše akceptovatelnosti. Ve dvojce už jsem měl potíže některé dialogy ocenit a to např. ten, ve kterém se J. Čvančarová bojí, co se stane s jejím synem, pokud bude číst... Stejně tak sexuální výchova Tondy od Luďanova bratra Pavla mě tahala za uši - taková nepovedená prázdná trans osvěta. Lidé jsou i hloupí, neznalí a dělají různé věci, ale najít tu správnou hranu mezi pubertálním školním humorem a vydařenou ostrou parodií není snadné. Ve dvojce se to úplně nedařilo. Nerad bych, aby se z Mostu stal Comeback. To by byla velká škoda, protože téměř všechny postavy jsou typově zvoleny výborně a mají značný potenciál. 50-60% ()

topi80 odpad!

Zatímco promo materiály mluví o gejzíru politické nekorektnosti, výsledek je další naivňočkou převýchovnou propagandičkou, jak to umí dělat jen dnešní pokrokoví tvůrci. Víte, pokud by šlo o odvážný nekorektní seriál, sypal by hlášky všemi směry a s ničím by se nepátral. Tady nám ukazuje člověka chrlícího tyto hlášky nikoliv jako neutrální (či sympatickou) postavu, nýbrž jako někoho, nad kým by měl slušný pokrokový divák ohrnout nos a na veřejnosti se projevovat přesně opačně. ()

ForGump

Respektuji názor těch, kteří to tady posílají do odpadů či hází minimum hvězdiček, mají na něj právo, ale zdá se mi, že nečetli/neposlouchali ani jeden z rozhovorů dvojice pánů Kolečko nebo Prušinovský, a zároveň nechápou, že se jedná především o žánr komedie, nikoliv drama typu Pustina a já nevím co ještě. Každopádně myslím, že se většina dobře baví u příhod Luďana a bráchy Dáši (mimochodem s výbornými představiteli) nebo se opravdu nemohou přestat smát při zpovědi majitele hospody Edy, který se zase dokázal ztopořit. Všechno navíc podtrhuje vynikající hudební podkres. Dle mého se tvoří legenda mezi komediálními seriály, který je tak nekorektní, že se možná stane těžce akceptovatelným. Tady v tom našem zaplivaném a strašně ustrašeném rybníčku, kde diváci vyrůstali na Chalupářích, Nemocnici na kraji města, nebo Ordinaci v růžové zahradě, se totiž těchto věcí bojíme jako čert kříže. ()

SkupaCorba

Ty kkt Luďka s jeho radami do zivota mi totalne pripomina mojho tatinka :D Cigáan sa zalubil do TS Majitelovi hospody nestoji lebo chce TS Tento serial je strasna kokotina :D ()

ClapTrap

The Proclaimers to obzvláštnili na jedničku. Chechtal jsem se opravdu hodně, byť to bylo o fous slabší, než první díl. Erika Stárková - Dáša/Pavel to hraje bezvadně. A Frantovo narážka, na předělání se na cigošku, to zazdila nejvíc. ()

makakus

Jak jsem očekával, tak nesmyslný motiv genderové předělávky začíná hrát hlavní roli, což je obrovská škoda. Vše ostatní by k Mostu krásně sedělo, tohle je tvrdá pěst na oko, a to pokud jde o dialogy, vývoj motivu i herectví. Jinak - Čvančarová na rozdíl od prvního dílu dostala šanci začít "dramaticky hrát", čehož samozřejmě okamžitě zneužila. Tyhle herecké a scénáristické křeče bohužel posílají jinak slibně načnutý seriál do kopru, stejně jako druhý haha motiv této části - nestojí mu. Takže sexualita ovládla díl v roli lidově podbízivé i výstřední, to opravdu zajímavé "ze života" a nosné, třeba Schmitzerova linka nebo život místních postpuberťáků se nepochopitelně odsunulo do pozadí. Tedy - téměř všechno špatně. ()

subic

Dáša (původně Pavel) rozjíždí automyčku, do které jako první přijíždí Eda, majitel/provozovatel Severky... a jeho hláška: otče, to nebylo jenom takové ťuknutí v buřtiku, to byl mahagon... ()

Prubner

Jako téměř všechny Kolečkovy scénáře - nudné, nevtipné a bez pořádného děje. Zato z toho trčí pražskokavárnická kritika údajného rasismu a xenofobie české společnosti a agitace ve prospěch transsexuálů. A hlavně je tu hodně oplzlosti a vulgarit, dokonce tolik, že to vadí i takovému nemravovi, jako jsem já. Rozesmát jednodušší diváky vulgaritami, to fakt není umění, spíš je to ubohé. Kolečko psát scénáře neumí a nikdy neuměl. Taky mě baví to označování tohoto seriálu za kultovní, ještě než byl vůbec odvysílán. Kultovním se dílo stává časem, ne před premiérou. Nicméně herecké výkony slušné (hlavně Hofmann a Stárková). Nevím, nevím, jestli tomu seriálu dám ještě šanci. UPDATE: Tak po 3. dílu dávám seriálu definitivní sbohem. Takové dno kvality a vkusu se jen tak nevidí. ()