Epizody(8)

Osmidílný komediální seriál je již šestou spoluprací dvojice PrušinovskýKolečko. V projektu, který si nadsázkou bere na paškál složitá témata, jakými jsou nesnášenlivost či xenofobie, si hlavní roli zahrál Martin Hofmann. Rámec seriálu tvoří příběh Luďka, kterého právě vyhodili z práce, bydlí v polorozpadlé barabizně, dluží, kam se podívá, má problémy s exmanželkou i se synem. A v tom nejhorším za ním přijde pošťák Ondra s pozváním do Pošty pro tebe (Česká televize)

zucchini

Myslím, že je pro seriál typické, že se tvůrci neustále snaží unikat pokusům o nějakou jednoznačnou interpretaci. Na jednu stranu se dá říct, že podporují inkluzi, protože pracující Rom Franta je jednoznačně kladná postava, na druhou stranu ukazuje meze inkluze, protože "Snědá tíseň" je taková trochu podivná neziskovka. Luďana jde sice vnímat jako rasistu, ale není ve skutečnosti větší rasistka sluníčkářka Blanka, která by si s žádným Romem nikdy nic nezačala? (na rozdíl od Luďana, který se možná nakonec dá se Žanetou – z nedostatku jiných příležitostí – dohromady). Na jednu stranu sice lze seriál vnímat jako boření tabu ohledně transsexuality, na druhou stranu možná Dáše neslouží moc ke cti, že by byla doopravdy ochotná jít s každým (včetně primitiva Edy, s nímž se nakonec naváže vztah). Řekl bych, že z toho tvůrci uvařili hodně pikantní guláš, který spoustu lidí uhranul. V závěru se nebáli ještě přitvrdit tím, jak bez jakéhokoli respektu přistoupili k tematice smrti, z čehož až trochu mrazilo. Přesto si myslím, že si seriál uchoval určitou vnitřní jednotu díky hlavní postavě ztvárněné Martinem Hofmanem. A dokázal celkem dobře ukázat svět mužů, kteří zažívají propad svého sociálního statusu a žijí bez žen (Luďan, farář, Čočkin, nácek Roman, v zásadě i Eda), včetně jejich autentického vulgárního slovníku. ()

Robin.SK

Konečne niečo svieže, nové a neotrepané. Veľa chýb by sa dalo vyčítať tvorcom, ale v podstate tu účel svätí prostriedky. ()

JC_Gucci

Dycky Most? Spíš jednou Most! Přestože se děj seriíálu odehrává v prostředí nasáklém různými sociálními problémy, v každém díle je vždy aspoň jedna scéna tak neuvěřitelně nadsazená, že mě to z této reality okamžitě vytrhlo. Je škoda, že v seriálu, který se nebojí pracovat s mnoha pro někoho ožehavými tématy, autoři například zredukovali problém neonacismu na "máme problém, nikdo se s náma nechce prát". Největší zklamání pro mě nicméně bylo, že scénár tohoto klenotu seriálové tvorby je prakticky kompletně vykradený Big Lebowski. Pobavil jsem se, zasmál jsem se a vzhledem k tomu, že to má jen 8 dílů, rozhodně doporučuji všem! ()

SandroCZ

Když člověk přehlídne to že většinová společnost jsou v tomto seriálu do jednoho socky a odpad a menšinová jsou pilíře společnosti tak je to celkem sranda. Je to komedie a nadsázka ale i kdyby byla o Mostu pravda jen z 10% tak jsem šťastnej že v takovém zaplivaném hnoji jako je Most nemusím žít. ()

Jandiczek

Už před premiérou se tahle minisérie těšila velké oblibě a vůbec se není čemu divit, Prušinovský opět ukázal, že český seriál z řad nás "běžňáků" mu zkrátka padne jak p.del na hrnec !Z okresního přeboru se přenusunout do nechvalně známýho Chánova chtělo v době "migrantů"velkou odvahu a ejhle- Vono to vyšlo !Martin Hofmann předvádí, že jeho propagace preciznosti až troufnu si říct- perfekcionismu byla sázkou na jistotu a troufnu si říct, že bez něho by série nestála za moc.. Mé největší očekávání byl Čočkin, kterého jsem hltal už jako mládě při několikanásobném přehrávání Braku, coby hulení obsahující filmy milující jedinec.. Čočkin v roli, řekl bych,...no obstál... Jistoty jako Čvančarová, Schmitzer, Noha nebo Drozda už nemohly a také nebyly zklamáním !Pan Godla ruku v ruce s Pavlemúteda Dášou pro mě byly velmi příjemným překvapením. Seriál jel až pátého-šestého díly fakt na plný bomby-legrace střídala humor a humor zase legraci, další půle se trochu přehoupla ze švandy trochu k dramatu, což značnou část populace zklamalo, dle mého názoru to ale vůbec nebylo na škodu, neboť to sérii vyvrcholilo do dramatického ač trochu černohumorného závěru. Dycky Most !!! ()

mistr97

Po prvním díle jsem žasl, že tento seriál natočila a vysílá Česká televize. Bohužel další díly už na něj nenavázaly. V každém se sice objevilo několik zábavných momentů, ale seriál se začal až příliš zaměřovat na osvětu ohledně transsexuality a na začlenění lidí z vyloučených lokalit. I když byl seriál sledovaný a hodně diskutovaný, stejně ve skutečnosti nic nezměnil, a to ani názor většiny lidí, kteří se na něj dívali, natož pak těch, kteří by mohli něco změnit. Tvůrci dle mého názoru neměli tak tlačit na prosazení myšlenky seriálu, ale spíše se držet jeho humorné stránky, aby stál i za opakované zhlédnutí. ()

mp5991

Pojďme si na úvod říct jednu věc. Hodnocení seriálu by primárně mělo vypovídat o jeho kvalitě, ne o tom, jestli je vhodný pro veřejnoprávní televizi nebo jestli propaguje naši oblíbenou menšinu. Právě u Mostu mám totiž pocit, že jeho úspěch vychází převážně z toho, že určitým skupinám lidí říká to, co chtějí slyšet. Což je samo o sobě relativně i v pořádku, ale na hodnocení by se to odrážet nemělo. To samozřejmě platí i pro druhou skupinu, která seriál hned háže do největšího odpadu. Abych se ale dostal k hodnocení seriálu samotného. Viděl jsem dva díly, víc myslím nepotřebuju. Jistě, na České poměry posledních let je to docela slušné, no do světové tvorby to má ještě hodně daleko. Hlavní problém vidím v postavách. Většina z nich je krajně nezajímavá a to včetně té úplně hlavní, o které jsme se v první minutě dozvěděli, že je jen debil (tak je to zde doslova řečeno) a o tom nás už ve všech dalších scénách pouze přesvědčuje, když je mu teda zrovna rozumět. Navíc mám tak z poloviny herců pocit, že jen čekají, kdy už konečně půjdou domu, celkově to působí tak nějak utahaně, což zrovna u komedie je fakt problém. Vtipných hlášek je tu tak ohromující množství, že by se z nich možná i dal udělat jeden dobrý díl na 20 minut, bohužel je seriál podstatně delší. Jediné, co to zachraňuje, je postava Pavla/Dáši, která je tam asi tak jediná něčím zajímavá (možná účel?). Shrnutí: Sestříhat maximálně na polovinu, přepracovat hlavní postavu na něco výraznějšího a mohlo by to být celkem fajn. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /moc komediální to teda nebylo, občas se člověk zasměje a dost, ale ne moc často teda, sprostý ako-sviňa, aby to tvrdilo muziku, občas ale až zbytečný a taky zbytečně vyhrocený a místy dost nepravděpodobný, na to, že to má bejt seriál z reálnýho života, ze současnosti.../, + /vtipný to občas bylo, ale ne moc často - třeba probořenej záchod byl dobrej, všudypřítomný motiv chlastu, křupanství, rasismu bavil/, hodnocení - taková volovina, co nějak zabavila, ale celkově nic moc, šlo to sice, ale pokud jde o Romáky, tak docela dost zidealizovaný, poznámky - tlustej Eda v tangách :D ()

neom

Zajimava temata transexualita, xenofobie, chudoba, pratelstvi... Uzasne skloubene do podoby ktera je jedina spravna. Ludanuv pristup k cikorkam, ke svemu bratru/sestre, synovi... paradne zahrano... ale i ostatni herci byly skveli (Eda, Franta) Presne serial podle meho gusta... dlouho jsem jeho shlednuti odkladal... jsem spise na zahranicni tvorbu, nemam v lasce ceske filmy a serialy. Ale jak jsem rikal po shlednuti prvniho dilu jsem si dal maraton az do posledniho. Cas od casu se k nemu budu v budoucnu vracet pridavam ho na playlist vedle ostatnich serialu :D. ()

Milonak odpad!

Naprosto přesně vím, proč to má tak vysoké hodnocení a stejně tak naprosto přesně vím, proč se mně chce ze seriálu samotného zvracet. Ačkoliv je to vydávané za komedii, tak jsem se v průběhu 2 dílů ani jednou nezasmál. Ať to tvůrci mysleli jakkoliv, tak se na to nedá dívat. ()

To_byn

Celý seriál mě neskutečně bavil, ale ten konec byla opravdu mizérie. Chápu, že bylo těžké to ukončit, ale když prostě nevím, tak to nerozjíždím zbytečně moc do hloubky... Až na ten konec je to ale opravdu skvělé, hodně jsem se u toho nasmála a bavilo mě to. ()

Pluto_petr

Tak jsem Most konečně taky shlédnul. A musím se přiznat, že jsem se bavil od začátku do konce. Konečně je tu seriál, který neztrácí spoustu času rádobyuměleckými záběry o ničem, ale naopak jde přímo po příběhu. A ten je napsaný opravdu bravurně, není moc prostoru, kde by se člověk nudil. Pořád se něco děje, přechází se z jedné polohy do druhé a odhadnout vývoj jednotlivých postav je téměř nemožné. Kromě kvalitního scénáře a režisérského vedení za to může i skutečně vydařený casting a herecké výkony jednotlivých představitelů. ()

MatyRock

Seriál, který v době premiéry sledoval celý národ a všichni ho hlasně opěvovali. Rozhodně zaslouženě chválený seriál, jenž je jedním z nejlepších českých televizních projektů, co jsem viděl. Jan Prušinovský na režijní židli odvedl brilantní práci a neskutečně se přiblížil stylu zahraničních seriálů. Petr Kolečko napsal poutavý příběh o Mostecku a transsexuálním bratrovi Pavlovi. Seriál poutavě a nekorektně poukazuje na rasismus, homofobii a další témata, což je v dnešní době hiperkorektnosti velice osvěžující a příjemné. Neskutečně cením Českou televizi, že do takového projektu šla, přeci jen jde o státní televizi. Herci i neherci jsou do jednoho super. Hlášky, už dnes legendární a neotřelé téma, jen dopomáhá seriálu být nejlepší českou věcí za rok 2019. 10/10 PS – vše platí i po druhém zhlédnutí. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

07.03.2020

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

Nominace na Ceny české filmové kritiky 2019

03.01.2020

Padesátka českých filmových kritiků oznámila své nominace pro Ceny české filmové kritiky 2019. V čele seznamu stojí film o pomstě Staříci a komedie Jiřího Havelky Vlastníci, oba filmy mají po pěti… (více)

PF 2020

PF 2020