Trošku mi tam vadí ty hudební vložky. Viděl jsem první díl. Až do scény s bráchou nuda, pak to mělo dobrou zápletku se smíšenými dvojicemi, no a to je vše. Humor, trochu drsnější na úrovni trpaslíka, coby prostředí, tak akorát pražskou partu vystřídala parta mimopražská. Ale odhalení ségrobráchy bylo fakt podle mě vtipný a není moc takových "trefných" vtipů od sametových let. např. Hrubeš a Mareš (jak se fakt z něho stane mnich), kultovní hymna ze Samotářů, zmiňovaný autorův Trpaslík, Dědictví, aneb apod.(7.1.2019)

• Johny303

Já se u prvního dílu docela bavil, jen je třeba oprostit se od skutečnosti, že základní snahou Mostu je vykreslit bílé lidi radikálnějších názorů jako hloupé a neúspěšné nicky, zatímco cikáni jsou vlastně docela fajn. Ostatně, jak jinak by se mohl takový seriál dostat na Českou televizi, kdyby se mezi řádky neskrývala multikulturní propaganda? Přesto je třeba uznat, že Kolečko pobavit umí a já se navzdory svému nesouhlasu se základním posláním seriálu pokusím po shlédnutí všech dílů hodnotit objektivně.(12.1.2019)

Martin Hofmann u mně dostává o frčku navíc. Už myslím, že si ji zaslouží. Zaujal mně už v Trpaslíku (ten mně naopak nezaujal vůbec) a po minulé roli vrahouna v seriálu Rédl jsem byl rád, že do hlavní role obsadili tvůrci zase jeho. Úplně jsem zíral, co to ultrakorektní a všeliké menšiny i divnospolky chránící ČT dovolila vysílat! Sever Čech je svůj o tom žádná. Ale těch seriálů z drsného severu je už nějak krapet moc resp. vždycky se to odehrává tam. Uhelné pánve, chemička v Litvínově, Romové, nepřizpůsobiví, zdevastovaná příroda..ty kulisy by už chtělo změnit. Chudáci obyvatelé Mostu, celkem by mne zajímalo jak na ten bedekr o svém městě koukají oni .-). Každopádně seriál se nám zatím svižně rozjel a přistihl jsem se, že se u něj většinu času culím a to je u našich soudobých komedií u mne jev přímo nevídaný. Uvidíme kam se to bude sunou dál, ale zatím super i obsazení ostatních herců. * * * *(10.1.2019)

Obávám se, že tenhle seriál 90% republiky nemůže pochopit, protože v tom prostředí nežije. Už 9 let žiju v Praze a nedokážu si představit, že bych někomu vysvětlil severočeskej kraj líp, než to dokázala scéna z hospody, kdy je jeden vožralej, druhej rasista, třetí cikán a čtvrtej vůl a hádaj se o karbanátkách za 15 korun. Edit: po druhém díle upravuju na 5 hvězd(8.1.2019)

Ano, u nás na severu je malebně. A že Most není jen město, ale i životní styl, o tom něco jako buranka z Mostu vím. Přijeďte někdy k nám, garantuju vám, že tu za den potkáte minimálně pět Luďků. Prušinovský, Kolečko a Hofmann v nejlepší formě, taková nekorektní podívaná tu v televizi dlouho nebyla. Citlivky to pohorší, hovada (jako já) se zasmějou. V horším případě to urazí všechny, co se v tom uvidí jak ve vlastním zrcadle.(15.1.2019)