Je to nářez. Za mě Prušinovský s Kolečkem na konvenčním TV seriálovém vrcholu. Neviděl jsem Trpaslíka ni internetovou Lajnu, takže u mě jede vzestupná křivka - Okresní přebor - skvělý, ale okopírovaný koncept Koženého slunce, Čtvrtá hvězda - půvabná exhibice Dejvického divadla našroubovaná na středočeský a pražský humor (možná užší cílovka) a teď MOST!.... naprostá šleha do oka celého národa České republiky. Nejen severozápadní oblasti. Tohle je ukrutné zrcadlo naší společnosti, které je extrémně zábavné, ale dokáže i bolet. Jestli mě druhá polovice seriálu přesvědčí, jdu na pět.(31.1.2019)

tyvole Luďan..to je něco co tu od Dědictví s Bolkem prostě nebylo. Teď je to v novém, moderním, trendy kabátě. Daleko sprostější, daleko akčnější, a naprostá pecka. Skvělé zmáknuté po herecké stránce a funguje to naprosto bezvadně. Doporučuji každému kdo je skeptický tak jako já k České filmografii..tohle je světlo na konci tunelu České komedie.(13.2.2019)

Martin Hofmann u mně dostává o frčku navíc. Už myslím, že si ji zaslouží. Zaujal mně už v Trpaslíku (ten mně naopak nezaujal vůbec) a po minulé roli vrahouna v seriálu Rédl jsem byl rád, že do hlavní role obsadili tvůrci zase jeho. Úplně jsem zíral, co to ultrakorektní a všeliké menšiny i divnospolky chránící ČT dovolila vysílat! Sever Čech je svůj o tom žádná. Ale těch seriálů z drsného severu je už nějak krapet moc resp. vždycky se to odehrává tam. Uhelné pánve, chemička v Litvínově, Romové, nepřizpůsobiví, zdevastovaná příroda..ty kulisy by už chtělo změnit. Chudáci obyvatelé Mostu, celkem by mne zajímalo jak na ten bedekr o svém městě koukají oni .-). Každopádně seriál se nám zatím svižně rozjel a přistihl jsem se, že se u něj většinu času culím a to je u našich soudobých komedií u mne jev přímo nevídaný. Uvidíme kam se to bude sunou dál, ale zatím super i obsazení ostatních herců. * * * *(10.1.2019)

Trefa do černýho (čímž myslím ustálené slovní spojení i etnikum). Opravdu děkuju České televizi, že ještě někomu umožňuje, zvlášť v dnešní době sužované morem politické korektnosti, jít na hranu... Prušinovský s Kolečkem mají evidentně výjimečný dar vystihnout esenci doby a navíc přijít s přidanou hodnotou, coby nadstavbu pak vytvořit zázemí i kvalitativní předpoklady pro status kultovního seriálu, z Mostu! bude jasně nový Okresní přebor... Spolu s Rédlem jednoznačně nejlepší seriálové počiny, které tady za poslední dekádu vznikly!(2.2.2019)

• Ozzy2

Tak asi třikrát jsem se zasmál, jinak vůbec nechápu, o co tam jde.Hofmann, herec jedné tváře.Chybí mu na nose ten lofas z Trpaslíka, ten jeho kvality znázornil naprosto přesně.Most..tam jsem nikdy nebyl a po zhlédnutí toho to doufám, že nikdy nebudu.Scéna v Poště pro tebe...no nic, zkusím ještě jeden díl, ale moc šancí tomu nedávám.Já ten dnešní humor nějak nepobírám.A ještě dovětek:Proč pořád nadáváte na "debilní pražáky", co ten seriál zkurvili??Kolečko-Broumov a Prušinovský-Hořovice, rak už se vy zakomplexovaní vidláci na tu Prahu vyserte a nezáviďte, že jste se nenarodili v nejkrásnějším městě Evropy, žijete v něčem podobném, jako je Most.Nechápu, že jsem tomu dal zpočátku jednu hvězdu, po pátém díle je to čistý odpad.(8.1.2019)

• - Černá Škoda Superb druhé generace, kterou Dáša (Erika Stárková) umývá, má registrační značku 1U7 0861, ale v době, kdy se vozy tohoto typu začaly vyrábět, se takto nízká čísla už nepřidělovala. (Martin_L)

• - Během pauz mezi natáčeními zpříjemňovali romští herci čas všem zúčastněním hraním na všemožné hudební nástroje. (zbyshek)

• - Město Most požádalo Českou televizi o svolení používat hlášku „Dycky Most!“ na propagaci společenských a kulturních aktivit města. Ta souhlasila. (Bioscop)