Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

Drozdo57

Silné. Nič na ľahký večer. Ani normálny večer. Vybrané časti filmu pohli dokonca aj so mnou. A to sa považujem za veľmi otrlého diváka. Bohužiaľ prehnaná surovosť nenahradí pre mňa nedotiahnutú zaujímavú dramatickú zápletku. A Vincovi ani nemôžem úplne fandiť, tak ako napríklad Gerardovi v Law Obeing Citizen. Pretože sme na Vinca dvaja, aj ja aj priateľka kričali, aby, sakra, nebral tú prácu s drogami. V tom biznise sa zákonite musí čosi dosrať. Predtým nemáš nič a keď si v base, tak nemáš už zasa nič a ešte menej. Nestojí to za to. ()

Plaque

Surový a dokonale vyrozprávaný príbeh, v ktorom má Vinco úplnú dominanciu. Tu nie je veľmi čo vytknúť, snáď až na tie záverečné plastové atrapy, ktoré znetvorili drastické bitky. Tie mi tam akosi nepasovali. Pripomínali mi trochu tarantinovský nadhľad nad vecou, čo by nebolo na škodu, lenže v tom duchu sa príbeh neodvíja. Preto mohli trochu viac zapracovať nožnicami a stačilo by mi, aby som videl ako Vinco dupne na zem, čosi praskne, čosi zaskučí a čosi zachrčí a ostatné si domyslím. Nepotreboval som záber na (očividne) umelú bábiku, ktorej zliezla koža z ksichtu. Detaily, viem, ale mňa v závere celkom rušili z inak mľaskavého pôžitku. ()

jfaba

!!! Dávám si tohoto režiséra na index !!! Už nikdy víc! Vůbec nic jsem o tom filmu nevěděl a ze začátku to vypadalo jako "normální dnešní film". SRAČKA je to. Souhlas s herdek550. A nejblbější jsem já, že jsem to po první zlomené ruce neskrečnul... A ten název? Rvačka v cele 99... Za co, soudruzi v čsfd, 79%? Ale proti gustu, žádný kecy. Jen *, za začátek. Na co se budeme dívat za deset let? A co se bude natáčet? Potěš nás příroda! Jdu se vyblejt. ()

wanry02

Vážně jsem netušil že komediální herec Victon Vaughn dokáže zahrát takovouto drsnou postavu navíc v takovémto temném a drsném snímku. Pro mě je tento snímek obrovské překvapení, jelikož jsem čekal průměrnou béčkovku s nezajímavou a trapnou zápletkou, ale dostalo se mi na úkor malého rozpočtu velice kvalitního filmu, který mě neskutečně bavil od začátku až do konce, a právě konec byl pro mě naprosto nečekaný a fenomenální. Samozřejmě že tento film není pro každého, ale kdo má maličko silnější povahu tak ať se rozhodně na tento film koukne. Stojí to za to. 95% ()

Hruskovice

Planeta Terror v podání Vince Vaugna. Některé scény jsou za hranicí snesitelnosti. Hodně pomalý rozjezd až na demolování káry (ještě že si tu zlost nevybíjel na manželce). A od vstupu do vězení je znát, že se začne hodně pospíchat, ale jinak kvalitně ulítlá řežba. ()

Blazis34

Velká porce surovosti a drsného příběhu. Vince Vaughn zahrál roli drsňáka skvěle, i když některé bojové scény vypadaly dost nereálně. Naopak chválím mrazivé prostředí věznic. Úplně jsem si v krutém příběhu neliboval, ale film svoji kvalitu má. Já ho hodnotím 60%, tři hvězdy. ()

The_soloist

Závěrečnou část filmu vnímám jako těžce přepálenou a nereálnou. Je to škoda, protože jinak celý film byl velmi věrohodný, nicméně konec byl až příliš surový, přeplácaný a možná až vtipný. Jinak samotný výkon Vince byl obdivuhodný a pěstní souboje jsou hlavním tahákem filmu. Bohužel jsem si na konci filmu připadal, že koukám na Johna Wicka a nikoliv na snímek o reálnosti vězeňských systémů. ()

srolyma

Vynikající vězeňské drama. Příběh v podstatě jednoduchý. Sympatický drsňák chce zabezpečit rodinu, tak si trochu zadýluje a už dopředu má spočítáno, že až spadne klec, tak si odsedí nějaký tři čtyři roky ve fešáckém kriminále. Bohužel to tak úplně nedopadne a tak se záhy z líbivého muklotelu dostane do značně nekomfortní špeluňky v podstatě mimo vězeňský systém a tam už nejde jen o zářivé úsměvy a růžové prdelky. Vince Vaughn v nečekané roli drsňáka, která mu překvapivě sedla naprosto dokonale. Naturalistický závěr je pro fajnšmekry. ()

Honzulik

Vince Vaughn opět exceluje v tomto surovém akčním dramatu a mě nezbývá než zvolat "wow" ... Bravurně zvládnutý film režiséra a scénáristy v jedné osobě S. Craiga Zahlera, který ještě určitě neřekl poslední slovo... ()

prochyn

Ale jo, celkem zábavné. Když člověk pomine to debilní morální poselství, že člověk se nejlíp postará o rodinu prodejem drog. ()

zdenzo

Jestli se jednalo o béčko, tak se bralo příliš vážně via obsazení. Pokud měl film šokovat, drama mělo výpadky, chování postav nelogické, místy trapné výkony herců. Já v tom za každou cenu super raw art movie nevidím. A rukopis autora mě nebaví. Film má křečovitou snahu být za každou cenu IN. Je to sračka a ještě blbě natočená, žádná new wave, sundejte růžové brýle! ()

laple

Takhle se mi to líbí. S ničím se zbytečně nesrat a čapnout věci pořádně za pačesy. Rozhodně to nemá žádnej romantickej happyend, ale člověk je tak nějak uspokojen stavem věcí, jak se vyvrbí. Akční scény jsou parádní! ()

Han_Quintet

Průměrný snímek, který neurazí, ale má nulovou přidanou hodnotu, na zabití volného času ideální. Zápletka je neuvěřitelně prostá, takže doporučuji i po náročném dni, v ději se rozhodně neztratíte. Až na rozdupávání hlav ve snímku není nic, co by stálo za zmínění. ()

Mikecat

Vince Vaughn mi nikdy nebol sympatický v komédiách, nevynikne ani ako "dobrý" zločinec. Keď ho vyhodia z práce, prichytí manželku, že ho podvádza, rozbije však radšej auto ako ju a dá jej a ich vzťahu druhú šancu. "ješte se drž ode mne dál, je to čerstvé..." Ocitne sa po prezradení zločineckej skupiny na prepravu a distribúciu drog vo väzení s minimálnou ostrahou. Dozvie sa, že jeho tehotnú ženu držia v zajatí ak nezabije nepohodlného mafiána v bloku99, ktorý oficálne ani neexistuje. Posnaží sa tam dostať a zachrániť rodinu za každú cenu. Vince toho ani veľa nehovorí, len sedí, potom rozdá pár úderov, poláme kostí a zase čučí a dumá-tu mi chýba rozvinutie príbehu o psychológiu a jeho myšlienkové pochody, vtedy by to bolo tip-top. ws ()

pafka

Brutalita s poctem odtocenych minut dost vzrusta a pocet rozlapnutych melounu taky, ale to nemeni nic faktu, ze i film bez hvezd muze dobre fungovat a polknete´ho jako jedno sousto. Dej je zajimavy, neustale vas drzi a zajima. V konci se trosku tvurci prozradi, ze koukate na tvurce rady B. ()

Víteček

Obecně se mi to líbilo, i když Vaughn hrál až příliš bez emocí. Zkazila mi to ale poslední část, která byla extrémně přehnaná a z relativně slušně udělaného depresivního dramatu udělala spíš absurdní nadsazenou frašku, která byla tak moc over the top, až byla spíš k smíchu a navíc se na ni špatně koukalo. Navíc ani ten příběh nebyl nijak originální. ()

rashaverak

Obvykle me prehnane romanticke filmy prilis neoslovuji a zde hlavni hrdina nevaha pro svoji serednou anorektickou zenu a cosi v jejim nitru obetovat prvni posledni. Zde tolik zminovany gore se ve filmu ve skutecnosti nevyskytuje, maskeri totiz odvedli prisernou praci a tak i na neprilis kvalitni obrazovce je jasne zretelne, ze se dupe po gume. Pribeh je pomerne jednoduchy, zcela nerealisticky, a i pres svou jednoduchost pomerne dost nelogicky. Fighty se odehravaji asi v polovicni rychlosti a pripominaji spise nacvik na bojove sceny nez opravdovy boj. Pres to preze vsechno jsem byl uchvacen pomalym stylem vypraveni, ktere pripomina korejske deseti minutove zabery na zapad slunce nad jezerem, jen zde misto toho vydime Vincenta sediciho vedle zachodu pokryteho vykaly. Nadhera. ()

mr.twizta

Podivuhodna kombinace artoveho dramatu a beckove revenge mlaticky. Smekam pred Vaughnovym fyzickym herectvim, to ale bohuzel propujcil zanrovemu slepenci, ktery boduje tu atmosferou a onde zase az komickym nasilim. Zbytecne klickovani a hromada logickych kopancu, skoda. ()

PamPero 1

Úplně mi to nesedlo, stejně jako předchozí Zahleruv film Bone Tomahawk. Brawl in Cell Block 99 má lepší scénář, ale o to je v něm více logických kiksů a dle mého názoru i absolutně neopodstatněného násilí. Nejsmutnější na tom všem je, že to zaujme hlavně brutálními scénami, než jako celek. 50% ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů