Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

TonoM

Nějak nemám rád filmy, které mají přes 2 hodiny... I když film má parametry a baví mě, tak je to pro mě i přesto zdlouhavé... Dnes jsem zažil ten krásný pocit, kdy 130 minut uteklo jako voda a já si odnesl skvělý filmový zážitek. Zahler si dal prostě záležet, aby z toho vzniklo něco velkého, což se nakonec také podařilo. V hl.r. výborný V.Vaughn. No a je tu nejlepší film, který jsem zatím v r. 2018 viděl :) 90% ()

HouseFan

Další super snímek  z rukou Craig Zahlera, která uspokojí kdejakou úchylnou mysl. Násilí, trocha napětí a malinko prapodivný romance. Bud Spencer v moderním a hlavně brutálním hávu. Vince Vaughn předvádí výstup, kterým se rozhodně bude moct chlubit v životopise. Když už snímek nabídne něco co úplně nesedí či nevoní, umí to vždy něčím napravit a donutit Vás na přechozí přešlap zapomenout. Jednoduchá oddychovka s parádním ale civilním zpracováním, která na 100% chybí v nabídce našich kin. ()

BarGoldstein

Pár teploušů na chvostu této squadry tomu sice dalo odpad, popř. jednu umrlou hvězdu, ale jebat dementy! Já říkám, že je to kulervoucí, občas takovej film člověk prostě potřebuje, aby si uvědomil a řádně zvizualizoval, co by rád udělal s tou širokou škálou postav ve svém životě, které ho tak nebetyčně serou! Manželka, prezident.... ()

kolly13

Nekompromisní směřování k nekompromisní drsnosti kompromisním tempem. Nebýt zbytečně dlouhé stopáže, jenž poukazovala na civilnost hlavního aktéra, je to akce jak hrom, kdy scénář jde trošku stranou a ostatní jsou komparzem. ()

Illithune

První třetina mi přišla udělaná moc pěkně, nebylo to typické klišé vězeňského charakteru, že pět minut sledujeme film a náš odsouzený už je za mřížemi. Za těch asi 40 minut si uděláte k hrdinovi vztah. Celý postup vězením/vězeními byl na mě ale až moc rychlý a skokový... Nicméně nevím proč, ale posledních 20 minut jsem se zhruba každou třetí scénu musel zasmát, protože to bylo tak brutální, až to bylo vtipný. Určitě doporučuji a možná se na to někdy podívám znova. ()

Goumen

Hodně povedená záležitost. Nejvíce mě překvapil Vaughn, kterého jsem doposud znal jen z komedií a v akční roli jsem si ho moc představit neuměl. Sedlo mu to ale perfektně a bez takhle vlasů je to fakt badass. Příběh asi moc nepřekvapí, ale je to naprosto dostatečný standard pro akční film, jsou tam emoce a touha po pomstě. V druhé polovině filmu začíná přibývat soubojů a hlavně brutality, kdy už nejde o pěsti, ale lámání končetin a rozdupávání hlav. Doufám, že Vaughna ještě v nějaké podobné roli uvidíme. ()

Franki69

Tenhle film mě naprosto uzemnil. Příznivec explicitního mlácení a mrzačení, zobrazeného "realisticky" nikdy nebudu a jelikož jsem nevěděl co mě čeká, stále temnější a brutálnější násilí mi v druhé půli stále častěji občas protočilo žaludek. Ovšem to, že strůjce všeho drsného před vašima očima bude hláškující hromotluk z Vybíjené, Santy nebo Rozchodu mě naprosto odrovnal. Vince Vaughn se v posledních letech dokonale přehrál z roztomilého kecálka v ultrabaddas týpka, kterýmu to zlo v něm opravdu věříte. Pokud vám tedy nějaké ty trčící kosti z končetin nebo křupající lebky nevadí, užijete si opravdu dark dirty blood podívanou, kterých v historii kinematografie s takovým tahem na branku natočeno nebylo. Tempo filmu je pomalé, metodicky pomalu utahuje, závit po závitu, šroubek mechanismu násilí a brutality. A stejně soustředěně a metodicky roztlouká Vince Vaughn v hnusných vězeňských kobkách každého, kdo chce ublížit jeho blízkým. Určitě se podívejte, někdo z vás se, jako já, podívá jen jednou, ale přesto litovat nebude. Dávám 90%. ()

hrdygay

brutalny film, zo zaciatku som si myslel, ze pozeram nejaky artovy thriller a tak som ocakaval dvojhodinovu nudu ako bone tomahawk, ale ako sa bradley thomas (vince vaughn) dostal do vazenia, potom to bol masaker v lamani kosti, ci v rozkopavani lebiek 7/10 ()

FireOfFilth

Tak tohle byla pecka. Vince Vaughn si to fakt dával a já mu věřil, každej pohyb těla. Film má gradující spád. Už při prvních scénách, kdy rozmlátí manželce auto, a ukáže svoji sílu, mi bylo jasný, že tohle nebude žádná pohodička. V dalších částech filmu, když došlo k boji a on předváděl to co předváděl, jsem mu to o to víc věřil. A samozřejmě na konci filmu divák kouká s otevřenou hubou, ale i když tak nějak počítal, že to takhle i mohlo fakt skončit. Tenhle film určitě doporučuji všem, které už nebaví filmy, které jsou na jedno brdo a jsou takové "mírumilovné". Tohle je opravdu šleha bez servítek! ()

notozjano

Vzhledem k velké části komediálních rolí, kterými je Vaughn pověstný, jsem se na film dost těšil a byl jsem zvědav, jak se s tím popere. No, film je to dost dobrý, psychologický podtext zde funguje, bitky jsou sice malinko pomalejší, ale dostačující. Mohl být jen o něco pestřejší vizuál. Tentokrát kulisáci moc práce neměli (něco o tom vím). Co hodně do plusu je fakt, že si vystačil Zahler s minimem postav a Vaughn téměř po celý film s jediným neurčitým výrazem, kterým dokázal v pohodě charakterizovat co se mu zrovna asi honí v hlavě, což považuju za herecký um, kterým řada Hollywoodských herců neoplývá. ()

buchannon

Takový nářez (i když ne od začátku) jsem nečekal. Ale pochybuji, že by se v reálném světě našel takový tvrďák, který by šel dobrovolně do nejhoršího bloku toho nejhoršího vězení. Rozhodně to není taková idylka jako "Vykoupení z věznice Shawshank". Každopádně je tento film po první hodině velmi dobrý a kvalitou a nepříjemnou atmosférou mi připomněl španělský snímek "Cela 211 - Vězeňské peklo". Více takových filmů. Nečekal jsem, že Vince Vaughn zahraje svou roli takto perfektně, přece jen jsme u něj zvyklí na komedie, ale velice příjemně překvapil. ()

jjjerry

Hrozně rozházené, nekoncepční. Vince Vaugh nevím zda umí hrát skvěle nebo neumí vůbec. Celý film má jeden stejný výraz. Řežba je to dobrá, nebojí se ničeho. Ale děj mně přiliš nesedl. Není reálný na dobrý akční trhiller. Zároveň nemá žádné vtipné momenty a nadhled hrdiny, ale "Marvelovky". Kamera je určitě netypická, ale nepotřebuji ji vidět u dalšího snímku. ()

Repulsion odpad!

Ježiš to je ale hrozná pičovina. Nejdřív jsem myslel, že to bude takový remake Lock Up se Stallonem. Což by byla ta lepší varianta. Ale jde to do naprosto blbého a samoúčelného bizáru. Dost dobře jsem nepochopil, k čemu takový film je. Pro mne to bylo jen 132 minut utrpení. ()

Ironhead

Brutální mírně béčková jízda, která asi ale na nic víc nehraje a má pořádnej tah na branku. Já se královsky bavil ;) Netušil jsem, že Vince Vaughn umí bejt tak moc badass, i když ve druhé sérii True Detective už něco naznačoval. Navíc ten film odsejpá děsně rychle, nikdy bych si netypoval, že na něj koukám víc jak dvě hodiny a to mluví myslím za vše. ()

Astonko

Veľmi zaujímavé tempo filmu, ktoré je pomalé no napriek tomu nenudí ma prekvapilo na začiatku, surovosť a tá neskutočná medická realistickosť ma zase prekvapili na konci. Celé obsadenie vynikajúce, sem-tam dokonca zaznie podarený vtip 7/10 ()

bonovox

Brutálny masaker a Vince Vaugh a jeho životná rola, silný snímok o človeku ktorý musí prejsť peklom aby ochránil svoju rodinu. Veľké prekvapenie a jeden z top filmov posledných rokov. A Vaugh už nech konečne dostáva lepšie herecké úlohy, pretože takéto mu perfektne sedia. ()

Fajolo

Američania majú archetyp tragického hrdinu so silným zmyslom pre rodinu. Hrdina sa dostane do problémov, resp. tým problémom je ohrozenie jeho rodiny. Hrdina statočne bojuje a svoju rodinu napokon zachráni. Koľko ľudí pritom zabije alebo aspoň zmrzačí, to je mu jedno. Oni nemali svoje rodiny? ()

BrusVejn

Pomalý atmosférický film s priam až neuveriteľnou brutalitou a tak surovo znázorneným násilím, že aj Tarantino uznanlivo pokyvuje hlavou. Bolo zaujímavé sledovať ako sa postava dostávala do čoraz hlbšej a hlbšej diery, z ktorej divák tuší, že sa vyhrabať nedá a iba so zatajeným dychom sleduje kam ešte Vince Vaughn s nemeniacim sa výrazom tváre zájde. Stačilo aby jednoduchučký scenár zhmotnil generický režisér alebo postrihal generický strihač a bol by z toho asi nepozerateľný film s ranku nedávných filmov Bruce Willisa. V rukách S. Craig Zahlera z toho ale vznikol vo svojom žánri fantastický počin. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů