Bývalý profesionální špičkový zloděj, John Robie (Cary Grant), má problém. Ačkoliv po skončení války zanechal svého řemesla a dnes žije poklidně ve své vile nad Monakem, policie a místní podsvětí mu nevěří. Příčinou této nedůvěry je řada loupeží, která se v poslední době na Riviéře děje. Bohatým turistkám krade neznámý zloděj z pokoje jejich šperky. Pachatel přesně kopíruje bývalý styl loupeží Robieho, a tak policisté věří tomu, že se Robie vrátil ke své původní profesi. Když policisté dorazí k Robiemu do vily, aby ho zatkli, Robie na nic nečeká a uteče jim. Následně vyhledá svého bývalého kumpána z doby, kdy byl v odboji, Bertaniho. Jemu Robie řekne, že se rozhodl pachatele najít sám, a tím očistit své jméno. Robie má však policisty v patách, a tak mu před nimi z Bertaniho restaurace musí pomoci utéct dcera číšníka Foussarda, Danielle. Ostatně Foussard byl v době, kdy Robie ještě kradl šperky, jedním z jeho kompliců. Bertani kontaktuje Robieho se zaměstnancem pojišťovny Lloyds, H. H. Hughsonem. Ten přistupuje na Robieho nabídku odhalení skutečného zloděje a začíná s Robiem spolupracovat. Robie dostane od Hughsona soupis nejbohatších dam, které se v současnosti na Riviéře nacházejí a u nichž je předpoklad, že se je zloděj pokusí okrást o jejich šperky. Na základě tohoto seznamu se Robie seznámí s Američankami Stevensovými. Robiemu se líbí mladší z žen, Frances (Grace Kellyová). Její matce Jessie je Robie také sympatický. Robieho vyhledá Danielle a varuje ho, že jeho bývalí přátelé jsou z loupeží nervózní a uvažují nad tím, že Robieho zabijí. Robieho tedy tlačí čas. I když se snaží zloděje vypátrat, vůbec se mu nedaří. Ke všemu ho Francine, jak si Frances říká, odhalí. Fakt, že Robie je bývalým zlodějem, jí však nevadí. Jenže situace se pro Robieho ještě více zkomplikuje, když je matka Francine také okradena o své šperky. Francine zprvu věří, že šperky ukradl Robie. Ten se proto musí ztratit. Znovu kontaktuje Hughsona a společně s ním připraví plán, jak skutečného zloděje dopadnout. Robie využije lsti, pomocí které se ho jeho bývalí komplicové z podsvětí pokoušejí vylákat na odlehlé místo. Věří, že zde by mohl odhalit totožnost skutečného lupiče... (TV Prima)

filmfanouch

Alfred Hitchcock nejvíce proslul jako tvůrce mnoha napínavých thrillerů. Cizinci ve vlaku, Vražda na objednávku, Okno do dvora, Vertigo, Na sever Severozápadní linkou či Psycho tvoří výčet jen několika Hitchcockových slavných filmů, přičemž jich má mistr napětí pochopitelně na kontě ještě více. A to i romantický thriller Chyťte zloděje s Cary Grantem a Grace Kelly v hlavních rolích.   Film adaptovaný dle předlohy Davida Dodge vznikl v roce 1955 a mnoho kritiků mu tehdy vyčítalo, že postrádá oproti předchozím Hitchcockovo filmům pořádné napětí. Jenomže zrovna v tomhle případě ovšem u Hitchcocka tolik nezáleží na onom napětí. Nebýt Hitchcockova očividného rukopisu by se dost možná většina mohla divit, že se skutečně takové látky chopil právě Hitchcock. Což automaticky ani náhodou neshazuje kvality tohoto výtečného filmu.   Už ve skvělém castingu Caryho Granta a Grace Kelly tkví hlavní výhra Hitchocockovy romance. Mezi těmito dvěma hereckými hvězdami funguje věrohodná vášeň a těžko si představit lepší casting. Především je ovšem Chyťte zloděje další Hitchcockův snímek s jasnou autorskou vizí, který i díky prostředí Francouzské riviéry skvěle vypadá. Skvěle zde funguje černý humor a Hitchcock si po celou dobu dokáže udržet diváckou pozornost i přesto, že se většinu času bere důraz především na dialogové konfrontace. Hitchcock v pro sebe tak trochu neobvyklém romantickém žánru dokázal natočit skvěle fungující prvky romantických momentů s vážnými momenty a tohle lehké přeskakování mezi žánry jednoduše skvěle funguje.   Chyťte zloděje působí v rámci Hitchcockovy kariéry tak trochu unikátně, právě i proto, že má díky své atmosféře daleko právě k Oknu do dvora, Vertigu či Psychu. Každý Hitchcockův film přitom měl romantické prvky, právě Chyťte zloděje je ovšem nejspíš nejvíce romantickým filmem v mistrově kariéře. Přitom v tom funguje i napínavé vyšetřování identity zloděje šperků, John Michael Hayes vzal Dodgeovu novelu a zpracoval jí do filmového příběhu skvělým způsobem. Vše je v Chyťte zloděje na svém správném místě, jde zároveň o poznání vděčnější a uvolněnější podívanou než v případě Hitchcockových klasických thrillerů. Což ovšem zároveň neznamená absenci Hitchcockovy mistrovské režie, která v roce 1955 vytvořila další naprosto skvělý film, který skvěle funguje i po téměř 70 letech od své premiéry.   Jednoduše další skvělý Hitchcock, který je v jeho kariéře výrazný i díky tomu, že jde spíše skutečně o jeden z těch uvolněnějších mistrových filmů. Což ovšem automaticky neznamená sprosté slovo! Naopak je i tenhle Hitchcock jednoduše fenomenální a dokazuje jeho tvůrčí genialitu. Skvělý romantický film s bravurní zápletkou, skvělou hlavní hereckou dvojicí a fenomenální režii. Skvělá záležitost, která tak trochu bohužel zapadla mezi slavnějšími a přeci jen významnějšími Hitchcocky...... ()

burina

Grace Kelly bola neuveriteľne krásna a okúzľujúca žena, ale ani to bohužiaľ nič nemení na tom, že tento film je len nudný a priemerný thriller(krimi). Zatiaľ to najslabšie, čo som od Hitchcocka videla. ()

JohnnyD

Na Hitchcocka až príliš predvídateľné. Síce už v úvode predstaví zaujímavé tajomstvo a to kto je skutočným zlodejom, vlastne ho ani aktívne nerieši a viac sa venuje romantickej línii a stopy a zvraty prichádzajú akosi samostatne. Strata času to ale určite nie je a to hlavne kvôli famóznemu ústrednému duu, skvelým dialógom a úžasnej atmosfére francúzskeho pobrežia. ()

Aky

Mám pro Hitchcocka slabost, proto se při váhání mezi třemi a čtyřmi hevězdičkami přikláním směrem nahoru. Je to však na něj překvapivě zdlouhavé, překvapivě málo dramatické a překvapivě brzy jsem začal tušit, jak to vlastně je. Cary Grant je ovšem výborný jako vždycky. ()

Vančura

Skvostné. Pustit si tenhle film znamená vydat se přes hodinu a půl do jiného, hezčího světa, z něhož se nechce zpátky. Napínavý příběh, hvězdné herecké obsazení, úžasná výprava a mistrná režie, to jsou hlavní přednosti tohoto vynikajícího snímku, který nestárne. Uvědomuji-li si svoje rozčarování z většiny současné filmové produkce, musím se sám sebe ptát, zda by mi ke štěstí nestačilo sjíždět už jen takovéto klasické snímky ze starého Hollywoodu... Takové filmy už se dávno netočí. ()

IQ Tiqe

Poutavé. Zlodějina, romantika a dobrodružství mě baví. Jen motiv mi připadal slabší. Je to můj první Hitchcockův film, a hned jsem ho viděl na plátně, stejně tak prvně vidím Grace Kelly, pěkná holka. # příběh 8 | hudba 7 | humor 1 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 6 ()

Anderton

Chyťte zlodeja má podľa mňa jeden z najslabších scenárov v rámci režisérovej tvorby. Kriminálna zápletka je tu akosi pomimo, režisér sa zameriava na ústredný hviezdny pár a krásne prostredie francúzskej Riviéry. Bohužiaľ to tentokrát nestačí, pretože ani tak nedokáže zakryť plochosť a zbytočnosť celej zápletky. Na konci filmu som poriadne súcitil s Carym Grantom, keď sa chudák dozvedel, ako bude spolu so svojou vyvolenou žiť....:) ()

Hedka

Vôbec sa nečudujem, že výnimočný pôvab Grace Kelly v tomto filme tak veľmi očaril monacké knieža, že ju požiadal o ruku. Je prekrásna (a tie šaty!). Častý pohľad kamery na Monako vo mne vyvolal o.i. aj milé spomienky na moje cesty do Ženevy, ale hlavne na túžobne očakávané hodiny oddychu po niekoľkohodinovom sedení v aute, ktoré som najradšej trávila práve v Monaku - v meste, na pláži alebo v kniežacích záhradách. Boli vysadené na počeť Grace Kelly a sú sprístupnené verejnosti. Je to nádherný kút zeme! Film ma po stresujúcom dni príjemne pobavil a naladil. A o to ide :-) ()

Kothy

Tentokrát to taková pecka není. I přes skvělé obsazení filmu zřejmě něco chybí. Možná to bude nějaký propracovanější zvrat. I tak sem se ale dobře bavil a Cary Grant a Grace Kelly jsou skvělí jako vždy. Minimálně se film odehrává v příjemném prostředí francouzské riviéry 50. let. Hitchockův festival nekončí. "Vy jste Kočka?" ()

nascendi

Mottom jednej, často reprízovanej reklamy v TV je, že aj muži majú svoje dni. Aj sám veľký Hitchcock mal svoje slabšie dni, počas ktorých vznikali jeho slabšie filmy. Chyťte zlodeja je jedným z nich. Nevýrazný, s dvojicou slávnych, ale vzájomne neladiacich hercov, s hlučnou a vyrušujúcou hudbou, ktorou sa vylepšoval nezaujímavý príbeh, so zdĺhavými automobilovými "naháňačkami" atď. Prekvapilo ma, že zadnú projekciu nepoužívali aj pri scénach v interiéri. Ono by to bolo vlastne jedno. Nedávam hviezdičky za slávne mená. Ani v tomto prípade neurobím výnimku. ()

PetrPan

Velké očekávání a mírné zklamání. Z filmu si odnáším poznatky, že Grace Kellyová byla skutečně krásná, Cary Grant romantický hrdina a Hitchcock slušný režisér dobrodružných filmů s detektivní zápletkou. Jenže tohle všechno už jsem věděl, navíc pokud srovnám Chyťte zloděje třeba s Na sever severozápadní linkou, vím kam sáhnout pro nenáročnou podívanou. Tak i vzhledem k faktu, že identitu onoho zloděje jsem vytušil ( a správně) velmi brzy, za tři. ()

Tomco

klasicky hitchockovov rukopis. dielo, ktore sa vobec nevynima z jeho filmografie, ale nespada ani do horsieho priemeru.. clovek musi vypnut moderne zmyslanie a uzivat si sposoby tej doby. potom vam nebude prakticky nic vadit. ()

Tommy987

Je to ako tradičný hitchcockovský "nevinný muž na úteku" šmrncnutý mačkomyšou lupičskou komédiou. Hitchcock zvláda odľahčené humorné pasáže s rovnakou údernosťou ako tie napínavé a veľmi mu v tom pomáhajú aj skvelí herci - vyslúžilý lupič-gentleman Cary Grant je viac ako charizmatický a na dokonalú dámu (a fantastickú herečku) Grace Kelly je takisto radosť pozerať. Scenár by si ale zaslúžil trochu viac vypilovať a celý film skrátiť tak o 10 minút, potom by to bolo pravdepodobne dokonalé. 8 / 10 ()

Chrustyn

Méně známý a pro mě i méně propracovaný Hitchcock o charismatickém zloději a jeho plánu na velkou loupež, která neprobíhá tak, jak si plánoval. ()

Jirka_Šč

Příjemný film, který si své **** zaslouží. Atraktivní (a sexy) Grace Kelly, krásné exteriéry, zábavné. Přestože znám i lepší filmy s Cary Grantem, doporučuji. "Matce se tu bude líbit." ■ P.S. Zloděje jsem neuhodl (na rozdíl od mé ženy). ■ P.P.S. Zajímavost: Jeden z mála filmů tehdejší doby, ve kterém byly ve více scénách použity záběry z helikoptéry. ()

Stanislaus

Pro mě zatím nejslabší film od Hitchcocka, který oproti jiným jeho snímkům, které jsem viděl, postrádá napětí (možná jsem jen nakažen jeho přízviskem "mistr napětí) a zamotanější děj s nějakým wow-efektem na konci celého příběhu (mně to tak alespoň přišlo). Noční scény "koček", které se prohánějí po střechách jsou asi nejlepšími záběry z celého filmu, společně s maškarním plesem. Jinak nevím, co bych na tomto (pro mě) průměrném filmu vyzdvihnul. Na kvality Vertiga, Psycha, či Okna do dvora to prostě nemá. ()

sharky

tohle je spíš velká ostuda pro Hitchcocka, granta i kellovou, chemie se mezi hlavními představiteli nedostává a bohužel taky chybí mistrovo pověstné napětí, spíš než romantika a thriller je to nuda. A závěrečný souboj na střeše je i na svou dobu hodně mizerně nasnímaný. nejlepší scénou filmu pak zůstává úvodní záběr z autobusu, kde se do kamery zašklebí AH s ptačí klecí na klíně:) ()

Flego

Tušil som, že s týmto filmom nebude všetko v poriadku. Je to Hitchcockov netradičný film. Ale čo je Hitchcockov tradičný film ? Na čo sme si za tie roky zvykli ? Chyťte zlodeja je letná zlodejská skorokomédia, pri ktorej sa určite nebudete váľať od smiechu, ale budete mať príjemný pocit a naplno spoznáte Majstrov humor. ()

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

Gal Gadot a remake Hitchcockova thrilleru

12.01.2022

Studio Paramount Pictures chystá remake klasického romantického thrilleru Alfreda Hitchcocka z roku 1955, Chyťte zloděje. Ten se točil kolem postavy bývalého profesionálního lupiče v podání Caryho… (více)