Špunti na vodě

(festivalový název)

Špunti na vode

Rodinný / Komedie

Česko, 2017, 83 min

Rodinné ano, komediální už méně, herci ve svém průměru, dětské role nespontánní... tradičně se vše podstatné vešlo do traileru, takže v kině už nic nepřekvapí. Trochu Rafťáci, trochu S tebou mě baví svět, ale linie o manželkách je tam podle mého zbytečná, nezáživná. Liška v roli otce je výstižný a uvěřitelný. Děti se smály jen sprosťárnám, tak nevím, co je špatně. Já si nejsem jistá, zda manželská devalvace mužské populace je rodinný standard, takže jsem se smála méně. Ale nakonec to dobře dopadlo, takže konec dobrý, všechno dobré - tedy za 3.(8.5.2017)

Překvapení z dimenze, kde český film není esencí upachtěné trapnosti a tvůrčího diletantství, ale naopak žánrové trefy. Ta (ne)chtěná předzvěst letního klonu „české komedie století“ ale paradoxně funguje ve všech myslitelných polohách. Od přesného dětské castingu, který jede pohodu, tak i dospělého, který ten prvoplánový manželský humor trefuje se samozřejmostí běžného života. Jasně, má to občas tendence sklouzávat k prvoplánovitosti a třeba linie s namachrovanými vodáky by ještě potřebovala vyztužit, ale pořád je to v kategorii rodinného filmu o hlavu výš, než běžná produkce. Možná proto, že díkybohu nemá nic dalšího za lubem.(14.4.2017)

Tento film jsem měl možnost vidět v letním kině v Jívce. Bylo krásné počasí, ale v polovině filmu mi už byla poněkud zima, ale není nad to si sednout kamkoliv chcete a ještě k tomu s vlastní pohodlnou židlí, točeným pivem a brambůrkami. :-) Film je takový průměr. Pár vtipných scének, jinak klasická, současná česká komedie.(16.8.2017)

• Pepinec

Naprosto do puntíku to splnilo moje očekávání. A teď ...je to pochvala? Názorná ukázka potlačení rozdílu mezi filmem a plakátem.(24.4.2017)

• MikeCool

Evidentní důkaz, že česká komedie jde do kopru! Z těch několika desítek filmů, co se za rok natočí by se spíše měl natočit jeden nebo dva pořádné bijáky. Tímhle tempem se český film sníží na úroveň venezuelských telenovel. ___ (Provizorní letní kino, Chlumec nad Cidlinou)(27.7.2017)

• iamek

Myslel jsem, že dno product placementu předvedlo Dědictví 2, ale Špunti na vodě to dno zase posunuli trošku níže. Film je nevtipný, nechtěně trapný, chemie postav nefunguje, dětské postavy jsou nesnesitelné. Liška a Langmajer zase hrajou stejný typ postav jako po celou jejich kariéru, a hlavně v případě Lišky je to škoda, protože narozdíl od Langmajera herecký talent má. Pokud máte rádi předchozi tvorbu Chlumského, tak budete spokojeni.(24.4.2017)

• ConanVJ

Za celý film jsem se zasmál jen jednou, takže nevím, co tohle má být za komedii. Strojený trapný rozhovory. Lišta ubohý jako vždy (vrchol vykradená scéna z Policajta ze školky). Film naprostá nuda bez nápadu. Obsazení tragédie. To jsem se zas jednou nechal uvrtat na letní kino. Tuhle sračku už nikdy víc.. 0% :((25.6.2017)

Od začátku jsem se strachoval, když se v titulcích objevil Marcel Bystroň. Zbytečně, tentokrát se (poprvé) povedlo. A ten kdo psal dialogy, zaslouží metál, Špunti jsou totiž hodně dobře napsaná komedie s rozhovory lehkými jak život v létě. Je to sice ten typ humoru, kdy si vtip jde hodně daleko naproti, ale není to trapné, fekální, prostě se vymyká tuzemskému průměru současnosti. Hodně si to do pointy nabíhá, ale je jí dosaženo velmi efektivně. A nepamatuju si, kdy jsem se takhle hodně u filmu zasmál. Letní kino v papírnách Velké Losiny.(13.8.2017)

Taková oddychovka, která občas vykouzlí úsměv a místy obrátí oči v sloup. Nejpozitivnějším dojem zůstává výběr herců ústředních partnerských trojic, kteří v rámci scénáře odvádějí maximum co šlo, neboť zde není opravdu co hrát. Dětští hrdinové už tolik nechytnout, až na nejroztomilejší zrzavou holčičku, kterou jsem kdy viděl. Zápletka je opravdu triviální slepenec scének, které i díky rodinnému humoru fungují. V momentech, kdy se režie snaží o napínavou akci jako jízdu v peřejích v hloubce půl metru, pádů na stojaté vodě, tak to celé působí tragicky, až trapně. Když si tyto momenty člověk odmyslí, dostane průměrnou komedii. Rozhodně se nekoná další S tebou mě baví svět nebo rodinný film s Tomášem Holým.......5/10(21.4.2017)

Špunti na vodě přetékají trochu křečovitým herectvím většiny představitelů, ale několik vtípků je skutečně dobrých a jedna věc se musí snímku nechat - vzbuzuje automatickou touhu vyrazit na vodu. Hlavní problém je snad v tom, že kdyby film vůbec nevznikl, absolutně nic by se nestalo, protože za rok po něm neštěkne pes.(5.8.2017)

Jak by asi tenhle filmový příběh na vodě dopadl, kdyby ho do rukou vzala třeba taková Marie Poledňáková. To mě napadlo hned při úvodních scénách. Ovšem, pak se vkradla další myšlenka, že by se jistě našel nějaký nenechavec, který by národu sdělil, že paní Poledňáková vykradla samu sebe. Přestože se Špunti drží osvědčené klasiky a nepřináší nic nového a převratného, tak jsem byla spokojená. Voda je výborné spestření a může přinést plno dobrodružství. Herecké obsazení bylo povedené. Viděno v kině na Andělu. Žrouty popcornu a načos střílet hned před sálem.(10.5.2017)

Teória tigra pre deti. Chýba tu aspoň jedna dominantná postava, o ktorej by ten film bol. Výkony hercov sú mdlé, niektoré postavy (Nely Řehořová) sú tu priam zbytočné.(21.4.2017)

Pro mě jsou letošní české komedie rozhodně příjemným překvapením. Co dřív potápěli Rafťáci a Jak se krotí krokodýli, tak tady to probouzí Špunti na vodě. Zase bych tam ubral klasických a jak to neustále omílám totálně zbytečných depresivních vsuvek - nasraná dcera Lišky nebo záporáci mladí kluci. Ale v celkovém důsledku je to fakt velice vtipná a příjemná komedie s parádní partou. Kdybych vzal v potaz např. roli Vilhemové tady a v otřesné Teorii tygra, tak je to 100 a 1. Přitom i tam to mohlo být podané takhle. Tímhle se inspirujte a točte dál, možná se blízká na lepší časy. ... LFŠ 2017(4.8.2017)

Špunti na vodě, aneb poprvé po mnoha letech opět v kině na českém filmu. A světe, div se, já jsem se i bavil. Některé vtipy a gagy vypointované, ale i zahrané. Což je práce nejenom zúčastněných herců, ale především scénáristy, což jsem se dozvěděl až z titulků, že jím je můj favorizovaný Marcel Bystroň. Příjemná oddechovka pro celou rodinu, i když dospělý ocení víc vtipů. Akorát občasné nelogické chování postav....třeba když jim uplavou lodě. "Párkrát" už jsem na vodě byl a zůstat někde v lese místo toho, aby pátrali po lodích, které zřejmě budou někde po proudu uvízlý u břehu, na mělčině, nebo zachráněny dalšími vodáky...nu nevím. Ale stejně jsem zase dostal chuť jet na vodu.(28.4.2017)

S tebou mě baví svět potkal Snowboarďáky. V rámci naší současné "rodinné" produkce průměr, což je malé vítězství. 53%. /KINO ČERNÝ MOST/(13.5.2017)

Film pro letní kino jako stvořený. Jednoduchý, zábavný, letní, doplněný výborným obsazením. 70%(7.8.2017)

• kocik1

Bezzubá a nevtipná tragédie, tolik se snažící býti komedií. Jasně, dá se na to dívat, pokud tedy člověk spolkne závěrečný pokus o holywood nebo třeba to, že holky si zapomněly dát na kolo brašny a světla si připínají ve dne, aby jim je před večerem mohl někdo ukrást. Taťkové také pobavili, když s promáchanýma děckama seděli v lese a čekali, až je někdo zachrání. Ty vogo, to bylo jak někde v kanadských lesích, nikde ani živáčka, natožpak nějaká obec...Tak hlavně, že to dobře dopadlo, že jo a žili šťastně až do smrti.(4.5.2017)

Příjemný letní film plný pohody. A je kupodivu i vtipný. Skvělé hlášky i scénář.(5.8.2017)

Film měl potenciál být Bobulemi pro vodáctví, ale šance promarněna. Film není špatný, to určitě ne, ale nic nového nepřináší a těch pár vtípků nevyváží celkovou nudu. edit// Po druhé projekci musím zvýšit hodnocení na 3*.(24.4.2017)

Viděno v předpremiéře v kině. Na český film to je slušný počin, spoustou hlášek se pobaví děti i dospělí. Ale připadlo mi to trošku plytké, docela krátké, celkově trošku nevyužitý potenciál toho dobrého hereckého obsazení.(13.4.2017)

Zase jedno z příjemných překvapení české kinematografie. Vtip, hlášky a veselý příběh. Příjemná rodinná podívaná skýtající spoustu bezprostředních situací na velkém plátně byla skvělým zpestřením dne a nelituji podpoření českého filmu. Bavila jsem se od začátku do konce.(18.4.2017)

<< předchozí 1 2 3 4