Dirk Gently's Holistic Detective Agency

• Velká Británie Dirk Gently's Holistic Detective Agency
USA / Velká Británie, (2016–2017), 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Předloha:

Douglas Adams (kniha)

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks, Dustin Milligan (více)

Série(2) / Epizody(18)

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím. (P. J. D.)

Recenze uživatele muti k tomuto seriálu (3)

Season 1 (2016) (S01)

Rozobratý príbeh postrihaný na pásiky a poskladaný dokopy. Možno nejaký detail nesedí ale výsledky obraz sedí. Asi tak sa cestuje v čase pokiaľ všetko funguje ako má. Alebo je to tak keď sa niečo pokazilo a daný detail treba napraviť ináč výsledný obraz nebude existovať? Cestovanie v čase býva tradične problematické, obzvlášť ak sa spravia časové paradoxy (Rick and Morty snake planet time paradox). Film je postavený na tom že na konci všetko klapne do seba a dozvieme sa všetko. Jeden z hlavných hrdinov je však dirk a je veľmi otravný človek. Stále strháva pozornosť na seba a človek už čaká kedy dostane po papuli. He just never shuts up! Možno pre niekoho vtipné, pre mňa otravné. Najhoršie dopadli obaja side kicks ktorí môžu len pri vzájomnej výmene pohľadu na seba len pokrčiť ramenami a ísť s prúdom do neistej budúcnosti ktorá snáď všetko objasní. Najlepšie duo patrí dvojici detektívov ktorí idú logicky, síce sú o krok pozadu, ale dobiehajú v rámci možností viac než zodpovedne *raised eyebrows* ()

Rogue Wall Enthusiasts (2016) (S01E03)

Chaotický a zároveň symetrický dej kde hlavný hrdina ako šialený zlepenec Sherlocka, Sheldona a Mr Beena spája čriepky reality a snaží sa vytvoriť ucelený obraz. jeho postava je annoying, žiaľ javí sa ako nesmrteľná postava a asi nebude jediný. Pre mňa zatiaľ naj je dvojica detektívov, ktorá zneistí každého a neverí nikomu. How do you know? We are police, we investigate shit, we called your parents ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhá séria pojednávajúca o prelínaní reálneho sveta so svetom rozprávky má skvelý nádych fantastična. Okrem nového prípadu sa posúvame ďalej aj vo vývoji postáv a hľadania ich minulosti. Dirk je stále annoying ale je tu celá plejáda vedľajších postáv ktoré sú o dosť zaujímavejšie. Piatu hviezdičku dávam za postavy Suzie a Kena. Suzie začína na dne a postupne sa dostáva cez magic na vrchol pyramídy, pričom zisťujeme že jej verzia reality nebola až taká pravdivá. Avšak ktokoľvek sa jej postaví do cesty bude zničený. Zaujímavý pohľad do mysle človeka, ktorý pociťuje krivdu spoločnosti, pričom odmieta vidieť svoju rolu na vlastnej mizérii. Perfektný je aj Ken, nenápadný elektrikár z prvej série. Tiež začína na dne, v cele blackwingu, kde trpí nielen pod údermi elektrických šokov, ale hlavne blbosti šéfa, ktorý má prst na tlačítku. Čo je horšie ako sprostý šéf? Keď sa začína dostávať do centra spoločnosti a postupne preberá velenie. Všetkým sa s ním dobre spolupracuje, jeho um a logika sú v ostrom kontraste s predošlým vedením. Vzostup Kena je ďalší skvelý príbeh druhej série. ()