Skylwalker42

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdy, ještě tak 20 minut před koncem. Ovšem pak nastalo tak nečekané emočně silné finále filmu, který mě opravdu odrovnalo, a ze čtyř se to vyhouplo na jasných pět. ()

argo.smile

An American heroes true movie. Hasičských filmov je málo a najmä tých lepších. Páčilo sa mi, že to bolo natočené civilne. Od začiatku sa zoznamujeme s ľuďmi, drillujeme, vtipkujeme a najmä si budujeme k nim vzťah. Koniec som čakal viac dramatickejší ale aj tak svoj účel splnil a prišlo aj na nejaké tie city. Ale nie také ako by som čakal. Opäť pred Teller-om klobúk dole. ()

Mersis

Neskutečný co dokáže člověk udělat, aby mu na té planetě zůstalo trochu zeleně a neshořelo mu všechno, co celé roky budoval. Každopádně je tohle nejlépe natočená pocta hasičům v terénu, ale hlavně pocta pro chlapy ze Žulové hory. Každá z těch rodin musí být hrdá, že měla člena v takovém elitním týmu. Čest jejich památce! ()

hony23

Film, který vzdává hold hasičům, nabízí spoustu emocí a skvělých záběrů z akce. Máme tu klasické schéma. Velitele tvrďáka, nováčka, který je terčem vtípků a partu správných chlapáků, kteří sfouknou nejeden požár. No ale ve chvílích, kdy se řeší soukromí a rodinné problémy plynoucí z toho, že hasiči jsou stále někde pryč a partnerky opuštěné doma, tempo hodně upadá a film chvílemi nudí. ()

DjLibnei

jeden z nejsilnějších filmů co jsem kdy viděl... S postavama jsem cítil, ten zmar, otřesné. Film skvěle zpracován, navíc dle pravdy, zaslouží absolutorium! Přes 2 hodiny délka mi přišla jako nic, proto tu zde píši v 1 hod ráno recenzi, když jsem ještě plný emocí... ()

Dawydov

Dobrý vícevrstevnatý scénář, kde je několik linek, z nicjhž některé jsou velmi silné. V jádru příběhu o hasičském sboru je hlavně příběh některých z jeho členů. Zejména u mladého nováčka a u šéfa je to skvěle napsané i zahrané. A navíc se na to velmi hezky kouká, kamera i hudba na jedničku. Je to akorát tak dlouhé, se silným závěrem. Dobré herecké výkony. Není to úplná bomba, ale rozhodně příjemné překvapení (pokud o tom filmu nic nevíte a nic nečekáte). ()

erpe

Neskutečný... Neskutečně dobře natočený, zahraný, napsaný...všechno :-O A cože? Od Kosinskiho? Zírám :-O ()

brasek

Pozitívnym charakterom snímku je to, že je natočený podľa skutočnej udalosti a filmárom sa podarilo dostať miestami do príbehu emócie. Ovšem radšej by som videl 30 - 40 minútovú akciu boja s ohňom, prácu s napätím ako príbeh rozťahaný po rôznych požiaroch a medzitým stopáž vyplnenú balastom a rodinnými problémami postáv, ktoré aj tak nikoho nezaujímajú. ()

Marauder

Čakal som od toho viac patriotickú hlúposť ktorá vyzdvihuje slávu a úžastnosť USA ale nakoniec sa z toho vykľul celkom pozerateľný thriler ktorý má udržal pri filme celý čas. Takže som nadmieru spokojný keďže film prekonal moje očakávania ale že poriadne. Efekty sa mi fakt páčili. A ten ohnivý medveď no proste nádhera takže super. 75/100 ()

bonovox

Veľmi silný a emočný filmový zážitok. Pocta všetkým hasičom a nielen tým lesným v teréne. Záver v pekelných plameňoch je veľmi emotívny. Herecky taktiež veľmi dobre obsadené. ()

Retrostalker

Spoiler: Cvičia sa proti ohňu jak zaľahnúť a potom sa ugrilujú lebo zlyhala komunikácia.. Celé zle. Ale dalo sa to natočiť aj lepšie a viac "emotionálne". Škoda... Ale voči chlapom úcta a rešpekt! Do*ebali to iný... ()

panki9922

Nemohol som si tento film pustiť v lepšom čase ako práve 30. Júna 2019, kedy bolo tu v Prahe peklo v podobe 39 stupňov a ľudia ani nevychádzali z bytov pretože to bol čin proti zdravému rozumu. Musím však povedať, že ma Only the Brave "schladil" šmahom ruky. Nevidel som ani trailery na tento film, nečítal som si popis a o tom, že sa táto udalosť stala som nemal tušenie. Výborné herecké obsadenie a strhujúci záver. Celý čas som si myslel, že viem k akému finále to speje, ale takto hlboko som sa nemýlil už dlho - vďakabohu zato. O to viac ma film emočne dostal, rozložil, položil, dojal, vyfackal - vyberte si. Vzdávam hold jednotke Granit Mountain Hotshots. "Esse quam videri". PS: to si vážne Only The Brave ani nezarobil v kinách na seba? Hlavne poďme všetci na Godzillu, Aladina, Mužov v čiernom, Annabell a podobné kraviny. Obávam sa, čo bude chodiť v kine o 5 o 10 rokov ak takéto filmy čo za niečo stoja komerčne prepadávajú. ()

kolly13

Bez velkého patosu si dobří herci vystačí na memoriál Hrdinů ohně. Nelze nefandit hlavním postavám a s pousmáním vidět zápletku, která se naštěstí nehrne býti ústředním tématem. Líbí se mi syrovost práce a zde si kluci máklu jinem jako a hned jdeme na dialog, což je zbytečný flink režie. Jinak palec nahoru. ()

Ironhead

Překvapivě kvalitní snímek o kterém jsem neslyšel do doby, než jsem na něj náhodou narazil v TV. Škoda že tak kvalitní snímky míjí naše kina, které jsou zaplavená převážně brakem v podobě Disney miliardové a dost kýčovité produkce nebo další té naší české "hořko-sladké" komedie. ()

Perunwit

Patetická kokotina podle 100x omleté šablony s neustále ječící manželkou na aktuální environmentální téma požárů. No more to tell. ()

Kozlowski8

Kosinskiho film je tou správnou poctou povolání, které zaslouží obrovský obdiv, respekt a uznání. Je prostý přehnaného patosu a typyckých amerických keců, přehnaně oslavujících morálku a národní hrdost, není založen na supernákladných, technicky a vizuálně propracovaných akčních scénách. Spíš se zaměřuje na precizní vykreslení jednotlivých postav, jejich charakterů, vzájemných vztahů i osobních osudů a poměrně realisticky a působivě přibližuje divákovi postup a taktiku při hašení požárů. Výborný počin s neuvěřitelně přirozenou atmosférou a emotivně silným vyvrcholením. 85%. ()

Leník

Nádherný film, navzdory všemu ohni ale pěkně mrazivý, jak už to u těch příběhů podle skutečné události bývá. Nevím, proč se někteří u první hodiny a půl nudili, mně to přišlo děsně zajímavý, a dívala jsem se statečně i do konce, i když jsem si v půli filmu vzpomněla, podle jaké události je to natočeno... ()

PF 2017

PF 2017