Reklama

Reklama

Hellraiser

  • Česko Pekelník (více)
Trailer

Larry Cotton se stěhuje se svou manželkou Julií do starého rodinného domu. Na půdě naleznou důkazy, že stavbu nějaký čas obýval Larryho delší dobu nezvěstný bratr Frank, který je protikladem svému možná až příliš slušnému sourozenci. Julia kdysi Larryho s Frankem podvedla, dal jí něco, co se svým zákonným manželem nikdy nepoznala. Nikdo nemá potuchy, že se Frank spojil s peklem a vrátit zpět ho může krev dopadající na podlahu prázdné místnosti v patře staronového domu. Stará láska nerezaví... (Jindros)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (456)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Tenhle pekelník mě hrubě nebavil. V nechutnosti se to v leččems vyrovnávalo s The Thing, ale ten příběh byl něco šílenýho. Chápu že je to kult a chápu, že to točil Clive Barker, ale tohle fakt stačilo vidět jenom jednou. Jen je zajímavý, kolik vzniklo ohledně Hellraisera dalších pokračování a remaků a bůhví čeho ještě. To je to fakt tak geniální horor? Podle mě to v první řadě byl hlavně hnus, velebnosti. Ale určitě jsem se u toho nebál. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Oproti své pověsti velmi slabý horor. Sledování měnícího se člověka je nuda a když se k tomu nepřidá nic víc je to ještě horší. Nezachrání to ani slušná atmosféra, která je jemně budovaná, ale ve výsledku se vytrácí jako jediné malé plus snímku. Jinak mě překvapila slušná režie spisovatele předlohy Clive Barkera. Od skoro až legendárního hororu jsme čekal mnohem více všeho, co patří ke správnému hororu, tak snad další díl... ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1miliónTržby USA $14,564,027Tržby Celosvetovo $15,680,000║ Na prekvapenie film je pútavý, aj keď príbehovo dohromady nič nové neponúka v tomto žánry, ide si v jednoduchej rovinke ale výhodou je že to je zabalené v tak ohavnom a pritom tak pekne znesiteľnom háve, že je z toho dobrá horrorová delikatesa s výbornými maskami a slušnými trikmi.... a za ten rozpočtový $1milión človek dostane viac než by mohol čakať. /70%/ ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Ani nevím, proč jsem se Hellraiserovi tak dlouho vyhýbal, ale ať jsem tak činil z jakéhokoliv důvodu, byla to chyba. Originální příběh, místy opravdu hodně dobrá atmosféra, která je zde umně spojena s kvalitním gore, a démonicky uhrančiví cenobité by byli dostatečným důvodem pro pět hvězdiček. Já dávám "jen" silné čtyři kvůli některým dnes už špatně působícím trikům (hlavně v závěru) a slabším hercům, respektive občas naivnímu projeuv. Mé pořadí: H1, H5, H2, H7, H3, H4, H6, H8 Horror movie of the year ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Škoda toho, že tvůrci neponechali do distribuce snímku jeho pracovní název Sadomasochists From Beyond the Grave, je to totiž mnohem výmluvnější označení toho, co se zde odehraje. Splatter je zde naservírován v neskutečných dávkách a i když si zub času ukousnul docela solidní krajíc, přesto nejde jinak, než hluboce smeknout před prací tvůrce vizuálních efektů Boba Keena a hlavně režisérem Clivem Barkerem, který nápady opravdu nešetří a z jednoduchého scénáře vytřískal totální maximum. Prkenné herce naštěstí jasně převálcovala parta z „onoho světa“ vedená démonickým Pinheadem a ať už scéna Frankovy vzkříšení či detailní ukázka pracovní náplně Cenobitů, vše je obaleno v nádherně děsivé atmosféře, podpořené výtečnou hudbou Christophera Younga. „Nádhera“ (možná i bez těch uvozovek). ()

Galerie (76)

Zajímavosti (47)

  • Film se dosud dočkal sedmi pokračování, inspiroval komiksová zpracování, a navíc podnítil vznik aktivní fanouškovské subkultury a rozhýbal průmysl s koženým zbožím pro fetišisty. (Pavlínka9)
  • Roli bezdomovce ve filmu hraje sám režisér Clive Barker. (ČSFD)

Související novinky

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně…

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své…

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z…

Horor od tvůrce Donnieho Darka

Horor od tvůrce Donnieho Darka

04.07.2007

Režisér jednoho z nejkultovnějších filmů nového tisíciletí (je neuvěřitelné, že si vynikající Donnie Darko doposud nenašel cestu na tuzemský DVD trh!) se stejně jako další originální tvůrci (třeba…

Reklama

Reklama