Reklama

Reklama

Hellraiser

  • Česko Pekelník (více)
Trailer

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (477)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Ešte aj po rokoch tento snímok budí v očiach hororového fanúšika absolútny rešpekt. Je priam neuveriteľné akú kvalitnú prácu dokázali vo vtedajšej dobe odviesť maskéri. Hellraiser bol spolu s Freddy Kruegerom v 80 rokoch kľúčovou postavou pri ďalšom vývoji "nášho" milovaného žánru a ja nemôžem inak, iba po dlhej dobe napraviť svoju chybu v pôvodnom hodnotení - odpusť! ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Docela milý horůrek, ve kterém ukápne i nějaká ta kapička krve. Když jsem ještě býval malý kluk, tak jsem se u něj dosti bál. Ani už jsem si nepamatoval, čeho jsem se tak bál. Pamatoval jsem si pouze pána, jehož hlava připomínala ježka. Dnes už působí ta čtveřice démonů, nebo jak ty frajery nazvat, jen a pouze úsměvně. Celkově se jedná o strašně naivní volovinku, ale když tak zapřemýšlím, tak docela orginální. Moc podobných snímků neznám. Ke konci už jsem dosti usínal, ale odolal jsem. Myslím, že se podařilo z mála vytřískat maximum. Docela pěkné. Slabé 3*. ()

Reklama

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Clive Barker si podle vlastní povídky Hellbound Heart napsal scénář, a sám usedl na režisérskou stoličku. To mu umožnilo vložit do filmu jeho nezaměnitelný rukopis, nekonečnou fantazii a svou splatterpunkovou zálibu v různých ohavnostech. Snímek je tak po okraj naplněn bizarními výjevy a sadistickými obrazy, je plný sexuálních zvrhlostí, tělesné bolesti a obdivuhodných monster. Jak je obecně známo, do role Pinheada, vůdce pekelných cenobitů, Barker obsadil Douga Bradleyho (svého kamaráda ze školy) a zaručil mu tak světovou slávu. Z Hellraisera se krátce po svém uvedení stal zaslouženě kult, na jednom španělském festivalu byl vyhlášen za nejlepší horror roku, a dočkal se spousty pokračovaní, z nichž čtyři poslední jsou nejen zbytečné, ale hlavně nefalšovaným průserem. Jak je tedy vidět, pro Barkera to byl na poli celovečerního filmu famózní debut, jen škoda, že už nic lepšího nenatočil. ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Najvacsim kladom tejto hororovej klasiky je v mojich ociach jej tajomnost. Zo zaciatku sa mnohe fakty dostavaju na povrch len v naznakoch, obrazoch, bez zbytocneho vysvetlovania. Myslim si ze prave to je v hororovom zanre jeden zo zakladnych kamenov vystavby napatia a tomuto sa to dari vyborne. V tomto pripade je to dokonca spojenie inteligentneho deja a skutocne stavnatych gore scen - a to priam v unikatneej podobe. Zatuchnuta miestnost s jej nie prilis milym obyvatelom frankom je jedno z tych miest, ktore by som naozaj netuzil navstivit. To ze sa v zavere film prelieva do vod fantasy mi uplne nesadlo, pretoze sa tak trochu vytraca inak naozaj seriozna atmosfera, samotny zaver vsak film naozaj krasne ukonci a zanecha ten neprijemny pocit, ktory panoval aj prvej polovici filmu. (9/10) ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Na horor, který je mezi hororovými fandy považován za kult, je to teda na můj vkus celkem slabota. Postrádám bližší přiblížení tzv. cenobitů, kteří jsou základním prvkem této série, takže vypuštění souvislostí jejich existence mi zde dost chybělo, a tak doufám, že v příštích dílech se to více objasní. Samotný film je takový nepříliš poutavý, celkově mě to moc nezaujalo, bylo to takový podivný. Atmosféra je docela solidní, ale ten příběh se mi prostě moc nelíbil a nedokázal jsem se do toho dostat. Doufám, že další pokračování budou lepší... 50% ()

Galerie (81)

Zajímavosti (50)

  • Podle filmu vytvořila firma Nintendo hru s premiérovým uložením pozice a následnou možností se k ní vrátit.  Konzole však s tímto řešením měla problémy, tudíž se od produkce ustoupilo. (HellFire)
  • Pracovní název: „Sadomasochists From Beyond The Grave.“ (HellFire)
  • Ve Velké Británii byl film pojmenován Clive Barker´s Hellraiser. (Chatterer)

Související novinky

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Světové hvězdy filmové hudby zavítají do Prahy na Composers Summit 2023. Druhý ročník kromě workshopů a přednášek nabídne ve dnech 14. a 18.dubna dva unikátní koncerty. Ústřední melodie oceňovaných… (více)

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)

Reklama

Reklama