Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

Gardenboy

Skutočný gore s inteligentným dejom? Ale áno ... a zrodenie Franka je pre mňa najlepšia triková scéna z rokov 80-tych. Aj tak to nie je na viac ako na 3*. ()

bull!nka

Sice se do filmu nepovedlo převést ani samotnému autorovi ten děs a hrůzu z knihy zcela identicky, přesto je výsledek dost děsivý...ponurá atmosféra, démonické postavy, okamžiky zvratů... ()

estee

Čo urobíte, ak vás milovaná osoba poprosí o ,,trochu" krvi, aby sa vyhrabala z pekla pekelného?Keď ho miluješ, nie je čo riešiť, a tak si aj Julia otázky nechá na neskôr a zásobuje svojho drahého telami, aby si mohli zopakovať staré dobré časy.Netuší však, že pár pekelníkov, prichádzajúcich ako odmena za otvorenie kockového hlavolamu, má taký istý záujem...Hellraiser je horor podľa môjho gusta s dobrým príbehom, hereckými výkonmi a aj efekty sa mi páčili. Teším sa, že si prečítam aj knihu. ()

Alexandre

Na 80. léta velmi kvalitní hororová podívaná. Hellraisera jsem si hezky vychutnal, ačkoliv obsah filmu mě moc nezaujal a jeho shlédnutí jsem oddaloval, ale dnes na něj přišla řada a musím přiznat, že jsem místy pocítil i nějaké to napětí a strach, což se mi u starších hororů moc nestává. Skvělá lahůdka, ve které boduje příběh, atmosféra i napětí a po vizuální stránce je naprosto bezchybná. Bezpochyby (po shlédnutí následujících 7 dílů) nejlepší, nejoriginálnější, jedinečný díl. Skálopevné 4 hvězdy bez váhání udělím. 85% ()

Lasombra

Výborné kostýmy, hudba, vlastně i nápad. A na to, že je to čtyřiadvacet let stará záležitost, kloubouk dolů. Hellreiser dokáže přivodit husí kůži. ()

Pistolnik

Po tomto filme dostáva peklo nový rozmer. Pinhead určite do posledného klinčeku najdesivejšia a najlepšia postava v pekelnom svete a hneď sa radím medzi fanušíkov po celom svete. Film s tak temnou atmosférou že ju ma na rozdávanie a ani po viac než 20 rokoch nestráca svoje čaro. Tomu hovorím pravá kultovka a smekám pred Clive Barkerom ktorý patrí medzi elitu v hororovom svete. ()

danny_21

Clive Barker - mistr to bizárních gore nápadů, možná i král hororu v mých očích dostal prostor pro zfilmování svého dílka, kterého se drží docela věrně. Velká škoda pro něj jako filmaře, že jsem tištěnou verzi zhltal jako mlaďas a tím jse si zavizualizoval Pinheada a jeho milou Cenobití partičku dávno předtím, než jsem uviděl Douga a kámoše v plné kráse jednoho půlnočního večera na TV NOVA. Přesto klobouk dolů před maskéry a efektáři a taky před samotným Clivem, tu ponurou, plíživou atmosféru film udržel, pro někoho brak, pro někoho dobrej fantasy gore horror, pro někoho kult - 75 % ()

Likan7

Nemyslím, že by byl čas největší problém Hellraisera. Však Věc je ještě o sedm let starší a je to stále atmosférická pecka, která vás dostane i dneska. Hellraiser na stranu druhou nemá vůbec nic. Herci jsou prkenný, příběh je šíleně natahovaný a na 90 minutách nudí 75, gore tu sice je dost velký, ale nemá v sobě ani náznak toho, čím nás dětí Věc. Při pomyšlení kolik dílů mě ještě čeká mi je celkem úzko. ()

Hellknight12

Po pozretí Hellraiser 2022 som sa rozhodol dobehnúť celú sériu. No páni, nečakal som nič extra ale toto je gól. V skratke. Prvé tri filmy sa dajú pozrieť. Štvorka je strata času. Piaty film je asi najlepší. A zvyšných päť filmov strata času. V každej časti je tu nápad, ktorý je často zaujímavý ale z veľkej časti série sú úplne hrozne spracovanéa hlavne nudné Ktoré filmy môžem odporučiť? Hellraiser 1-3 a 5 film. Celkové hodnotenia za mňa sú: Hellraiser 1: 60% ()

Psycho.R

Začátek slavné série me moc nebavil. Na me příliš Gore scén a příběh jednoduchý. Mytologie se začala budovat az ve druhém díle. ()

husoko

Toto je hodnotenie HELLRAISERa po druhom zhliadnutí, pretože pri prvom sledovaní som sa stále skrýval za vankúšom.. :) ()

IronRocky

Tak tenhle film jsem viděl teprve nedávno a nastalo velké sklamání. Film mi vůbec nepřišel nějak extra strašidelnej a hrozně jsem se u tohohle filmu nudil. Jediný co na filmu bylo dobrý je pinhead a ten se ve filmu vyskytuje opravdu hodně málo. ()

kucny

Clive Barker sa rozhodol sfilmovať svoju knižnú predlohu a veruže sa mu to podarilo. Počas celého filmu buduje atmosféru, ktorú výborne dotvára hudobný podmaz. Masky a efekty sú skvelé a aj keď už dnes vyzerajú zastaralo, stále vedia potešiť. Hlavne Cenobiti, na čele s charizmatickým Pinheadom trhajú dušu priaznivcov žánru na tých správnych miestach a unášajú ju za hranice chtíča k nim, domov, kde sex a bolesť idú ruka v ruke. ()

-henry-

Velmi jednoduchý příběh velmi nápaditě zpracován. A vedle slušných masek a úžasného vzkříšení nechybí ani humor. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)