Město lží

• Velká Británie City of Lies (více)

Detektiv losangeleské policie Russell Poole (Johnny Depp) nedokáže vyřešit svůj největší případ - vraždy hudebních legend Tupaca Shakura a Christophera Wallace přezdívaného Notorious B.I.G. Případ zůstává i po dvaceti letech otevřený. Reportér Jack Jackson (Forest Whitaker), který se zoufale snaží zachránit svou pověst a kariéru, je odhodlán zjistit proč. Spojí síly s Poolem, aby případ konečně uzavřeli. Poole odhaluje neuvěřitelný příběh o moci, korupci a zločinu a Jackson rozplétá síť skandálů a podvodů. Oba muži neúnavně pátrají po pravdě. Podaří se jim rozbít základy losangeleské policie? (HBO Europe)

Juto

Príbeh je o detektívovi LAPD Russell Poole, ktorý vyšetruje prípad, keď tajný policajt zabil iného policajta. To ho vtiahne do vrážd Biggieho Smallsa a Tupaca Shakura. To, čo odhalí, je také obrovské, že čím bližšie je k pravde, tým viac sa mu nadriadení snažia zabrániť, aby sa k nej dostal. Na začiatku sa zdá, že rozprávanie filmu je veľmi mätúce, ale veľa flashbackov mi pomohli s vysvetlením príbehu. Pri pozeraní tohto filmu si trepa pamätať mena, ktoré sa vo filme objavia. Odporúčam divákom pozorne sledovať tento film. 6/10 ()

chelseaman22

Město lží je filmem o vraždách, která za celou metráž filmu nebyly objasněny. Na stranu druhou, film alespoň na průměrné úrovní drží ten šilhající černoch z Matrixu, který se poměrně amatérsky snaží šťourat do Johnnyho, který se tím dostává mimo svou komfortní zónu, což způsobí záplavu vzpomínek jako z myslánky. 60 % Celosvětový příjem k 7. 10. 2019: $1,605,775 ()

Johnny.ARN

Zaujímavá krimi, kde mi dokonca ani biely les neprekážal. Škoda preškoda toho záveru, že to nebolo dramatickejšie a dynmickejšie, lebo to skončilo tak...nijako. Ale dá sa to dopozerať, keď tomu venujete pozornosť. Ako podmaz nevhodné. 3 z 5 ()

Brain-D

Rasismus v Americe dosahoval strašlivých přečinů vůči afričanům a afroameričanům. Tady vše pokračovalo dále a ať to mohlo přímo za spoustu smrtí nebo nevyřešených případů. Vše jen, aby zůstalo všude dobré jméno, peníze a postavení. Kde se vytratila pravda, čest a oddanost. Proto tito dva Rapeři, na které bylo více zaměřeno díky jejich slávě nebyli vyhovující pro ať už opačné gangy či zkorumpované loutky. Zpívali o svých životech, tvrdém dětství a bylo to "gangsta", ale bylo to vlastně v určitém pohledu čisté a špína byla všude kolem nich. Ta je tu dál kolem nás. Pravda nemá šanci vítězit. Podvod vládne světu, kvůli zisku a peníze jsou vše. ()

JohnSmith

Ze začátku to byla sice nuda, ale pak to začalo být zajímavé. Slušný příběh o korupci u LAPD a zapojení policistů do vražd a vyřizování účtů mezi gangy. ()

Maynard.

Přesně jeden z těch uplně průměrnejch filmů. Nemám rád filmy, který prakticky nejsou dořešený, třeba Zodiak. Tady je to vlastně to samý. Sice se to celou dobu točí okolo vyšetřování vraždy jednoho černýho chlapíka, ale na konci filmu se stejně nedozvíš vůbec nic. Další mínus je tempo filmu, který je tak nějak rozvleklý a občas né zrovínka chytlavý. Johny hrát umí, ale krapet se bojím, že to nej z jeho kariéry už má asi za sebou. I když, mohl by se ještě vytasit s nějakou parádičkou, nechám se rád překvapit. Ať už je to jak chce, vyšetřování z reperskýho prostředí u mě nepadlo na úrodnou půdu, ale to sem tak trochu tušil... ()

sedm.1

Z mé strany viděno samozřejmě jen kvůli účasti Johnnyho Deppa, který ovšem neměl tentokrát úplně tu nejšťastnější ruku při výběru svého dalšího kariérního zářezu, a to především kvůli ploché a nezajímavé postavě, kterou zde ztvárnil a vlastně i ne zcela přesvědčivé zápletce, která se tu odehrává ve dvou časových rovinách, z nichž ale ani jedna nemá ani koule, ani není zábavná, či jakkoliv jinak poutavá. V podstatě je to taková rekonstrukce více než dvacet let starého případu, ve kterém se ovšem divák doslova velice nepříjemně rochní a bahní, ostatně vlastně stejně jako ústřední hrdinové, a ve výsledku jde stejně jen o jednak klasicky převyprávěný předvídatelný boj s větrnými mlýny a jednak o další zoufale nepřesvědčivou agitaci o porušování práv chudáčků černoušků, kdy mi znovu zcela otevřeně přišlo, že černej ublíží černýmu, ale stejně za to může bílej, no nebudu to raději rozvádět, abych nebyl obviněn z rasismu, ale už to fakt všechno v tomto ohledu začíná být neúnosný. Ale zpět k filmu. Celé té podívané každopádně chybí i nějaký styl, atmosféra, napětí, nějaké vypjaté, dramatické situace, vše se to prostě odehrává ve velmi poklidném, naprosto nezáživném tempu, bez emocí, bez gradace, bez zájmu a ve výsledku nakonec vlastně i bez nějaké hlubší pointy. Město lží zkrátka není povedený film prakticky v žádném ohledu, a to ani jak pro žánrové příznivce kriminálek, tak ani pro obdivovatele, či jen posluchače rapu, prostě a jednoduše, tato podívaná nemá koho a čím zaujmout. ()

xLIGHTx

Primárne sa snímka venuje okolnostiam a vyšetrovaniu smrti v zámorí vtedy dosť známeho rappera - Notorious B.I.G. (Zosnulý rapper 2Pac je tu vlastne viackrát spomínaný tiež, ale dominuje Biggie. *2Pacov hit song-Changes bol dosť hrávaný aj u nás alebo na MTV.) Násilné úmrtia rapperov v rokoch 1996-97 dosť otriasli vtedajším hudobným svetom, najmä v USA. Kto sa dostal vtedy do Death Row Records (ktoré nemalo dobrú povesť), mohol skončiť nedobre. (U nás to médiá sem tam tiež riešili, len bolo to vlastne celé dosť zahmlené, vidieť, že určití ľudia to zámerne aj chceli zamiesť pod koberec, nebol záujem to poriadne vyšetriť a snímka sa týmto taktiež zaoberá.) J. Depp a F. Whitaker štandardne kvalitní. Polícia, ako inak, je tu opäť skorumpovaná. Silnejšie chvíle v Meste lží sa striedajú so slabšími. Niektoré songy v City of Lies sú pomerne fajn (Colin Smith-Bleed Out). Tak za tri a pol hviezdy. (Možno aj na štvrtú by to bolo, ktorú som pôvodne dal. Tú možno prihodia fanúšikovia hip hop scény, prípadne fans spomenutých rapperov.) ()

Lukoboss

Hvězdný herecký obsazení, který si rozhodně zasloužilo lepší scénář. Je to totiž neskutečná nuda, vlastně tam nenastal moment, kterej by byl nějak napínavej. Sice jde samozřejmě o známej případ a zase tady vychází na světlo světa rasová problematika, která v Americe trvá dodnes, nicméně na tohle téma jsou k vidění určitě lepší filmy. Čekal jsem od toho určitě víc, zvlášť s touto ústřední dvojicí. Ale jak jsem už psal, není to jejich chyba. Když nemají co hrát, film nezachrání. ()

TheSpearCZ

Slušná investigativní kriminálka, která cílí hlavně na minoritní skupinu lidí, kteří mají rádi hiphop a celkově hudbu The Notorious B.I.G. a 2Paca... nemyslím si, že film zaujme někoho dalšího. Styl vypravování je sice dobrý, ale celkově je to strašně zdlouhavé a dá se v tom jednoduše ztratit. Jediné plus vidím v Deppovi, který nezklamal a je radost se na něj koukat. Čisté 3* ()

zahadum

Záhadná smrť dvoch ikon amerického rapu je stále veľká záhada. Žiaľ ani tento neskutočne pomalý a lenivý dlhý film vám nič nepovie kto a prečo zavraždil čiernych raperov. Nepomôže tomu ani prítomnosť dvoch hereckých stálic ako Depp a Whitaker. Škoda, na túto tému som sa dosť tešil a preto seriál k danej téme ostáva NO.1.  40 % ()

BOURQUE

True-based príbeh v investigatívnej forme, spracujúci okolnosti smrti dvoch svetoznámych rapperov, menovite: Tupaca Shakura a Notorious B.I.G. Vedenie príbehu je na priemernej úrovni, podobne ako aj miešanie scén zo súčasnosti a z minulosti. Záver mierne urýchlený. („Gangsta Rap“ v určitých scénach nechýba.) Spolupráca Depp / Whitaker je bez väčších problémov. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

figliar

Klasická kriminálka s atmosférou z 90tych rokov. Skorumpovaný americký systém, utajovanie dôkazov, každodenný strach o vlastný život. Nie že by bol film slabý, práve naopak, ale skorej mi to celé pripadalo ako nejaký diel z kanálu ID Extra. Rozmýšľal som na hodnotenie medzi 3 a 4 hviezdičkami, ale predsa len kvôli Johnnymu a jeho výkonu som sa rozhodol dať 4. ()

Kingjiri

Nebýt takhle silný obsazení hlavních rolí, projekci bych si nechal ujít ... a rozhodně bych o nic nepřišel. Herecky dle očekávání solidní, svoje fajn momenty měla i hudba a atmosféra byla občas docela zajímavá (dobový záběry super). Ale muj hlavní problém, že jsem se často nudil, je spíš subjektivní a trochu nefér, protože kriminálky / detektivky ani filmy dle skutečnejch událostí prostě nejsou moje krevní skupina. Soudě však dle hodnocení ostatních, mnohdy fanoušků žánru, se i tak jedná při nejlepšim o žánrovej průměr, kterýmu by rozhodně slušelo svižnější tempo vyprávění i přehlednější příběh, dvě hodně silný hvězdy. ()

joker30

Trochu sa hanbím, že som film odkladal pre slabšie hodnotenie. Naozaj kvalitná detektívka. Johny tu bol zasa raz veľmi dobrý a Forest tiež nezaostával. 75% ()

Sedliss

Není to úplná špička, ale pro milovníky hiphopu let devadesátých naprostá pecka. Navíc herecké obsazení super. Škoda, že film zapadne je primárně určen pro američany. Evropan a vůbec člověk co se nezajímá o kulturu té doby nemá šanci film úplně pobrat. ()

rublik05

Nebýt lákavého hereckého obsazení, patrně bych se k této kriminálce asi nedostal. Johnnymu Deppovi role policisty sedla, nicméně žádné zázraky zde nepředvádí. To už mě víc bavil reportér v podání Foresta Whitakera, nicméně chemie mezi nimi docela funguje. Příběh mi přišel velmi zajímavý, jelikož se dodnes spíše spekuluje, co se tenkrát všechno událo, byl jsem zvědavý, s čím tvůrci přijdou. Děj však byl pro mě bohužel velké zklamání. V jistých chvílích jsem se docela intenzivně nudil, takže stopáž mohla být klidně o fous kratší, scénář mi přišel takový neucelený, stejně jako styl vyprávění, ve kterém jsem se občas i ztrácel. Celkově je tu rozebráno spoustu společenských témat či událostí, ale málokterá je pojata uceleně, takže se toho divák prakticky moc nedozví. Což je samozřejmě velká škoda, protože pokud měl mít snímek původně nějakou hlubší myšlenku, nějaký přesah, tak se to tvůrcům fakt nepovedlo. Jako průměrná kriminálka dobrý, ale to je tak asi všechno. 6/10. ()

celticek

Jsem Biggieho fanoušek, takže mě to zajímalo. Je to spíše taková poklidná detektivka, která nakonec nabídne pohled, o kterém všichni vědí, ale nikdo to nikdy nevyřeší. Depp i Whitaker klasicky dobrý výkon. Pro lidi, které nezajímá East vs West coast war asi nezáživná věc. Pro zbytek stojí za shlédnutí. ()