Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

cooler

Nutno dodat,že třetí díl je dějově o dost chudší než předchozí díly.Filmu vévodí velkolepé bitvy a strhující finále.V tomto směru je film opravdu parádní,nikdy jsem neviděl lepší akci.Nicméně první a druhý díl mám raději. ()

aileen.bp

Ještě nikdy mě žádný happy end nedokázal rozplakat, až ten v LOTR, to mi slzy tekly takovým proudem, až jsem se málem styděla. ()

Mr.Daviss

Film začíná skvělou scénou v Železném pásu, s poměrně vtipnou smrtí záporáka Sarumana. Spoustu úžasně provedených bitev, vytkl bych trochu předvídatelný zvrat v Mordoru, co se Froda týče, ale po celých třech filmech je vysvětleno jak se lze po takovéch dobrodružství vrátit do normálního života...nijak. Při závěrečném loučení ukápla i slza, což se mi často nestává. 95% ()

robo123

Pro mě jednoznačně nejlepší film z celé trilogie. A nejlepší fantasy, které bylo a kdy bude natočeno. Tenhle film nemůže překonat nic. ()

CitySP

Čas od času, v rozmezích pár let je super pustit si trilogii Pána prstenů.Všechny díly jsou skvělé, ale návrat krále je pro mě nejlepší. Tím jak díly na sebe navazují, není v těch dvou téměř žádný konec. Za to v posledním díle je aspoň pro mě nejdojemnější závěr filmu, který jsem kdy viděl. Po předchozích dílech totiž (pokud jste milovníkem těchto filmů) se vžijete do těch postav a najednou po těch dlouhých hodinách jsou u konce a rozdělí se.Opravdu super :) ()

shakeXL

Úchvatná třídílná sága fantasy žánru (který jinak moc nevyhledávám) si zasluhuje 3krát plné hodnocení. ()

Christissimo

Moc dlouhé, až moc bojů, celkově přehnané. Každému je jasné, jak to skončí, už nás nečeká nic nečekaného a zbytečně se to natahuje. Nejslabší z trilogie. Konec to zachraňuje pro mojí nostalgickou duši, rozloučení z postavami jak se patří. ()

annifrith

Odvěký boj dobra se zlem. Tolkienova myšlenka poměrně přesně zfilmovaná. Díky filmu se vrátím ke knize, kterou jsem zpočátku nemohla "rozlousknout". Viděla jsem trilogii a třetí díl je podle mne srovnatelný se Společenstvem. Fascinuje mne, i když v negativní poloze, Glumova touha získat prsten za každou cenu. Obrovské úsilí všech, kteří stojí na straně Frodově, na straně dobra, pomoci zničit prsten, který však ovládá i Froda samotného. Na chvíli se tím kladným a odpovědným stává Sam, který cítí, že musí přispět ke zničení prstenu. Konec mi nepřipadá dlouhý, nevynechala bych jedinou scénu. Úsilí vítězí, je odměněno záchranou Frodova života. Proč by měl mít příběh tragický konec, když mnoho dobrých z říše lidí, elfů i trpaslíků položilo své životy? Frodo by si nezasloužil zemřít. To by pak byla Tolkienova trilogie příběhem "ze života". A těch v naší i světové filmografii najdeme dosti. ()

Johny_Blaze

Zakončení veleúspěšné trilogie na které jsme se všichni(ti co nečetli) těšili. Peter se s tím opět popral na jedničku a ukázal všem jak skvělý režisér umí být. Vybičoval maximum ze všech zůčastněných a samozřejmě nemalou zásluhu na celkové výborné kompozici má i Howard Shore který nás celou trilogií provedl skvělou hudbou, klobouk dolů. ()

mpet

Návrat krále je mým nejoblíbenějším filmem z trilogie Pána prstenů a asi i nejlepším. Je to velice důstojné zakončení této trilogie, které přináší velkolepou bitku, úžasné efekty, jako vždy téměř nadpozemskou hudbu a hlavně téměř tří hodinový filmový zážitek. Ačkoliv bych mohl po většinu doby mluvit jen v superlativech, i tady najdu jedno velké negativum. Já jako fanoušek knižní série nemůžu překousnout ten závěr, který ve filmu byl absolutně jiný. Přitom ten závěr z knihy byla prakticky má nejoblíbenější část příběhu, a proto to filmařům nemůžu odpustit. ()

mikla

Nebudem chválit napíšem obsah filmu.chvála je zbytočná- proste fantázia...........Pred 1000 rokmi najde Deagol v rieke zlatý čarovný prsten. Jeho priatel Smeagol chce prsten pre seba a tak Deagola zabije a nechá si prsten pre seba. Celé tisícky rokov ho vlastný, predlžuje mu život a oddaluje starobu. Ostane však sám a zmení ho na živú kreatúru...O tisíc rokov neskor vedie Glum alias Smeagol Hobbitov Froda a Sama do Mordoru aby čarovný prsten zničili a zbavili tak svet temnoty. Smeagol chce však prsten stále pre seba a pripravuje plán ako hobbitov zničiť....Medzitým ich spojenci čarodejník Gandalf, elf Legolas, Trpaslik Gimli a dedič tronu Aragorn spolu s králom Theodenom a Eomerom či Gamlingom prichádzaju do železného pásu ktorý ovladli enti na čele zo Stromoradom a hobitmi Smieškom a Pipinom. Sarumman stratil svoju moc a Gandalf menuje Stromobrada novým správcom pásu. Pipin nájde vo vode vidiaci kamen, ktorý si Gandalf však privlastní. Skupina sa vracia do Edorasu, kde sa konajú oslavy na počest vítastva počas bitky pri Helmovom žlabe. V noci Pipina prebudí zvedavosť a vezme Gandalfovi Palantír. V kameni s amu zjaví oko temného pána, ktorý chystá útok proti Gondoru. Sauron si mylsi že práve prsen má Pipin a tak ho Gandalf odvedie do bezpečia mesta Gondor....Elfovia spoločne s Aragornovou milenkou Arwen opuštajú stredozem, no Arwen sa vráti do domu svojho otca Elronda, aby znovu ukul meč, ktorý dokáže vyhrat vojnu proti Sauronovi. Arwen stráca svoju nesmrtelnosť...Gandalf s Pipinom prichádzajú do mesta, ktorému vládne otec zosnulého priatela Boromira Denethor. Ten podlahol zúfalstvu zo smrti syna a nehodlá prijat Aragorna ako kala. Pipin vstupuje do služieb Gondoru. Frodo, Sam a Glum zbadajú cestou cez Minass Morgull vojsko, ktoré začina pochodovať na Gondor. Ako prekážka im stoji Boromirov brat Faramir zo svojim vojskom. Pipin dáva znamenie královi Theodemovi a jeho vojsku že v Gondore začala vojna. Ten spolu s Aragornom zhromaždia posledné vojsko Rohanu a klušú na pomoc mestu. Gandalf odrazí vojsko Nazgull a pomože Faramirovi vrátit sa do bezpečia Minas Tirith. Pri dalšom boji je však Faramir smrtelne zranený. Medzitým Glum alias Smeagol poštve Froda proti Samovi a ten Sama zavrhne. Theodem zo svojimi mužmi prichádza do Chmúrneho žlabu, kde sa zhromaždujú jazdci s celého Rohanu. Aragorna navštívi Elrond, prinesie mu Elendilov meč a poradí mu aby si na pomoc do vojny povolal vojsko mrtvych. Spolu s Gimlim a Legolasom tak odchádza a Theodem spolu s Eomerom, Eowyn a Smieškom vyrazí do bitky bez nich. Medzitým Sauronove vojsko zautočilo na mesto a Gandalf prevelí velenie na obranu mesta. Glum zaviedol Froda do brlohu kde žije obrovský pavuk Odula, ktorý ho smrtelne zraní. Pavúk je však napokon porazený Samom ale Froda sa zmocnili Sauronovi ohyzdi. Theodem prichádza na pomoc Gondoru a na poliach pri meste sa strhne najvačia bitka v stredozemi. Smiešok s Eowyn porazia krála Nazgulov ale obaja sú smrtelne zranený. Theodem pri jeho útoku umiera. Na pomoc prichádza Aragorn, Legolas ´, Gimli a vojsko mrtvych. Mrtvý vojsko porazia a Aragorn im dá večný pokoj. Zranení sú prevezí do domu uzdravovania. Sam zachráni Froda s veže a spolu sa vydávaju do Mordoru. V ceste im však stoji Sauronove vojsko. Aragorn vedie posledne vojská Rohanu a Gondoru aby vyprázdnili Mordor a dali Frodovi šancu. Pred bránami Mordoru sa schyluje k záverečnej bitke o Stredozem. Frodo a Sam prejdu cez zem tienov. Pri hore osudu ich však napadne Glum, ktorý chce prsten len pre seba. Neštastnou nahodou padne Glum spolu s prstenom do puklín osudu a zhorí na uhol. Prsten je tak zničený a Sam pomože Frodovi utiec s plamenov. Obaja si myslia že sú stratený no pomože im Gandalf a jeho orly. Frodo sa zvýta s ostatnými členmi spoločenstva prstena. Aragorn sa stáva králom vezme si Arwen za ženu a nastoluje v stredozemi mier. Hobiti sa vracajú naspat domov aby žili pokojný život bez temnoty a zla. No Frodo cíti že niekkktoré rany na jeho tele a duši sa nedajú len tak vyliešit a tak spolu s Bilbom, Gandalfom, Elrondom, Caradriel, Celebornom a ostatnými elfami navždy opušta stredozem na palube lode. čas prstenov a elfov sa pominul a nastáva čas vlády ludí. Frodo daruje Samovi velkú knihu, ktorú začal písat Bilbo, dokončil ju Frodo a posledné stránky patria Samovi. Sam sa vracia domov za svojou ženou a deťmi............. () (méně) (více)

DavidAAAA

Hodnotím celou trilogii dohromady. Jde o krásnou pohádku pro dospělé. Čistokrevný boj dobra a zla. A že je v tom chvilkama patos a občas až směšně amatérské scény ( ale fakt jen občas, např. při " Pane Frodo, nemohu nést prsten, ale mohu nést Vás " ), se dá odpustit. Překrásná hudba, nádherná kamera, kulisy, triky, slušní herci,úchvatná krajina.. Pipinovi bych občas jednu třísknul, ale bez něj by to taky nebylo ono :-) Spousty krve a mrtvol, ale taky spousta přátelství a náznak lásky. Konec je trošku americkej happyend, ale ne zas tak moc slizký. Zkouknul jsem tuto trilogii ihned poté, co jsem viděl všechny díly Harry Pottera. V podstatě obojí vypráví to samé, nebo aspoň dost podobné, ale každé jinak. A Pán prstenů staví Harryho do pozice braku a odpadu. Naprosto vším, ale hlavně příběhem, uchopitelností a vtažením do děje. V Pánu prstenů je snadné mít hlavní hrdiny rád. Spojuje je snad jen postava Brumbála-Gandalfa, který je výborný v obojím. ()

Cecko

Viděl jsem to před lety a tehdy mi to přišlo takové podivné. Některé momenty jsem příliš nechápal jiné byly zase mučivě natažené. Ale dnes jsem viděl prodlouženou verzi a musím říct, že se mnohé vyjasnilo - např. nalodění Aragorna, Logolanda, Gimliho a armády mrtvých na lodě lidí z Umbaru - také jste si říkali kde se nejednou vzali u Minas T.? A mnohé další věci, které v sestříhaném filmu působily zmatečně byly teď nad slunce jasné. Takže za zkrácenou verzi 4 hvězdy, za prodlouženou 5. A odpouštím tomu i ty šíléné protahovačky... ()

Bertramm

Jedenáct let je fuč a stále je tato trilogie to nejlepší fantasy dobrodružství vůbec. Ani sám Peter Jackson toto prvenství nepřekonal svým hobitem... naopak.. (Hobita posral) ()

Dominik44

Mrzí mě, že jsem neskončil po druhém díle. Možná bych pak hodnotil celou trilogii pozitivněji. Paradoxně začnu u konce - tady nastává první zádrhel - jenže u kterého? Vážně, kdo se chce dívat na film, který končí 40 minut? OK, nejsem největší fanda trilogie, ale po prvních dvou dílech jsem si jí celkem oblíbil... Ale tenhle díl snad i přebil to pozitivní, co jsem si odnesl z prvních dvou dílů. Musím přiznat, že jsem se musel přemáhat, abych to půl hodiny před koncem nevypnul... Stále jsem si říkal - notak, musí tam být ještě něco zajímavého, vždyť to má ještě půl hodiny! No, nebylo, byl to hnusný citový patos, který za srdce mohl chytit... Ne, vážně, koho? Celkově se to táhne jako med, je to nezajímavé, bitva je opravdu, opravdu ale opravu fantasy, surfující Legolas po po chobotu byl opravdovou perličkou, chtělo se mi sarkasticky zatleskat tvůrcům. Pokud ještě někdy uvidím ten mrtvý a prázdný pohled E. Wooda, tak budu brečet, ale ne tak, jako on, ale víc, reálně. Kdyby se vystřihla tak polovina záběrů na jeho uplakaný pohled, možná by v těch 201 minutách vyšel čas na to, aby se zmínili o tom, jak dopadli entové nebo jak skončil Saruman. Protože po shlédnutí tohoto filmu jsem nabyl dojmem, že zůstal na věži a pokud neumřel, žije tam dodnes... Ach jo, ani nevím, proč dávám dvě hvězdy... Asi za kostýmy a krásnou přírodu, možná za Smígla, fakt nevím... ()

Dzoko

"Obrovské dobrodružstvo môže začať".. Boli moje prvé slová pri zapnutí a nemýlil som sa. Za 250 minút prežijete dobrodružstvo, ktoré môže zrežírovať len eso menom Peter Jackson. Strih, kvalitná výprava prinášajú divákovi skvelé pocity, smútok, žiaľ a pritom sa pozeráme len na film.. Skvelé a nádherné zaroveň, 85 % ! ()

Ondrakk

Srdeční záležitost (zvláště režisérský sestřih), jeden z mých nejoblíbenějších filmů a nejsilnější zážitek z kina. Vše z předchozích dvou dílů bylo dotaženo k dokonalosti (11 Oscarů naprosto zasloužených!). Rozsvicení majáků, útok Rohanské jízdy, Sam nesoucí Froda na zádech na Horu osudu, likvidace hlavního Nazgula na první pohled křehkou blondýnkou a další a další... A srdceryvná záverečná scéna, při které jsem se neubránil slzám... Říkám si, jestli ještě vůbec někdo dokáže natočit něco, co by mě takhle dokázalo pohltit. Asi ne. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert