Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Lord.Speedr

Pán prstenů si myslím, že šel jemně z kopečka,ale jinak je to jedna z nejpovedenějších trilogií a u mě vůbec jeden z nejlepších filmů. U Hobita jsou parádní scény či efekty, dobré postavy někdy i vykreslenější než u Pána prstenů, ale Pán prstenů je klasika a to se asi nezmění. A podle mého názoru Gandalf je nejúžasnější postava, která provází tímto pohádkovým dějem Tolkiena od začátku do konce. ()

Mabe22

Závěrečné epické vyvrcholení celé série, které se určitě nemá za co stydět. Tenhle film dokázal obrátit ve svůj prospěch všechny jak negativa, tak pozitiva předchozích dvou dílů. Jackson se snaží ze všech sil doslova emočně rozsekat diváka a prakticky celý film se mu to daří. Jedinou pihou na kráse by byla asi občas nějaká stagnace děje (různé kratší flashbacky atd..), ale ta je tak nepatrná, že to skoro ani nepostřehnete. Podle mě si základní verze filmu zaslouží tak 85% a prodloužená verze žene tuto laťku zhruba o 5-10% výš. ()

Falco.araea

No konečně se tam něco stalo! Třikrát sláva Jacksonovi a Tolkienovi! Po nekonečném chození po Středozemi to mělo konečně nějaké vyvrcholení. A ty efekty! Třeba jak Orlando Bloom běhá po slonech, to je nezapomenutelný :-). ()

Colchack

Rozšírená verzia o hodinu dlhšia, no o to krajšia. Filmový orgazmus, film filmov, jednoducho nemám slov...Kúzelné ukončenie trilógie. ()

Gromit

Ani všechny ty bitevní scény nemohou zastřít fakt, že prim tu hrají postavy a jejich vnitřní dilemata. A právě v tom je ten rozdíl mezi Peterem Jacksonem tehdy a Peterem Jacksonem dnes (tehdy kapitolu "Vymetení Kraje" rozumně vypustil, dnes by podle ní natočil tříhodinový film). Těch jedenáct Oscarů vnímám jako ocenění celé trilogie, ne pouze tohoto dílu. A je to ocenění nanejvýš zasloužené. ()

vZeč

SE: Tak mám dojem, že Jackson točil jedničku a dvojku jen kvůli tomuhle. Jak mě ty první dva nevtáhli, jak bych si přál a nepřilnul jsem k postavám a tý osudovosti a bla bla, tak tady jsem jen čuměl. Neskutečný nápor. Ani vteřina nudy a to jsou 4 hodiny v noci. Má to mouchy, ale ty mají asi stejnou hodnotu jako pro toho nasranýho pavouka, co si chtěl zobnout chudáka Froda. Škoda těch patnácti konců, ale štěstí, že to nekončilo blowjobem Frodo=>Sam ()

El Patron

V životě jsem zažil pár nezapomenutelných momentů. A jedním z nich je, nečekaně, shlédnutí tohohle klenotu fantazie. Nečekám, že někdy vznikne něco lepšího, co přepíše můj top seznam. Film, který můžu popsat jakkoliv fantasticky, ale jeho sílu objevíte až po dodívání na gandalfovu hůl. Petřík zřejmě seděl dva roky v hobití noře a přemýšlel nad nesmrtelností Gandalfově. Už ani nemůžu spočítat kolikrát jsem to viděl, ale vím že se to číslo bude pořád navyšovat. Nemám žádný výhrady, a i když se konec zdá být trochu přetáhlý, věřte, že se to jenom zdá. Po emocionálně nevstřebatelným divadle při opeře Howarda se budete cítit jako znovuzrození, přesto budete chtít víc. Jednička a dvojka byli parádní, ale Návrat Krále je spíše Příchod Boha, který se nezapomíná. ()

J.e.r.e.c

O Návratu můžu napsat šmakem to samé, co o Dvou Věžích. Jen je tu přeci jen víc parádních momentů, střetnutí Černokněžného krále s Gandalfem (nepochopitelně vystřižené z kinoverze) a Éowyn, přechod Minas Morgul nebo Odula a její jeskyňka. Na druhou stranu to Jackson místy přehání s CGI píčovinami (Legolas vs olifant) a level patosu se dostává na hranici únosnosti. Moc se nepovedl Denethor, který místo úctyhodného správce Gondoru připomíná Ozzyho Osbourna v jeho chlastacím období a chová se jako magor. Závěr s Šedými přístavy a Bilbem je vážně dojemný a důstojně zakončuje celou 12ti nebo kolika hodinovou epopej. Kdysi se psalo a říkalo, že Pána Prstenů není možné zfilmovat, já teď říkám, že Jackson to udělal tak, že už nikdo další nemusí žádnou fantasy točit. 85 % ()

boo-boo

Unikátny príklad filmu, ktorý dokázal naplniť a predčiť aj neskutočne vygradované očakávania. Jo a kto nevidel predĺženú, nevie, čo je láska. ()

karlospr

Podle mého nejlepší díl Pána prstenů. Jedná se o vrchol všech rozjetých (a někdy ještě nerozjetých) scén z předchozích dílů trilogie. Efekty jsou na špičkové úrovni, ikdyž pravda - detailisté si své chybičky najdou. Děj vás zcela pohltí a nepustí až do konce. Přestože je každému jasné, jak vše nejspíše dopadne, není tento díl ochuzen o překvapení. Jen dodatkem: řekl bych, že divák lehce tratí na nerozšířené verzi, po shlédnutí rozšířené vám dojdou některé souvislosti a pro mě osobně to byl ještě o kousek lepší zážitek. ()

dagondrive

Pán prstenů Návrat krále je jedním slovem dokonalý film, který dojímá u srdce. Celkově upoutá a tři a půl hodiny uteče jako nic. Je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, proto také dávam hodnocení 120 %. ()

pneumotorax

Pro milovníky Tolkienovy tvorby je to jako drahokam mezi filmy.Nádherné zhmotnění čtenářovy fantazie.Film knihu rozhodně nezahanbil,dokonce mě tak dostal že sem si za šestku koupil Anduril kterej sem si za tejden zlomil když jsem rosekával krabici.Ale z toho těžko můžu vinit Petera Jacksona. ()

Voorhees

Kdybych mohl dát filmu víc než pět hvězdiček, tohle by byl jedinej film, který by je dostal. Je snad jediná věc, který tomuhle filmu chybí? Ne, nechápu jak tohohle Píta dokázal, po tom co se po letech znovu dívám na Hobbita se ptám ještě víc, jak? PS: Golfista je fakt čecháčkovskej dement ( a tohle nedělam, nikdy) . ()

darthhokro

Sláva Perunovi, utrpení s okroužkem je u konce. Škoda že neprošla verze od Miramaxu, jen jeden film a elfky s holýma kozama. ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert