Největší televizní dobrodružství začíná! Osmnáct odvážných Čechů bojuje na opuštěném ostrově o dva a půl milionu korun a titul prvního českého Robinsona. V cestě jim stojí hlad, vyčerpání, vzájemná rivalita i krutá příroda. Moderuje Ondřej Novotný. (TV Nova)

ledzepfan

Ze začátku jsem tomu vůbec nevěřil (vzhledem k předchozí české zkušenosti s tímto formátem) a mé obavy se s příchodem toporného moderátora a občas velmi "českých" soutěžících ještě prohloubily, ale postupem času se to tak nějak usadilo, proselo a zahladilo a heleďmese koukejme, on je to nakonec vlastně docela regulerní Survivor.. Asi se z toho při součastném rozložení sil nestane série rovnající se svou kvalitou nejlepším sériím americké produkce, ale to je holt vzdycky sázka na nejistotu... Moderátor svůj projev časem sice kapku zlepšil, ale pořád je to plné přeřeků (které by šly snadno poupravit v postprodukci) a nejistoty (chápu, že je to velkej úkol, ale s tím se dalo počítat..) .. Pokud se série dotlačí ke konci s důstojností a nebo dokonce nějakým tím hezkým zvratem, jsem ochotný přihodit i čtvrtou hvězdu :) ()

hous.enka

Guilty pleasure. Nic víc, nic míň. Jednotliví účastníci jsou poměrně výrazné osobnosti a ponorková nemoc se začíná brzy projevovat. Užijte si čisté peklo v podání naší nejstarší komerční televize. PS: Viděny všechny díly a moderátor byl tragický v každém z nich. ()

Vxxx

Jako zarytý fanda Survivoru jsem si to nemohla nechat ujít. A víte co? Asi to i dokoukám. Na Americkou/Australskou verzi to rozhodně nemá, ale čekala jsem to mnohem horší. Nejvíc to potápí moderátor, který má emoční projev týden mrtvé ryby. "E-ma-má-míč, má-ma-me-le-ma-so"... asi tak pan Novotný zní. Mezi soutěžícími jsem překvapivě objevila i vcelku normální lidi. Čekala jsem 100% účast tupců (aby to jako bylo vtipný, nebo co) a ono jich je tam tak max 16. Pondělní epizody budou postrádat smysl, pokud budou kmenovky pouze ve středečních. Obecně mi uniká smysl toho inovovaného konceptu 2 epizody/týden - 44 dní. Ale jsme Češi, tak asi dojíme co to dá. Ještě jsem zvědavá jak si v budoucích epizodách poradí s ukrytými imunitami, individuálními soutěžemi a obecně jak ta hra bude vypadat po sloučení. Obávám se, že to bude postrádat šťávu. Navíc nevěřím Čechům, když přijde na taktizování. Už jen konverzace v druhém díle ("budeme si krýt záda?" - "A proč bych to dělala?") mě přesvědčila, že to asi nebude to pravé ořechové. Neuvěřitelně otravné je mrtvolné ticho během hlasování, žádné emoce (ze strany moderátora) během kmenovky (nebo vlastně nikdy) a absolutně žádné nadšení (ani předstírané) ze strany soutěžících. Vždy když v USA odhalí sošku imunity, nebo řeknou co bude za odměnu, div tam neskáčou radostí a nestřílejí ohňostroje. Tady nic. Je to takové leklé a bez chuti. 2* EDIT PO SLOUČENÍ: Ehm, dočkáme se ještě někdy kmenovky? :D ()

ArsenalEagle

Naprosté okopírování amerického Survivor. Snad všechno je převzato z úspěšné reality-show z Ameriky. Hvězdičku dávám jen za to, že se jedná o v Česku nejkvalitnější pořad s podobným zaměřením, byť jen díky neskutečnému copyrightu + oceňuji, že nevznikla další Ulice, Ordinace a podobné vymelmozky... změna hodnocení: není to až tak špatné, casting se celkem povedl, moderátor by sice mohl trochu víc ožít, ale i tak přidávám hvězdičku. Vítěz: nefandil jsem mu, ale co se intrik, lhaní a nečisté hry týká, byl nepřekonatelný. ()

slunicko2

Vítěz potvrdil mé morální rozpaky ze hry. 1) Mám rád reality show jako žánr. Dobrá zábava typická pro televizi. Soutěžícím lze fandit, někdy diváci mohou do věci i vstupovat. Vítězem se stávají ti, kteří věci umějí nejlépe._____ 2) A v tom je jádro pudla. Abyste vyhráli v Survivoru, nesmíte vypadat jako slabý hráč - ostatní vás vyhodí, že je zdržujete. Nesmíte vypadat jako silný hráč - ostatní vás vyhodí, že je ohrožujete. Nesmíte lhát - ostatní vám nebudou věřit. Nesmíte ani mluvit pravdu - ostatní vás zneužijí. Musíte být nenápadný. Nesmíte si druhé znepřátelit - vaši bývalí soupeři rozhodnou ve finále, jestli vyhrajete vy nebo někdo jiný._____ 3) A to je největší úskalí z mého pohledu. Rád fandím nejlepšímu pracantovi, nejschopnějšímu diplomatovi, nejhezčí či nejsympatičtější postavě. Ale fandit tomu, kdo nejúspěšněji dokáže vodit druhé za nos, obelhávat, podrážet a zneužívat?_____ 4) A to nemluvím o různých manipulacích, k nimž dochází ze strany štábu. Je toho plný internet. Některé drobnosti jsou postřehnutelné na první pohled (způsob oznamování výsledků hlasování v kmenové radě), jiné si divák může snadno domyslet._____ 5) A tak nakonec platí staré známé pravidlo: soutěž je taková, jací jsou její účastníci. Když je casting úspěšný, je na co se koukat._____ 6) V první řadě Robinsona mi zúčastnění moc zajímaví nepřišli. Přidejte nevýrazného moderátora a celkově unylý průběh. No a vítěz jen potvrdil mé morální rozpaky z celé hry._____ 7) Vcelku vyčerpávající informace o formátu zde. ()

stration

Ne a ne a ne. Neumíme to a basta. Neuvěřitelně nudné, vlézavé a tupé. Nikdy více. Jedině že by se všichni navzájem začali sekat mačetami.... ()

honajz2

Ujde to. Není to nic extra, originální Survivor je samozřejmě lepší, to je samozřejmost. Ale je tu zajímavý výběr soutěžících a většina jich tu skutečně něco hraje. Problém je s moderátorem (teď je to trochu lepší, ale ne o moc), který za moc nestojí a na má to až moc dílů a po sloučení tio vypadá ještě na víc a víc dílů... Ale zatím to vypadá zajímavě, uvidíme, jak to bude dál. ()

Hennes

Jde o slušnou sumu, ale celkově to nedává smysl. Jednou někoho vyřadí ostatní, jindy to rozhodne soutěž, nic zajímavého se tam neděje, účastníci jsou kostry a hazardují se svým zdravím a když už jsou na dně, nacpou do nich autoři hamburgery. Snad jen ty silikony přiblblé účastnice jsou koukatelné. ()

Vyhy

1. série - 60% - Oceňuji, že Češi přišli s něčím novým. Už mám pokrk samých talentových soutěží a SuperStar. Ano, je to kopírka americké verze, ale to byl účel. Mě to bavilo. Byla sranda, ale opět (stejně jako v amerických verzích) to nevyhrál ten, kterému jsem fandil. Příště víc soutěží a kmenových rad, tady bylo moc dění na ostrově, což byla celkem občas nuda. 2. série - 70% - Nevím, jestli mi to jen tak přijde, ale konečně jsme dočkali více soutěží a více se toho dělo. Poučili se! Možná lepší parta než vloni. Více méně stejná úroveň a stále si stojím za tím, že v rámci soutěží a reality show česká Tv nemůže nic lepšího nabídnout. ()

Attta

Z těch prvních dvou dílů můžu s ledovým klidem říct, že to mají sestříhané líp jako CBS Survivor v posledních několika sériích (tedy nemyslím doslova střih jako spíš výběr natočeného materiálu). Ten koncept rozdělení "jedné kmenovky" do dvou dílů není vůbec špatný- dívák má větší "interakci" se soutěžícími. Naopak u amerického originálu poslední dobou vidím akorát slow-mo záběry hybajících se ještěrek a krom toho vidím jen soutěže, ale již určených týmů (už nám ani neukazjí jak se navzájem vybírají). Jediné co zde je průměrné či podprůměrné je český "Jeff" a úroveň některých soutěžících. Na druhou stranu v americkém Survivorovi od CBS se to nějakými extra inteligentními osobami poslední řady taky nějak extra zvlášt nehemží. Jak se to vyvine uvidíme s odstupem času, ale zatím s tím nemám až tak velký problém a ač bych nikdy nevěřil že tohle někdy řeknu, tak tenhle český pseudo Survivor v některých aspektech převyšuje ten originál (zatím). PS: Klasické davové "odpadování" mě tu na čsfd už ani nepřekvapuje. ()

Flaxik odpad!

Tvrdit, že Survivor je lepší než tohle mi připomíná snahu povyšovat úžasný a barevný skvrnitý tyfus nad obyčejný a smradlavý tyfus břišní. ()

campix

Robinsonův ostrov je o parník nejlepší česká reinkarnace US verze Trosečníka, bohužel čím déle jsem tuto reality show sledoval tím šlo moje hodnocení dolů. Začneme-li u moderátora, který je hodně prkenný a bez charizmatu (ale tak to byl i Probst v prvních sériích), tak to by se dalo ještě zvládnout. Přičteme-li nepřesvědčivý cast, kde je i přes pár ''hráčů'' hodně vaty okolo, tím pádem není hra vůbec agresivní a spíše jde o nepohodu trosečníků na ostrově, než nějakou strategickou hru. Největší problém vidím v počtu dílů. Momentálně je ve hře stále něco kolem 8 hráčů a to už máme díl 25. Jednotlivé díly mají podivnou strukturu a tím, že se vylučuje až každý druhý díl, tak hra nemá vůbec spád a polovina dílů je téměř o ničem. Další mínusy jsou již drobnosti, jakože hráč, co je evakuovaný do zdravotnické péče, se o pět dílů vrátí zpět jako by se nic nestalo, nesmysl. Abych nebyl pouze kritický, tak se mi líbilo několik twistů, očividná inspirace US verze v soutěžích. Stále to nejlepší, co u nás v této kategorii vzniklo, ale má to stále více než dost mínusů. ()

wafc

Novotný je příjemnej moderátor, kterej zbytečně nestrhává pozornost na sebe. Nehledě na to, že je fajn, že se jedná o neokoukanej obličej. ()

LadyPupu

Včera jsem usnula u televize a vzbudila se ve chvíli, kdy na obrazovce nějaký pán se zpocenými koláči v podpaží unylým hlasem něco povídal skupince divných lidí v plavkách z nichž jakási prostorově výrazná trafikantka (taky v plavkách) měla předstoupit před svůj kmen... WTF? ()

st.verka odpad!

Nejhorší "Kdo přežije", jaké jsem kdy viděla. Do nekonečna natahované díly kdy se nic neděje a sledujeme pouze prázdné plky lidí povětšinou jednoduššího myšlení, aby to vydalo za co nejvíc dílů. Opravdu to šlo sestříhat líp, tohle se vážně nepovedlo a je to škoda. ()

Lachtaan

Americké populární Kdo přežije jsem nikdy nesledoval a to zejména proto, že mě nejen na soutěžních pořadech ale i na dokumentech štve, že nejsou předabovány, ale pouze přemluveny a mým uším silně vadí slyšet dvojí jazyk naráz. Námět pořadu mě ale dost zaujal, a tak není divu, že jsem se dost těšil na českou verzi. Ta sice vsadila hlavně na rozmanitost jednotlivých soutěžících a bylo viditelné, že se jede na sledovanost kvůli bizarním situacím, jež dokáží vybraná individua mnohdy opravdu nechtěně vytvořit. Takže jsme ke konci sledovali spíš handrkování, než soutěž o přežití v divočině. Já se sem ale chodil primárně zasmát s cílem ty ostrovní kauzy pak probírat se spolužáky ve škole. A to byly ty nejlepší debaty. ()

Napp

Z obvyklých 15 dílů americké verze jich Nova vykouzlí pravděpodobně 100. Kmenová rada není totiž asi tak zajímavá jako soutěžící, co bez problémů od produkce dostávají pláštěnky. Ehm, nejdrsnější televizní show? A to ani nemluvím o moderátorovi, zajímalo by mě, kde toho vyhrabali. Nejkomičtější ovšem byla "zcela spontánní" první aliance. "Budeme si krýt záda? - Co z toho jako budu mít já?". Aneb Slunce seno se vypravilo na pláž... ()