Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“ (CinemArt)

terunka003

České, vtipné, vážné, zvláštní, komunitní, odvážné. Děj celkem dobrý, pár vtipných scének. Upřímně nebýt Hofmanna tak je to úplně o ničem. Vilhelmová jako dobrý, ale strašně rachiticky přehrávala. ..zbytečný film..ale ten Hofmann.. ()

tnp101

Tak jako její postava na mě i samotná Janžurová působila nejistě. Rádoby westernové pojetí výpravy je spíše trapné a podobně jako přehrávající Hofmann měli i tvůrci hodně ubrat na plynu, aby snímek nepůsobil jako komedie také tam, kde tomu asi úplně být nemělo. 40% ()

progression

U téhle černé komedie ze života mne překvapuje nízké hodnocení, protože filmové postavy mají co hrát a navíc mají dost možná i reálné předobrazy ze skutečného života, protože toho "bezpráví" je v současné společnosti bohužel habaděj a boj proti němu (vzhledem k zakonzervování podmínek pro ty momentálně "rovnější") je velice nesnadný. Iva Janžurová je ve své roli výborná (což u ní vůbec nepřekvapuje - její herecký rejstřík je neuvěřitelně bohatý), Martin Hofmann si svoji roli "záporáka" také náramně užívá a zajímavá je i postava Pavla Lišky. U mne jedna hvězdička navíc z nostalgie, protože většina scén byla filmována v Mokropsech na osadě "Jedličkárna". Před mnoha lety jsme tam jezdili v létě pravidelně na hodnotné volejbalové turnaje, které měly popularitu i kvalitu a všiml jsem si, že kurt tam stále stojí, i když dost možná už není tak často v permanenci jako tehdy (bohužel mnoho aktivit se nenápadně přemístilo dovnitř či na sociální sítě). Ta kvalita turnajů byla dost možná ovlivněna i ideální polohou kurtu - jedním směrem pár metrů do Berounky, druhým zase do hospody :-) ()

LEGACY

Skvělá pohodovka na zasmání po těžkým dnu. Česká herecká elita zde exceluje a člověk se nenudí. Je to neotřelé, na český film celkem originální, zkrátka spokojenost. ()

Master19

Vyšší princip? Film se strašně pomalu rozjíždí, pak následuje skvělá pasáž, která končí bohužel odpadovým koncem. Jsem ve výsledku hrozně zklamán, protože tady byl potenciál, výborní herci a zajímavý scénář. Ale není to ono. Jsem fascinován tím, že Martin Hofmann přebil Ivu Janžurovou, je to možné? Je. A je to špatně. Jinak samozřejmě hvězdička nahoru za luxusní Tatianu Vil...Dykovou a muci muci Janu Plodkovou. Ostatní drhlo. ()

Eleanor05

OBSAHUJE SPOILERY! Nápad dobrý, ačkoli je to vlastně jen okopírovaná a upravená verze Gran Torina, všechno ostatní komplet špatně. Scénář děs, postavy jsou jen karikatury a mají každá tak jednu vlastnost, režie amatérská a je fakt umění vést herce tak, že i Iva Janžurová hraje v některých scénách docela špatně. Korunu tomu nasazuje příšerně překombinovaný závěr, kdy by pouhým "jednoduchým" dotažením hrdinčina záměru, k němuž se svědomitě připravovala, vznikl daleko smysluplnější a údernější film, což třeba dokázal Eastwood právě v Gran Torinu. Tady ale s každou přibývající postavou v záporákově obýváku zároveň přibývá pouze trapnost a nuda. Divím, se že se Bajgar a jemu podobní tvůrci, nestydí nejen něco takto pitomého točit, ale dokonce to pak ještě promítat v kinech. 1*. ()

sskrblik

Martin Hofmann se Mostem zapsal jako výrazná herecká osoba, která dokáže dobře zahrát sympaticky nesympatického jedince, jenž řadi lidí nenávidí a řada obdivují. Stejně jako v Mostu tak i zde v Teroristce. Přiznám se, že zde mě přišlo, že si na bosse zde až přiliš hraje. Já myslím, že na tu roli není správný typ, neboť spíše působí jako vulgární "vidlák" než rádoby mafián, kterej pro svoje pobavení zláká do postele "každou" - i tu která nechce. Jinak vcelku příjemnej, pohodovej snímek o jedné vraždě. ()

Kurikmoon

Očakával som trapošinu plnú gýčovitých scén. Príjemné prekvapenie. Vtipné, s hercami, čo si pekne zahrali svoje postavy. A tých prehnaných scén tam bolo fakt máličko. Také milé, české. ()

klima777

Radek Bajgar evidentně rozumí určitému segmentu filmového diváctva, filmovému kumštu nikoliv. A nebo je ve skutečnosti sofistikovanějším příbuzným Tomáše Magnuska (IMHO). ()

JohnSmith

Příjemná komedie, která je v první polovině poněkud roztahaná, nicméně druhá polovina je výborná, zvlášť od vstupu Janžurové do domu Hofmanna. Tito dva jsou výborní a Liška s Vilhelmovou pak nemají vůbec chybu. ()

dragon94

Je to capina. Sice dobrá capina, ale pořád jenom capina. Je to trošku škoda, protože z toho námětu se dalo vytěžit určitě více stačilo mít jen trošku lepší scénář a provedení. Ke konci to už vypadalo spíše jako absurudní divadelní hra, než jako film. Konec filmu byl takovej nic moc, ačkoli musím říct, že titulková scéna výsledný dojem dost vylepšuje. Nejlepší na filmu je samozřejmě výcviková sekvence Ivy Janžurové, která v tomto filmu skutečně exceluje. Dále pak určitě stojí za zmínku super Pavel Liška a velmi dobrý Martin Hofmann. Škoda toho slabšího a tak trochu nevyrovnaného provedení. Mohlo to být velký. 3* 55% ()

vyfuk

Jak to jen popsat. Teroristka vypadala jako hodně nepovedená práce, který trailerem opět prozradila více než bylo záhodno. Film sám o sobě má v celku nicméně originální scénář a dokázal zaujmout nejednou věcí. Ať už to byly skvělé herecké výkony s obsazení nebo epickou hudbou, která v některých momentech vytvořila přesně skvělou a adekvátní vtipnou situaci, viz Liška v kaňonu střelců. Hlavním problémem filmu je to, že se někdy až moc zbytečně tlačí na pilu, aby se vytvořila nějaká situace nebo vtip. A to někdy hodně divně končí v dost divné a trapné situaci. Tomu všemu nahrává kupodivu až někdy přehnané a moc teatrální výkony herců. Trochu z toho se vymyká velmi přirozená a tím i dokonalá Janžurová. Třeba bohužel takový Hofmann oproti skvělému výkonu v MOSTU! nyní působí jako začínající amatér. I tak nemohu asi konstatovat jinak, než že vlastně jde za mě o jednu z nejpovedenějších a nejoriginálnějších komedií v Česku za posledních několik let. Navíc obecně není tolik špatná. Jediná škoda je, že to někdy je celé moc přehnané, moc divné. Moc nijaké. K tomu musím přihlížet víc objektivně než bych chtěl. Proto zlatý střed. ()

Autogram

Western s pomstou, ako sa patrí. Teda ako sa patrí na český parodický western, kde sa všetko deje tak, ako si divák želá. Dlhá predzáverečná scéna prvej pomsty je veľmi fajn, ale potom sa to trochu poserie, a absurdnosti bolo príliš aj na mňa. Zostáva len povzdych nad tým, koľko takých Machov všade dookola máme, ale žiadnu učiteľku na dôchodku. –––– Slušní lidé se dokážou domluvit, jste říkala. – Ale ne všichni lidé jsou slušní. A když potkáme zlo, tak je naší povinností ho zastavit. Jinak vyroste, a pak už na nĕj nikdo nedosáhne. ()

ghatos

Personifikované systémové zlo současnosti v podobě Martina Hofmanna je s nadsázkou dobře ztvárněné. Jako celek to moc nefunguje, ale něco se tam dá najít...53%. ()

jefff

Velké překvapení! Teroristku zdobí skvělé herecké výkony od Ivy Janžurové počínaje, přes jinak nesympatickou Vilhelmovou až po stále viditelnějšího Hofmanna. Zapamatovatelné scény, černý humor i dobrý westernový podtext sednul jak měl a v režii Radka Bajgara vyústil v dobrý film. Neduhem snad jen překvapivé střídající se žánrové roviny od sociálního dramatu až po crazy komedii. Tam to trochu skřípe, ale jinak dobrý počin! ()

blackkocour

Janžurka s rotačákem by se v Pulp Fikšn dobře uplatnila. Na území dnešní Šumavy, dříve známý jako Divoký Zprasan, bojovala drsná leč stará, ale čiperná sedmdesátka, aby chránila blaha bezvýznamných a negramotných životů, hermafroditních šnupačů a babských dylin. Žena v stařeckém hábu a černé masce byla ve skutečnosti jen obyčejná bábinka, která každou neděli vařila buchty svým fakanským vnoučkům, ale jednoho dne musela spravedlnost vzít za svoje kostnaté a žilnaté pracky. Zlej a zkorumpovanej Mach Šebestovic, bývalý müslivec, chce dobro podložit svým půlmetrovým čurákem, a znásilňovat chudinky kozy a šestileté Aničky. Po tom co uběhlo 5 měsíců, kdy Mach střelil bábenku do plechové prdele tři kovový, tak oddaný a bývalý přítel staré ochranitelky za spravedlnost, známý též jako místní znásilňovač Don Giovanni Chujovanionič tříprstej Pavlo Liška, musí sebeukájit a zaučit Janžurku, jak správně držet kráječ na cibuli, a kvér s třiceraňákem. Zlo už bude brzy odděláno! Doslovně. ()

Ironfood

No, nečekal jsem zázraky, ale i tak to bylo dost velké zklamání. První problém byl už v tom, že jsem předpokládal, že se to bude držet v trochu reálnější rovině. Začátek naprosto hrozný, později to trošku zachraňují některé scény s Janžurovou a Liškou (který mi tu chvílemi připomínal Madse Mikkelsena:-). Hofmann mi tu přišel dost špatný, i když možná hlavně vinou scénáristy a režiséra v jedné osobě. ()

herr_carter

Mám z filmu trošku rozporuplné pocity - na jednu stranu originální film, na druhou tam ze všech stran a povolených nýtů prýští snaha filmařů o originální počin za téměř každou cenu. Iva Janžurová je bez debat - její role čiperné důchodkyně a bývalé učitelky, orodující za zahrádkářskou kolonii a bojující s větrnným mlýnem (svině Mach) nezůstane podle mě při udělování výročních cen bez povšimnutí. Luďan, alias Martin Hofmann se zase zdatně chopil té svojí role - hajzl bez páteře, prosazující své vlastní zájmy na úkor místních nebožáků, prcajíc každou sukni, která mu přijde do cesty a má co mluvit do územního plánu kolonie. Zbytek herců si taky odpracoval své..v rolích problém není, ty jsou zapamatovatelné a dobře sehrané, horší je to právě s lehce kostrbatou rukou scénaristovou a režisérovou .."pojďme natočit něco, co tady ještě nebylo, akorát na to nemáme moc času a peněz"...takhle to na mě trošku bohužel působilo, i tak ale konec dobrý, všechno dobré.........................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

Kino na hranici - on-line na konci listopadu

10.11.2020

Čeští filmaři si rozdělili peníze

Čeští filmaři si rozdělili peníze

15.06.2018

Státní fond kinematografie čerstvě rozdělil celkem 65 milionů mezi devítku vybraných filmových projektů. Největší částku 15 milionů korun obdržel chystaný snímek Davida Ondříčka (Ve stínu) Zátopek,… (více)