Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

maverick10

Tak nevím zda tenhle film měl nějakého režiséra, nebo vypustili bandu herců na plac s pokynem: "Improvizujte!" Herci se pitvoří a přehrávají jako na návsi v Babovřeskách, protože nemají co říct!!! Hobiti přes příšerné masky nemohli ani mluvit a člověk nevěděl zda se smějí, či pláčou! Zase další z moře zklamání českého filmu. ()

easaque odpad!

odpad další nekoukatelná pohádka z letošních Vánoc si odnáší odpad. Asi mají současní režiséři a producenti jiný pohled na to jak by měly vypadat. Ale jsem rád, že tu s tímto názorem nejsem ojedinělý. Takový mišung postaviček jsem už dlouho neviděl a ještě ta nepřehlédnutelná snaha vypadat jako v Avatarovi. Znovu se přiznám, že jsem nedokoukal, ale na to se mám ještě moc rád. A jestli na tomto chcete vychovávat své děti, tak to potěž panbůh ;-) [ PŘÍBĚH: X /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e odpad!

nedokoukal jsem...nevydržel sem...pohádky mi nevadí a třeba Sedmero krkavců mě vyloženě potěšilo,ale tohle mě nechytlo od samého začátku a postupem času to bylo otravnější a otravnější.všechny palce dolu...0% ()

honajz2 odpad!

Bože... To bylo utrpení... 104 minut čistého utrpení... Téměř žádný náznak děje, humor na bodu mrazu a už jenom prvních 15 minut pro mě byla vlastně forma mučení. Je to hodně špatný film, bez humoru, bez příběhu, bez něčeho zajímavého, bez NIČEHO! Nikdy víc! ()

rakovnik

Pohádka trpí na nepřehlednost postav a dějových linek, příběh je dost komplikovaný a roztěkaný. Potěšila mě ale hezká výprava (až na některé ulítlé masky), exteriéry Českého ráje a zajímavé herecké obsazení. Závěr trochu budil rozpaky a celek působí poněkud zvláštně. Dětem se ale tato pohádka líbí a já jsem se také pobavil. ()

bourec

Ty nejvíc povedený pohádky maj silnej,smysluplnej příběh,parádní hereckej ansámbl,a pevnou režii.Všichni víme,který pohádky to sou.Řachanda má děsně prskající,řvoucí a pitvořící se herce,ne nepodobný Troškovejm mlejnům a peklům,příběh celkem beze smyslu,trochu mi na mysl vylezli Tři bratři(i ty lesní potvory byly podobný vlkovi),a scény,který ve filmu byly celkově na hovno.Jakej smysl měla například ztráta rozumu v celym království opravdu netušim.V příběhu jen tak,aby se něco dělo.Hrozný dílo.20%. ()

Nach

Je hezké mít v pohádce pěkné masky a kostýmy. Je dobré mít propracovaný pohádkový svět. A též se cení i humoru. A na tom si zde opravdu hodně zakládali, protože už samotní tvůrci říkali, že recept na dobrou pohádku, jaké se dříve točily je odlehčenost a humor. Nesouhlasil jsem s tím tehdy a ani dnes. Skutečně dobrou pohádku nedělá odlehčenost a vtip, ale předně dobrý a dobře podaný příběh skrze charismatické postavy, jimž budete fandit a věřit jim každý čin a slovo. To se zde nedaří a hlavní postavy jsou stejně tak zajímavé jako rozkládající se listopadové listí pochcané od psa. Bohužel, tím tu příběh trpí, tím je hodnocení tak nízké a vše co vidíme a kvalitně to bylo nadějné vyznívá do ztracena, tedy k odpadu. Jasný palec dolu a touto cestou už opravdu ne! 40% ()

zette

Sotva prumerny pribeh a na me az moc protivnych postav, se kterymi jsem nemohl sympatizovat. Vlastne se mi libil jen Hrusinsky jako kral a Novotny v roli drevorubce... Tuto pohadku vitam a mozna si v budoucnu najde sve pravidelne misto na televiznich obrazovkach, me to moc neoslovilo. ()

pakobylka

Už zase ! Dávno jsem došla k názoru, že české pohádky stihla nějaká obzváště účinná kletba - a pokoutně ji obejít (či přímo neohroženě prolomit) se daří jen VELICE zřídka ... kromě jiného patrně i kvůli lehkomyslné šťastné náhodě, která není zrovna z těch nejsnaživějších a nejpracovitějších. Nikomu neskládá účty a vždycky dělá jen to, co se jí zlíbí, takže nelze dopředu říct, zda, kdy a kam se dostaví - ani jak dlouho tam zůstane. To se obyčejně vyberou přívětivé lokace, pořídí se adekvátní kostýmy - a tím veškerá pozitiva začínají a končí, neboť šťasná náhoda dlí kdoví kde a myslí na kdoví co - scénář je tudíž nudný, režie mdlá, herci toporní ... a konečný výsledek navzdory pohádkovému námětu neumětelsky křečovitý. Škoda slov ... vyplýtvaných ve znechuceném komentáři. ()

necisty

Efektky moc hezké, ale princezna se mi nelíbila, to už byly hezčí snad všechny avatarky, tři skřítci neuměli hrát a šlo vidět, že jsou předabovaní, jeden z těch dvou byl idiot a nevím, jestli jsem se na to díval příliš kriticky, ale mám pocit, že tam obhajovali, že prostý lid může byť jen jídlo krást. Asi bych měl po shlédnutí potřebu dítěti vysvětlit, že toto není v pořádku. A když se pak zjistilo, že je vlastně jeden z nich urozený tak vše omluveno? To jako vážne? To už od mala budeme směřovat k politické imunitě? ()

Prometheus69

PRD AVATAR! REBELKA! XD Nakonec když pominete těch počátečních 25openingových minut a ty tři ultra nevtipné dementy... Tak to nakonec není špatná ultra blbá pohádka jak by jsme si mohly myslet. Nakonec to má i logičtější scénář než třeba nový ST.. :D Dobře, je to dementní a místy ultra hloupé a infantilní, postavy se občas chovají jak retardovaní žáčci pomocné školy pro Emu... ale když se to tak vezme kolem a kolem... nemá to být tak úplně normální pohádka, jestli to teda měla být vůbec pohádka (myslím že jsem tam viděl i bradavku :D Takže jsem to tak prostě bral a raději vypnul mozek... a užil si to. Není to sice takový mister-stick jak Zmletá Buchta... O.o Uchh..... ale, dalo se to přežít. Takže si to tři hvězdy určitě zaslouží... ta čtvrtá je za tu Alzheimer postiženou zelenoočku která mi prostě přišla stlaaašně roztomilá a ten vořešprut se k ní nakonec i celkem slušně hodil... předvídatelné klišé, ale co by jste chtěli od pohádky? :) Prinzezna dost překvapila.. stejně tak zbytek toho zdementizované spolku (dle vašich slov) Ty Enciklopedické trailery to vážně zabily... škoda. 65% ()

Sabrewulf odpad!

Mohla by mi paní režisérka říct jediný - slovy JEDINÝ(!) důvod, proč jsou hlavní hrdinové úplní dementi? Co se mi asi jako děcku (a pravděpodobně všem dalším) líbilo na hrdinech z kultovních pohádek, jako jsou kovář Mikeš, Petr Máchal, nebo král Miroslav? Co třeba to, že byli rozumní, silní, čestní? Co to ti noví tvůrci pohádek mají za zkurvené myšlenkové pochody - to má mít děcko za vzor ultrakokoty, co okradou prince, který jim nic špatného neudělal a co hůř - pořád se válejí po zemi jak postižení retardi? Proč, do prdele, pořád padají a pitvoří se u toho, takovým ubožákům má divák fandit? Vykrádačky pohádkových postav z jiných filmů řešit ani nebudu (to už udělali ostatní za mě) a třeba takový gnom v ČESKÉ pohádce je absolutní trapas. ()

tomeek

WTF, ten Polívka mě normálně regulérně sral celou dobu. A ti trpaslíci, to byla vyložená katastrofa, co se zpracování masek týče. Mrtvé oči svítící modře, levé oko na Frýdek, druhé na Místek! ()

VaHo

Nejošklivější masky, jaké jsem kdy v české pohádce viděl. Budou mě strašit hodně dlouho. Nicméně důvod, proč se mi to líbilo, je možná je ten, že jsem měl v sobě několik skleniček vína. Jinak si nedovedu vysvětlit, že si tenhle divný mix ala Šmankote, babičko čaruj! líbil. ()

maxxxim odpad!

"Řachanda" alias Řetarda, resp. ešte raz alias kombinácia Avataru a Pachu krve týmto krvilačným tvorcom vôbec nevyšla. Avšak, čo je na druhej strane možno trochu potešiteľné, je to, že treba brať toto tvrdenie tak na 100 % lebo vychádza iba z osvojenia si záverov prameniacich z deja o trvaní cca presne štrnásť sekúnd bezo zvyšku. Takže negarantujem, že v prípade väčšieho priestoru, by nestúpol jeho percentil na 110. Ktovie čo by bolo, keby nebolo, prípadne by nebolo, keby bolo nebývalo bolo. A keďže tu sa nikto na podmieňovací spôsob nehrá, tak neostáva nič iné, ako Vám jednoznačne záležať dobrú chuť. A na záver si dovolím povedať, že som ani jedno dielko zo všetkých troch menovaných nevidel v celej jeho kráse, a to je dobre a tak to má byť. Ty môj chobôtik ... ()

HonzaBez

"Bylo, nebylo. Nejspíš bylo, protože kdyby nebylo, nebylo by co vyprávět. A to by nebylo ono, aby nebylo veselo. A aby nebylo zlo poraženo dobrem, ač v tomto příběhu se bývalo ukázalo, že zla by nebylo bez dobra a zla bez dobra v každém z nás…." Tak za prvé bych řekl, že spíše nebylo než bylo, protože vyprávět (co se scénáristického hlediska týče) se autorům této pohádky tedy zrovna moc nedaří. A že by bylo při sledování této pohádky moc veselo, to bych tedy taky netvrdil. Nejhorší na celé pohádce je snaha míchat "hrušky s jablky", tedy klasickou českou pohádku s fantasy ve stylu Avatar, Shrek či Hobit. Koukat se na všechny ty kreatury z Černého lesa to bylo skoro za trest. A pak tu bylo spousta pitvoření a přehrávání ala Zdeněk Troška a já měl místy chuť poslat celou pohádku do kategorie odpad. Ale přeci jen se tu z času na čas objevil nějaký ten vtípek a taky jedna vcelku nosná myšlenka o tom, že "co dáváš, to se ti vrátí". A ocenil bych i vcelku chytlavou filmovou hudbu. Takže nakonec suma sumárum za mě s odřenýma ušima za dvě hvězdy. ()

PF 2016

PF 2016