Matěj a Kuba žijí v Růžovém království, kde se lidem moc dobře nežije. Zemi místo krále vládne vyslanec Theofil, který se stará jen o svou kapsu. Jedné noci vleze Kuba do Theofilovy spižírny, aby ukradl něco ke snědku. Místo jídla tam objeví truhličku s jeho penězi. Kuba z ní ukradne zlaťák, při loupeži ale udělá hluk a je odhalen. Oba mladíci skončí ve vězení, ale podaří se jim uprchnout. Při útěku se zatoulají do Liliového království, kde se seznámí s rozmazlenou a panovačnou princeznou Markétkou, která ráda ubližuje lidem. Osud pak zavede Matěje a Kubu do kouzelného Černého lesa, kde se po setkání s roztodivnými bytostmi a jejich vládkyní konečně napraví. (TV Nova)

SOLOM.

Myslím si, že v rámci našich českých a slovenských luk a hájů už byly v poslední době natočeny větší sračky, než je tato rádoby pohádka – ovšem jde jen o jasný důkaz, že dnešní tvůrci prostě už neumí točit dobré pohádky (viz Troška a spol – to je katastrofa) a mladí herci nesahají starým mazákům ani po kotníky. Při prvním zhlédnutí, jsem to nemohl vydržet a raději přepnul na jinou televizi – když to opakovali, dal jsem tomu ještě jednu šanci, ale i tak jsem měl co dělat, abych se na dodíval až do konce. Stačilo mi, když ta Paní lesa dala co proto vidlákovi, který si dovolil na popud princezny kácet v jejím lese i přes úmluvu a kolem ní poskakovali ty tři hrůzy…Dvakrát jsem se načapal, že jsem to prostě zalomil. Znám však z poslední doby ještě větší hrůzy než je Řachanda…40% ()

claudel

Všechno špatně. Nudné, příšerné, hloupé a neakceptovatelné. Další děsivá role Vladimíra Polívky. Přemítám nad tím, zda je Řachanda horší než ten děsný filmový pořad na Óčku, jejž princezna Denisa uvádí. Letos jsou ty český filmy ode zdi ke zdi, tedy aspoň já jsem viděl buď vynikající počiny anebo děsné propadáky, nic mezi tím. ()

Kimon

Inu, je to již dávno, několik měsíců zpět – kdysi v létě LP 2016, kdy mě mladí s vnoučaty vytáhli z baráku do společnosti. Na náměstí se konala veřejná projekce – a lidi představte si, zdarma! Diváků bylo požehnaně i přestože večer již bylo docela chladno. Film začal a diváci se postupně zklidnili. Bolek totiž lákal a sliboval dobrou podívanou. Jasně, i Olda Kaiser. No jo, ale pokud by byl scénář zajímavý a ne nuda a pokud by si nezahráli hlavní herečtí "tahouni" pouze drobný "štěk". Diváci by asi vydrželi do konce. Takto postupně odcházeli a na konci sedělo na lavicích opravdu jen pár prochladlých trpělivců včetně nás, kteří si naivně mysleli, že alespoň v závěru filmu se NĚCO stane. NESTALO! Věřte nebo nevěřte, ani mým vnoučatům, tedy dětem, se nic nestalo. Z nudy totiž zlobily. No, ... už sám název Řachanda mě mohl odradit předem. ()

GeusX

Lesní tvorové, zelené Avatarky, jejich masky na mne moc dobrý dojem neudělaly jako celkově pitvoření postav. Ano, je to pohádka primárně pro předškoláky nebo prvních několik stupňů základky, kteří se z těch blbin tetelí blahem. Ty to baví! Plejáda známých herců, ale dospělák tam mnoho zábavy neshledá. ()

Tommassi3 odpad!

"Na světě není člověka bez špetky zla, ale i dobra.." What the shit ?? Repliky plné nonsensů, řev, křik a vřískot, zcela nový level pitvoření a přehrávek, další bezostyšné vykrádání zásadních děl světové kinematografie na čele s Avatarem či Pánem Prstenů, to vše si jeden může vychutnat v Řachandě.. Jakkoli poslední měsíce naznačovaly, že mladí tvůrci by mohli vnést svěží vítr do československého filmového ovzduší, už Ferencová při své rozcvičce - Zjevně si myslela, že žánr fantasy či pohádky, platí za něco snazšího.. - znovu nutí diváka skrýt tváře plné slz do dlaní.. Řachanda či Kameňák, zjevně jedno jest, protože podobně odpudivé zrůdnosti rostou jako houby po dešti a baví davy.. Filmové tvary zbavené kouska soudnosti, morálky či logiky, by měly být spíš vysmívány, než aby se jimi hyzdily vánoční večery.. Přiznám se, že nepamatuji český snímek, s tak odfláknutým fikčním světem, ten zřejmě stvořil kojenec po vypití blbohňupce, s tak mocným využitím protetických masek, ty však polovinu herců zcela zbavily jakékoli mimiky, ani jiný český snímek s tak urážlivým vyzněním.. Ferencová si tak nakonec jeden primát přeci jen odnáší, našla pro českou filmovou pohádku úplně nové dno.. ()

Tryskomyš

Ať se na tuto pohádku podívám z jakéhokoliv úhlu, pořád mi vlastně není jasné o co tu jde. Tudíž jde celá do háje 40 %. ()

Adasin

Aneb jak české pohádky šly definitivně do p*dele. Otřesná vymývárna mozků, kterou bych svým dětem nepustila ani omylem, fakt hnus. Postavy, které se chovají jako bez mozku už od první setiny sekundy, prostě není možné mít rád/a. Ačkoli na Tři bratry to nemá, tady si aspoň dali práci s efekty a kostýmy. 2/10 ()

MartinezZ

Mělo to pár překvapivě světlých chvilek a taky pár až k pozastavení se pitomých. Největší problém tak asi byla inspirace profláklejšími fantasy filmy a jejich předlohami, protože jako samotná pohádka by to nebylo vůbec špatné, ale ty potřeby jakýchsi elfích divoženek/amazonek, skřetů, elfů, do toho klasický hejkal a k tomu ne úplně klasický troll, víla, nějaký další skřet, jejich divné nadabování (příliš postsynchronně nesednoucí) to bohužel prostě kazili. Celkově to pak vypadalo na ne špatný projekt, který dojel na svou přílišnou zamýšlenou pompéznost, jež byla ubita klasicky česky filmovou malostí a, byť ne asi na české poměry, ale malým rozpočtem. Uznávám, že možná bylo fajn, že se k filmu dostalo v rolích nějakých pidižvíků, divoženek, měšťanů a služek a vůbec všeho toho okolo plno lidí, kteří jsou třeba ještě na filmových školách nebo se u filmu vyskytují nepříliš. Je to takový mišmaš, ale když si vzpomenu na mnohé další moderní pokusy o jakési pohádky, tak tohle vlastně vůbec nebylo zas tak špatné. Teď tedy jen, jestli je to vlastně pochvala nebo povzdechnutí. ~~~ 2,5* ()

Karlas

Blbina jakoby z Troškovy kapsy, přesto pohádka, na které se tvůrci po vizuální stránce skutečně nadřeli. Vetchý koberec několika opravdu vtipných nápadů sice zcela nezakryje odřené staré parkety z vykradeného paláce filmových příběhů, ale snad z důvodu konjunkce Venuše, mi to dnes večer nevadilo. ()

ArsenalEagle

Abych citoval tátu, který na to hodil očko: "Banda tupců", "Nojo, to jsou Dětenice a Kost", "To je ale blbost"... A ono k tomu ani není moc co říct. Krom živých barev, příjemné kamery, prostředí a kostýmů je to obrovský nudný a trapný paskvil. Od naprosto debilního příběhu, přes nesympatické postavy a neskutečně přehrávající herce, až po zelený Na'vi a trpaslíky s igelitkou na ksichtu. Ač Trošku nemusím, jeho pohádky bývají skutečně pohádkami, narozdíl od Řachandy, u které žánr prostě určit moc nedokážu. ()

Lukrecie

Až na tu princeznu, která není vůbec princezna... hrubá, tuctová, nepříjemná, neurozená, nestačí být princeznou pouze vzhledem, ale také a především charakterem! Tuším, že Vláďovi Polívkovi by role normálního prince sedla a slušela, je vysoký, celkem mužný, charismatický. Chválím za příběh a kouzelné bytosti, ty jsou rozkošné ;) "Co dáváš, to se ti vrátí." ()

Alenaprokop

Režisérka se bezúsměvně a tragicky minula s pohádkovým žánrem i se základními pravidly filmové režie. K dramatickým chybám ve scénáři a k primitivní inscenaci se přidávají katastrofální nevkus a zvláště neschopnost včlenit pohádkové postavy do filmového obrazu. Pišišvoři jsou ukradení z Avatara a Jacksonových tolkienovských adaptací. Ať jsou výsledkem poctivého úsilí maskérů či trikařů, musejí se z vůle autorky a kameramana pinožit v realisticky snímaném, prosluněném lese vyzdobeném umělohmotnými rostlinami. Zdeněk Troška vychází ze srovnání jako sofistikovaný umělec. A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. ()

Pierre

Řachanda má pár vtipných a zajímavých chvilek, ale bohužel to celkově všechno postrádá nějáký smysl a to je vám jasné už od začátku s Kaiserem. Postavy z Černého lesa měli nejspíš působit děsně originálně, ale u koho? Bohužel že je to inspirováno (nebo spíše vykradeno) s Avataru, Hobita a Shreka pozná i ten nejmenší divák (k tomu přičtěme, že se to tam ani trochu nehodí.) Hrušínský v roli krále byl zajímavý nápad, ale jeho výkon se mi nelíbil, neuvěřitelně přehrával a navíc ani jeho postava nebyla dobrá. Protivná princezna s gumovými ksichty, nebyla zajímavá ničím takže jí vynechám. Vedlejší postavy se většinou celou dobu pouze pitvořili, takže též nemá cenu se o nějáké zmiňovat. Takže nám zde zbývá Polívka a ten byl asi ze všeho nejlepší (i jeho syn se mi líbil.) Takže to shrnu: Kdo chce Řachandu vidět ať to zkusí, těžko ale říct jestli má tolik kladů aby zato shlédnutí stála. Za sebe dávám 45 %. ()

blackrain

Řachanda -legrace, sranda, zábava doprovázená velkými salvami smíchu, toť citace jednoduchého internetového slovníku. Ovšem toto pohádka nesplňuje, i když podle názvu by člověk očekával podařenou lidovou zábavu. Nic takového tu nenajde, i kdyby prstíčkem hrabal. Taky jsem hrabala, až jsem si bříška prstů málem rozdrásala. Co musím pochvílit, to jsou masky lesních tvorů včetně jejich královny( pro Vilmu Cibulkovou mám slabost). Akorát se příliš nehodí do našich pohádkových končin. Trolové, zelené elfí Amazonky a motýlí víly. se tu nevyskytují. Fantazii a inspiraci se meze nekladou. Jen by se to mělo využívat s mírou. Ještě, že máme Trošku a Stracha. ()

gogos

Celkově nechápu smysl a účel pohádky. Princezna divná a nesympatická, ústřední dvojice hrdinů jakbysmet, Polívka starší zpruzelý až to bolí. Lesní duchové divní. A celkově vůbec mi všechno přišlo takové postavené na hlavu. Přesto nelze upřít několik vtipných momentů, děj vcelku rychle odsýpá a má to celkem šťávu bez nějakých zbytečných srdceryvných žvástů. Řachanda mě nenadchla, ale jedno shlédnutí se přežít dalo v klidu, ()

Rakosnicek77

Opět předlouhá nuda plná neoriginality a klišé, která podle toho co jsem kolem sebe zaznamenal, nebrala ani děti a ti jsou předpokládám cílovou skupinou téhle ubohé snahy o další klasickou českou pohádku. Pokud autoři čekali, že postačí vyšoupnout do lesů pár chaoticky se pohybujících strašidel, podle nich v přelomových, nákladných a originálních maskách, tak by jim měl asi někdo vysvětlit, že by to chtělo i krapet děje a zápletky. Navíc, jak už v komentech zaznělo, tak i mne to trošku přišlo jako obšlehnutej avatar a hromada jiných, ne zase tak originálních bubáků. Dějově jde o něco, již v různých obměnách stokrát natočené, dobro a zlo se zde často prolíná a sympatie jsem neměl vůbec k nikomu. Pokud nakonec s kina odchází i naštvaný prcek s hláškou "To byla ale blbost" tak asi dál není nic moc dodávat. Hůl už mám na třikrát přelomenou :-( ()

slunicko2

Tolik srandy se do sta minut snad ani nedá vtěsnat! 1) Jediné plus filmu je spousta milých herců. Co je to ale platné, když je takový scénář?_____ 2) Roztomilý 27letý Vladimír Polívka předvádí otcovu hereckou školu. ()

kajas

Docela by mě zajímalo, podle čeho tvůrci vybírali název. Asi to bylo těžké, protože mně samotné nebylo příliš jasné, o čem pohádka vlastně vypráví. A co mi vadilo? Ukřičené postavy, odpudiví lesní "skřítci", téměř nuloví záporáci (polepšená princezna se asi nepočítá)... slabota, velká slabota, to už radši Troškovy pohádky. V nižším hodnocení mi brání Hrušínského král a docela povedená paní lesa v podání Cibulkové. ()

PF 2016

PF 2016