Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno. (Cinemart)

Jaryktichy

Jako každý rok jsem s rodinou vyrazily do kina, a to na pohádku Čertoviny. Ze začátku se mi zdálo, že to bude zase Troškova nudná pohádka, ale nebylo tomu tak. Hezké zasazení scén do české krajiny. Obsazení bylo také dobré. Některé dialogy mezi osobami byly trapné a nemusely tam být. Mé malé sestře se to líbilo inu je to pohádka pro děti a to se musí tolerovat. Proto dávám ušmudlané čtyři hvězdy. Asi nejlepší Troškova pohádka. ()

Nugat

Nechápu to vysoké hodnocení... opět pitvořící se čerti, kostýmy jak ve svátek, neuvěřitelně tragické výrazy hlavních hrdinů, ukňouraná nevěsta, kněžna jak z jiné planety... natažená délka a přitom konec uťatej s naprosto zbytečným vysvětlením.... a ta maminka - s těmi větami by to nedala důstojně ani Veronika Frejmanová s Danielou Kolářovou dohromady. První dobrý vtip snad po hodině, příběh takový nahodilý (jak se to hodilo)... Fakt velký špatný. ()

kyrysar

Dojem: toho, trošku toho a tohoto. Děj pohádky je prvoplánový, ale dobrý a byl by i zábavný, kdyby byl o trošku kratší. Tahle pohádka by mi seděla více jako hodinovka a ne jako celovečerák. Umyslný natahování sople bylo fakt v obýváku na usnutí a to hlavně ve chvíli, kdy vám dojde (a to asi hned na začátku filmu) kam to směřuje a vy jen čekáte na finální rozuzlení. Které už dávno víte! Škoda, že u nás asi není scénárista, který by myšlenku uměl dotáhnout (já to taky neumím) a nerozvíjet děj tzv. purple write (řekl bych). Jako vzor bych letos všem českým tvůrcům dal letošní Norskou pohádku (CZKT - nápověda), kde je všechno, co může malej a velkej dostat! Název si najděte sami! ()

gstudio

Přes hystericky afektovaný projev herců a především neherců a typicky "Troškovskou" uřvanost je pohádka velice zdlouhavá a nudná. A to nejen pro dospělé (což by u pohádky nemusela být ještě tragedie), ale i pro děti, kterým jsme pohádku pustili (což je u pohádky dost problém). Osobně si nicméně myslím, že už Troška natočil i horší kousky a že se tato pohádka stále řadí mezi to "lepší" z jeho tvorby. ()

Winster

1x * za Oldřicha Navrátila. Jinak je to slátanina a nápady počmajzované v jiných pohádkach. Nuda nuda nuda... ()

Veeria

Čertíci v podání Jakuba Prachaře a Dominicka Benedikta se mi líbili. Škoda, že se v pohádce neobjevovali více. Pohádka jako taková měla své mouchy. Některé scény se dle mého do pohádky nehodí, zejména pokud je pohádka orientovaná na dětské diváky. Líbila se mi příroda, práce se zvířaty, hudební podkres a pointa na konci pohádky. ()

Kozlowski8

Poměrně minimalisticky natočená pohádka v klasickém stylu, která ničím zvlaště nepřekvapuje, ale v žádném případě ani nezklame. Milý příběh, některé výborné herecké výkony (Nosek, Navrátil), některé slabší (Müller, Bernášková), hezké exteriéry jihočeského venkova, lesů a rybníků. Na Trošku dobrý. 65%. ()

Dawe.86

Herecké výkony dobré,viz Gransky,Nosek,Navrátil,Dobry...k tomu bych se rad vratil,skoda ze nedostal vice prostoru ,ocividne si svou roli užíval a splnil na 110% . Navštívit místa z dob dřívějšich bylo taky velmi příjemné jen ten scenař a bohužel příběh ktery už jsme dříve videli. Toto je nově natočena (hezky,nelze upřít) pohádka ,ktera ale nema co nového nabídnout,škoda,potencial díky hereckému obsazení byl velký ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 4/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 2/10. ()

nikinikiniki

Nechápu zdejší hodnocení. Tato pohádka předčila mé očekávání, byla moc povedená, herci dobře vybraní a dobře zahráli své role. Příroda krásná... Jednoznačné čtyři hvězdy. :) ()

Pan.Antonin

Zdeněk Troška nedlouho před tímto filmem musel vidět v televizi S čerty nejsou žerty a a patrně dostal nápad natočit vlastní verzi. Vyšel z toho takový mix výše zmíněného a Troškovy vlastní Princezny ze mlejna, kde ale oba filmy jsou více než o level výš. Tohle mi přijde až příliš překombinované a táhnou to hlavně herecké výkony. Hodnotím mezi 2 a 3 hvězdami, v posledních letech vzniklo mnoho horších (i lepších) pohádek. ()

joszefcz

Jelikož jsou ty Vánoce dal jsem tomu šanci. Ze začátku to vypadalo dobře, ale zhruba po 30 minutách už to ani o čertech a pekle vlastně není, už jen nuda a bla bla bla. Předabovaný herce jsem nikdy nepochopil a asi ani nepochopím. Gembl v hospodě to jen dodělal. Mám chuť dát odpad. ()

ggggg

Další ze série pohádek od Zdendy Trošky. Po sérii trapných filmů Babovřesky natočil konečně něco normálního a docela i koukatelnýho. Zdeněk Troška pohádky prostě umí a doufám, že v tomto žánru už navždy zůstane protože to je jediný žánr, který umí vkusně a bez trapáren. Pohádka celkem na úrovni celkem i s pěknou výpravou, ale 101 minut je žalostně moc. Pohádka v některých pasážích ztrácí spád a to je velká Škoda, protože jinak by to bylo daleko vyšší hodnocení. Děj je takový klasický a lehce předvídatelný ale mě u pohádek to moc nevadí. Herecké obsazení je taky skvělé a vše skušně zahrané. Pohádka se povedla za mě 3,5 hvězdy. ()