Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého, prostě hotový blázinec. Toho zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Toho využila hříšná duše. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít na svět a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno. (CinemArt)

ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová)

"Nová česká pohádka Čertoviny Zdeňka Trošky nabízí přesně to, co od daného žánru očekáváme. Milá pohádka, kde je, dle předpokladů, zlo po zásluze potrestáno a láska a dobro zvítězí, se odehrává v kulisách sluncem prozářené vesnice a polí a nepřináší ani velká překvapení, ale ani zklamání." více

Filmpress.sk (Elena Ťapajová)

"Napriek výhradám sú Čertoviny milá klasická rozprávka. Vlastne sa celkom teším, že si ju po čase ešte raz pozriem na televíznej obrazovke (slovenská Markíza je jedným z mediálnych partnerov). V každom prípade mám rozprávky Zděnka Trošku rada a táto nie je výnimkou." více

MovieZone.cz (Matěj Svoboda)

"A tím končíme. Čertoviny nemají nijak komplikovaný příběh nebo nečekané zvraty, ale na pohádku to naprosto v pohodě stačí. Troška točil příběh spíš pro menší děti a nic složitého v jeho filmu nenajdete. Hned je jasné, kdo patří do pekla a kdo si zaslouží šťastný život a několikrát tvůrci divákům…" více