Malebná jihočeská pohádka, která se neodrodila, neboť souzní s malebnou jihočeskou krajinou - a jen sem tam si někam krátce odskočí. Kupříkladu do pískovcových skal, které evidentně jihočeské nejsou, či na hrádek Velhartice, o jehož jihočeském původu by se taktéž dalo pochybovat. Ale víc nežli tyhle krátké a dějovou linií ospravedlnitelné výlety jí trochu kazí image prakticky nulové charisma a nepříliš důvtipné repliky všech zúčastněných bez výjimky - i poněkud nevyhraněná povaha představitelů ústřední dvojice. Jejich láska je sice stálá, leč smutek spíše přelétavý, což lze s ohledem na jejich nezáviděníhodnou situaci stěží nějak smysluplně vysvětlit: Dcerka, jejíž sňatek s bohatým, leč neurvalým sedlákem a gamblerem v jedné osobě se zdá být nevyhnutelný, si co chvíli vesele prozpěvuje - a její milý taktéž nevykazuje známky trvalejší deprese. Znamená to snad, že jsou oba poněkud mdlého rozumu ? Naproti tomu čerti, za trest vyslaní na svět, se při nahánění hříšných duší jako mávnutím kouzelného proutku bleskurychle propracují od očividného ňoumovství téměř ke genialitě. Vskutku pozoruhodná proměna ! Nicméně ... určitou líbeznost milé pohádce upřít nelze, takže přivírám obě své západočeské oči a přiděluju jí poctivé 3*.(23.4.2019)

• Veeria

Čertíci v podání Jakuba Prachaře a Dominicka Benedikta se mi líbili. Škoda, že se v pohádce neobjevovali více. Pohádka jako taková měla své mouchy. Některé scény se dle mého do pohádky nehodí, zejména pokud je pohádka orientovaná na dětské diváky. Líbila se mi příroda, práce se zvířaty, hudební podkres a pointa na konci pohádky.(21.4.2019)

Ani v další své pohádce se Troška nedokázal vymanit ze svých mantinelů a ničím nepřekvapil. Jeho rukopis je vidět na první pohled a to jak v detailech (směšný běh, schovávání za stromy, ukřičené postavy), tak v celkovém vyznění snímku. Nicméně rozhodně nebudu jen všechno vytýkat. Je to pohádka, která se bude dětem líbit. Originalitu nemůže nikdo čekat a hledat hlubokomyslný zážitek s velkým přesahem snad také ne. Čertoviny jsou fungujícím celkem, který je veselý, barevný a milý. Sice se nikdy nestane tou nej pohádkou, ale pořád jde o velmi dobrý snímek, zvlášť když jej srovnám s většinou ostatních pohádek z nedávných let.(20.8.2018)

• Meev

Kde jen začít. Tak třeba herci. Oldřich navrátil dobrý, chvílemi až přehrával. Ta hlavní herečka, jejíž jméno si furt nemohu zapamatovat, asi okouzlila výběrce herců nevím čím, ale herectvím asi ne. Nevím, jak ostatním, ale mě do role vůbec nesedla. Nejen že vypadá moc mladá a do role "princezny z pohádky" se moc nehodí, ale ještě k tomu neumí projevovat emoce, city, atd... Drží furt svůj jednotvárný výraz. Ostatní byli v pohodě. Ta "šlechtička" či co se mi do role taktéž absolutně nehodila. Jediný, koho musím za svou roli pochválit, je ten bohatý a zlý statkář, jehož jméno si světě div se nepamatuji, a kterému jsem narozdíl od ostatních jeho roli věřil. Ale už dost herců, prejděme ke kameře, s tou nemám problémy, ba naopak, chválím hezké barvy, chvilkama byl ale obraz až moc přesvícený. Příběh byl slabšího duchu, zápletka by se krásně vešla do osmdesáti minut. S atmosférou to jde z kopce úplně. Když je na scéně Lucifer, má se otřásat zem. Když je na scéně Lucifer, máme se bát, má být nějaká temná atmosféra, zlověstná hudba, atd... O písních mi ani nemluvte. No, jestli se těm výkřikům do tmy vůbec dají říkat písně. Řekněme spíš úryvkům písní s ustřihnutým koncem. To byla jedním slovem katastrofa. Byla scéna, následoval pěti vteřinový úryvek písně a střih. Žádné doznění hudby, žádný pomalý přechod z scény na scénu. Prostě jen střih. Celkově pohádku oceňuji dvěma hvězdami. První je za to málo, co jsem zde pochválil a druhá za to, že je to hlavně cíleno pro děti a těm by se to dle mého líbit mohlo.(22.4.2019)

Po posledných Troškových útrápách , či už v ,,komédiách,, alebo v rozprávkach, som si pred zhliadnutím filmu myslel, že táto čertovina bude zasa nejaká jeho .íčovina. A konečne ( a som rád), že som sa zmýlil. Film má dôvtip, baví a hlavne ( ač síce trochu vykráda ,,S čerty nejsou žerty,, ) , je klasickou rozprávkou bez nejakých zbytočných nevkusných vsuviek. Film, ktorému dám príležitosť zasa raz sa naň pozrieť. ..... Treba napríklad o čase najtypickejším pre rozprávky.(28.5.2018)