POHÁDKA S KRÁSNÝMI ČESKÝMI OBRÁZKY Trochu jsem se zprvu obával obsazení (především u pánů Prachaře a Noska), ale nakonec to nedopadlo vůbec špatně. Karel Dobrý je odteď poklad mezi českými Lucifery a laťku nasadil pěkně vysoko! Peklo Čertovina byla skvělá volba /// Předpokládám, že pro filmaře o něco levnější varianta, ale za to možná nejkvalitnější. /// Také krásná pohádková kamera s kouzelnými lokalitami. A fajn hláškami! :D JEDINÉ, CO MI VADILO byla trochu ta délka a dojem, že film je přepůlen na dva, jako například u Nejkrásnější hádanky ač i ta se mi velice líbila.(31.12.2017)

• ssarka

Jak to ten Troška dělá,že všichni ti chlapy - čerti nejvíc - vypadají jako gayové? Jinak klasická úroveň, nic nečekaného...ps: komentář LiVentura-doba se nemění, stačí si přečíst jakoukoli pohádku starou 100 a více let - sežrání, rozporcování, upalování, vraždy, dloubání očí, otravy jídlem, shazování do propastí atd...:)(8.7.2018)

• Tosim

TAKY JSEM KDYSI MĚLA RÁDA CHLAPCE, JAKO TADY JAN. Často dost falické (radost nad pořádným klackem, zpěv o dlouhé píšťaličce, Sara Sandeva v kratší sukýnce taktéž vybudí k lecčemu), jak je zvykem u Trošky, dost uřvané, ale pořád je to jeho nejlepší pohádka od Nejkrásnější hádanky. Nebýt písniček, které zdržovaly a pár folklórních lapsů (nářečí), uteče film i díky některým dobrým hercům (Navrátil, Nosek) dřív, než si stačíte uvědomit, že je dost blbě obšlehnutým příběhem snímku S čerty nejsou žerty a dalších. 30%.(15.1.2018)

Další ze série pohádek od Zdendy Trošky. Po sérii trapných filmů Babovřesky natočil konečně něco normálního a docela i koukatelnýho. Zdeněk Troška pohádky prostě umí a doufám, že v tomto žánru už navždy zůstane protože to je jediný žánr, který umí vkusně a bez trapáren. Pohádka celkem na úrovni celkem i s pěknou výpravou, ale 101 minut je žalostně moc. Pohádka v některých pasážích ztrácí spád a to je velká Škoda, protože jinak by to bylo daleko vyšší hodnocení. Děj je takový klasický a lehce předvídatelný ale mě u pohádek to moc nevadí. Herecké obsazení je taky skvělé a vše skušně zahrané. Pohádka se povedla za mě 3,5 hvězdy.(31.12.2017)

Mně se pohádka líbila moc. Měla vše, co má mít. Ponaučení, šťastný konec a neřád byl potrestán. Zdeněk Troška má opravdu velký talent, zahrát na strunu lidskosti a povznesení duše. Zde díky obrazům přírody naší krásné země a hodnotám, které by měly vyhrát nad vší lidskou chamtivostí a nízkostí. Občas jsem s některými hereckými výkony měla kříž. Sára Sandeva, kterou jsem naposledy viděla v Gymplu s (r)učením omezeným a v Raplovi, byla nešťastná jak šafářův dvoreček víc, než musela být. Richard Jaroslav Müller, trošku života do toho umírání by neškodilo. Dobrého bych vyměnila za Heřmánka nebo Csongora Kassaie. Zato Oldřich Navrátil byl hvězdný, kdykoliv viděl zlaťáčky měla jsem pocit, že ho klepne Josefa, a Jaromír Nosek má prostě pro takový šlendrián herecké střevo. David Gránský a Jana Bernášková sedli, jako puel na hrnec. Nakonec, ale tu pětku stejně nedám, protože tam bylo příliš mnoho dlouhých, protahujících momentů, kdy jsem se skoro nudila...(8.1.2018)

• - „Bába“, kterou čerti odvezou zkraje filmu na trakaři domů, sbírá borové větve pod břízami. (hatchet)

• - Na natáčení v Jižních Čechách se přijel podívat i prezident republiky Miloš Zeman. (ZHODNOTITEL)

• - Scénář k filmu připravil se Zdeňkem Troškou Marek Kališ, který už několik let u Troškových filmů zastává asistenta režie. (ZHODNOTITEL)