Jako každý rok jsem s rodinou vyrazily do kina, a to na pohádku Čertoviny. Ze začátku se mi zdálo, že to bude zase Troškova nudná pohádka, ale nebylo tomu tak. Hezké zasazení scén do české krajiny. Obsazení bylo také dobré. Některé dialogy mezi osobami byly trapné a nemusely tam být. Mé malé sestře se to líbilo inu je to pohádka pro děti a to se musí tolerovat. Proto dávám ušmudlané čtyři hvězdy. Asi nejlepší Troškova pohádka.(6.1.2018)

Co se scenare tyce, dlouho jsem nevidel tak povedenou pohadku. Krasne vykresleno, jak laska vyhraje nad chamtivosti. Ne vsichni herci zahrali dobre, ale neokoukane tvare potesi, zvlast ta od Sandevy:-). Navratil a Nosek jsou vyborni, hlavne druhy jmenovany se do ruznych roli "zmrdu" hodi bajecne. Pekna kamera, dobry vyber lokalit, slabsi vyprava a necitlivy strih. Jeste bych pohadce vycetl urcitou preslazenost. Pribeh je ale pekny a celkove se mi to dost libilo. Videno v Kino Art, 13 divaku.(7.1.2018)

• ssarka

Jak to ten Troška dělá,že všichni ti chlapy - čerti nejvíc - vypadají jako gayové? Jinak klasická úroveň, nic nečekaného...ps: komentář LiVentura-doba se nemění, stačí si přečíst jakoukoli pohádku starou 100 a více let - sežrání, rozporcování, upalování, vraždy, dloubání očí, otravy jídlem, shazování do propastí atd...:)(8.7.2018)

Česká země jako malovaná.... Troškovi se opět podařilo ukázat, jak krásnou a malebnou tu máme krajinu. Peklo je nádherné, byla to perfektní volba a rozhodně se vydám do Čertoviny na kozí chcanky (Troškou doporučovaný nápoj, podávaný v pekle, které za běžných dní funguje jako hospůdka). Každopádně nejsem zrovna obdivovatelem Troškových hašteřících se čertů, takže to pro mě bylo trošku mínus, že od svého vkusu opět neupustil, nicméně k němu to už nějak patří. Luciper byl vcelku ucházející, ač jsem už viděla mnohem lepší (S Čerty nejsou žerty, Čert ví proč?...). Dvojice Prachař-Benedikt byla ale naprosto skvělá a bavili mě od začátku až do konce. Hlavní hrdinka Hana (Sandeva) byla pěkňoučká a očko potěšila, stejně tak i Jan (Muller). Nejvíc jsem se ale nasmála u hříšné duše v podání Holuba, protože to bylo naprosto excelentní. Celkový dojem z pohádky mám pozitivní, byla opravdu milá a hodně oku lichotící. Pět hvězd ode mě ovšem nedostane, protože mi tam něco chybělo. Třeba to časem ještě přehodnotím.... Doporučuji návštěvu kina všem pohádkářům a dětem :) Viděno v kině na předpremiéře vč. Zdeňka Trošky, Richarda Jaroslava Mullera a Dominicka Benedikta.(2.1.2018)

• dopitak

Bývaly doby, kdy Troška točil fajn filmy. I pohádky. Jenomže ty měly scénář, nad kterým se dlouze přemýšlelo, a nevznikl přes noc. Tohle je bezmoc, loupež a matlanina z několika legend, naroubovaná do sebe. Viděno z povinnosti kvůli Sáře. Postsynchrony jsou strašné, hlavně u RJM to vypadá, jak kdyby se u jiného filmu dívali na německou Rosamundu. A Sára opravdu zpívá nebo to byl někdo jiný? Tak jako tak jsou písničky špatné a vůbec se do filmu nehodí. Krásný hlas a zjev má jen Jana Bernášková, na tuhle kněžnu asi dostal chuť každej chlap.(2.6.2018)

• - „Bába“, kterou čerti odvezou zkraje filmu na trakaři domů, sbírá borové větve pod břízami. (hatchet)

• - Scénář k filmu připravil se Zdeňkem Troškou Marek Kališ, který už několik let u Troškových filmů zastává asistenta režie. (ZHODNOTITEL)

• - Na natáčení v Jižních Čechách se přijel podívat i prezident republiky Miloš Zeman. (ZHODNOTITEL)