Čertoviny

(festivalový název)

Čertoviny

Pohádka

Česko, 2017, 101 min

Další ze série pohádek od Zdendy Trošky. Po sérii trapných filmů Babovřesky natočil konečně něco normálního a docela i koukatelnýho. Zdeněk Troška pohádky prostě umí a doufám, že v tomto žánru už navždy zůstane protože to je jediný žánr, který umí vkusně a bez trapáren. Pohádka celkem na úrovni celkem i s pěknou výpravou, ale 101 minut je žalostně moc. Pohádka v některých pasážích ztrácí spád a to je velká Škoda, protože jinak by to bylo daleko vyšší hodnocení. Děj je takový klasický a lehce předvídatelný ale mě u pohádek to moc nevadí. Herecké obsazení je taky skvělé a vše skušně zahrané. Pohádka se povedla za mě 3,5 hvězdy.(31.12.2017)

Čertoviny je česká pohádka, která vypadá hezky. Kouká se na ní dobře. Herci se na dobrou zhostili svých rolí.. Výborná hudba dodává některým scénám dramatičnost. Ale na Čertoviny se znova v nejbližší době nepodívám. V některých částech jsem se nudil. Dávám za příjemný zážitek 70% a nechci abyste šli na zemi hledat hříšné duše!!(31.1.2018)

POHÁDKA S KRÁSNÝMI ČESKÝMI OBRÁZKY Trochu jsem se zprvu obával obsazení (především u pánů Prachaře a Noska), ale nakonec to nedopadlo vůbec špatně. Karel Dobrý je odteď poklad mezi českými Lucifery a laťku nasadil pěkně vysoko! Peklo Čertovina byla skvělá volba /// Předpokládám, že pro filmaře o něco levnější varianta, ale za to možná nejkvalitnější. /// Také krásná pohádková kamera s kouzelnými lokalitami. A fajn hláškami! :D JEDINÉ, CO MI VADILO byla trochu ta délka a dojem, že film je přepůlen na dva, jako například u Nejkrásnější hádanky ač i ta se mi velice líbila.(31.12.2017)

Na to, že to režíroval Troška, jsem čekala víc - mnohem víc. Já nevím, podle mě tomu něco chybělo, jakoby to bylo takové nemastné, neslané. Postrádalo to šmrnc, něco co by člověka na tu hodinu a půl upoutalo a on nemusel očekávat, co přijde. Tenhle námět je už tisíckrát ohraný a já čekala, že tentokrát přijdou s něčím jiným, novým. Mohli tam umístit více postav nebo je alespoň víc zapojit, čerti tady skoro nejsou vidět, Haničku a Jana by to chtělo také více a vlastně všechny, kněžna a kníže jako jediní tomu dodali trošku barvy. Za mě tedy hodně velké zklamání, po pohádkách jako Nejkrásnější hádanka nebo Princezna ze mlejna, nemůžu jinak než hodnotit slabě, mé hodnocení tady zachraňují právě čerti a kníže s kněžnou, právě díky nim nedávám odpad! nebo jednu hvězdičku. Myslím, že fanoušci Trošky se na tuto pohádku podívají s očekáváním, raději však čekejte málo, možná vás překvapí. A možná taky ne!(10.5.2018)

• Gogo333

Na Čertoviny jsme byl zvědav, zvlášť po té hovadině Strašidla jsem doufal ve zlepšení reputace. Čertoviny o proti Strašidlům nejsou taková blbost, ale na druhou stranu Strašidla měla ucelenější děj. Hlavní duo čertů docela ušlo, jejich šéf Luciper, natož že má být vládce pekla, mi přišel dost měkký a Dobrý možná trochu přehrával a hlavně mě u něj štvala ta paruka jak je posazená dozadu, při záběrech z boku to vypadalo děsně. První polovina filmu taková o ničem a scény tak divně poskládané za sebou, že na sebe ani nenavazovali a kolikrát se postavy ocitali uplně na jiných místech bez nějakého zjevného důvodu. Třeba dcerka v jedné scéně pomáhá na poli, střih a je uprostřed lesa a pomáhá zraněnému muži. Celkově mi na filmu chyběl takový ten pohádkový feeling a že na jednom domě byl hromosvod a na obloze letělo letadlo už radši neřeším (asi je někde nějaký pokrokovější království, nebo že by inspirace u filmu The Village :-D).(4.1.2018)