Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

zipper111

Není to vážné, není to ani moc legrační, není to nespoutaná jízda ani přehlídka geniálních hereckých výkonů, není to ale ani ostuda, nuda nebo trapárna. Je to hrozně zvláštní film, protože se mi docela líbíl, bavilo mě se na něj koukat, nepůsobí nijak lacině nebo nudně, ale znova bych ho už vidět nechtěl. Hill i Teller tomu ale vládnou, Cooper mi přišel divnej, nejspíš kvůli jeho charakteru. Pohodovka na nedělní večer. 3* ()

kaylin

Jonah Hill je v tomhle pořádně tlustý, ale taky pořádně dobrý. Miles není špatný, ale Jonah vyniká. Příběh je zajímavý, mimo jiné i proto, že se skutečně stal. Ale on ukazuje i to, co je všechno v dnešním světě možné. Nabízí se otázka, jestli vůbec chtít tolik peněz za každou cenu, jestli fakt nestačí jen dělat toho maséra. ()

René.girl

Film, který mě bavil od začátku do konce. Miles Teller a Jonah Hill se rozhodně zařadili do žebříčku mých oblíbených filmových dvojic. 91% ()

slunicko2

Jak zmrdi k penězům přišli a co z toho pošlo. 1) Obchod se zbraněmi. Pár známých herců. Smíchat prvky komediální s prvky dramatickými. Úspěch (relativní) je zaručen. 2) Zřejmě to měla být komedie podle skutečnosti. Nakonec z toho vylezl nevýrazný i když koukatelný snímek. They called guys like us war dogs. Bottom feeders who make money off of war without ever stepping foot on the battlefield. It was supposed to be derogatory, but... we kind of liked it. 3) Velký díl na filmu má 29letý Miles Teller (naivní zmrd David). ()

AffectedFace

Podle traileru to vypadá jako slibná komedie, ale podle reality je to jenom útvar toho, jak komedie nemá vypadat. Hodně mě překvapily odkazy na známé filmy (Scarface/ Pulp Fiction) + skvělá hudba. Trošičku poupravit scénář, dodat více humoru, a bylo by to za pět! ()

Hamaradža

Síce sme už asi každý kúsok skladačky videli, ale i tak mi táto precízna dráma sadla ako riť na šerbel. Menej silné ako wolf of wall street a lord of war, ale (obzvlášť pri tom lordovi) iba o taký malý chĺpok. Skvelý scenár a herci, 4,5* a potenciál kultového filmu. ()

L_O_U_S

Upřímně jsem nečekal, že se mi odlehčeně se tvářící srandička o překupnících se zbraněmi bude takhle líbit. Šlape to v karosérii Vlka z Wall Street bez důrazu na přepych a odkazy na Pulp Fiction a Zjizvenou tvář potěšily. (1 131.) ()

Dexter1

No takto, War Dogs je úplne iný film, než od sa od neho čaká (čakalo). To však nie vôbec na škodu. Zatiaľ čo trailer navnaďuje na akčnú komédiu, v skutočnosti ide skôr o drámu mapujúcu ako inak cestu, ktorú absolvoval aj taký Bilbo (teda tam (rozumej hore) a späť). Veľmi dobre vygradovaný film so skvelým soundtrackom a ako vždy perfektným Hillom. Jeho výkon bol veľmi zrovnateľný s Joe Pescim, keď hrával egomaniackých mafiánov. Todd Philips skúsil trošku iný žáner a vyšlo mu to. Dúfam, že taký zárez si ešte zopakuje. ()

dee-key

Něco mezi Obchodníkem se smrtí a Vlkem z Wall Street. Spíš zajímavé, než kdovíjak zábavné, ale ke konci jsem byl celkem zvědav, jak to dopadne. PS: Hilla furt nesnáším a hraje sám sebe, tj. nenasytný čuně. ()

TheDon

Pack it up, pack it in, let me begin, I came to win, battle me that´s a sin.....Džounah žid nám trochu přibral. Asi žere víc kyblíků denně,než je DDD. Každopádně duo s Miloušem Povídálkem překvapivě docela funguje. Irák je bezvadnej a vlastně mě trochu mrzí, že tam nedostali větší náklep. Ale sere pere, protože Tirana se s nima už vůbec nesere. Pobavenej minimálně na 75% P.s.: Bradley je divnej, ať s brejlema, nebo bez nich.... ()

M.i.k.e

film,který je pro mě trošku hůře uchopitelný...na komedii je tam málo vtipu,na seriozní drama/thriller je to zase takové povrchní.Nejspíš by War Dogs rádi byli light verzí Vlka z Wall Street a ačkoliv se jim to v některých chvílích celkem daří a vlastně se na to po celou dobu docela hezky kouká,pro lepší dojem tomu chybí něco,co momentálně nejsem schopen pojmenovat.Nejzásadnější asi je to,že tenhle film nenudí a ke čtyřem hvězdám tak zase nechybí moc...70% ()

Aljak

Todd Phillips sa po tých troch Hangoveroch vrhol na ďalší projekt, ktorým bola komediálna krimi-dráma War Dogs. Námet znel zaujímavo, v hlavných úlohách Jonah Hill a Miles Teller, a tak som sa celkom tešil. A napokon neskrývam celkové nadšenie z tohto sfilmovaného skutočného príbehu o dvoch mladíkoch, ktorí sa rozhodli spraviť biznis so zbraňami. Ale ako to už býva zvykom, kto sa raz dostane do výnosného biznisu, tak sa neuspokojí s omrvinkami, ale chce rovno celý koláč. Chamtivosť sa samozrejme nevypláca, a na tom celom napokon všetko padá... Film bol teda zaujímavý, napínavý, miestami zábavný, no najmä skutočný! ()

Vyhy

Dá se říci, že naprosto zbytečný film. Sice bylo zajímavé sledovat, jak to celé dopadne (když už to je dle skutečných událostí), i když jsem to tušil už od začátku. Je pravdou, že film nenudí a rychle uteče. Občasné zajímavé scény a pár vtipných hlášek. Při sledování jsem si vlastne uvědomil, že mi je jedno, jak to s hlavní dvojicí dopadne. Oba dva šíleně nesympatičtí. Jinak film o ničem. ()

Wiikii

Znáte film Obchodník se smrtí s Cagem? No tak tohle bylo podobné, jen trošku legálnější, Hillovitější, méně příběhově propracované, méně chytlavé i když místy to chytlavé bylo a jinak nic. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

Martin741

Obchodnik se smrti Todda Phillipsa ? A asi aj jo, ma to podobny tema - zakazky US armady, kolaps sovietskeho bloku a uvolnenie x mnozstva zbrani aj pre cierne trhy .....Jonah Hill mi nie je sympaticky, neznasam ho, ten druhy chlap Miles Teller nic moc nepredviedol .....rezisersky aj zvladnute, len na pomedzi dramy, akcnaku a kvalitneho filmu, zaseknute kdesi uprostred : 60 % ()

Figu

No kdo by to řekl po přečtení jmen dvou hlavních postav?! Teller a především Hill nejsou opravdu žádný vydařený existence vyplivlý z Hollywoodu, proto nedůvěra byla na místě. Jenže! Todd Phillips natočil a napsal poutavej kriminální biják s nádechem komedie, skvěle to podal a parádně naservíroval. Ti dva týpci a jejich zbraně si to zaručeně užili a hlavně diváka bavili! Když sečtu jedno s druhým, vychází mi čtyřhvězdičkovej nášup! 75% ()

Rodriguez

Týpci a zbraně jsou super akční-komedií, která mě zahrála přesně na mojí notu :-) Je vidět, jak americká politika se zbraněmi funguje a že bordel velkého kalibru je všude, nejen u nás! 90% ()

Streeper

Pro mě velké a příjemné překvapení. Trochu jsem se tomuto snímku vyhýbala, bála jsem se, že tam bude spousta drog, kurev, akce a málo propracovaného příběhu, ale mýlila jsem se. Příběh šlape tak jak má, děvky tam nejsou vidět (příjemná změna), drog je tam pomálu a akce tak akorát. Film hraje hlavně na emoce a díky sympatickému Milesu Tellerovi to krásně utíká, jen ten Jonah hrát totálního blbečka, ale zahrál ho skvěle. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz