Týpci a zbraně

• USA War Dogs (více)

Film byl natočen podle skutečného příběhu dvou přátel (Hilla a Tellera), čerstvých dvacátníků žijících během války v Iráku v Miami Beach, kteří se rozhodli plně využít málo známou vládní iniciativu umožňující malým firmám ucházet se o zakázky americké armády. Přes skromný začátek začali zanedlouho vydělávat velké peníze a žít na vysoké noze. Ale situace dvojici hlavních hrdinů přeroste přes hlavu ve chvíli, kdy se jim podaří získat zakázku v hodnotě 300 miliónů dolarů na dodávky zbraní afghánské armádě – ale jak později vyjde najevo, obchod, do kterého je zapleteno pár velmi pochybných lidí, nemá vůbec nic společného s americkou vládou. (Freeman Ent.)

Davies182

Dárek od Todda Phillipse všem, kteří před premiérou tvrdili, že tahle pubertální softverze Vlka z Wall Street se zbraněma namísto akcií nikdy nemůže fungovat. Napůl drama a napůl praštěná komedie s parádním písničkovým soundtrackem. ()

Xmilden

Miluju tyhle gangsterské vzestupy a pády. Líbil se mi Vlk z Wall Street, líbil se mi Pain and Gain a War Dogs jsou taktéž boží. Sledovat hlavně Jonaha Hilla = extázi. Jeho parťák mu ostudu rovněž nedělá. Hudební složka jak už to v podobných filmech bývá zvykej představuje parádu na druhou. Není si vůbec na co stěžovat. Ba právě naopak. Bylo mě líto když film skončil a hrozně se těším na další podobný dospělácký nášup. Todde Phillipsi bravo! Nečekal jsem že mě ještě někdy oslníš. 85% ()

Real Tom Hardy

Spirituálny nasledovník Lord of War, len v odľahčenej forme bez nejakých ráznejších ponaučení, reznutý ľahkou komédiou a unikátnym rukopisom Todda Phillipsa, ktorý už vtedy ukázal, že aj žáner drámy zvládne bez problémov. Ústredná dvojka je pre niekoho (mňa) vysnívanou kombináciou, Jonah Hill sa presne pre takéto role narodil, ich postavy na obrazovke žijú, rovnako tak aj kulisy. Výprava je bohovská a lokácie pôsobia vierohodne, od starých spráchnivených sovietskych skladov v metropole Albánska (Rumunsko) cez trojuholník smrti v Iraku (ani sa neunúvali točiť to štandardne v Maroku, rovno sa točilo v Kalifornii a i tak to vyzeralo uveriteľne) až po slnečné Miami či jordánsky Ammán. Gradácia je perfektná a plynulá, tempo svižné, stále sa niečo deje a len s minimom prestávok, scenár atraktívny, nakoľko s menšími dramatickými prírastkami sa ako taký udial. Pre fanúšikov témy (vojna v Iraku a všetky tie "shady" veci s ňou súvisiace) je War Dogs povinná jazda. Jazda, na ktorú rád kedykoľvek naskočím a zopakujem. --- Bonusy: Pentagon Pie, General Phillips, Access Granted --- (9.10.2017) (13.11.2018) (9.3.2021) (29.6.2021) --- Dobrým doplnkom k filmu je dokument Iraq for Sale a kniha Big Boy Rules, ktorú kurva odporúčam všetkými desiatimi x) --- Od veci poznámka – doteraz nechápem, ako dokázal Lord of War poskytnúť takú nálož v živote reálne využiteľných múdrostí a ponaučení, čo je vzhľadom k obsahu filmu absolútny paradox. (Zatiaľ čo War Dogs ledva jedno x) --- ♪♫ / ♪♫ ()

lesumir

Problém tohohle filmu je, že prostě ten příběh není tak zajímavej. A pokud je, tak byl naservírovan jako Happy Meal. Na plastovém tácku a v papírovém sáčku. Nefunguje to. ()

Ampi

V daném filmovém žánrů je přece jen mnohem lepší Obchodník se smrti. Ale i tak Váleční psy alias Týpci a zbraně (český název má blíže k názvu knižní předlohy) dokážou na pár místech rozesmát a i možná morálně poučit. Pokud tedy od filmu podle skutečných událostí v této kategorii morální poučení chcete. ()

Jamal

Mile překvapilo. Hodně zajímavý příběh, pro mě ještě obohaceno o Jordánsko (Ammán), kde jsem rád zpoznával známé místa. Mělo to děj a spád až na pár romantických scén, které ale v zásadě neměli chybět kvůli atmosféře. Jonah Hill a Miles Teller v rolích Efraima a Davida zahráli skvěle. Trošku jsem si i přál aby to neskončilo, protože mě to dost bavilo a povedených scén nebylo málo. Dokonce i ten přiblblý smích Efraima mi nelezl na nervy. ()

juta

Trochu neobvyklý způsob, jak přijít k penězům. I když je to příběh podle skutečné události, tak u některých situací si nedovedu představit, jaké to mohlo být. Bohužel je film po většinu času vážný a na humorné chvilky nezbývá moc času a to je škoda. ()

Fiftis

Jeden z najlepších filmov roku 2016. David Packouz a Efraim Diveroli ako hlavné postavy sa výborne dopĺňajú, majú jasne rozdelené postavy, aby mohlo prichádzať k vtipným výmenám názorov. Filmový príbeh skvele mapuje zrodenie nenápadných mladých kamarátov náhle žijúcich v luxuse, no stále v ústraní, pokiaľ ide o verejné povedomie medzi veľkými zvieratami v zbrojnom priemysle. Jediné, čo na Vojnových psoch nefunguje na sto percent, je príbehové tempo. Na začiatku sa trocha rozpačito rozbieha sľubná kariéra, čiastkové úspechy sa dostavujú dosť naivne a sprievodný humor občas nasilu nadľahčuje nelegálnosť dodávacieho procesu. Musíme mať síce na pamäti, že predovšetkým David sa dostal do biznisu ako slepé kura k zrnu, predsa len okolnostné podmienky prevozu mohol scenár poňať s väčšou vážnosťou. War Dogs ťažia z atraktívneho prostredia bojových zón a divého Blízkeho Východu. ()

Shakers

Keď prišiel Todd Phillips s filmom Vo štvorici po opici, predpokladal som, že príde s ďalším podobne šľahnutím a zábavným filmom. Bohužiaľ prišli iba šlahnuté filmy. Až do teraz. Todd Phillips je späť a konečne to ma hlavu aj pätu. Je to vtipné, zaujímavé a miestami aj seriózne. Casting sa tiež vydaril, aj keď Jonah Hill hraje stále to svoje. Ja som sa kráľovsky bavil. 85% - 4* ()

lamps

Kdybych měl rozjet procentovou analýzu všech důležitých formálních prvků, nástřel by vypadal asi nějak takhle: Originalita - 20%; Scénář - 70%; Režie - 70%; Herci - 60%; Soundtrack - 120%, a dál už si výsledek snadno domyslíte. Dá se na to koukat pořád se stejnou radostí, s jakou hledí zarostlý houmles na zbytek sandviče nalezeného v koši, a některé scény jsou vyloženě šmakovní (například zkouška kalašnikova za doprovodu Wish You Were Here), ale tenhle film měl vzniknout před patnácti lety, aby nepůsobil tak mocným dojmem, že všechny jeho klíčové ingredience jsme už mnohokrát okusili někde jinde. Navzdory velké kritice celosvětového zbrojírenství a válečného byznysu jsou War Dogs v prvé i poslední řadě jen dalším filmem o strmém vzestupu a následném pádu dvou ambiciózních mladíků, jejichž vztah navíc není moc podrobně rozebírán a jede se celou dobu víceméně na efekt - narozdíl od takového Obchodníka se smrtí, který vypovídal o svém tématu daleko sevřeněji a koneckonců i formálně zajímavěji. Silné tři hvězdy musí stačit. ()

Pepinec

Patrně není těžké občurat vláďu jŮeSÁj; stačí mít jen o trošku víc fištrónu, což podle vyznění filmu znamená být evolučně alespoň nad úrovní mloka. Klukům jsem fandil víc než naší repre na Euru, však oni taky předvedli výkon, který by odrovnal i Ronaldův účes. Největší slabinou filmu je dementní překlad názvu, o kterém až se dozví Phillips, napíše nám scénář o spoďárech na Hradě. Jo a prosím vás, máte někdo číslo na Aničku? ()

Big Bear

,,Válka je hlavně kšeft a kto tvrdí že ne, tak buď je blbej, nebo v něm jede.. '' --- Parádní filmeček, který strčil Nicholase Cage coby podobného obchodníka v jiném filmu do kapsy. Kucí měli víc štěstí než rozumu a fakt se divím, že je neoddělala nějaká mafie či bezpečnostní agentura nějaké korporace živící se výrobou a prodejem zbraní. Jestli pak hoši poptávali také našeho výrobce nábojů SaB ve Vlašimi? :-). Moc mně to bavilo. Mít však doma Anu de Armas, tak netrajdám po světě a jsem doma pěkně v pelíšku s tímhle koťátkem... Amerika je země příležitostí a odvahy. Tihle to zkusili a chvilku jim to vyšlo. Ale to s těma drobkama, které žraloci nechtějí a nechávají být, je svatá pravda ... 4 přebalené bedny nábojů do AK47! * * * * ()

Cappuccino

Bezproblémovo sledovateľné, miestami vtipné, s fajn hereckou crew, ale aj tak skrz naskrz maximálne trocha nadpriemerné, pretože War Dogs je film ako taký na buddy komédiu málo komediálny a na dramatický príbeh obchodníkov so zbraňami málo dramatický, dosť neosobný, príliš plytký a neprepracovaný. Jednoducho mix žánrov, ktorý skvelo fungoval napríklad už v mnoho krát skloňovanom Vlkovi z Wall Street, pretože Vlk z každého žánru vyšťavil maximum, ale tu to Phillipsovi skrátka extra nevyšlo. War Dogs neurazia, ale ani nenadchnú. ()

-OverLord-

Kdo čekal další jízdu ve stylu Pařby, bude mírně zklamán. Ani označení pouze jako "komedie" není tak úplně správná volba, protože až na několik vážně povedených momentů se film táhne spíše v dramatickém duchu. To ale ve výsledku není špatné a filmu to naopak celkem sedne. Škoda jen, že trailer naladil úplně na jinou vlnu. Co ale filmu moc nesedne, je přepísklá stopáž, kdy by se dalo opravdu hodně krátit. Na druhou stranu je film doprovázen úplně božím soundtrackem a vypráví kulervoucí story o dvou manících, kteří chtěli přijít za každou cenu k hromadě peněz. Trochu mi to připomnělo Pain & Gain, ale to bylo o chlup lepší. ()

misterz

Tak toto bolo veľmi príjemné prekvapenie. Čakal som hlavne srandu a ono to bolo viac do tej drámy. Navyše to bolo podobne bohato informatívne ako Obchodník so smrťou (2005). Zbrane sú holt biznis a vždy aj boli. Hlavne, aby sa niekde bojovalo a peniažky sa len tak sypú. Čo sa týka chalanov, klapalo im to náramne, hlavne Jonah Hill bol perfektný, ostatne tak ako vždy. Z jeho strany išlo o totálne charizmaticky zahranú postavičku, ktorá nebola práve symbolom cti a za kamaráta by ju nechcel asi nikto. Len sa mi tak zdá, že sa čím ďalej tým viac zaokrúhľuje. Veľká spokojnosť, vrelo odporúčam. 80/100 ()

HAL

Nechápu jak je to možné, ale z Jonaha Hilla se pomalu ale jistě stává herec, a ne jen ultimátní kokot. Kokotem tedy tady pořád ještě je, ale to jen proto že mu to předepisuje scénář. Ale jinak je vlastně v pohodě. Co v pohodě moc není, je představovat ultimátní zmrdy živících se z války jako vlastně docela v pohodě týpky s jen trochu ostřejším povoláním, ale to ať si každý přebere sám. 7/10 ()

2-Xtreme

Srať na hate z moviezone ci rottentomatoes, toto nie je Due Date. Todd Phillips natočil ďalšiu vydarenú komédiu. Prirovnávačky k Wolf of Wall Street ci The hangover nechápem (načo?). War Dogs nie sú a myslím si, že ani nechceli byť jedným z týchto filmov. Nič originálne či svetaborné, ale zábavná a má to sympaťáka Milesa Tellera a frajera Jonaha Hilla, ktorý si tu jazdu užívajú... tak ako ja v kine. Bradley Cooper zbytočný. ()

kingik

Být mezinárodním obchodníkem se zbraněmi je nepochybně velmi výnosný podnik, chce to jen dávku bezohlednosti, sobectví, obchodní talent. A vyznat se v nelegálních praktikách. S vašimi zisky roste nejen ego, vzrůstá i šance, že půjdete do vězení. Kamarádi David (Miles Teller) a Efraim (Jonah Hill) představují všechno výše popsané, jen cítíme, že David (Milles Teller), který je i zároveň vypravěčem příběhu, je z dvojice tím lepším. Jenže Efraim je nejzajímavější postavou celého filmu, moc o něm sice nevíme, v podstatě nevede žádný soukromý život, na rozdíl od Davida, který má ženu a dítě, ale Jonah Hill se prostě umí do svých rolí položit. Film nemá úplně záživný ráz, jsou zde sekvence, které toho moc s divákem neprovedou. Když oba borci pašují zbraně přes nebezpečné území Jordánska, je to relativně napínavé, jenže to trvá jen krátký úsek. Tím chci sdělit, že ve filmu není žádná akce. Film má hodně dialogů, v nichž se jede pořád podle stanoveného metru nabídka vs. poptávka. Z menšího kšeftu je větší kšeft, pak mega kšeft astronomické hodnoty pro spojence v Afghánistánu, do toho utrácení peněz a návštěvy diskoték. Jak celé obchodování přesně funguje, je vykresleno ne úplně dostatečně. Nebylo sice nutné zjišťovat, jak se Efraim k této práci dostal a zda je tak opravdu zdatným obchodníkem, jakým se dělá, nicméně dojem, že je obchodování se zbraněmi pro každého, kdo umí přebalit zastaralou munici, čím dál narůstal. Todd Phillips, naprosto atypický režisér pro drama podle skutečných událostí, z toho udělal solidní "diskotéku". Co chvíli filmem zní nějaký hit z dob minulých. Na poslech příjemné, bez těch písničkových podkresů by to ale vůbec nebylo působivé. Pro Phillipse je to vůbec první drama, do té doby se specializoval na komedie, z jeho stáje vzešla série "Pařeb". Produkčně film zaštítil i jeden z jejich představitelů, Bradley Cooper na nás dělá přes brýle zlověstný kukuč. S tímhle počinem jsme se vrátili o dekádu zpět, chlapci šli po penězích, zapletli se se špatnými lidmi, pak hrozba kriminálu. Vzešel z toho technicky dobře udělaný film, scenáristicky a režijně to už takové terno nebylo, bylo to i zdlouhavé. Z filmu si budu pamatovat Jonaha Hilla, dekolt Any de Armas a sled scén nesoucích se v hudebním rytmu. Na sugestivní drama to tolik nešláplo, o komedii, uvedenou v popisu, to vůbec nezavadilo. Obyčejný průměr, který stačí vidět jednou. Film bych si opětovně hned tak nedal. Zbytečně přechválené. 5/10 ()

sochoking

Tak takúto akčnú, hláškami a kvalitným soundtrackom napumpovanú, mrdu som veruže nečakal! Hlavne po tom, ako som videl v kine trailer, ústrednú dvojicu a dotretice meno režiséra... tak, takú veru nie! Veľmi milé prekvapenie na záver dňa! A priznám sa, že som mal v pláne dať ''len'' štyri hviezdičky, ale ten efektný záver filmu so scénou vo výťahu a spolu s doprovodom kvalitnej muzičky to u mňa jasne rozhodol, aby som zaokrúhlil smerom nahor. ()

Ana de Armas opět mezi špióny

Ana de Armas opět mezi špióny

14.12.2020

Sympatická herečka Ana de Armas, jejíž kariéra započala v erotickém thrilleru Nebezpečné pokušení s Keanu Reevesem, a později pokračovala snímky jako Týpci a zbraně, Blade Runner 2049 nebo Na nože,… (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz